Rejestracja i logowanie

Elbest pozbywa się koni ze stadniny na Wawrzkowiźnie. Co się stanie ze zwierzętami?

Wydarzenia 12-06-2020 Autor: Greg Foto: OSiR "Wawrzkowizna"
139
Elbest pozbywa się koni ze stadniny na Wawrzkowiźnie. Co się stanie ze zwierzętami?

Elbest podjął decyzję o likwidacji stadniny koni w ośrodku Wawrzkowizna. Nieoficjalnie mówi się, że powodem decyzji są względy finansowe i "nierentowność" stadniny. Spółka oficjalnie mówi o "optymalizacji działalności" ośrodków. Gdzie wkrótce zwierzęta zostaną wywiezione? Zarządca obiektu już podjął decyzję w tej sprawie. 

Stadnina koni w ośrodku Wawrzkowizna od wielu lat była jedną z głównych atrakcji tego miejsca. Piękne zwierzęta podziwiali odwiedzający ośrodek turyści, wiele osób korzystało też z nauki jazdy konnej. Niestety po kilkudziesięciu latach istnienia stadniny, spółka Elbest podjęła decyzję o likwidacji stadniny koni. Nieoficjalnie mówi się, że głównym powodem są względy finansowe. Zszokowani i oburzeni takim obrotem sprawy są bełchatowianie, którym trudno sobie wyobrazić Wawrzkowiznę bez stadniny koni. 

- To jedna z największych atrakcji tego miejsca. Ciężko mi uwierzyć w to wszystko. Przecież stadnina koni to był znak rozpoznawczy Wawrzkowizny - mówi pani Magda, mieszkanka Bełchatowa. 

Wzburzenia nie kryją internauci, którzy na spółce Elbest nie pozostawiają suchej nitki. 

- Mega szkoda, szczególnie koni.. właśnie na Wawrzkowiznie jako dzieciak zaczęłam swoją pasje jeździecką - napisała jedna z internautek. 

- Niewiarygodne! Od dzieciaka jeździłem na Wawrzkowiznę, aby podziwiać te zwierzęta. Kiedy moje dzieci mogły pojechać rowerami również je tam zabrałem. A teraz koniec? Mam nadzieję że to nieprawda - pisze kolejny z internautów. 

Jak do sprawy odnosi się Elbest? Spółka wyjaśnia, że rozmowy na temat przeniesienia koni z OSiR Wawrzkowizna do innej stadniny trwały już od kilku tygodni. Elbest zaznacza jednocześnie, że ośrodek położy nacisk na inne atrakcje jak mini zoo i kucyki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych gości.

- Konie z OSiR Wawrzkowizna zostaną wynajęte i przeniesione do jednej ze sprawdzonych stadnin położonych na terenie województwa łódzkiego, gdzie będą miały zapewnione profesjonalną opiekę i właściwe warunki bytowe. Kwestia dobrostanu zwierząt i troska o ich bezpieczeństwo jest dla Spółki sprawą priorytetową - mówi Marcin Długoborski ze spółki Elbest.

Jak dodaje, osoby, które wykupiły karnet na naukę jazdy konnej, otrzymają zwrot pieniędzy lub stosowną rekompensatę.

- Jednocześnie ze względu na sytuację finansową Spółki Elbest trwają prace nad optymalizacją działalności we wszystkich ośrodkach Spółki - mówi Marcin Długoborski. 

 

komentarze (139)
Dodaj komentarz

Nic nie wart nowy prezes, jeśli koni nie potrafi utrzymać to co potrafi ? Zza biurka dobrze wyroki się podpisuję niech w oczy spojrzy tym pięknym zwierzakom każdy wart ponad 25 tyś a najlepiej opir R D o L i C zmarnować prywata .siano w mózgu

Zlikwidować chlewnię na węglowej a konie zostawić w spokoju -będą większe oszczębmości.

