Rejestracja i logowanie

Specjalne maseczki... na komunię. Internetowy biznes kwitnie w najlepsze

Wydarzenia 21-05-2020 Autor: Emste Foto: facebook.pl/Studio Krawieckie Miriam albo Facebook.pl/Rękodzieło Pokaż/Sprzedaj
13

Tegoroczne komunie święte w Bełchatowie zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsze uroczystości odbędą się już w czerwcu – epidemia całkowicie jednak nie minęła, niezbędne będą więc dodatkowe środki ostrożności. W internecie kwitnie biznes, oferujący specjalne... ozdobne maseczki komunijne.

Z uwagi na wciąż panującą epidemię, pierwsze komunie święte miały odbyć się dopiero we wrześniu. Księża z bełchatowskich parafii w porozumieniu z rodzicami termin ten nieco przyspieszyli. Pierwsze dzieci do komunii pójdą już w czerwcu, wszystko ma się oczywiście odbyć w zgodzie z panującymi zasadami bezpieczeństwa – więcej o tym pisaliśmy w artykule Komunia Święta także w wakacje...

Co ciekawe, fakt że komunie będą odbywały się w trakcie, gdy zmagamy się z COVID-19, nie umknął części przedsiębiorców. W sieci pojawia się coraz więcej sprzedawców oferujących maseczki na komunię świętą. Wzorów i pomysłów jest naprawdę dużo – od prostych, białych maseczek, aż po modele zdobione kwiatami czy katolicką symboliką. Również ceny wahają się tu od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych.

Ks. Zbigniew Zgoda, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie, zapytany o sprawę maseczek podczas pierwszej komunii świętej stwierdził, że na ten moment jest jeszcze za wcześnie na jednoznaczne decyzje. Sytuacja związana z epidemią jest dynamiczna, a do czerwca mogą obowiązywać zupełnie inne reguły niż obecnie.

- Będę sugerował rodzicom, by maseczki dzieci miały założone tylko podczas pierwszej części ceremonii, później gdy usiądą w ławkach, w bezpiecznej odległości będzie można je zdjąć. Ostateczną decyzję podejmiemy jednak dopiero po konsultacjach z rodzicami – mówił ks. Zgoda.

Proboszcz zaznaczał też, że w kwestii doboru maseczki nie planuje wprowadzać żadnych wymagań czy ujednoliceń. Również w tym przypadku zauważył, że decyzje mogą zmienić się po konsultacji z rodzicami.

Okazuje się, że internetowa moda nie dotarła jeszcze do Bełchatowa. W sklepach na terenie miasta nie udało się znaleźć wzorzystych maseczek komunijnych. Część sprzedawców zaznaczała jednak, że być może taki produkt zamówią, jeśli pojawi się zapotrzebowanie

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Czy pomijając Koreę istnieje drugi kraj na świecie tak pisiato- komunistyczny?

Czy już wszyscy rozum potracili, Boże widzisz i nie grzmisz, ????????????

Biznes is Biznes tyle w temacie

Nie wierzę w boga, nie chodzę do kościoła, jak wierzący chcą, niech sobie ten szit kupują.

Wierzę w Boga, do kościoła nie chodzę.Moralność mam w sobie a niebo gwiaździste nad sobą. Często w zwykłym czlowieku więcej pokory i wiary niż w kimś, kto od tego wydaje się być...

Do Bełchatowa nic nie dociera

cwaniaki w tzw. sutannach jak zwykle każdą odpowiedzialność zwalają na naiwniaków - jak się dzieciaki pozarażają to BĘDZIE NIESZCZĘŚCIE ALE TYLKO Z WOLI RODZICÓW - PASTERZE SĄ ZAWSZE OD TYŁU .

brawo komunizm popieram

Czy maseczki święte będą szyte w dwóch modelach, dla chłopców i dziewcząt, czy będzie to model uniwersalny???

Tylko nie mówcie nikomu !!!!

Ale temat. Takie ciekawostki jak 1253odcinek Klanu.

To chyba tylko w Bełchatowie takie Janusze. Wchodzi w temat, który go nie interesuje i komentuje, że ten temat go nie interesuje. Ciekawe, czy kogoś interesuje to, że Janusza to nie interesuje?

Franek wejdź pod stół a my będziemy zgadywać komu szarpiesz dzide.

dodaj komentarz
Czytaj także