Rejestracja i logowanie

UWAGA! Jeśli dostaniesz taki telefon ze ''skarbówki'', rozłącz się i dzwoń na policję

Wydarzenia 16-06-2020 Autor: Greg Foto: Pixabay
3
UWAGA! Jeśli dostaniesz taki telefon ze ''skarbówki'', rozłącz się i dzwoń na policję

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników urzędów skarbowych z terenu województwa łódzkiego. W ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe. Urzędnicy „skarbówki” zapewniają, że nie zbierają danych osobowych przez telefon.

Do Izby Administracji Skarbowej w Łodzi docierają sygnały od podatników, którzy otrzymali telefony od nieznanych osób, podających się za pracowników urzędów skarbowych w regionie. Mieszkańcy łódzkiego, po krótkim wstępie i przedstawieniu się rozmówcy, proszeni są o podanie danych osobowych. Urzędnicy zapewniają, że takich telefonów nie wykonują i jest to próba oszustwa.

- Z jednym z urzędów skarbowych w Łodzi skontaktował się podatnik, informując, że otrzymał telefon z prośbą o aktualizację jego danych. Dzwoniąca przedstawiła się z nazwiska i imienia jako pracownik konkretnego urzędu skarbowego z Łodzi i poinformowała podatnika, iż urząd aktualizuje dane osobowe. W wyniku czego podatnik poproszony został o podanie w celu aktualizacji m.in. numeru PESEL, numer dowodu osobistego i daty jego wydania – informuje Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

Izba ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie podawać informacji, o które proszą oszuści, a wszelkie tego typu telefony są próbą wyłudzenia danych osobowych.

- Osoby, które spotkają się z takimi incydentami powinny je zgłaszać policji. Wyłudzone w ten sposób dane osobowe mogą zostać wykorzystane przy zaciąganiu przeróżnego rodzaju pożyczek – ostrzegają urzędnicy. - Pamiętajmy! Gdy nie jesteśmy czegoś pewni poprośmy swego rozmówcę o telefon w późniejszym terminie. Zyskamy czas na sprawdzenie lub zastanowienie się czy nie zetknęliśmy się z próbą oszustwa przez telefon.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Dlaczego rząd nie zmieni tak przepisów by te dane osobowe nie były wystarczające do wzięcia pożyczki przez złodziei. To chore że mając czyjeś dane osobowe złodziej może na nas wziąść pożyczkę!!!!! Zróbcie coś z tym, ogłoście kandydatom na prezydenta

ja niemam telefonu nikt do mnie niedzwonil

Ja pierdole, jakie Ty masz smutne życie.... Jedyne okno na świat to strona dd bełchatów...

dodaj komentarz
Czytaj także