Gdzie są połowie PIS z regionu (Bełchatowa). Z kopalni i elektrowni zrobiono PGE, zamiast Wawrzkowiznę i Słok dotujemy Stadion Narodowy wcześniej chyba w Gdańsku i mnóstwo innych przedsięwzięć w kraju. Bełchatowskie spółki zostały wydzielone z kopalni i elektrowni, stały się częścią innych spółek , a ich wartość i efektywność po tych "zabiegach" zdecydowanie się pogorszyła. Mamy od wielu lat tych samych posłów w regionie. Oprócz załatwienia sobie i rodzinie dochodowych posad nic w regionie ich nie interesuje. Nie interesują mnie szczególnie konie, ale nie może być tak, że naszym okręgiem rządzą, dojeżdżający do intratnej finansowo pracy, menagerowie z kraju i wszystko niszczą, ewentualnie sprowadzają " inwestorów", którym będzie się jednak opłacało np. kupić Słok. Gdzie są władze lokalne? Czy nie powinny dbać o region, dla dobra nas wszystkich, nieważne czy ktoś korzysta z Wawrzkowizny, czy też nie? To nie tylko majątek - to nasze lokalne dobro, nasza MAŁA OJCZYZNA.

Szkoda bo zniszczą ten ośrodek i będzie to co na słoku. A było tak fajnie

Skrajna seksualizacja społeczeństwa - począwszy od dzieci i młodzieży - to bezpośredni cel ideologów LGBT+. Cel ostateczny, który kryje się za tym pierwszym celem - to dążenie do przejęcia całkowitej władzy nad społeczeństwem, na wzór ideologów komunistycznych, których bój miał być ostatni, bo miał skończyć się panowaniem nad całym światem. To ze względu na ten ostateczny cel, jakim jest władza i pieniądze, w nachalne promowanie ideologii LGBT+ określone państwa i organizacje międzynarodowe inwestują ogromne środki materialne i propagandowe. Wspierają służące tej ideologii partie polityczne, międzynarodowe stowarzyszenia i korporacje, nauczycieli akademickich, sędziów, dziennikarzy, pisarzy, reżyserów, aktorów, celebrytów. Każdy, kto włączy się w promowanie ideologii LGBT+ może liczyć na materialne wsparcie, na granty, na profity, na błyskawiczną karierę. Każdy natomiast, kto demaskuje tę ideologię, może być pewny, że będzie agresywnie atakowany, wyśmiewany, zastraszany, etykietowany psychiatrycznymi kategoriami „homofoba”. W niektórych państwach bywa już zwalniany z pracy, a nawet wsadzany do więzienia

Największa seksualizacja dzieci odbywa się na plebaniach.

Śmiać mi sie chce z tego calego lgbt, ci za, na ulicy protestują, bo są za... a ich przeciwnicy, na ulicy protestują ...bo są przeciw...A ich dzieci (korzystając ze ojce protestują na ulicy) klikają,, TAK mam 18 lat i jadą w internecie pornuchy ,jak się podoba

Rzygać się chce czytając wpisy typu ,,Może i dobrze. Opieka nad końmi oraz jakośc prowadzonych tam zajęć pozostawiała wiele do życzęnia..'' , lub ,,Wszystko się zgadza tylko skąd spółka ma wziąć miliony'' albo ,,To niech instruktorzy odkupią te konie i sami prowadzą stadnine skoro to taki intratny biznes. Według Ciebie spółka ma dokładać tysiące złotych i przez to zbankrutować żeby tylko ktoś mógł się konikami zajmować.'' Poprosimy o konkrety co do złej jakości zajęć , Pani Magdo , bo wie Pani że złej baletnicy... . Panie ,, mąż'' skąd spółka ma wziąć miliony? - po prostu je zarobić lub mniej brać. Konie same na siebie zarobią i jeszcze trochę zostanie jeśli się ruszy głową.Konie pracują obecnie 3 msc-e w roku.Wystarczy zainwestować w krytą ujeżdżalnię, których w naszym województwie jak na lekarstwo , a chętni na jazdę ( choć i teraz ich nie brakuje) będą ściągać jak muchy do gó..a. Do ,,Konowała''- sambym chętnie odkupił gdyby spółka ogłosiła przetarg , a nie sprzedawała na zapleczu.Spółka nie ma pieniędzy? A na 2-3 odprawy rocznie dla prezesików to ma. Budowa , a raczej zakup i montaż krytej ujeżdżalni to koszt rzędu 130 tyś zł. Za 100 tyś prezesunio chciał zamontować szlaban na Wawrzkowiźnie lecz ktoś mu to ze łba...o przepraszam ktoś mu odradził.Czyli pieniądze są.

