Rejestracja i logowanie

PGE pozbędzie się kopalni i elektrowni? ''Produkcja energii z węgla jest nierentowna''

Wydarzenia 14-05-2020 Autor: Greg
271
PGE pozbędzie się kopalni i elektrowni? ''Produkcja energii z węgla jest nierentowna''

Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej, w rozmowie z „Pulsem Biznesu”, mówi o wydzieleniu energetyki opartej na węglu do osobnej spółki. Taki zabiegł miałby pomóc w pozyskaniu finansowania na zielone inwestycje. Szef energetycznej spółki wskazał też, że produkcja energii z węgla, ze względu na koszty emisji CO2, jest nierentowna. Czy bełchatowska kopalnia i elektrownia zaczęły być dla PGE niechcianym balastem? Co dalej z odkrywką Złoczew?

Wygląda na to, że szef największej grupy energetycznej w Polsce chce ostro zmienić kurs z węgla w kierunku zielonej energii. Głośnym echem, szczególnie w branży energetycznej, odbił się ostatni wywiad prezesa PGE dla „Pulsu Biznesu”, w którym podzielił się pomysłem wydzielenia z grup energetycznych, w tym również z PGE, energetyki węglowej do osobnej spółki, która miałaby pozostać w 100 procentach pod kontrolą państwa. Prezes Wojciech Dąbrowski uważa, że nadszedł czas na zmiany w koncernie. 

- Grupa PGE w obecnym kształcie nie ma szans sprostać wyzwaniom. Rozsądnie byłoby wydzielić z niej część węglową, a następnie pozyskać z Unii pieniądze umożliwiające transformację energetyczną– powiedział Wojciech Dąbrowski w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

W jaki sposób uzasadnia takie plany? Według prezesa Dąbrowskiego celem takiego zabiegu byłoby otwarcie furtki do pozyskania przez PGE środków na zielone inwestycje. Szef koncernu zwraca uwagę, że konsekwencją polityki unijnej jest wycofanie się większość światowych banków i instytucji z finansowania przedsiębiorstw posiadających w swoim "portfolio" energetykę opartą na węglu. Stąd pomysł o wydzieleniu „aktywów węglowych”, co zdaniem prezesa PGE, ułatwiłoby pozyskanie funduszy na energetyczną transformację.

- Rozmowy na temat finansowania z zagranicznymi bankami są utrudnione, bo wiedzą, że my je mamy (aktywa węglowe). Tymczasem chcąc rozwijać się w kierunku zielonej energii, musimy pozyskać ogromne fundusze. Im większy będziemy mieć wybór banków, tym lepsze uzyskamy warunki finansowania. Nie zapominajmy też, że polskie instytucje nie będą w stanie samodzielnie sfinansować wszystkich potrzeb krajowej energetyki - podkreśla Wojciech Dąbrowski w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Jak zaznaczył, jeszcze przed epidemią koronawirusa, energetyka i górnictwo borykały się ze sporymi problemami. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie akcje PGE na giełdzie dosłownie szorowały po dnie, a koncern zanotował w 2019 roku prawie 4 miliardy złotych straty netto. Było to efektem odpisów na utratę wartości aktywów w energetyce konwencjonalnej, głównie kompleksów w Bełchatowie i Turowie. Coraz głośniej mówiło się o rekordowych opłatach za emisję CO2, które w tym roku mają kosztować PGE około 6 miliardów złotych. Wspomina o tym również prezes Dąbrowski, który wprost wskazuje, że energia z węgla jest coraz mniej opłacalna. 

- Przy wysokich cenach węgla i uprawnień do emisji CO 2 produkcja energii z tego surowca jest po prostu nierentowna. Jednocześnie nie jest tajemnicą, że eksploatowane dziś w Polsce złoża węgla się kończą, a wydobycie jest coraz mniej efektywne. Nie możemy tego nie brać pod uwagę. UE zmierza w kierunku dekarbonizacji. – tak swój punkt widzenia przedstawiał w rozmowie z "Pulsem Biznesu" prezes Wojciech Dąbrowski.

Zaznaczył jednak, że do realizacji tej koncepcji niezbędne będzie poparcie strony społecznej. Jak mówi, jeżeli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią, rozmowy rozpoczną się pod koniec maja. Szef PGE zapowiedział też podpisanie tzw. paktu społecznego.

- Jako PGE musimy już dziś usiąść z pracownikami do stołu i podpisać pakt społeczny, który zagwarantuje zarówno bezpieczeństwo energetyczne kraju, jak i miejsca pracy. Jeśli sytuacja związana z koronawirusem pozwoli, rozmowy rozpoczną się pod koniec maja – powiedział prezes Dąbrowski.

Szef koncernu odniósł się również do planów budowy odkrywki Złoczew. Przyznał, że PGE prowadzi "wielowariantowe analizy tego projektu", rozpatrując go pod kątem korzyści i strat.

komentarze (271)
Dodaj komentarz

Przecież węgla starczy tam do max. 2032, on się nie produkuje. A wyjście z UE po to by dwa lata dłużej mogli kopać w Bełchatowie - nic nie zmieni.

Nie spodziewałem się że tylu tu POwskich idiotów pisze . Na sto wpisów 1 jest logiczny. Sok z buraka pijecie i jesteście zadżumieni.

Wnioski są jasne i czytelne, a dla mnie, moich bliskich i znajomych, tysięcy ludzi zatrudnionych w GiEK S.A sprawa jest oczywista. Nie ma siły, która nas zmusi do oddania głosu na PiS. Wybory wygrywa się tysiącami naszych głosów, a nie pojedynczymi głosami gazowników, OZE i Jądrowej. Dodatkowo na Górnym Śląsku aż wrze w sprawie sprowadzania węgla z zagranicy. PiS zdradził swój najbardziej oddany elektorat i poniesie konsekwencje. Niezdarna opozycja już włada Senatem. Trzaskowski może nie będzie prezydentem, ale premierem na pewno

Może podadzą zarobki nowozatrudnionych na Węglowej przez panią prezes

"Akcje szorują po dnie" to może ten pan prezes wyjaśni kto odpowiada za taki stan rzeczy ? Czy winy nie ponosi zarząd i Rada Nadzorcza ? Potężną kasę biorą a nie potrafią ani zarządzać ani nadzorować. coś tu jest nie tak. Wymyślają mrzonki pt. elektrownia atomowa, sponsoring etc,etc,etc. Może podacie do publicznej wiadomości wszystkie wydatki grupy, przecież to jest majątek narodowy a nie prywatny folwark. Po wtóre, dobrze pomyślane - elektrownie i kopalnie dają przychód, który wykorzystuje się do samounicestwienia - zasada kleszcza - wydoić i zabić. Proszę podać wyniki finansowe odnośnie przychodów z tzw zielonej energii ( bo ona zielona to jest z nazwy i propagandy).

Akcje PGE 300 procent w górę od czasu gdy w GiEKu jest Blondi

Pewnie wkręciło ich coś w biznes solarnych paneli, bez względu na widoki tej technologii... Modernizacja w kierunku zmniejszenia szkodliwości jest wyzwaniem, ale jeszcze jest można coś zrobić żeby się bronić... Kto wymyślił ograniczenia emisji co2 ten niech daje przykład.. Baterie aku inne śmieci nie są tym czego natura potrzebuje, a solary zabiorą pola uprawne, że jeść nie będzie co, ponieważ produkty GMO i tak są bez wartościowe dla organizmu co przekłada się na układ odpornościowy i powiększające się grona chorych oraz zanik owadów... Ktoś czegoś nie rozumie a napędza się wiatraczkiem nie myśląc o innych czynnikach eko systemu zagrażającemu ludzkości.. Ekrktrienie atomowe są tak szkodliwe, że o tym się nie mówi bo strach ogarnia, a to dopiero początek... Myska6, że jak zakopią uran po spożyciu to będzie dobrze... Żałosne.. Dziękuję. Pozdrawiam

To już się zaczęło, rozdzielenie kopalni i elektrowni. Kopalnia max 10 lat wygasa, a elektrownia na inne paliwo. To już widać, tylko niezbędne remonty i powolne wyprzedawanie. A co związki?

Pani Prezes, jutro poniedziałek, brać się za tych darmozjadów co nic nie robią tylko szkodzą. Ci od Pieluchy w tym przodują. Niech idą do energetyki atomowej, na tym się znają.

o kogo dokładnie ci chodzi ?

Musimy przechodzić etapy do przodu i korzystać ze źródeł energii fotowoltaicznej . 

A w nocy świeczkę zapałką zaświecić, żeby do kibla dojść. Skąd się tacy idioci biora? Na dzień dzisiejszy tylko atom i OZE razem, A nie tylko OZE.

Tak to jest jak Mateusz sprzedaje prawa do emisji CO2, aby pozyskać środki na 500+ aby później zamykać bądź cyklicznie wyłączać bloki. Niestety działanie PiS degradują polską energetykę. Aż strach pomyśleć co wydebatuje te 6 zespołów od strategi energetyki. Brawo PiS mojego głosu w wyborach nie macie

Dla fanów PiS co minusują: Co takiego zrobił PiS dla polskiej energetyki? Pytam co? Sprzedane prawa do emisji CO2, Brak atomu (kto zablokował EJ1 na korzyść węgla?) Brak nowych bloków energetycznych (Ostrołęka C zatrzymana, miliony wydane i debatują), Bełchatów na wykończeniu (od 5 lat brak koncepcji i mamienie wyborców Złoczewem), Turów - koncesja na węgiel na max 6 lat, a nowy blok w budowie. Co prawda budują gazówki w Dolnej Odrze i trochę fotowoltaniki, ale co to jest w skali kraju. I co powiecie, że PiS działa na korzyść energetyki. Mają rękę w nocniku i wkładają drugą. BTW: co by nie mówić o Donaldzie T. to jakoś nie wstrzymał budowy 2-ch bloków w Opolu, 1 w Kozienicach i 858 w Bełchatowie. A Sasin i jego banda zatrzymała Ostrołękę (trzeba zapłacić kary plus wziąć od GE nową turbinę, interes życia). Skoro jest tak dobrze, to czemu ciągniemy od niemca 1100 MW ??? A na deser PiS wpuścił oszołomów do zarządzania PGE i gazowników do GiEK a wiadomo czym to się skończy. Niczym dobrym... Zadziwiająca jest cisza strony społecznej...

