Rejestracja i logowanie

Mieszkańcy Bełchatowa bez ciepłej wody. Do kiedy potrwają prace?

Wydarzenia 23-06-2020 Autor: Emste Foto: belchatow.pl
29

Miasto modernizuje sieć ciepłowniczą – w związku z wykonywanymi pracami, w okresie  od 15 do 29 czerwca bełchatowianie zmagają się z brakiem ciepłej wody. Większość utrudnień dotyczy jedynie wybranych rejonów miasta, jednak od wczoraj, 22 czerwca, ciepło systemowe nie płynie w ogóle - ma to potrwać do 26 czerwca. 

W połowie maja ruszyły prace związane z modernizacją miejskiej sieci ciepłowniczej. Jak informują urzędnicy, większość robót może być wykonana jedynie przy wyłączeniu ciepła, dlatego zdecydowano się na termin w okresie letnim. Zapotrzebowanie jest teraz bowiem zdecydowanie mniejsze.

- Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej tak rozplanowało prace, by niedogodności z nimi związane były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. – Część prac możemy przeprowadzić tylko przy wyłączonym przepływie ciepła. Mamy świadomość, że może być to uciążliwe dla mieszkańców. Dołożymy jednak wszelkich starań, by utrudnienia trwały jak najkrócej – tłumaczy prezes PEC Grzegorz Zegarek.

Z harmonogramu zaplanowanych pracy wynika, że w najgorszej sytuacji są mieszkańcy bloków na os. Dolnośląskim – w punktowcach nr 306, 319, 320, 330 – 333 ciepłej wody nie ma już od 15 czerwca . Z kolei od 22 czerwca do 6 lipca planowane są przerwy w dostawach dla bloków 321 – 329. Utrudnień mogą spodziewać się jednak wszyscy odbiorcy PEC, ciepło systemowe nie popłynie wcale w dniach 22.06 – 26.06.

Kolejne przerwy zaplanowano na koniec lipca – harmonogram prac wygląda następująco.

od 20.07.2020 do 29.07.2020

ul. Kręta 6-16 (numery parzyste),

w tym okresie wystąpi także 1-dniowa przerwa: ul. Mickiewicza, ul. Mielczarskiego 31, 33, 35A, ul. Kręta 2, 4, ul. Kręta 1-11 (numery nieparzyste) i Batorego (numery parzyste)

od 28.07.2020 do 12.08.2020

ulice: Kręta 1-11 (numery nieparzyste) i Batorego (numery parzyste),

w tym okresie wystąpi także 1-dniowa przerwa: ul. Batorego (numery nieparzyste), ul. Matejki, ul. Kopernika, ul. Kaczkowskiego.

- Przerwy w dostawie ciepłej wody związane są z realizacją unijnego projektu pod nazwą „Przebudowa i modernizacja osiedlowych sieci ciepłowniczych w Bełchatowie”. Zakres prac realizowanych przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie zakłada wymianę izolacji na wybranych odcinkach sieci napowietrznej, przebudowę i modernizację osiedlowych sieci ciepłowniczych oraz likwidację węzłów grupowych i zastąpienie ich węzłami indywidualnymi. Tylko w tym roku zmodernizowane zostaną 3 km miejskiej sieci, wybudowanych zostanie także 25 węzłów cieplnych. Łączy koszt zaplanowanych na 2020 rok prac to blisko 8 mln zł – informuje magistrat.

Urzędnicy informują jednocześnie, że czas przerw w dostawach ciepłej wody będzie uzależniony od postępu prowadzonych prac i może ulec skróceniu.

komentarze (29)
Dodaj komentarz

Bełchatów to stan umysłu- PRL podlany wodą święconą/z wirusem/

Przecie wy się i tak burki belchatoskie nie myjeta. Wiec po co wam ta ciepła woda? A odciąć na stałe i juz.

ja i tak sie niemyje wiec ok

To ta wielka inwestycja w mieście co Oszustka Wyborcza się chwali w mediach?.Nic nie robi w mieście to się chwali corocznymi planowanymi remontami PEC.To ładnie ja podpuszcza Mściciel z Grocholic(wicek) bo baba nie kuma o czym opowiada.Kaszana.

Gru jest z Grocholic? Coś go często w Oleśniku widać.

Bełchatowskie Janusze i tak się nie myją,wystarczy im wietrzenie.

Na warzke można jechać i się dobrze umyć brudasy.

czegoś tu nie rozumiem, przecież według piso-katoli UE to samo zło, a od złego biorą pieniądze??? no tak to jest jak w mieście pachnącym wzgórzami Golan rządzi truposzcze czarna blond mamba co na ręku na Zegarek ,jeszcze do tego sukienkowi Zgodni podpowiadają co i jak w mieście trzeba zrobić,

a ty homo zboku ateisto komuszy wierzysz ze twoja pedalska UE sama produkuje pieniadze i je wszystkim rozdaje hahahaha no ładny kiep z ciebie buahahahaha UE ma pieniadze chociazby z tego ci m Polska wplacila to kasy pajacu

A czyje to pieniądze i skąd się wzięły...? może oświecisz nas hmm co? a już wiem na końcu tęczy w Brukseli w garnku czekają!!! Jak nie wiesz o czym piszesz to się do edukuj a nie za pisanie głupot bierzesz!!!

A wiesz inteligencie ile Polska daje do kasy uni a ile z niej bierze ? Pewnie nie bo pisowczyki tylko pruć jape potrafią . Idź pocałować swojego ksiedza w pierścionek.

Pruć jape i wyciągać łapy po wszystko bo przecież patologi poprostu sie należy.

No, żeby przed wyborami nie było ciepłej wody???

Mi ciepła woda nie jest potrzebna od dawna biorę prysznic w zimnej wodzie.

Ty w wojsku byłeś tyle co ma oranżada gwarancji emoji emoji emoji

To było lato w obec zimy w 1978

Dlaczego PEC nie buduje sieci cieplnej na innych osiedlach domków jednorodzinnych.

Bo tam nie mieszka nikt wpływowy i mówią że się nie opłaca. Parodia. Mówią że nie ma chętnych a ludzie nie kupuję działek bo brak PECu. Jak by był PEC to ludzie by kupili działkę i budowali domy a potem do PECU i podłączenie. Nikt nie da za działkę w mieście 150tyś jak nie ma PECu ani gazu. Najpierw uzbrojenie w Media typu PEC, gaz, światłowód a potem zyski z rozbudowy miasta(czytaj podatek). Mariola Cz. do dzieła!!!

Ale po co się budować na nowych osiedlach? Poczekajcie jeszcze chwilę. Będzie dużo domków na sprzedaż po taniości na Binkowie i Ludwikowie. Ewakuacja do Radomska i Pajęczna już blisko.

NAPISZE TAK: ZIMNA WODA ZDROWIA DODA.

A zimna wóda czyni cuda.

Sprzedam zgrabne buciki na szpilce, z jedną wadą, obcasy są z przoduemoji

Moze wada jest uzytkownik. Probowalas odwrocic buty?

to jest mega odjazdowe ogloszonko

Zegarek prezes PEC na pewno z BEŁCHATOWA

Taaa... Skierniewice :-)

Co z myciem rąk w okresie gdy nie będzie ciepłej wody ?? Czy będzie jakaś dyspensa od Virusa ??

Kto pisze te artykuły? tragedia, a tytuły to już wołać o pomstę do nieba Idę chlac dalej bo tutaj to tylko z śmiechu nie można wytrzymać

Może naucz się czytać ?

dodaj komentarz
Czytaj także