Obraz członków PiS i prezydenta ostatnich miesięcy to ludzie pazerni, aroganccy, chciwi, niewiarygodni. Nie chce wierzyć, że można myśleć tylko o sobie.W Polsce wzrosło bezrobocie, przedsiębiorcy nie przedłużają umów o pracę lub zwalniają że względu na kryzys. Żenada.

co ty pierdolisz? kto kogo zwalnia? jaki kryzys? nie ma zadnego kryzysu i nikt nie jest zwalniany na pewno nie z powodu epidemii tylko zes musial cos naodpierdlac zwyczajniesie nie nadajesz to cie zwolninili i ci powiedzieli ze przez wirusa ale ty lamus jesteas po pprostu! Mam kolezanke co pracuje jako barmanka w barze 3 miesiace bar zamkniety i jej NIE ZEWOLNILI druga mam kolezanke co w solarium pracuje 3 miesiace zamknietei tez jej NIE ZWOLNILI u mnie w zakaldzie ZATRUDNIAJ nowe osoby nie ma zadnych zwolnien wylacz tvn debilu

Po co to pisanie i tak zagłosujecie na długopis ciemniaki 500 plus

długopis to cie zrobil twoj ojciec cienki ****ek, ja nie pobieram 500+ i zaglosuje na dude bo na kogo? na pedala z lewicy? na bandyte z Ko ? na kogo oczywiscie ze na Pana Prezydenta Dude

Ludzie, apeluje do was NIE BIJCIE SWOICH KONI, a wszystko będzie dobrze!

Raczej nie komentuje artykułów ale teraz zrobię wyjątek. Jestem jedną z tych co pamiętają i Wawrzkowiznę i Słok. I tak - też mam sentyment. Tylko zastanawia mnie fakt tyłu obrońców i tylu komentarzy. Rozumiem, że wszyscy jeżdżą na koniach ? Skoro sprawa tak bulwersuje bo konie to "dobro narodowe" bełchatowian to rozumiem, że wszyscy dokładają się do utrzymania tych koni. Aaaa nie przepraszam ... Przecież niedawno pisali, że spółka ma gigantyczne straty. I skąd się biorą??? Teraz kiedy ktoś podejmuje decyzję o zamknięciu czegoś co te straty generuje nagle larum się podnosi. Jasne, że połowę prezesów pojęcia o hotelarstwie nie miała, że "dytektorki" to darmozjady i takie tam.. ale ciekawe czy ktoś z broniących stajni utrzymywał by coś co mu takie straty przynosi. Albo drodzy komentujący zacznijcie na konikach jeździć to wtedy utrzymanie stajni będzie miało sens. Zapewnienie odpowiedniej opieki zwierząt to ogromne koszty. A jak spółka wprowadza opłaty za wejście i wjazd to też wielki hejt. W Bełchatowie wszystko musi być... za darmo.

Ale właśnie te konie tworzą klimat Wawrzkowizny. Można po opalaniu pospacerować, zajrzeć do stajni, pogłaskać te zwierzęta, popatrzeć. I dzieciom się też podobają. Nawet jak nie ma pogody na plażowanie, to można pojechać na spacer. Bez stajni to tak jakoś ubogo tam będzie...

Zostawić konie w spokoju Schody sobie przeniescie a od wielbłądów z dala Obiecali 1 tyś zł na wakacje i zerooooo nic Głosuję na Biedronia

widać że wpisuje się tutaj najwięcej wieśniaków co bez kunia żyć nie umie taki to prymityw

Nie ma takich pieniędzy i takiego zakładu którego gangusy z PiS nie podpir6olą

Obiecali 1 tyś zl i zero nic Mego głosu nie dostaniecie Wolę na Biedronia głosować

Jezus jakie to miasto jest glupie to szkoda slow. Mini zoo i kucyki, moze wje**ac tam wielblady i slonie jeszcze.. niedlugo mini zoo zrobia w centrum handlowym bo w glowach sie tak przewraca juz

Do Janowa je zabiorą emoji

Zaorac caly elbest po co to co to jest swinie niech choduja może ograną ze zbytem nie dojdy i dobrego knura niech to pilnuje by nie okradli

Ty też śmierdzisz

I dobrze, konie śmierdzą i nikomu to niepotrzebne.