I żeby nie było, że przesadzam: https://wpolityce.pl/gospodarka/500566-niemcy-nieformalnie-wlaczyli-nowa-elektrownie-weglowa A na deser polecam wspaniałe górnolotne plany Sasina: https://www.wnp.pl/gornictwo/konsolidacja-w-sektorze-wegla-energetycznego-bez-jsw,394370.html Czyli węgiel koksujący to na kanapki się smaruje, albo do nawożenia trawy daje. Żal czytać takie pomysły. Jak się chce to wszystko można zakombinować.

PiS to partia największych grabarzy ostatnich lat. W 2015 roku głosowałem na nich, uwierzyłem po czasach PO w zmianę na lepsze. Niestety znowu się zawiodłem i to mocno. Korupcja, łapówki publiczne, nepotyzm, niekompetencja, kolesiostwo i całkowity brak odpowiedzialności. Aż się nie chce wierzyć że tacy ludzie rządzą.

O właśnie polityka kadrowa, o tym również warto napisać. Po 8 latach rządów PO oczekiwałem czegoś innego, świeżości i rozsądku. Zamiast tego mamy geniusza Dąbrowskiego zwiadujący PGE, Gazowniczka w GIEK, nauczyciel z pensją z kosmosu, Pani salon kosmetyczny jako fachowiec, Ciebiada, najbardziej kompetentny fachowiec w Polsce zatrudniony w GIEK, i wiele wiele innych. Ludzie kiedy się ockniecie

Zadziwiająca jest cisza ze strony Janowski, Lorek i spółka odnośnie tych rewelacji

liżą im dupę

Popatrzcie, ludzie plują na PRL, ja też go nie pochwalam, ale prawda jest taka że to za PRL powstał region Bełchatów a PiS go teraz pogrzebie. Smutne jest to że region głosuje za grabarzami. Senator 100 tysięcy głosów. Nie sugeruję aby głosować na post PZPR, tylko trzeba wybierać ludzi co mają jaja i zmysł polityczny, korzystny dla regionu. Na pewno są tacy, tylko trzeba się dobrze zastanowić przed wyborem. Wg opracowań statystyki 70 procent Polaków nie potrafi czytać ze zrozumieniem a 82 procent głosuje bez zastanowienia. Tacy jak Kaczyński o tym wie, i jest jak jest.

Pogrzebał to PRL Bohaterów narodowych, pusty kołku

Wkońcu cywilizacja zaglądnie i po 15 nie będzie korków i kolejek w sklepie.

od kilku lat , zawsze przed wyborami słyszymy, Złoczew ruszy . Ostateczny termin był grudzień 2019 r. I co już więcej nie będziemy ściemniać. Przecież tyle ludzi wam zaufało.

Rzeczywistość pokazuje że PiS to kłamcy i złodzieje. Łapówki publiczne miały swój cel i napewno nie była nim poprawa życia ludzi, ale naiwnych i łatwowiernych nie brakuje. Idzie bieda, bo socjalizm może tylko do tego doprowadzić.

Ciekawi mnie po co górnicy z likwidowanych kopalni chcą jechać palić opony do swoich dzieci, które uciekły im do Warszawy.

Czas płynie nieubłaganie. Dzisiaj w świecie prąd z Bełchatowa jest energią niekonwencjonalną.

I tak zamykamy , Czy coś komuś nie pasuje ,? to i tak zamkniemy

Ja tam ze szwagrem wczoraj w stodole atom uranu przecinakiem żeśmy rozszczepili...,

Od spraw atomu to specjalista robi się poseł Beata Mateusiak Pielucha.. Prezesem EJ został Robert Ostrowski z jej układów a teraz słychać że organizuje drużynę do budowy elektrowni atomowej. Trzeba przyznać że w energetyce węglowej się sprawdzili to czas na kolejny etap. Pajęczno zasłynie z energetyki jądrowej, może nawet jakaś elektrownia atomowa tu powstanie. .

Ale po co, jak prezes W. Dąbrowski powiedział że PGE same nie dzwignie atomu i jest niezainteresowane. Spółka dla tych, którym trzeba dać, bo obecny prezes nie ma pojęcia o energetyce a tym bardziej o energetyce jądrowej.

Warszawa nas do czasów BOT rozjezdzała jak dzieciaków , Jak by ktoś im na na dwa dni wylaczył elektrownie to by sami sie tu przyjechali prosic potulnie, Do takie ćwoka by dodtarło skad ma prąd , nie zwiatraczków i słoneczka, tylko w Węgla. Ile firm kooperacyjnych padnie jak padnie górnictwo. Pomysleli o tym pajace ?

Kiedy Polskie elektrownie będę ekologiczne? Kiedy zamkniemy wszystkie kopalnie w Polsce.

Ale ciemniaki z WAS kolejny fey news a WY lapiecie jak pelikan ryby hehehe

Ale ciemniaki z WAS kolejny fey news. Co to to fey news?

Jestem przeciwnikiem chrapania

Czy to prawda, że poseł Janowska pracuje w Elektrowni. Jeśli tak to Ona wraz senatorem nas uratuje bo tak cicho siedzą czyli maja plan.

Czyli tak, Bełchatów ma nadal zapier...ć i nie marudzić, a my będziemy za wasze pieniądze budować wiatraki, jakieś OZE itp. A na koniec Bełchatów wygasimy i będzi koniec. W podtekście - zapomnijcie o Złoczewie. Może ku...wa ludzie ruszyli byście dupska i przypomnieli tym na górze ile prądu i z czego robi Bełchatów dla tego kraju.

To prawda, że obok energii Beł hatów produkuje głównie S i O2. Ale to też prawda, że bez bełchatowski ej energii gospodarka pada. Bo z wiatraczków i batezyjek zasilać można zabaweczki a nie energochłonne urządzenia przemysłu zwłaszcza ciężkiego. To prawda, że elektrownie węglowe zanieczyszczają środowisko. Ale czy ktoś odważył się policzyć ile razy bardziej zatruwać je będą słoneczne bareryjki wytwarzające ilość energii zdolną pokryć zapotrzebowanie gospodarki? Brunatna energia jeszcze długo będzie MUSIAŁA dźwigać na sobie energetyczne jzrzmo, bo czynnik ekonomiczny nawet sterowany nzrzutami z powodu nadprodukcji S i CC2 nie spowoduje zmian w realnych możliwościach produkcji energii jeżeli nie wyraziły zgody społecznej na budowę energetyki jądrowzj. A produkcja energii z ropy i gazu jest równie trująca dla środowiska co energetyką węglowa. Rząd boi się dotykać tego tematu. Rozwiązaniem mogłaby być technologia podziemnego zgazowania węgla, ale to wciąż śpiewka przyszłości.

Kto p.. rdzieli ze elektrownia produkuje s ( siarkę), nie wiecie, że jest takie coś jak odsiarczanie.

No, jo i siarka znika z komina i odnajduje się w: a) popiole; b) wodzie oczyszczalni; c) Twojej pustej głowie.

Nie pisz już

Nie klnij tak,po co.

Na klatce główne drzwi trochę odrapane Proszę zamalowac

czyli co??? ..będą teraz, zamiast węglem, zasilać elektronie, skoszoną trawą???

Trzynasta emerytura .Piękne hasło.Jak masz ołówek ,policz wzrost wynagrodzeń plus inflacja iotrzymasz procent rewarolizacji emerytury. Pani minister wyjaśniła Dla emerytów inflację nalicza się z artyków niezbędnych do źycia dla emeryta MIKSER ,LOKOMOYYWA. A co do atomu Miemcy likwidują Moźna kupić za bezcen lub utyliację odpadów radioaktywnych bo mają z tym problem .

Nie mają problemu z odpadami bo mają sąsiadów na wschodzie co wszystko wezmą, wiedzą że sprzedajny naród.

PiS zalegalizował łapownictwo ogólne jak nikt dotąd. Dajemy wam 500+, głosujcie na nas a my będziemy targać ile się da. Żeby dorabiać się na krzywdach ludzi to trzeba mieć charakter, afera PiS z PCK we Wrocławiu, teraz maseczki od ubeka, potem od kumpla itd. To się w głowie nie mieści.

U nas w elektrowni chyba jakieś ruchy kadrowe się dzieją bo misiewicze tacy zamurowani. Nawet naczelna sygnalistka chodzi ze spuszczoną głową, może jej biuro w Sulmierzycach likwidują.

Głowa spuszczona bo za grzechy będzie pokuta.

PiS jedynyne co rozkręcił to przemysł. Kradną na skalę przemysłową!!! . Zero inwestycji. Kłamią a ciemnota się bawi na : PGE roztańczonym narodowym. Rozkradli, przepili i przehulali kraj. Teraz Gazprom kupi elektrownię z czopkę gruszek. Będą palić węglem z Rosji a Polacy zapłacą kary za CO2. PiS to Putinowskie dzbany. Teraz rurę gazową budują do Danii która popłynie ruski gaz.!!!

Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy, a co na kradniemy to nasze.

a co na to twój doktor??? ...

