Rejestracja i logowanie

Radni miasta spotkają się w Sali Herbowej. Ważne głosowanie na wniosek opozycji

Wydarzenia 15-06-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
69
Radni miasta spotkają się w Sali Herbowej. Ważne głosowanie na wniosek opozycji

Już we wtorek, 16 czerwca, odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie. Radni będą debatować, a później głosować nad wnioskiem o odwołanie przewodniczącego Piotra Wysockiego z PiS. Złożyli go przedstawiciele opozycji, zarzucając szefowi rady „kneblowanie” ust radnym poprzez organizowanie miejskich sesji w formie korespondencyjnej.

Odwołania przewodniczącego Piotra Wysockiego z PiS domagają się radni opozycyjnych klubów Koalicji Obywatelskiej i Ziemi Bełchatowskiej. Pod wnioskiem podpisali się: Arkadiusz Rożniatowski, Marcin Rzepecki, Grzegorz Gryczka, Włodzimierz Kuliński, Mirosław Mielus, Monika SelerowiczGrzegorz Siedlecki, którzy w uzasadnieniu mówią o utracie zaufania i podają główny powód złożenia wniosku.

- Piotr Wysocki jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Bełchatowie utracił nasze zaufanie w kwestii organizacji pracy Rady. Pomimo odwołania sesji marcowej ze względu na ograniczenia wynikające z wprowadzenia stanu epidemii, nie potrafił tak zorganizować Rady, by ta mogła spotkać się w normalnym trybie na sesji kwietniowej, a teraz i majowej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa w miejscu umożliwiającym przeprowadzenie obrad – czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Opozycja zarzuca Wysockiemu, że ten w czasie luzowania rządowych obostrzeń, w maju po raz kolejny podjął decyzję o korespondencyjnej formie obradowania rady miasta. Część radnych decyzję taką nazwała absurdalną w czasie, gdy otwierane są restauracje, urzędy czy placówki kulturalne. Według radnych uniemożliwiało to debatę o sprawach miasta, niektórzy używali nawet mocniejszych słów, mówiąc o „kneblowaniu” ust radnym.

Przewodniczący Wysocki swoją decyzję tłumaczył przede wszystkim względami bezpieczeństwa i zdrowiem radnych. Wyjaśniał też, że miejscy rajcy debatować mogli podczas komisji, a przed samą sesją była również możliwość składania wniosków. Już we wtorek, wniosek opozycji będzie głosowany podczas obrad w Sali Herbowej. Czy za zamieszanie związane z korespondencyjną sesją przewodniczący zapłaci odwołaniem? Taki scenariusz jest raczej mało prawdopodobny, ponieważ opozycja nie ma większości w radzie i za odwołaniem musiałby zagłosować ktoś z koalicjantów rządzących w mieście.

komentarze (69)
Dodaj komentarz

Oooo a to tak jak Oleksowa Klesk się pozbyła i Pędziwiat. Karma wraca kurduplico

Napewno Broncel i inni zaglosują przeciwko Wysockiemu. Pachołki, ciekawe w jaki sposób te wszystkie pieski mają robotę w PGE

Ohohoo a w jaki sposób PO tą robotę miało? emoji

Prosze się przejechać ul. Chmielowskiego. Tam to dopiero jest zarośnięte. Pałąki takie wystają przy krawężnikach od strony ulicy że ho ho ale kto się tym przejmuje HAHAHA

Nie uda się to po PIS + PLUS większość. No chyba, że ktoś się wyłamie emoji

sami "uczciwi i prawi obywatele"na tej fotce

- Panie Matys, może by Pan skosił trawę? - Ale my tera zakładamy łąki kwietne - Ale Panie Matys, to nie są łąki kwietne, tylko pastwiska chwastów - Coś musieliśmy pomylić

łąki kwietne?pastwiska chwastów? - utardzą stłuczka - tam nic nie wyrośnie, ludzie na tych ich ścieżkach w dobrych traperach powinni chodzić.

Dawniej po łąkach chodziło się boso, dzisiaj w twardych butach nogi się wyginają. Niszczymy przyrodę, zniszczymy siebie. Nawet widmo koronawirusa nic nie zmienia.