Chyba twój!

Co się działo w nocy na dolnym obok luxa ze tyle straży pożarnej było ? 

Jakiś Menelaos z puszkami rowerem się wypierd..ił. Tak mu olej z łańcucha napieprzał, że strażacy musieli wysypać 300kg sorbentu..

bardzo dobrze że sprzedają bo śmierdziało na kilometr a utrzymanie tego stada kosztuje

Kwb belchatow to pieniadze powinny isc na belchatow i warzke oraz gks skre i basen odkryty. A ida na wies kleszczow i nie wiedza co robic z kasa wiesniaki wydaja na absurdalne rzeczy!!!!

W tym kraju nie ma kandydata żeby było bliżej cywikizacji europy zachodniej. Kradli,kradną i będą kraść bo oni nie pozwolą żyć bez nich

Pis jest dobry w te klocki.... Stadninami potrafia zarzadzac. Swoja droga kto na to pozwala??!!!!! Gdzie Mariola??

Tak jak z Wawrzkowizna jest z całym państwem. Poczytajcie http://100aferpis.pl/

NIK jak tu nie wjedzie w ten szlam to te złodzieje z PGE i obok istniejących spółek (kolegów i koleżanek ) zniszczą i ukradna ostatnią cegłę tego Hamburczykowa.

Co ci da NIK jak Banaś to kolega Pieluchy.

Jeżeli NIK nie może wyjaśnić to sprawę wywlec do Strasburga albo Genewy. Musi być wyjście racjonalne.

Co za idioci likwidują stajnię nie opłaca się im Niech pozwalniają prezesów z Elbestu też są nieretowni obiboki i niech napiszą ile zarabiają nieroby Wypierdolić na zbity pysk

Nowy prezes to mądry chłop wie co robi

Tak wygląda państwo pod rządami takich jak Pielucha, wybierzcie Dudusia to dopiero będzie.

Głosujcie dalej na pisiorów kazdy myslał ze to powczyki pogrązą bełchatow a tu prosze tak cudowni fachowcy z pis .ale dali 500+to są super

Wszystko rozpierdolom i rozkradnom

A po nas to choćby i potop...

Chciałbym się dowiedzieć od kiedy to w spółce Elbest coś robi się bez konkursu ofert? Chyba na tym właśnie polega optymalizacja Panie Dyrektorze. Zamiast Tego wali Pan ściemę, że niby konie będą miały dobrze. Warto by się zapytać na jak długo konie wyjadą? i czy w ogóle wrócą. Po sposobie przeprowadzenia postępowania myślę, że nie. Wybrana stajnia, gdzieś w łódzkiem, nie wiadomo gdzie, za ile, na ile? Czy to nie jest czasem próba wyprowadzenia majątku spółki?

Cała Polska. Nic się nie opłaca, wszystko sprzedać, oddać. Pieprzone PIS-iory, pieprzone polityka. Ze złą w oku wspominam wakacje z rodzicami w ośrodku Słok????, domek nr 16.

ja jestem eko lubie konie i je wale

Za nie długo to wszystko te złodzieje i pasi brzuchy zlikwidują. Konie wywiozą, kury w pierolą na obiad , a kozy zostaną tylko po to aby Ci prezesi Elbestu mieli co po ruchać . 

Patrzcie jak sie pięknie miasto rozwija pod skrzydłami Pani Prezydent i naszych elitarnych polityków.

Tutaj piszą o Wawrzkowiźnie, nie o mieście

Racja, i wawrzkowizna podlega pod rejon kaliningradzki.