Ruska agentura spod znaku PiS przez 5 lat rizlradla bilion 400 miliardów. I nie wybudowała nawet KIBLA. Nie będzie żadnego Zloczewa!!!. Ten niedobry Tusk dokończył budowę ElB 2, rozbudował Opole i Kozienice. Pisowskie złodzieje tylko klęczec przed Żydami potrafią

masz chyba problem z piciem... ...żaden doktor ci już nie POmoże.

Solidarmość i Przykrywka sprzedadzą nas bez mrugnięcia okiem jak im Sasin obieca stołki.

Osobiście, widzę w tym wszystkim szansę dla odkrywkę w Złoczewie. Kopalnia będzie mogła własnoręcznie i znów, swoimi środkami zainwestować w Złoczew. Szkoda tylko, że te świnie z PGE wypompowały z nas najwięcej kasy w okresie największego prosperity. Pomysł jest dobry. PGE będzie miało swoje eko, a KWB Bełchatów swój Złoczew i przedłużenie życia dla działalności największej elektrowni w Polsce. Myślę, że jest w tym pomyśle potencjał, ale wszystkich ze świniarni w KWB nie pomieścimy... :/

Też podobnie myślę, jednak według mnie mogłoby to się udać tylko jeśli kompleksem z Bełchatowa zarządzał by ktoś z Bełchatowa i dbał o jak najlepsze wyniki a nie do wyprowadzania pieniędzy jak to jest czynione w tej chwili.

Sądząc po wpisach na tym forum, fachowcy z Bełchatowa mieliby trudność w rządzeniu warzywniakiem i elektrowni i kopalnie nie wspominając.

O takie kłótnie między nami właśnie im chodziło i chodzi, ten więcej, ten to samo robi i mniej, niestety, ale znowu jak zabraknie Kwb i Elb dopiero cały region to odczuje, prywatne firmy itp, co z tego że wyjedziesz za granicę jak tam z rozłożonymi rękoma nie będzie nikt na Ciebie czekał i nigdy nie będziesz tam czuł się jak w domu.. Szkoda że to się tak kończy, kolejne pokolenia już będą porozrzucane... Pozdro

Wydojona została dojna krowa przez pracowników i zarząd. Węgiel też już niebawem będzie wydobyty więc życzę miłego pracowitego życia.

Super kupie sobie dom bo będzie duży wybór. Piękne czasy idą. Powrócą zapomniane zawody w których bardzo dobrze odnajdzie się nie jeden zatrudniony w tym PRLowskim zakładzie.

Kuria nasza łódzka buduje kopalnie to może i naszą weźmie pod zarząd.. Hehe

Niech sobie utworzy nowa zieloną spółkę zobaczy ile to kosztuje, a nie rządzić nie swoimi każdy umie

O wygaszaniu kopalni wszyscy wiedzieli już od lat nie wiem skąd takie zaskoczenie. To tak jakby dziecku mówić nie biegaj bo się przewrócisz, a ono za chwilę leży zdziwione na glebie. Prawda taka ze to koniec bełchatowa KWB będzie zamykane, z elektrowni redukcja etatów o ponad połowę, tak więc Ci co sądzą że z KWB czy spółek znajdą pracę w EB mogą się nieźle zdziwić. Zaraz za tym idzie klęska spółek typu Ramb itd. itd...Jeszcze trochę i domki stawiane przez misiewiczów będą opisane kartkami na sprzedaż.

Ramb to już jest organizacyjnie dojechany. Jakość prac słaba, terminowość beznadziejna a cena z kosmosu. Tak to jest jak władze firmy nie mają pojęcia do jakiej pracy się wynajęli. Tylko kasa. Powinni odpowiadać za to.

Cyk Fuch i mieszkania po 50 tys. w Bełchatowie i brak chętnych bo gdzie ci wszyscy młodzi znajdą tu pracę ??????? Kto może niech juz wyjeżdza z tego miasta i nie marnuje sobie lat w tym zapizdziałym mieście.

Ten Dąbrowski jest tak głupi ze jeszcze się nie zorientował, że PGE GiEK to właśnie Górnictwo i Energetyka konwencjonalna !!! Uwaga Uwaga w zarządzie PGE zasiadł najzwyklejszy D E B I L !!!!

Tylko 20% energii ten zakład wytwarza na kraj więc góra 5lat i damy radę bez tego obiektu żyć.

Pracuję w energetyce 44 lata i wiele już widziałem , ale takiego DEBILA Jak Dąbrowski to jeszcze nie. Ten gamoń nie ma pojęcia o strukturze firmy i znaczeniu dla gospodarki , i obywateli czym jest i do czego służy energia elektryczna . No takiego drugiego gamonia to będą szukać ze świecą, dosłownie.

TO MOZE JEDNAK DO NIEGO SIĘ PRZEJEDZIEMY BO KRYSIA to tylko jego pionek. Tylko przed wyborami bo po bedzie juz za późno.

Zamknąć to w pizdu i wtedy pogadamy kozaczki i madrale elektrowniane i kopalniane haha .Srutu tutu juz po gaciach co to będzie co to będzie kto was ułomy i głąby zależałe przyjmie do pracy ????????????

będą ciągnąć prąd z Germani.. ...bo o to właśnie chodzi

Ciekawy jestem ile Niemcy płacą za co2. Tylko polska jest państwem do zaorania. Siedzi dziadostwo z PO Brukseli i mąci dziadostwo jeba.. e.

Pisowski gang tapirów tez siedzi w Brukseli, jak dbają o nasze interesy? Ileż można słuchać że wszystko wina PO, przecież PiS sam rządzi od 5 lat!

A tusk gdzie jest ? Dlaczego jeszcze ma obywatelstwo skoro nie pomaga temu kraju

Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej, w rozmowie z „Pulsem Biznesu”, mówi o wydzieleniu energetyki opartej na węglu do osobnej spółki. " przepraszam, a społka PGE GiEK to czym niby jest ??? ja pierd...

Jest oddziałem PGE, a Dąbrowski nie chce żeby GiEK był w PGE, tylko osobną spółką skarbu państwa, chcą wrócić do BOT-u. Dlatego PGE zgarnie zieloną kasę z UE a BOT-owi zostanie węgiel. To jeszcze nie jest zły czas bo Bełchatów nadal wychodzi z roku na rok na plus, tylko inne spółki przynoszą straty. Więc jest szansa, żeby KWB zainwestowała własnymi środkami w Złoczew.

Widze ze nasz suler firme. Fiemsa jest linia biznesowa a cale pge jest holdingiem koncernów. Nie wiem czy to zrozumiesz...

A ten łysy z 6 piętra to jeszcze robi czy suszy piasek?

On się rozwija, oprócz piasku zajął się kredą.

A jak tam sprawy kadrowe w elektrowni, filia w Sulmierzycach funkcjonuje, bo ludzie pytają?

A Marzenka to jest już tym dyrektorem ekonomicznym, na kasie się zna, wie jak doić?

Jakieś służby się już za to wzięły, przecież to są jaja?

A ciemnota dalej będzie głosować na Dudę i PiS-iorów, a za chwilę będą płakać. Sprzedaliście się za swoje własne pieniądze (500+, emerytury). Żenada. No dalej minusujcie PiS-iorki.

A gdyby dalej rzadziła Platforma to juz dawno byłoby wszystko zaorane ,ze stwierdzeniem ze sie nie opłaci,a ludzie zarabiali po 7 zł/h

Jak rządziła Platforma, to akcje były po 20 zł i wypłacali dywidendę. Specjaliści z Pisu zjechali do 1,87 za akcję i nikt za to nie beknął. Zniszczą wszystko połowę kradnąc. Muszą się ustawić zanim wszystko zdechnie. Świadczy o tym rzeź pieluchowców.

I tak dawali, że GiEK 29 miliardów zadłużony

Mata swój PiS , Bełchatowioki.

związki zawodowe w kopalni Bełchatów już dawno się sprzedały więc to tylko kwestia czasu kiedy - "strona społeczna" tj kilku szefów związków podpisze ten papierek i zakończy historię miasta Bełchatowa.... a i chodzi o zachowanie miejsc pracy w pge w warszawie ... nie w Bełchatowie ...

Powinna bomba pierdol....c i był by święty spokuj. Czterdzieści lat była kopalina i elektrownia i było dobrze . Teraz jakieś pani prezes wszystko przeszkadza.

Zarządy związków to powinny być wywiezione na taczkach za to że się sprzedały.

To Olej powinien zacząć organizować Związki w Biedronce, bo z czego będzie żył? No chyba że go Pielucha gdzieś wciśnie.

Prawda jest taka że misiewicze są od dojenia kasy, od roboty inni. Teraz rzucili się na spółkę EJ, duża kasa, malutko roboty, zero odpowiedzialności. Drużyna Pieluchy już się tam organizuje.

Dobrze dobrze niech ludzie ochłoną od pincet + które zaślepilo zdroworozsądkowe myślenie. Żałuję ludzi którzy wiązali życie z Bełchatowem. Pobrali kredyty na 20 lat. Ciekawe z czego zapłacą jak roboty nie będzie. Albo przyjdzie mieszkać w grajdołku emojiemojiemoji'(

Zibi ma rację. Mądrego to miło posłuchać. Milczenie jest złotem, bo nie da się zauważyć kto kim jest. Ocenić można dopiero jak się odezwie lub coś napisze. Najgorsze jest jak ktoś myśli że jest mądry a wszyscy wokół wiedzą że jest odwrotnie.

