Rejestracja i logowanie

Podjęto decyzję w sprawie Wawrzkowizny. Co dalej z izolatorium na terenie ośrodka?

Wydarzenia 18-05-2020 Autor: Greg Foto: wawrzkowizna.pl
13

Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna oficjalnie rozpoczął sezon. Dla odwiedzających dostępne są domki wczasowe i hotel. Korzystający z wypoczynku wciąż muszą jednak liczyć się z ograniczeniami i obostrzeniami. Kompleks mogą odwiedzać również osoby, które chcą pospacerować. Uruchomiona została także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Natomiast nadal nie można korzystać m.in. z siłowni, sauny czy placu zabaw. 

Bełchatowianie mogą już odwiedzać ośrodek Wawrzkowizna, który właśnie poinformował, że od 16 maja wznawia działalność. Dostępne są domki wczasowe i hotel, jednak ze względu na wciąż panującą epidemię koronawirusa, osoby przebywające na terenie kompleksu muszą podporządkować się wprowadzonym ograniczeniom.

- W celu zapewnienia bezpiecznego pobytu w naszym ośrodku, wdrożyliśmy wszystkie niezbędne środki ostrożności. Działamy w pełni odpowiedzialnie, legalnie, dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych Gości. Dołożymy wszelkich starań, aby wyjechali zrelaksowani i wypoczęci – poinformował ośrodek Wawrzkowizna.

Decyzja o uruchomieniu ośrodka jest o tyle zaskakująca, że kilka tygodni temu ogłoszono Wawrzkowiznę jako teren działania izolatorium, czyli miejsca do którego miały trafiać osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa oraz zakażeni, których stan nie wymaga hospitalizacji. Jak udało się ustalić, na terenie podbełchatowskiego ośrodka izolatorium już nie funkcjonuje, a we wcześniejszych tygodniach nie było potrzeby kierowania na Wawrzkowiznę zakażonych czy oczekujących na wynik testu na koronawirusa. Dlatego podjęto decyzję o otwarciu kompleksu dla turystów. 

Spółka Elbest poinformowała, że ośrodek może obecnie przyjąć 39 osób w pokojach oraz 116 w domkach wypoczynkowych. Oczywiście, jak zapewniają pracownicy, obiekt jest również dostępny w celach rekreacyjnych. Kompleks jest otwarty dla osób, które chcą przyjechać tutaj pospacerować

Natomiast ci, którzy zdecydują się skorzystać z dłuższego wypoczynku będą musieli wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia, turystom zostanie również zmierzona temperatura. Pokoje i domki są dokładnie sprzątane oraz dezynfekowane po każdym gościu po upływie minimum 24 godzin od jego wyjazdu. W pokojach znajduje się również płyn do dezynfekcji rąk. W hotelu obowiązuje zakaz używania łazienkowych suszarek nadmuchowych. Przygotowano się również na nagłe wypadki związane z epidemią.

- W części hotelowej posiadamy izolatkę dla osób, które wykazują wyraźne oznaki zakażenia koronawirusem i izolujemy je do czasu przyjazdu służb medycznych – informuje ośrodek Wawrzkowizna.

Jak informuje ośrodek, w części hotelowej oraz budynkach ogólnodostępnych należy poruszać się obowiązkowo w maseczce. Spółka Elbest zapewnia, że cały ośrodek wraz z zewnętrzną infrastrukturą, która jest narażona na dotyk, jest kilkukrotnie w ciągu dnia dezynfekowana. W pokojach hotelowych oraz domkach obowiązuje zakaz odwiedzin i spotkań z osobami, które nie mają meldunku w ośrodku.

Na terenie Wawrzkowizny wciąż nie można korzystać m.in. z siłowni, sauny, pokoju zabaw czy placu zabaw dla dzieci. Czynna jest natomiast wypożyczalnia sprzętu wodnego, która również funkcjonuje na nowych zasadach. Z wypożyczanego sprzętu mogą korzystać jednocześnie 2 osoby (z wyłączeniem zamieszkujących lub gospodarujących wspólnie np. rodzice z dziećmi). Przy kasie można znajdować się tylko jedna osoba, zachowane muszą zostać też odległości i przeprowadzona dezynfekcja rąk. 

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Sprzedać i oddać kasę potrzebującym Chleje od małego bimber lubię chlac i rznac dziwe buhhhaaa Żyj chwilą buhhhaaa

Zakaz korzystania z placu to już dawno powinien być, tylko nie z powodu pandemii, tylko bezpieczeńtwa . Jest w opłakanym stanie od lat. Szkoda kasy na renowacje, ale w sezonie latnim opłata obowiązkowa.

Ale żarcie picie przywieziesz swoje śmieci zostawisz a z czego ma się utrzymać ten ośrodek .

fajnie pojade rowerem i sie umyje

PiS doprowadził ośrodek do ruiny, wszystko tak będzie wyglądać jak nieudaczników nie oderwie się od koryta. Były prezes od Pieluchy też ma w tym udział.

Zdjęcia są nieaktualne, nie wprowadzajcie czytelników w błąd.

zdjęcia to chyba nie z tego sezonu, bo teraz cały ośrodek w opłakanym stanie. lepiej pokażcie stan techniczny niektórych miejsc z bliska.... żal że ośrodek doprowadzony do ruiny....

My nie możemy doczekać się otwarcia Wodnika kiedy?

Wodnik to będą otwierać te ogiery z gieksy. Sławek, Marek, Marian. Tylko które kelnerki odważą się ich obsłużyć.

Kto tam przyjedzie jak całą zimę było nieczynne w ramach reorganizacji spowodowaną przez poprzedni zarząd i jeszcze podobno wzięli za to kasę. Ich do rozliczenia za takie działania.

No faktycznie, zimą waliły tam takie tłumy i odbijały się od zamkniętych drzwi, że wiosną i latem to już nikt nie przyjedzie bo się wszyscy wczasowicze obrazili. Ciekawe co Cię xxx bardziej nurtuje - kondycja wawrzki, czy to kto i ile kasy "wziął". Głupich nie sieją....

A sprawy kadrowe idą w PGE w lepszym kierunku, wie ktoś, bo u nas w elektrowni to burdel totalny.

Super fajnie jest na warzce . Lubie spacerować pijany albo pływać rowerkiem i na płyciznach się kompac.

dodaj komentarz
Czytaj także