I bardzo dobrze chceta koni to se kupta nie dla marnowania pieniedzy podatników

Może i dobrze. Opieka nad końmi oraz jakośc prowadzonych tam zajęć pozostawiała wiele do życzęnia..

wszystko pada. niedlugo zostanie tylko czarna dziura.....

I bardzo dobrze. **** torfiorzy.

Żal super ci ściska ze nie pracujesz na kopalni???

tylko nie czarna, afroamerykańska jak juz

Atrakcję ośrodka likwidują, ale za wstęp płacić sobie życzą? He he. Matoły i pasibrzuchy z zarządu! A huśtawki jak w tym roku nie zrobią tragedii dziecku to będzie sukces....

To jest ośrodek z wielkim potencjałem, tylko zarządzany przez bandę paszczywołów na stanowiskach menadzerskich. Im na tym nie zależy bo jak ich wywalą ze stołka to i tak dostanie niezłą odprawę 150 tyś.pln.

Wszystko się zgadza tylko skąd spółka ma wziąć miliony na postawienie chociażby nowych domków bo tamte się już nie nadaje

czy radnych lub panią prezydent to cokolwiek to obchodzi, interesuje sie regionem czy jak jest z pisu to ma wywalone na wszystko ? 

Zapytaj radnych powiatowych

W tamtym roku pozbył się pracowników z Wawrzkowizna, bo przecież nic nie robili. W tym roku konie a w następnym to już kąpieliska też nie będzie....

Poczekajcie po wyborach to będzie się działo padają słowa wydzielenie kopalni i elektrowni to ochrona będzie część wydzielona do spółki że Śląska reszta co zostanie to odnawialna nieliczna grupa pracowników i sprzedaż spółki a wy siedźcie w budach i czekajcie na podwyżki elbesciaki wasza naiwność nie ma granic .

Może wodę z warzki opylic, może ktoś kupi - Kuwejt?

Wkrótce Wawrzkowizna bedzie wyglądała jak słok spółki wszystko zniszczą zarządzają takimi obiektami bez pojęcia A później jest jak jest

A tak się śmialiści jak Kibice walczyli o GKS. GKS to początek wygaszania Bełchatowa po GKS'ie przyjdzie pora na Elbest, Wawrzke, Skrę tak tak Skrę wszyscy się wypną na Bełchatów tak jak wypieli się na basen odkryty ! Gasimy światło, a wy dalej glosujcie na PiS emoji)))

Skra jest dumą miasta i osiąga wyniki także nie ma mowy o jej wygaszeniu

Czy jak zagłosuje na rudego to w Bełchatowie bedzie eldorado????

za rudego powstał 13 blok w elektrowni oraz powstała siedziba główna PGE GiEK, napisz mi proszę co powstało w Bełchatowie od 2015 roku jak PiS rządzi , konkrety proszę , ja napisałem konkretnie.

trzeba pogonić w wyborach i PO i PIS bo to są szkodniki,zmieniają sie tylko u koryta co pare lat,ci tylko jedną rzecz dobrą zrobili dali 500 zl na dziecko i na tym koniec...

czy za pis czy po,blok i tak by powstal...byl w planach jeszcze za komuny.to sa konkrety

Konkrety: akcje po 30 zł i dywidenda. Od kiedy specjaliści Dobrej Zmiany zarządzają PGE, nie ma dywidendy a akcje szorują po dnie. GKS zaorany i to samo będzie z miastem.

Trawa taka zielona żal sprzedawać toć darmo wyrzyje, a prezesa trza karmić sama trawa nie wystarczy

Panie prezydencie zapraszamy do bełchatowa!

Główna przyczyną zamykanie i likwidacji różnych spółek i ośrodków, jest zbyt dużo ilość darmozjadów takich jak prezesi dyrektorzy i ludzie tego pokroju są poprustu zbędni, za jednego dyrektora były by np utrzymana nie jedna stajnia z kilkoma koniami.

Posłanki wsadziły swoich bez pojecia, a szczególnie Pielucha. Zatrudnienia mocno wzrosły, szczególnie na wysokich stanowiskach. Pielucha wsadziła nauczyciela z Pajęczna za 50 tysięcy złotych na miesiąc plus inne dodatki, np te w Wodniku. Na szczęście już poznali się na nim i go wywalili, ale są jeszcze inni.