Jak w PGE spółkach jest tak jak w Elbeście, że dyrektor z zarządu szuka informacji o liczbie pracowników w hotelu jako kucharzy czy recepcjonistów w resortowej izbie gospodarczej to jest to policzek i ośmieszanie spółki. Jak długo będzie trwała ta kompromitacja?

który obecny? czy poprzedni? ten co mówił niedawno ;proszę mi uwierzyć, będzie wspaniale!? to już do nikogo nie przemawia. Było już wielu, jakieś 10 lat nie pojawił się taki który potrafił policzyć prostą opłacalność =koszty/przychody . Następcy ślepo wierzą Excelowi a codzienność to jazda w ddddóóóółłłł, Excel nie myśli tylko wykonuje to co w tabelce, nie produkuje pieniędzy, nie dba o biznes. Podsumowanie : dość wizjonerów i bajerantów potrzebny prosty facet/ baba taki/ka który nie zna Excela ale sam potrafi policzyć w głowie.będzie wielki i wychwalany bo się zna.

Takiego co będzie dbał o biznes nie znając excela szybko odwołają.

Coś tam napisałeś, czymś tam chciałeś błysnąć, tyle, że nikt nie rozumie co i po co. Ani treści, ani formy. Wiadomość na poziomie Koczkodana...

Ilość nierozsądnych wypowiedzi jest proporcjonalna do wysokości średniej ograniczonych umysłowo. Ale to normalne, taka średnia jest w każdym mieście. Źle życzyć drugiemu jest naszą cecha narodową. Szkoda.

I jak tu się z pociągu do Piotrkowa w 2040 roku cieszyć?

Produkcja jest nierentowna ponieważ pieniądze z Bełchatowa idą na: 500 mln zł (nieoficjalnie 1 mld) poszło na EJ1, gdzie nie znamy nawet lokalizacji! PGE Ventures, PGE Nowa Energia, PGE LUMi, truchło od EDF czyli PGE Energia Ciepła (na jedną tylko elektrociepłownie 600 mln zł) PGE dom maklerski, PGE TFI, Centrala PGE , Sylwester w Zakopanem, Stadion Narodowy, Żużel, Gale bokserskie, Zawody w gdańsku, Stal Mielec itd. Samochody służbowe dla zasłużonych by z motłochem nie dojeżdżać do pracy lub na zakupy. Przecież to trzeba utrzymać. Z czego? Z tych kilku farm wiatrowych, z tych paruset megawatów fotowoltaniki??? Najprościej wyssać ostatnią złotówkę z Bełchatowa, przepie...ć koncertowo, a później pozbyć się problemu.

Bełchatów bez inwestycji skończy się za 15 maks 20 lat. A pieniążki na inwestycje to 500+, 10 tys emerytur górników kwb i KWK

A ile darmozjady i nieudacznicy nadoili. Pielucha zrobiła nadzwyczajną kastę. Nauczyciel za 50 tysięcy na miesiąc, i inni.

To co Pielucha zrobiła to jest ch**** przy tym jak doili z Bełchatowa kasę rządy teraźniejsze i wczesniejsze

Hmmm już kiedyś była gadka że wraz z wyłączeniem bloku nr 1 zaczyna się wielki początek końca ELB.

Misiewicze od Pieluchy mają podobno budować elektrownię atomową. Jeden już tam jest, kolejni w drodze. Miejsca jeszcze lepsze jak w gieksie, kasa prawie za nic. Prąd musi być drogi.

Takich jaj to jeszcze nie było. Obrabianie Polski w białych kołnierzykach.

Po komentarzach widać mentalność Polaków, a wielu się zastanawia jak doszło kiedyś do rozbiorów. Nie trzeba filizofii by zobaczyć co jesteśmy warci, jakie mamy wartości, autorytety. Co drugi to cham, prostak. Nic od siebie tylko brać.... brak słów i przykre to.

Ale piszecie głupoty. My na olsztyńskim budujemy nowy większy kościół. Skoro miałaby zostać kopalnia i elektrownia zamknięte to po co? Kuria wie wszystko lepiej i ma informacje z pierwszej ręki. Sądzę że przez najbliższych kilkanaście lat nic złego się w Bełchatowie nie stanie.

Olsztyńskie osobną wsią zrobią i będzie parafią. Kuria ma przecieki.

Cmentarz też kuria obstawiła.

A kto ma obstawiać cmentarze? Niech każdy robi co potrasfi. Cmentarz to firma dla Kościoła!

PGE nieretowne jak cmentarz to Kuria też powinna wziąć. Oni mają jednego księdza ekonoma co wszystkim zarządza to na kosztach zarządu już byłyby oszczędności a pewnie pół Europy za święty dym by płacilo i skończyło by się ujadanie.

ale tu jest jadu , ile trolli ...szkoda wam że ktoś pracuje w elektrowni czy w kopalni , oj szkoda . a najlepsze jest to pisanie że za nic kasę dostają , że powinni pracować jak każdy inny ...tzn jak ty u niemca ? czy w Anglii na zmywaku ? albo w magazynach ? zazdrość jest wielka emoji ale nie długo jeszcze z 10-15 lat zobaczycie co to znaczy Bełchatów bez tych dwóch zakładów i spółek ,nie będzie miał iść kto do lekarza , za co do sklepu,nikt już nie będzie chciał od ciebie bramy , okien do domu,nie umyjesz mu auta ...wtedy zatęsknicie trolle za człowiekiem który pracował ,miał trochę więcej ale dał zarobić też innym, tylko obawiam się że już wtedy będzie za późno też i dla was ! 

Nikt nikomu nie zagląda do kieszeni i Twoja wypłata nie wpływa na moje życie.Jeśli ktoś ma biznes oparty na kontrahentach z pge to jego problem i nikt nie będzie płakał jak taki "biznesmen z polecenia" wyląduje w rynsztoku

Wtedy przecież każdy się po prostu przeniesie do innego miasta i tyle, a torfiorze to teraz zapitalają na kopalni obudzą się z ręką w nocniku, bo jak tu dociułać do emeryturki? xD Poza tym widzę prężnie tutaj działa rex tylko ciągle widocznie zmienia nicki, szoruj szoruj paluszkami, bo już powoli odchodzicie w zapomnienie emoji Kto bardziej kumaty po prostu opuści to miasto, zresztą, już i tak tutaj zostały tylko dziadki i kolesie z PGE, ale to już niedługo.

widać sebuś że jesteś lokalnym patriotą ....sorry idiotą miało być emoji a tak na marginesie po co zaglądasz jeszcze na strony o Bełchatowie ? poczekaj odpowiem sobie sam , bo jesteś internetowym cwaniaczkiem emoji Bełchatów sobie poradzi bez ciebie , pa pa ! 

Z takimi idiotami sie nie dyskutuje.....czytajac takie wypowoedzi moze niech faktycznie to wszystko pierdoln..ie i takie szemrane geby wyjada stąd....

Czy ktoś coś wie o torze wyścigowym, profesjonalnym, który ma powstać na nowym zwalowisku Szczerców. Podobno inwestorem ma być ktoś z bliskiego Wschodu. Coś ktoś...?

Jak tam sprawy kadrowe, porządkują tych nieudaczników, darmozjadów i kretaczy od posłanek, np. tych od Pieluchy?

Nieudacznikiem jest ty trolu zakompleksiony. Ale ty o tym i tak wiesz choć moze nie rozumiesz go za glupi jesteś....

Adaś, zjedź snikersa, bo nie jesteś sobą!

Pani Wiolu panie Prezydencie. Zakończcie to raz na zawsze niech se radzą jak inni w tym kraju

Połowę tych ludzi z PGE to można już śmiało zwolnić a zakład będzie tyle samo mocy wytwarzal . Można zaoszczędzić i tak co miesiąc to ile eko prądu by z wiatru i słońca odzyskał.

Dlugo nad tym myslales czy dostales wskazowki z weglowej? Takich madralinskich sporo juz bylo. Typowe polaczkowe zachowanie zeby tylko ktos mial gorzej niz ja......

Ale Ty masz jakoś zawsze lepiej. Prawda?

Reksio, mamy kapitalizm. Nie zauważyłeś? O PGR-y też walczyłeś? Mam głęboko Twoje Związki i zatrudnienie w PGE. Jak mogę kupić prąd taniej od Ruska czy Niemca, to kupię a jak zamkną kopalnie i elektrownie, to moje dzieci będą zdrowsze.

TOBIE QUR.. TO JUZ NAWET PSYCHIATRA NIE POMOŻE NIEUDACZNIKU JEB....!!!!!

Czas odciąć pepowine od skarbu państwa i skoro zakład potrzebny to niech Solorz kupi lub inny Polski prywaciarz.Ciekawe ile rexów puści za bramę.

Niestety ale ignorantem ekonomicznym jestes skoro tak piszesz. Pepowina byla i jest w druga strone ale co ja Ci bede tlumaczyl i tak hamburg nie zrozumie

Pajęczno rozumie i docenia.

Zrób z połykiem, bo tak tutaj zasuwasz, że patrzenie na ciebie budzi tylko litość. To już wiadomo na co idzie ta kasa, na takich rexów co wychodzą za bramę szczekać. Ujadaj.

Nie, wiesz co jest polaczkowe? Że młodzi ludzie opuszczają kraj czy miasto w poszukiwaniu pracy, bo na państwówce siedzą sami kolesie. A wiesz ,co jest jeszcze gorsze? Że siedzą tam ludzie bez kompetencji. A wiesz ,co jest jeszcze najgorsze? Że korupcja i nepotyzm są charakterystyczne dla byłych państw ZSRR, a nie do nowoczesnej cywilizacji. Torfiorze z PGE powinni zrobić sobie rachunek sumienia, w Bełchatowie ceny warszawskie, bo nieroby zawyżają zarobki, a ludzie dymający za minimalne wynagrodzenia klepią biedę, chodzą z zepsutymi i bolącymi zębami i muszą brać na wszystko raty, gdy tymczasem kolesie prezesów żyją jak pączki w maśle. Bardzo dobre są nakazy unijne, bardzo szybko zweryfikują bełchatowską kopalnie i cwaniaczków, którzy w sektorach prywatnych gdzie się pracuje by ledwo ciągnęli koniec z końcem. A tfu

Dlugi nad tym myslales? Nie stać cie na wiecej tylko na obrazaniu ludzi? Mlodzi. Z belchatowa wyjeżdżają a przyjezdza zaciąg z wawy i jest to dla ciebie baranie dobrze bo im teraz nierobom pokaże....Nepotyzm jest byl i pewnie bedzie i to wszedzie. Też jestem za daniu równych szans. Ale ta ekipa przyjechała w innym celu i o tym pisze. A ze jad leci u ciebie jak slina to juz twoj problem.