Jeszcze tak zapuszczonego miasta jesli chodzi o dużą trawę, chwasty, piach itp nie widziałem emoji

Przy okazji niech przegłosują koszenie trawy w mieście, bo oczy bolą od patrzenia na to dziadoostwo.

Rzepeckiego i siedleckiego sprawdzić skoro takie czyste . I rwac gwint zgodnie z zasadą lgbt.

Zostawcie chłopaka w spokoju. Maturę podobno zdaje. Wystarczy mu stresów.

Ty jeszcze nie zdałeś i się nie zanosi, chyba, że mama myndel jojek zaniesie uczycielowi.

Wszystkich mierzysz swoją miarą?

a już myślałam, że zebrali się, aby pogratulować zaślubin pani prezydent z dyrektorem muzeum

Ładny przebieg ma ten wóz

Ola - A u Ciebie pod kanapą to kto się chowa?

A to w końcu się hajtnęli?

Wszyscy tacy sami bez zasad!

Leon, idz do łazienki i spójrz w lustro... ale jaja, co?!!!

Ręce opadają!!!

loczek dalej za nie swoje żyje ?

Kto to loczek?

Ten to jest książkowym przykładem działalności SLD i pokrewnych, cała ta polityka to jedno wielkie bagno, należało by zaorać wszystkich i zacząć od nowa. W pewnym sensie pis ma racje krusząc beton w sądach ale takich środowisk jest więcej i oczywiście sam pis święty nie jest.

mnie wybierzcie ja zrobie w miescie porzondek

Pietrek to pionek w dziwnej grze pisu z pisem i kawałkiem plusa . Za trzy i pół roku pogonimy mariolettę , gargamela i innych politykierów...,

Tak, pogonisz. Co wybory Bełchatów marudzi, następnie cała kadencję krytykuja, a jak przyjdzie do glosowania to znowu wybierają tych samych nieudacznikow, którzy prowadzą Bełchatów do zniszczenia.

A co tu się dziwić jak szefem okręgu jest el trotyl to i marionetka jest sterowana, później koalicja matysem i dalej brak samodzielności a właściwie jaj do samodzielnego rządzenia do tego co byś nie ruszył to pewnie śmierdzi aferą. Ogólnie układy i sterowanie centralne w najgorszym wydaniu...

Nic mu nie zrobią dogadał sie ze swoimi radnym z PIS , spełni ich postulaty i będzie siedział przez całą kadencje

PIS się nie wyłamie by odstrzelić swojego, to by groziło grubą awanturą i rozłamem.

A co mylisz ze nie było takich akcji typu 2 lub 3 Pisy, w tym przypadku się dogadał że swoimi nie przychylnymi coś tam im porobi i będą żyć długo i szczesliwie

Kur****lki z manią wielkości znów knują, ale Dobek nie pozwoli im podskoczyć i nie odwołają przewodniczącego. Biedna ziemia, znów się nie udało.

Obiecali 1 tyś zł na wakacje i nic zero !!! Mego głosu nie dostaniecie buhhhaaa Wolę na Biedronia głosować

to już nie obracasz dziewczyn?co ta wóda najlepszego zrobiła zeszłeś na chłopów

Wcale nie nie dziwi, że zamierzasz głosować na Biedronia, gdyż alkoholicy to bardzo zagubieni ludzie.

To jak już się spotkają niech podejmą decyzję kosić czy nie kosić trawników miejskich, a może by tak przykład wziąć z włodarzy Jarocina i zakładać w Bełchatowie kwietne łąki, zaoszczędzi miasto na koszeniu.

wywalić , pozbyć się pisu zewsząd, niech zapanuje pokój, niech zacznie liczyć się człowiek!

PiS to chamska hołota.

Ładnie nam Się Waldi przdstawiłeś. Pozdrawiamy

Jeszcze żeby miał kto pis zastąpić, a czy ,,pokój'' oznacza dobrobyt? Po II wojnie św. też miałeś pokój. Byłby większy spokój gdyby opozycja nie robiła to co robi ale stary układ się tak łatwo nie podda jest o co się bić. Co do Wysockiego to faktycznie powinni go zmienić...