Niech ktoś prześwietli firmę, która będzie dzierżawić ośrodki Elbestu, to się dowie ciekawych rzeczy i powiązań z niektórymi

Zapewne to jeden wielki przekręt bo co innego, przykre ale prawdziwe w związku z tym że Pan prezes nie miał nigdy kontaktu z hotelarstwem będzie trzymał dwóch dyrektorów którzy niby pojęcie maja. A dzierżawcom życzę powodzenia we współpracy . Zobaczymy na jak długo go

Wystarczy sprawdzić, kto ostatnio zarządzał w Elbescie. Ciamajdy z Warszawy, stare dziady bez kompetencji z Łodzi, jakieś cygarowe prezesy. Żeby zarządzać firmą z hotelami i ośrodkami to trzeba mieć o tym jakiekolwiek pojęcie. A w Elbescie trwają ciągle doświadczenia na żywym organiźmie. No, ale za nie swoje pieniądze to się można bawić w zarządzanie spółką. Niech ktoś zrozumie wreszcie, że to nie jest Eurobusiness i nie da się gry zacząć od nowa. I niech zaczną te świnie u koryta ponosić konsekwencje za swoje złe decyzje.

A darmozjadów z zarządów nie wyrzucą.. i na to pieniądze są a na konie nie ma.. wystarczy z jednego wyrzucić i już by na konie były pieniążki..

Za czasów PO mówiliście że sprzedawali wszytko a za PIS zamykają . Podsumujac lepiej sprzedać czy zamykać ? Wolał bym mieć pracę niż być bezrobotnym

będzie pyszne salami , mniam mniam emoji

A czemu nie wypowiada się rzecznik PGE?Jak to bylo zawsze w temacie tej spółki. Tylko jakiś dyrektorek

Rzecznik konine tezaz z między zębów zapałką wydłubuje, nie może gadać.

Ktoś potrzebował kupić konie.

Szkoda koni, Bełchatowa, PGE. Kiedy Duda będzie w Bełchatowie? Dajmy mu tytuł jak w Wieluniu. Podziękujmy za brak pomysłu na region.

Zostało jeszcze coś do sprzedania, może te konie uratują spółkę, jedną wypłatę prezesa na pewno pozdrawiam

A teraz zamiast koni w zagrodzie będą barany...głównie wyborcy PiSu emoji

Likwidacja stajni to nie pomysł nowego prezesa. To odgrzewane kotlety specjalistów z Łodzi. Z drugiej strony ciekawe do jakiego miasta trafia konie. Przypadek???

stawiam na Lodzki Klub Jezdziecki...

Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, Bo czy warto po świecie się tłuc? Pełna miska i radio "Bohema" Zamiast płaczu, co zrywał się z płuc... Dawne życie poszło w dal, Dziś na zimę ciepły szal, Tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, Dziś pierogi, dzisiaj bal, Tylko koni, tylko koni, tylko koni żal.

Proces likwidacji i upadłości rozkręca się, a Pani Prezes przyjeżdża i głosi: nie lękajcie się...

Jak Prezes Jacek Kaczorowski z Leś-Kałużą sprzedali Energetyk za marne grosze aby pokryć niecałe milionowe zadłużenie Elbestu to wszyscy siedzieli cicho razem ze związkami. Nie można było otworzyć Gigantów Mocy w Energetyku a nie kumać się z miastem rządzonym przez macherów z zaplecza. Instytucja użytkowania wieczystego wprowadzona ustawą z 14 lipca 1961 roku poszła do lamusa i niektórzy macherzy się dodatkowo obłowili.

Dlatego wyniósł się do dużego miasta bo dostał fuchę w stylu " inżyniera Tadzika Norka"

Na czym, jak na czym, ale na koniach to pis zna się wybornie. Przykład pisowskiego zaangażowania zobaczyliśmy w stadninie koni w Janowie.

Gdzie ambicja ludzi,facetow najlatwiej sprzedac a nie zawalczyc o opracowanie planu na zyski z konmi.