Adaś, weź nas wszystkich na wiceprezesów związku za 10 tysi i nigdzie nie wyjedziemy a Ty będziesz przewodniczącym do końca życia.

Jesteś żenujący, zmieniasz nicki, jedziesz tylko jak to ciężko tam pracuja. Nikt tam ciężko nie pracuje, bo nieróbstwo torfiorzy jest legendarne. Pruj się dalej, już niedługo was zlikwidują, lenie i nieroby emoji

nareszcie niech zamkna i nieroby niech pojda tyrac za 1650 zl zobacza jak jest slodko

Ile na konto wpadlo trolu?

Zrób sobie rachunek sumienia i oddaj pieniądze za zmiany na których lezales nierobie.

Nie oceniaj ludzi swoja miarą.

Jak Przestaną Kopać ,,TORF " TO SKLEPY Z FUJARKAMI i DEWOCJONALIAMI BĘDĄ MIAŁY WZIĘCIE - TO WIĘKSZOŚĆ ,,NOVOBOGACKICH " PRACOWNIKÓW PGE WRACAJĄC W SWOJE STRONY BĘDZIE MIAŁA Z CZYM WRÓCIĆ ŻEBY ICH SWOI PRZYJĘLI . 

Sprawa jest powazna a ten debil wyzywa. Też na liscie plac jesteś?

ZAPROŚMY DARIĘ ZAWIAŁOW NA DNI TEGO BETONOWA ŚMIERDZĄCEGO. TO JEST PRAWDZIWA MUZYKA A NIE JAKIŚ ZENEK CWELTRYNIUK

Trzeba zrobić harmonogram w energetyce co, kiedy i do kiedy. Przez wiele lat wszyscy rządzący mówili że trzeba budować elektrownie atomowe ale nic nie robili w tym kierunku. Obecnie nie można tak od razu odejść od węgla, bo Unia na to czeka abyśmy u nich kupowali energię a wtedy podniosą ceny. Na wiatrakch nie można opierać gospodarki państwa bo zabraknie, a wtedy płacz i płać.

Czy ktoś wie bądź ma wiedzę jakie plany sa w Elbest Hotels ? Bo niestety od nich samych ciężko się czego kolwiek dowiedzieć . ?

Podobno jet nowy prezes z Łodzi .

Gość no np. możesz się nagrać na sekretarce w wodniku. czasem jest marketingowa ale silnie przestraszona i tak nic nie wie, reszta od góry do dołu na zdalnej . Gość nie ustawaj w tym dzwonieniu przeczytają na zdalnej i się zaraz pojawią na jawie.

Niepotrzebne. Idzie do prywatyzacji. Wolny rynek koniec gospodarki planowanej.

Beda inwestować w nowe parkingi. Na pierwszy ogień idzie płatny niestrzeżony parking w Zelowie, następnie w Wapnicy. Dalej wyciąg na Słoku. Później już z górki. Elektrownia atomowa, tor F1. Polecam zapytanie skierować do dyrektora od inwestycji :-)

Rewolucji się nie spodziewaj....

Przez ostatnie 5 lat pod kiepskimi zarządami nasza stara elektrownia się o 20 lat pordzewiała.

Takie same łzy towarzyszyły pożegnaniom z cylindrem, melonikiem, dorożkami i z tramwajem konnym.

@Antoni - jakim trzeba być idiotą, żeby takie rzeczy wypisywać... Postępu nie da się zatrzymać, owszem tak, ale jest jedna malutka rzecz, której zdaje się nie zauważyłeś -> BEZPIECZEŃSTWO energetyczne kraju. jak na razie mocy konwencjonalnej nie zastąpi się wiatrakami czy fotowoltaniką. Musi być stałe, regulacyjne, stabilne źródło energii. Czyli aby zachować zero emisji jedyne wyjście to atom i oze. Teraz gazownicy weszli do GiEK SA i będą robić zadymę, a jak wiadomo :UE niebawem wyda zakaz finasowania Gazu i też będzie be....

Strasznie staroświeckie jest to co piszesz. Takie jak melonik, cylinder i tramwaj konny. Samochód elektryczny można naładować wtedy, kiedy jest duża podaż prądu, a nie w środku nocy kiedy albo w środku wiatrowej ciszy. Tak samo pranie, nagrzewanie wody, etc ... Zostanie niewiele zapotrzebowania, np. telewizor musisz włączyć wtedy kiedy jest Dziennik w TVP, a nie wtedy kiedy prądu jest nadpodaż (taki żarcik, wybacz), które muszą obsłużyć w tradycyjny sposób. Elon Musk obmyslił to, tak: postaw ogniwo foto i podłącz do starych akumulatorów, pojedź do pracy, wróć do domu, podłącz samochód do akumulatorów, oddadzą w nocy prąd wytworzony w dzień kiedy byłeś w pracy. To co napisałeś jest tak węglo-koksowo-radziecko-industrialne, że aż zęby bolą.

Naprawde wierzysz w to co piszesz? Gratuluje. Takie podejscie to ok 15 lat i to jest czas na transformacje a nie na rympał tu i teraz.

@ Ajnoł co mu będziesz tłumaczył (i tak nie zrozumie). A elon musk chyba nie powiedział mu ile jest straty energii w takich bateriach emojiPoza tym nie chodzi o nagrzewanie wody (matko, co za gość to pisał) a parametry sieci energetycznej (bez wdawania się w szczegóły) czyli z tego co ten geniusz pisze skoro o 13.00 zacznie wiać lub świecić wszyscy w PL włączają bojery hahahaha. Tak, odejście od węglą jest w tych warunkach nieuniknione ale trzeba rozsądnie budować moce wytwórcze, w innym przypadku czeka nas blackout. Taki Łukaszenka po 12 latach ma już 2 reaktory jądrowe, a nasi "fachowcy" po 10 latach badań i nieoficjalnie 1 mld zł wydanych, nie znają nawet lokalizacji.

Używając takich sformułowań pokazukesz swoja ignorancje i niewiedzę. Wpisuje sie to w scenariusz przygotowany przez nowych namiestnikow na weglowej

Stąd te masowe zwolnienia i nie przedłużanie umów....

Ze źródeł dobrze poinformowsnych dni prezesa za tą wypowiedź są policzone. PIS nie jest partią pro unijną aby dążyć do zależności energetycznej. Dopóki mamy węgiel musimy go wykorzystać, ale równocześnie myśleć o atomie, który zastąpi jedną piątą energii z Bełchatowa. Złoczew też się kiedyś skończy, a być zależny od energii z zachodu to widać teraz po epidemi, każdy dba o swoje.

Młody Złoczewa nie będzie. I zakoduj to sobie po wsze czasy. Złoczew to tylko zagrywka polityczna wyciągana przy wszelkich wyborach. Złoczewa nie ma i nie będzie.

Zbyt optymistycznie to wygląda. Moje źródła informacji wskazują na inny kierunek. Obym sie mylil a Ty zebys mial racje

Piotrusiu i Agnieszko. I co teraz powiecie? Znowu będziecie stali przy rynku na Wojska Polskiego z protestem jak przy prywatyzacji PAK? Jakoś was nie widać... Macierewicz nie pozwolił?

Nie wierzę w ani jedno słowo tej nieudolnej i klamlwej wladzy Widzieliście jak zorganizowali ostatnie wybory widmo?

Sprzedaliście się Pisiorom za 500 plus Teraz widzicie co oni wyrabiają Jak można być tak otumanionym żeby na nich głosować

No czyli prawda że PiS będzie grabarzem regionu, przyspieszyło po 2015 roku jak do władzy doszli niekompetentni i nieudaczni ludzie jak Pielucha i inne towarzyszki i towarzysze. Popierajcie ich w kolejnych wyborach, bierzecie łapówki.

Lewica powołała BOT -Bełchatów Opole Turów producenci energii elektrycznej i spółki miały się bardzo dobrze.Sponsorowany był sport oraz obiekty wypoczynkowe. niestety do władzy w 2005 roku doszli nieudacznicy z pisu. Powołali spółkę PGE która pociągnęła wszystkich na dno, a teraz się wytwarzaczy energii chcą pozbyć.

I jeszcze powiesz że Bicki to najlepszy fachowiec

Jest aktualnie jakaś konkretna alternatywa dla bełchatowskiego węgla? Bo te kilka wiatraków, te kilka paneli fotowoltaicznych na razie niczego nie wnosi, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne kraju. A jeśli chodzi o atom, to od kilkunastu lat, skutecznie tworzy się coraz większa grupa ludzi, która korzysta z tzw. spółki PGE Energia Jądrowa 1. Wizja elektrowni żadna, a pieniądze tam tłoczone ogromne!!!

Oczywiście, że jest - lampa naftowa i piecyk na odpadki - i PiS konsekwentnie taki plan nam realizuje.

Oczywiście że jest! To kupowanie energii od naszych sąsiadów, głównie Niemców. Bo o to właśnie chodzi z tym całym eko.

Do Elektrowni Atomowej są potrzebne duże ilości wody, niestety Polska wysycha na lądzie, tylko nad morzem atomowa się sprawdzi bo wody w morzach przybywa.