Chodzą słuchy że po szkole z tvp Piotrek nauczył się czytać. Brawo.

Też jedź, nauczą Cię pisać.

Trochę się zacino ale powoli składo

Haka i kolegów

Kogo lub czego boi się Wysocki?

Haka i „kolegów” tak powinno być

PiS-PO jedno zło!

Czy to Wasza partia stwierdziła, że nie da 500 zł na Polskie dzieci , natomiast sciagnie uchodźców i da zasiłki?

Mam jedno zasadnicze pytanie. Wasz kandydat mówił, że szanuje prawa i wolność każdego Polaka, a wcześniej, że zlikwiduje media publiczne. Więc w imię wolności wyboru narzuci mi, że mam oglądać TVN i czytać wyborczą tak ? 

Kazdy niech głosuje na kogo mu pasuje. Ale takich złodzieji to za komunu nawet nie było. Teraz tez tam gdzie Duda jedzie i straszy to trawę na zielono malują. Szkoda mi tylko tych dzieci co go otaczają.

Bzdury wypisujesz oczywiście pis pis-owi nie równy i na naszym podwórku Pani Prezydent raczej nic ciekawego dla przyszłości miasta nie zrobiła radni również więc niczym się nie różnią od poprzedników a czy okradli miasto poprzez spółki itp. nie wiem trzeba by audyty robić itp.

Byli i to bardziej bezczelni. Jeden to nawet z pałacu prezydenckiego obraz wyniósł i meble. Przykład szedł od góry.

Skoro zebrało się już szanowne grono to niech podejmie decyzje o budowie parkingu koło 315 na dolnośląskim

O, Kumacz się obudził. Przecież ty rowerem teraz jeździsz i to po pijaku. Po co ci parking?

Jak tam Rafałek już się nie martwi o nasze zdrowie? Dlaczego Kidawa nie rozkleja już po mieście plakatów,, Wybory zabijają" Wirusa już nie ma , czy głosów więcej i można przymknąć oko ?

Podobno Biedroń groził, że jak wygra, to się dobierze Kaczyńskiemu do d... I bądź tu człowieku normalny.

Nie lubię i nie popieram tej śmiesznej partii PO i całej koalicji, ale ciekawi mnie jakie wykształcenie ma przewodniczący i jakie stanowisko zawodowe pełni.

A my jesteśmy ciekawi ciebie. Co też to za indywiduum?

Wałęsa był po zawodówce , ale występując w TVN pisali prof. Lech Walesa

To o Wysockim też można tak napisać? Jak ładnie brzmi prof. Wysocki emoji)) Żeby jeszcze chciał zachować milczenie, to nawet można byłoby w to uwierzyć...

Głosujcie dalej na opozycję. Będziecie tyrać do 70 roku życia pośród uśmiechów przechadzających się w parach gejów i uchodźców z zasilkami socjalnymi . 

Za obecnej władzy to nawet nie dotyram do wcześniejszej emerytury, bo prędzej zdechnę z braku dostępu do opieki zdrowotnej.

Szczyt hipokryzji a kto tą służbę zdrowia doprowadził do takiego stanu od 89 roku?

Za Bronka moja babcia na wizytę do onkologa miała czekać 2 lata więc nie gadaj bzdur że było lepiej. Szpitale były tak pozadluzane, że komornik plombowal sprzęt ratujący życie.

Teraz poczeka 10. Zapiszą ją ołówkiem, bo może niedożyć.

Rożniatowski niech lepiej weźmie się za gnojenie schroniska dla bezpańskich zwierząt. Platforma zdechła, teraz trzeba odsunąć PiS i może za kilka lat będzie dobrze.

Ostatnie podrygi opozycji. Osobiście wstyd by mi było należeć do partii, która kilkanaście dni temu, gdy Kidawa miała 2 % głosów twierdziła, że wybory kopertowe , to zagrożenie życia, a teraz po podmiance kandydata o lepszych notowaniach organizują spoty wyborcze na kilka tysięcy osób pomimo tego , że zakażeń przybywa. Pokazaliście gdzie tak naprawdę macie Polaków i jak zweszycie cień szansy na wygraną to pojedziecie do celu po trupach. Wstyd !

dodaj komentarz
Czytaj także