Znów jakis prezesina co tylko kasa sie liczy przyszedl sie nachapac,swoj budzet podreperowac i tyle. No ale coz wymagac, postawili chlopa na stołku, bo przeciez nie jest po to aby z dołka wyciagnac bo to by wymagało pracy,myslenia i inteligencji a tak najlepiej sprzedac. Belachtow juz calkiem pozostaniw dziura nawet nie bedzie gdzie jechac.

Czepiacie się a przecież to decyzja nowego prezesa w branży od 3 tyg to już fachowiec od hoteli .

Roszpunka kupi tylko który się pod nią ńie zawali

będzie to samo co z,,babim latem'' ruina i tyle.konie większości do rzezni bo wiekowe.

Najgorsze jest to,że nie było to nawet skonsultowane z ludźmi którzy się tymi końmi zajmują. Nie mieli nic do powiedzenia o tym gdzie i jak te konie wywozic. Rozumiem, trudna sytuacja, ale bezczelnością i głupotą jest działanie na własną rękę w kwestiach o na których się nie zna. Przecież niektóre z tych koni nie znają innego życia niż to na Wawrzkowiźnie. Nnie dość że będzie to dla nich ogromny stres, to jeszcze przecież instruktorzy stracą pracę ! A oni są w tej stajni od samego początku !!! Gdyby jeszcze wiedzieli o tym wcześniej, to może byłoby im łatwiej, ale oni dowiedzieli się w środę że konie jada w poniedziałek! Żenada, prezesie, żenada.

To niech instruktorzy odkupią te konie i sami prowadzą stadnine skoro to taki intratny biznes. Według Ciebie spółka ma dokładać tysiące złotych i przez to zbankrutować żeby tylko ktoś mógł się konikami zajmować.

Brawo Dojna Zmiano!!! A tak dobrze miało być za waszych rządów!!???? Janów- leży. Pge szoruje po dnie. Kopalnie- pozamykane. Brawo nieudaczniki pisiorskie.

Jak zawsze tam gdzie swoje 5gr włoży Adaś O. i inne związki to wychodzi tak jak na obrazku wyżej. Żal tylko ze ludzie dalej wierzą w to ze jeszcze będzie dobrze...będzie ale rodzince Pana o którym wspomniałem wyżej.

Przecież kucyki też mają zostać wywiezione. Atrakcje dla.najmłodszych? A co z tymi trochę starszymi? Jedna wielka katastrofa.

Do Janowa wezmą...Szejki kupią.

Halo, witamy w prawdziwym świecie. Nie tylko Wawrzkowizny dotknęła niewidzialna ręki ekonomii. Na całym Świecie jeśli jest coś nierentowne to się pozbywa. To są podstawy ekonomii moi drodzy.

Widzę bardzo dużo minusów pod postem, podejrzewam, że dzielni Bełchatowianie nie godzą się na ekonomię, no ale mogę się mylić.

Na całym swiecie, jesli pracownik jest nierentowny to też się go odpala,tylko w pge lepiej jakąs stadninę pogonic niż pracownika, który łazi tam tylko pornole oglądac, na kompach firmowych już nie można,to pokupili modemy i tanie tablety i jadą aż miło.

Weźcie Marzenke z elektrowni, ona to wszystko wyprawadzi. A na kuniach tyz umie jeździć, tylko się spieszcie bo ma inne może lepsze oferty.

No to teraz porównajmy sobie Słok i Wawrzkowiznę do prywatnej Grobli, z uwzględnieniem tego że na Słoku i Wawrzkowiznie są atrakcyjniejsze tereny... Na Groble ściągają ludzie z całego wojewódzctwa, a Wawrzkowizna i Słok upadają. Tak to jest jak się do państwówki wprowadza na stołki biernych ale wiernych

Na Grobli jest kwiat wiejskich terenów okolic Bełchatowa i nie tylko.

klient to klient., jak jade nad morze nikt mnie nie pyta czy jestem ze wsi czy z miasta, ma sie kasa zgadzac

Brawo PiS, brawo Pielucha. Co ten Krzysiu narobił.

Wszystko co Państwo zbudowano to zniszczycie ! 