Nie ma alternatywy, ale to są lata zaniedbań już od czasu tych gamoni z platformy, a teraz gamonie z pisu olewają temat energetyki, bo trzeba Adriana dopchnąć przez wybory. Teraz tylko atom nam może pomóc, ale jest banda baranów co łazi i opowiada głupoty o Czarnobylu. Jak nie atom to my po prostu nie mamy żadnej alternatywy, ekoenergia to mrzonka ,co najwyżej do państw typu Dania, gdzie są duże wiatry i mała powierzchnia do dostarczenia energii. U nas tylko energia atomowa ma rację bytu, ale żeby iść w ten projekt to trzeba mieć jaja i wizję, a nasi politycy to co najwyżej fantazje mają, bo jaja to się dawno schowały dla pieniędzy i stołków.

w Niemczech w najlepsze otwieraja nowe kopalnie weglowe No ale tam rzadza ludzie z jajami nie to co u nas Siedza te dyrektorki i prezesiki jak mysz pod miotłą i co im unia powie to to robią Żal

W Niemczech to już zamykają jądrowe. Dawno nie byłeś.

Jedyna nadzieja: MAŁGORZATA JANOWSKA. Uratowała GKS, podzieliła Kleszczów, może cały czas z sukcesem koordynować sprawę Złoczewa.

Jeszcze ma świetną, z sukcesami Vive, Pieluchę.

Niesamowite. Przez tyle lat KWB była rentowna. Ruszyli, botowali, przekształcali aż rozpiździli. Powolny, tudzież świadomy rozkład Bełchatowa, począwszy od GKS.

No cóż, po prostu świat się zmienia i branże powstają i upadają. Młyny/producenci powozów konnych/tkacze/fabryki lamp gazowych też kiedyś były rentowne a potem przestały. I ich pracownicy tak samo się burzyli jak i wy.

Sytuacja jest taka jak na kolei wtedy, kiedy odchodziły parowozy albo w żegludze parostatki. Upływu czasu się nie zatrzyma, można się zabić w poczuciu krzywdy, w niemym proteście, a nie warto. Można z dystansem i refleksją patrzeć na przemijanie i np. pisać piękne wiersze sentymentalne, piosenki ... "Parostatkiem w piękny rejs" albo "Wio koniku, dla nich zimny garaż, Wio koniku, blisko już przystanek Już za chwilę smaczne sianko będziesz jeść".

Bardzo źle dobrana analogia. Parostatki i parowozy odeszły ponieważ pojawiły się lepsze i wydajniejsze technologie. Węgiel odchodzi, ponieważ ktoś postanowił go bardziej opodatkować. Czy jak przestanie się opłacać produkcja napojów po wprowadzeniu podatku cukrowego, też powiesz, że taka jest kolej rzeczy? Czy może, że państwo nielegalnie wyrzuca producentów z rynku?

Już widzę w Gigantach Mocy konkurs na tren o popiołach.

Co ty pierd...sz. Napaliles sie czegoś? Co to za kraj w ktorym laik uwaza sie za eksperta w energetyce

Wsiadajcie na rowery zakładowe i heja do stolicy bunt robić.

Najlepiej pieniądze wyprowadzić a teraz odstawić.

Ludzie mają się bać i takie rzeczy gadają o nierentownosci, a nic nie zamkną przynajmniej przez kilkanascie lat, a to szmat czasu...

Zarzadzanie strachem to ich specjalnosc!!!!! Jeszcze nie jedna osoba bedzie sie bać o swoje miejsce pracy o to z czego zaplaci rachunki i raty kredytu.

Super ja mogę palnikiem ciąć ten zakład bo kto inny to potnie jak nie firmy zewnętrzne. Przecież nie pracownicy PGE bo oni tylko do zbijania bąków się nadają.

Pracus sie odezwał duźo mówi mało robi

Taki pewny jesteś? Szybciej bedziesz zwolniony. Spółki ida pierwsze pod mlotek cwaniaku

Spółki to zostaną bo tu się grosze zarabia i będą obsługiwać elektrownię i kopalnię i za połowę tego co dostają w elb czy w kwb i bez żadnych premie zniżek na prąd barbuerek. Już teraz robią najcięższe prace.

Ale nie osoby na własnej działalności jednoosobowej. Kto cały czas za was remonty robi. Czas spojrzeć prawdzie w oczy . He he ale zadyma i strach co z PGE

Hehe to sie niedlugo zdziwisz. Warto poznac zapisy tarczy 3.0. Na bruk tzn beda pozbawieni umow najpierw ci co prowadza działalność gospodarczą. Miłego dnia

Jak przez dziesięciolecia wszyscy korzystali z taniej energii z Zagłębia Bełchatowskiego to było cacy .Jak ogromna kasa szła do Warszawy też było ok .A teraz co węgiel ...passe .Sam jestem za ekologią ale nie za głupotą.

Bełchatów jest obecnie największym trucicielem w Europie - to fakt. Ale jest także jedynym polskim akcentem na liście 10 największych trucicieli w Europie. 8 pozycji zajmują kopalnie niemieckie. Niemcy niedawno otworzyły nową kopalnie węgla brunatnego obok Dortmundu. I też jest nierentowna w związku z wyśrubowanymi normami klimatycznymi, a jednak ją otworzyli. Dlaczego? Bo tu nie chodzi tylko o kasę czy o to aby była rentowna.... Tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne kraju. Część ludzi bredzi teraz, że trzeba już zamykać kopalnie. Nie, nie trzeba. Węgiel i tak powoli się kończy i mówię tutaj w skali całego kraju. Jestem jednak zszokowany, że władza nie myśli o tym co dalej. Decyzje muszą zapadać już teraz. Elektrowni, które mamy na węgiel NIE DA SIĘ zastąpić fotowoltaiczną czy elektrowniami wiatrowymi. Jedyny kierunek dla Polski to elektrownia/elektrownie atomowe. Oczywiście wymagają gigantycznych nakładów na samym początku, jednak później są praktycznie samo-wystarczalne. I tutaj już powinny zapadać decyzje...

Prezes z PGE potwierdza to co mówią ekolodzy z Grinpeacu , to już koniec

Z samych źródeł typu fotowoltaika czy elektrownie wiatrowe może i nie da się zapewnić stabilnych dopływów energii, ale wystarczy je podeprzeć atomem i już mamy zupełnie inną sytuację. Przyszłość najprawdopodobniej będzie wyglądała tak, że każde gospodarstwo domowe będzie wyposażone w instalację OZE a infrastruktura państwowa będzie się opierała na atomie i dodatkowo ten atom będzie wspierał gospodarstwa w godzinach kiedy OZE nie funkcjonuje. Niemcy faktycznie mają jeszcze sporo kopalń ale też proszę zwrócić uwagę jakie nakłady pieniężne idą u nich na dofinansowania do OZE. Oni już wiedzą w jakim kierunku powinni iść żeby nie obudzić się z ręką w nocniku.

OZE sie zuzywa i panele i wiatraki. Z wiekiem traca sprawnosc i trzeba to tez utylizowac nie badz populistą tylko realistą.

"każde gospodarstwo domowe będzie wyposażone w instalację OZE" ALE BZDURY tyy synek w polsce polowa ludzi mieszka w domach wielorodzinnych czyli BLOKACH! w moim bloku jest jakies 500 gospodarstw domowych!!! myslisz ze starczy dachu na OZE dla 500 gospodarstw domowych? bo ja mysle ze starczy dla max 50! wiec nie pitol ze "każde gospodarstwo domowe będzie wyposażone w instalację OZE"

Na tym OZE to tylko możesz telefon naładować !

Przez gospodarstwo domowe miałem na myśli dom a nie blok, to fakt, nieścisłość z mojej strony. Ale z drugiej strony Cię zaskoczę, bo można zasilić cały blok z fotowoltaiki, tylko ciężko założyć taką instalację ze względów formalnych bo potrzebne są zgody od wszystkich mieszkańców.

Chyba część wspólną geniuszu. Na jedno gospodarstwo potrzeba około 3-4 kW to sobie policz ile miejsca potrzeba dla 500 rodzin.

No, w końcu!!!

Ile zapłacili za taki komentarz? Najemny trolu

No, nareszcie ktoś tam zaczął myśleć. Trochę szkoda starych dziadków, którym blisko do emerytury, ale niestety to jest jedyna droga dla światowej energetyki i kto ma trochę oleju w głowie to już dawno się tego spodziewał. Zresztą poziom bełchatowskich "górników" najlepiej widać w komentarzach - granatem od pługa oderwani i nie potrafią zdania po polsku napisać. Musicie zrozumieć, że to miasto istnieje tylko dzięki tym dwóm zakładom i bez nich nikt tu nie zostanie. No, może poza emerytami i patologią z jedynego słusznego klubu sportowego, bo oni przecież będą do końca swoich dni stać na sportowej i wyciągać rączki po nie swoje pieniądze. Tak przedstawiają się fakty: kto ma jeszcze trochę życia przed sobą i głowę na karku już dawno się stąd ulotnił. Sowieckie myślenie, że największy zakład w okolicy będzie wieczny i wykarmi kolejne 10 pokoleń niestety nie działa jak już nie raz ludzkość się mogła przekonać.

A jakie to myślenie twoim zdaniem? Nierealne plany snute przez co raz to lepszych "fachowców" ze szczytu PGE. Jedyne wyjście to na dzień dzisiejszy ATOM + OZE i odpowiedzialne przejście z tego co mamy. Ale łatwiej jest wygadywać bzdury. Na forum już było napisane: wziąć kredyt w niemieckim lub francuskim banku, na niemieckie urządzenia, a jak braknie mocy w sieci to kupić niemiecką "zieloną" energię z nowej elektrowni Dattlen 4 BTW: jakby ktoś nie wiedział to w tej chwili ciągniemy od niemca 1570 MW Czyli prawie tyle co dwa bloki z Opola Brawo panie Baranowski, brawo panie Dąbrowski. Tylko klaskać takiej polityce!