Zagłosuję na Dudę żeby jeszcze resztę atrakcji zlikwidowali.

a co z kurami i kozami? też zlikwidujecie ? ale managery z was wiejscy....

Kury i kozy zeżarte, ale prezesom nadal w brzuchach burczy...

Managery od Pieluchy, a Łysek to inny?

Andzej Wóda co ty na to? Wszyscy na wybory!

Współczuję tym koniom tak samo, jak koniom z Janowa. Wspólny los, choć miejsca różne.

a to raptem 20 km odległości

Konina naprawdę przepyszna polecam spróbować nareszcie z tych koni skorzysta ktoś inny niż ogłupiałe 13 latki

swojego próbowałeś???

Czego nie dotkną, to spieprzą. Brak słów. Ale na nagrody dla siebie to pierwsi.

Bo im się należy...

dbałość o region wg Prawych i Sprawiedliwych, robią co chcą by ten region uwalić bo i tak wiedza ze głąby z Bełchatowa na pis będą glosować tzw syndrom Stockholm-ski . 

Oj za niedługo będziemy raczyć sie pysznymi kebabami emoji

Za chwilę to pies z kulawą nogą tam nie zajrzy. Trawa do kolan, domki się sypią, wilgoć, brak pracowników fachowców, i co po zmroku robią tam spuszczane psy, przecież tam ludzie spacerują albo domki wynajmują albo ryby łowią, jak ktoś spotka jeszcze raz to zgłosi do prokuratury.

Jacy wszyscy nagle zdziwieni, że Bełchatów się od kilku lat zamyka, młodzi wyjechali i zostali sami emeryci + kopalnioki i elektrownioki, którzy z kolei chcą jak najwięcej mamony wycisnąć. Bełchatów wraca do stanu sprzed 1970 i tyle, normalna kolej rzeczy, nie udawajcie zdziwionych.

Trzeba to zatrzymać, nie można pozwolić, żeby to co zbudowała kopalnia, zrujnowali. Słoku już przepadł, elektrownia nie zrobiła nic, ale my KWB nie pozwolimy, żeby niszczyli, co my budowaliśmy

Katastrofa, co to za ludzie, wszystko oddać i brać tylko kasę za nic, zero myślenia o biznesie. Banda półgłówków, którzy za zadanie mają zrujnować wszystko, co w Bełchatowie jest fajne

Polu, skoro stadnina jest nierentowna (bo jak napisał autor cytując mieszkańców - większość jeździ konie jedynie pooglądać), No to chyba właśnie myślą o biznesie.

W zoo też tylko się ogląda!

I płacisz 5 dych za wjazd

Eh widzę analogię do Janowa. Czemu oni zawsze zaczynają od koni. Bolszewicy nie lubią elit, a to elitarne hobby?

Jak prezes nie ma głowy do biznesu, to lepiej konie za darmo oddać. Ciekawe kto za darmo dostanie zdroww stado i ilw pan prezes na tym zarobi. Dobrze że myślą o koniach, ale co z nami z ludźmi, którzy jeżdżą tam kilka czy kilkanaście lat i naszych dzieci. W dobie covid 19, gdzie 80% dzieciaków nie wyjedzie na wakacje, zamiast tutaj coś pomyśleć, to nie najlepiej oddać. Brawo PiS

Nikt nie napisał że za darmo, jasnowidzka jesteś??

Konie pójdą do rzeźnika. Pewne info z kręgu kierownictwa. Ehh żal patrzeć co się dzieje w Bełchatowie.

Świetne posunięcie. Najlepiej wszystko zapuścić, zrujnować i sprzedać. Jeszcze trochę i nie będzie gdzie jeździć odpocząć. Babie Lato się sypie, z domków na Słoku prawie nic nie zostało. Szkoda gadać....

Domki na słoku razem z haktarami lasu, plaży terenów w tym chyba 4 duże murowane domki to elbest za grosze sprzedał kilka lat temu, i teraz jeden pan M.Rz. buduje tam domy na sprzedaż, drogi i szeregowe, można ? można. Czy ktoś się tym zainteresował.

dodaj komentarz
Czytaj także