Jestes przykladem dzialania propagandy w zakresie ktorej szkolona byla dzisiejsza banda z weglowej i z mysiej. Tak jak wczesnien pisalem beda probowac sklocic lokalne spoleczenstwo. Twoj wpis wpisuje sie wnta retoryke. Co wiecej jestem przekonany ze pisze to nieprzypadkowa osoba. Zwiazana z nimi i bedaca na liscie plac. To ze wirus z weglowej najal troli to wiadomo. Informacja sprawdzona. Proszę nie słuchajcie tego typu wpisu bo on ma swoj cel. Taki przekaz bedzie teraz dominowal. Jeszcze dołącza aparat propagandy z woronicza. INFORMACJA SPRAWDZONA W PEWNYM ZRODLE. PIS NA SPRZEDAL. PO WYBORACH ROZPOCZNIE BANDA Z WEGLOWEJ SZEROKO ZAKROJONE ZWOLNIENIA. AKTUALNIE TRWAJA JUZ ANALIZY W TYM ZAKRESIE. NIKT NIE MOZE BYĆ PEWNY SWOJEGO MIEJSCA PRACY.

No niestety, nie trafiłeś. Jestem po prostu rozsądnie myślącym ludkiem, który wyjechał z tej dziury kiedy tylko miał taką możliwość i ilekroć czytam wypociny takich jak ty to po prostu szkoda mi się robi na sercu. Szkoda, że żyją ludzie, którzy naprawdę tak myślą i że po zamknięciu tego molocha będą utrzymywani z moich podatków, bo skoro nie są na tyle inteligentni żeby zauważyć pewne prawidłowości to nie są też na tyle inteligentni żeby pomyśleć o przebranżowieniu się na czas. Polecam doszkolenie się z zakresu ekonomii zanim będzie za późno. Liczba dislike'ów pokazuje tylko jak wielu ludzi w Bełchatowie ma myślenie z betonu. Próbuję Wam coś uświadomić żebyście mogli coś zrobić ze swoją sytuacją zanim będzie za późno. Możecie się ze mną nie zgadzać ale to, że te zakłady zostaną zamknięte w niedalekiej przyszłości jest faktem, a nie zgadzając się robicie krzywdę tylko sobie. Na mnie to już nie ma wpływu, bo mnie tam już dawno nie ma.

Jakbyś byl rozsadny to bys wiedzial ze takie działania musza wpisywac sie w okreslony plan zwiazany z wyczerpywaniem zloza. Nie mozna robić czegoś na rympał. A tak to jest szykowane. Przez takich specjalistow od ekonomii jak ty. Nic nie nauczylismy sie z historii. Jezeli ty wyjechałes to byl twoj wybor a nazywanie ludzi ktorzy zostali i nazywanie ich betonami a takze dezawuowanie ich prawa do pracy swiadczy o tym jaka ty osoba jestes. Co do doksztalcenia z zakresu ekonomii mhmm no cóż .....pozostawie to bez komentarza geniuszu...

Ale przecież nikt tu nie mówi o zamykaniu tego jutro. To jest zapewne plan rozpisany na kilka lat, po prostu włodarze informują was teraz żeby nie było za kilka lat płaczu, że nikt was wcześniej nie informował. Z jakiej historii? Czy którakolwiek z zamkniętych dotychczas kopalń spowodowała jakąś katastrofę? Nie umniejszam nikomu prawa do pracy, ale to prawo macie na terenie całego kraju. Prawda jest taka, że większość z was nie pracuje tutaj bo jest to wasze marzenie czy bo był taki plan ale tylko dlatego, że tu się urodziliście. I to jest betonowe myślenie właśnie: zamiast zastanowić się jakie branże będą się w Polsce rozwijać w przyszłości i już pomyśleć o przygotowaniu się do przejścia to będziecie tyrać dla zasady we wkopie bo tak robił wasz ojciec i dziadek i pół rodziny. A potem jak zamkną to rozłożycie ręce i pójdziecie na zasiłek bo "paaanie, ja całe życie górnik z dziada pradziada to co ja mam teraz innego robić skoro nic innego nie umiem?"...

Nie znasz ludzi a oceniasz. Nie masz wiedzy w zakresie energetyki i jak nalezy prowadzic transformacje ale nazywasz ze to betonowe myslenie. Lekcja z zakresu historii: przeanalizuj wplyw bezmyslnego i nieprzygotowanego zamkniecia kopaln walbrzyskich oraz skutki ekonomiczne dla regionu oraz proces odzyskiwania zdolności gospodarczych na przestrzeni 25 lat. Ale co tam geniusz z ekonomii wie lepiej....

No właśnie o tym mówię. Tam zamknięcie było nieprzygotowane dlatego wyszło jak wyszło, tu was próbują przygotować, ale wy chcecie "walczyć". A skutki ekonomiczne... no cóż mogę powiedzieć, właśnie dlatego jest tam taka bieda bo większość tych ludzi to takie same betony jak wy. Nawet po zamknięciu woleli siedzieć na zaisłkach niż się przebranżowić albo po prostu wyjechać tam, gdzie praca jest. A może inaczej: ci, którzy chociaż trochę myśleli to wyjechali gdzieś gdzie praca była. A ci, którzy woleli kwękać to siedzieli na zasiłku i kwękali, że "ja przez 20 lat byłem górnikiem to teraz przez 20 kolejnych będę siedział na zasiłku bo nic innego nie potrafię." Niestety takie są dzisiejsze realia, że świat zmienia się tak szybko jak jeszcze nigdy się nie zmieniał. Najnowsze badania pokazują, że osoby, które dzisiaj wchodzą na rynek pracy w ciągu swojego życia będą pracowały w średnio 7 różnych branżach. Ktoś, kto nie jest w stanie tego pojąć i uważa, że skoro chodził 4 lata do technikum o określonym profilu to teraz do końca życia może robić to i tylko to nie odnajdzie się w tym świecie i prędzej czy później skończy na zasiłku. A takich ludzi do rozwoju gatunku nie potrzebujemy. Żeby było jeszcze śmieszniej to większość ludzi, którzy tak myślą uważa się za "narodowców" i "białą siłę" a takim zachowaniem niestety pokazują, że nie różnią się niczym od hindusów czy arabów.

To widzimy na co dzień, kto miał możliwości ,zatrudnił pół rodziny lub finansuje ich życie bo bardzo dobrze zarabia, byleby dzieci tutaj z nimi pozostały. Teraz wielka obawa o przyszłość bo dzieci nic nie zrobiły by inwestować w swój rozwój i edukację, nadal rodzice są majętnymi ludźmi to proste życie . Elektrownia czy kopalnia to bardziej historia niż przyszłość, tylko nowa krew z otwartymi umysłami, zmiana myślenia i działanie może wypracować nowe rozwiązania dla regionu.

Swoimi wpisami udowadniasz, że nie masz pojęcia o energetyce. Pomijając kwestie techniczne, wielu idiotów pisało o przebranżowieniu się np ze sprzątaczki na sekretarkę. Robili kury komputerowe spawaczom... Widać, że nie masz jakiegokolwiek pojęcia o tym co wypisujesz łykając tematy z gazet

No to blysnales nie ma co. Przygotowanie polegakace na likwidacji miejsc pracy mogą wymyslic tylko takie geniusze ekonomii jak ty. Dane którymi nieudolnie sie poslugujesz dotyczą duzych skupisk ludzkicj. Jak juz chcesz czyms błysnąc to zweryfikuj dane. Kolejny raz obrazasz ludzi piszac ze nie chca sie przebranzowic i nie chca robic niczego tylko pracowac w kopalni. Wiesz co dobrze ze takie cwaniaki wyjechały z belchatowa.

Oddzielają złom od nowości. Ostatni dzwonek na wysłanie dzieci w świat z miasta.

Już co niektóre hamburgi sie uaktywnily. Przecież ta banda z weglowej żeby wdrożyć swój plan musi sklócic społeczeństwo. Jednych na drugich napuscic. To pozwoli jej likwidację miejsc pracy bez większego oporu. Wymagane jest aby teraz wykazać solidarnosc społeczna. Kopalnia i elektrownia może jeszcze spokojnie 20 lat pracowac. Wiem co mówię. Nie dajmy się tej bandzie najemników

To pod Pana Sasina ,by trafiły te "aktywa węglowe" ??? Może lepiej nie .....

muwilem koniec wengla czas na eko hura !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Problemy zaczely sie od momentu, kiedy z EB i KWB zrobiono PGE.

Zaczęło się od BOT!

I co z tego jak i tak zaraz będziecie głosować na Dudusia a później na PiS bo 500plus

Nie martwcie się.Janowska was uratuje...

śmieszne to PGE istnieje tylko i wyłacznie dzięki ELB i tyle w temacie,pozdro dla kumatych

aaa, pomyśl zanim coś napiszesz. ELB to trup, stary do tego, co wy myśleliście, że to bedzie wieczne?? Koniec nadszedł, a co Janowska miałaby ratować, coś co już nawet do remontu przestaje się nadawać?? Sądzę, że i tak długo ratowali, tylko gdzie przemysł w tym mieście, a zresztą po co?? Młodzi uciekli, a większość to emeryci.

A na czym człowieku Ty się znasz .....

No to jesteśmy pozamiata i, nie będzie Złoczew jakiś pedek zaczesany opowiada że jesteśmy tylko kulą u nogi UE, pracy w rejonie nie ma, trzeba będzie jechać do Wawy troszkę szyb w PGE sproszkować, polityków w regionie nie ma, Antos na obiecywał Złoczew i się zawinoł, kiedyś było kwb elb i minister a teraz dwóch pośredników giek i PGE po co? Związki cicho siedzą, bo kasa się widocznie zgadza i dzieci ustawione, żal jak ta cała infrastruktura która obecnie jest zardzewieje ale co się dziwić jak ludzie co tu przyjeżdżają to najemnicy prezesy z Wawy Lublina Rybnika białego a nikogo z Bełchatowa. Nie ma już po co walczyć Bełchatowa zagłada już blisko.

Słownik ortograficzny polecam do poduszki.

Ryszard, nie marudź i żyj przeszłością, tylko znajdź inną pracę. Świat się nie kończy na elektrowni czy kopalni Bełchatów.

normalnie sìę rozczuliłem wyznaniem prezesa, Bełchatow produkuje 20% energi Polski,to w zamian trzeba by było postawić jakieś kilka tysięcy wiatraków,może wokoło Warszawy

ten chłop nie wie co mówi,coś go opetało może jakiś grenpace czy coś podobnego,póki co Polska energetyka jest uzależniona od węgla i będzie jeszcze przez długie lata kto tego nie pojmuje jest idiotą a dlatego że jesteśmy zbyt biednym krajem żeby to zmienić...

Baca, zostanie tylko nowy blok, a reszta to trupy, jak ja nie znoszę, jak ktoś się nie zna i głosi takie pierdoły, jak Ty, chyba radia m...ryja się nasłuchałeś, haha, takie teorie głosisz, że wstyd.

ty znawca .żywotność ELB to jeszcze jakieś 15-20 lat,i to nie tylko 13 blok,co kilka lat bloki są kompleksowo remontowane i modernizowane,wiec nie ma obaw o ich stan,a ty zamiast pisać idiotyzmy może troche poczytaj

O to mi chodzi, a co później??? Co to 15 lat skoro pracują tu ludzie, którzy mają po trzydzieści i co dalej??? Nie muszę czytać.

Ale przewodniczący odkrywki dalej będzie bronił rodziny która wciągnął... Piekarzy, malarzy... To związki zniszczyły kopalnie w zamian za układy pozwalały tworzyć spółki i poszerzać kadrę zarządzająca.

W spółkach to pracuje się za najniższą lub 1/ 3 tego co mają w elektrowni i kopalni. W spólkach nie ma też 13, 14 ek , barbórki, zniżki na prąd , ppe na emeryture, bolera , pożyczek za zero. Basenikow, wczasów, koloni dzieci, stażowego po kilkadziesiąt procent, jubileszków co kilka lat po kilkanaście czy kilkadziesiąt tysi, premi energetyka, zasuwają za trzech czy czterech takich jak w el czy kwb.

Pracownicy fizyczni owszem, ale całą kadra, zarządy, rada nadzorcza już nie koniecznie.

Kolego, wiele osób z biur ze spółek uciekło do elektrowni kopalni czy do giek. Od razu mają dużo większe piniążki i pracy o połowę mniej i spokój cisza no i te dodatki premie...

nieudaczniku,mogłeś się uczyć a nie chodzić na wagary teraz byś nie liczył na robote w KWB tylko robił kariere w jakiejś Warszawce czy innym Krakowie cieniasie

Zobaczymy jaki będziesz mądry tumanie z hamburga jak stracisz prace i dostaniesz 600 zł zasiłku.

na szczeście nie pracuje w w/w kołchozach,to co oni zarabiają to śmieszne jest niestety dla mnie

Fakt, nieroby się boją, poznaliby pracę na obczyźnie oj....

Najcięższą robotę a szlachta powolutku

Może da sie jeszcze uratować kopalnie by było tak dobrze jak teraz na jakie 15 lat bo wtedy na emeryture

Klamstwo jest karalne. Albo jesteś całkowitym idiota albo trollem oplacanym przez gazownikow. Teraz jest czas współpracy wszystkich środowisk dla których los Bełchatowa jest nie obojętny. A taka postawa jest wysoce naganna. Więc zamilcz idioto...

No może wkońcu się obudzą i do pracy pójdą nie spać.

Mierzysz swoją miarą. Nie spij więc w pracy....bo cie zwolnią...

Pan Prezes z Sekurity niech zaczyna się pakować, bo jest Pan następny na tajnej liście emoji

Razem z Panem Prezesem wszyscy dyrektorzy z Elbest Security niech się pskuja

Ciekawa chyba ty! jeszcze nie miałaś gorszego , z daleka od Niego spadaj

W sumie prezes to spoko gość. Gdyby wydzielił KWB i ELB to utrzymałyby się same nie dźwigając ciężaru "warszawki" i jej spektakularnych pomysłów. Gorzej gdyby całe górnictwo w to wrzucili

Będzie tylko ELB i KWBB

Na pierwszy ogień idą spółki. Pracownikom Elbestu Hotele polecam szukać już pracy, bo nowy prezes przyszedł was częściowo sprzedać a częściowo wcielić do innej spółki. Pracownicy na bruk. Polecam popytać swoje związki, czemu was o tym nie informują, a wiedzą. Kolejny będzie Mega serwis, a dalej restrukturyzacja innych spółek zależnych. Nikt nikogo nie będzie żałował.

No właśnie związki milczą , prezes już jest . Więcej niewiadomych niż wiadomych odbijają nas od ściany do ściany a w Elbeście takiego chaosu to nie było chyba nigdy . Pytanie z jaką misją przyszedł nowy prezes . 

e megga servis jest ok, tak jak z innymi. betransport, begum, ramp, el bis, sekutrity,

Niestety masz raxje. Dodalbym ze potem kopalnia i elektrownia. Zwiazki powinny juz stać w gotowosci by rozebrac ten budynek na weglowej cegla po cegla i pogonic to dziadostwo co przyszło..

Cały świat może palić węglem tylko w chorej unii masz limity CO2. Wysokie ceny węgla??? To wywalić tych wszystkich pośredników! Odpisy księgowe były bo wyłączono z eksploatacji stare bloki które mogłyby jeszcze pracować gdyby nie UNIA. Wartość akcji by wzrosła gdyby wznowili wypłatę dywidendy i zlikwidowali by podatek Belki...

A jak pisalem w innych artykule ze Bełchatów PIS chce utopic i zajechać to mnie trole obrzucaly błotem. Pisałem ze ta bezwgledna i cwana kasta co rzadzi na węglowej jest elementem wiekszego planu zajechania węgla brunatnego. Jak DUDUŚ walczacy z ostrym cieniem mgły wygra to zacznie się na wielką skale likwidacja miejsc pracy. Na razie ta wydmuszka z gazowni wycina na weglowej osoby które z uwagi na kompetencje by sprzeciwiały sie tskim dzialalniom. W ich miejsce przyszla i wciaz przychodzi ekipa zamordystow z wawy i innych części Polski byleby nie z tego regionu . Ich celem jest zarzniecie ludzi i zmuszenie ich do zwolnienia. Po wyborach taka akcja bedzie dotyczyć spolek zaleznych i kwb i elb. PIS NAS SPRZEDAŁ ZA SREBRNIKI Z UE KTÓRE POTRZEBUJE DLA DALSZEGO ROZDAWNICTWA. UBILI DEAL Z UE W ZAMIAN ZA ODPOERD...LENIE SIĘ OD SĄDOWNICTWA I PRAWORZĄDNOŚCI I UTRZYMANIA WŁADZY ZA WSZELKĄ CENĘ

Od czego jest w strukturze PGE energetyka niekonwencjonalna ja się pytam? Proponuję wyłączyć elektrownie na pare dni zobaczymy co będzie się dziać i czy w budzecie państwa starczy pieniążków na pokrycie energii z zagranicy.

Sm kretynie, to proces na parę lat i poradzą sobie, gadasz jak typowy kopalniok, co to będzie, a dobrze będzie, a nadto wiesz co to wygasić kotły na parę dni, jak się baranku nie znosz to przestań pisać, a nadto poradziłby sobie kraj. Ja chcę taniej energii a nie utrzymywać kadry niepotrzebne i to fizyczne też w rachunkach za prąd pracusie...

Wezmą kredyt z niemieckich banków na niemieckie wiatraki czy kolektory, a jak nie będzie wiało to kupią prąd z niemieckich elektrowni.... wtedy niemiecki Greenpeace będzie zadowolony - TO UNIA EUROPEJSKA

Sama prawda

Ta produkcja jest tak nierentowna, że PGE wysysa każdą złotówkę z Bełchatowa i opłaca tak rentowne projekty jak EJ1, zajeżdżona Energia Ciepła zakupiona od EDF, Ventures, Nowa energia, stadion narodowy, Sylwester w Zakopanem i inne tego typu historie. PGE wykańczają zarządzający i widocznie nic tego nie zmieni. Ale najlepsze będzie dla końcowego odbiorcy jak wzrosną ceny energii, wszak z czegoś trzeba utrzymać tego molocha

Można by dodać: Stal Mielec, gale bokserskie, samochody służbowe dla ludzi nie generujących zysku, w ogóle cała forma GK PGE nadaje się do likwidacji bo większość ludzi tam zatrudnionych po znajomości na wysokich stanowiskach nie generuje zysku, a gigantyczne koszty.

hmmm.. czy belchatowscy energetycy wyłącza jutro prad.. ? powinni emoji łatwiej się bedzie rozmawiać z panem presesem..

Dalibyście wreszcie spokój z tymi spekulacjami o Złoczewie. Temat jest już dawno zamkniety.

Niemaniebyłoiniebędzie

No i teraz szybciutko, żegnajcie przywileje, żegnajcie kwb i elb, a w końcu zdychaj hamburku. Sami o to walczyliśmy.

czyli mowi jakis debil ze spolki ktory mowi hamburgi xD kamiensk ? radomsko czy inna wies ? 

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także