Rejestracja i logowanie

Czekają nas wybory ''hybrydowe''? Sejm przegłosował ustawę, teraz wszystko w rękach...

Wydarzenia 13-05-2020 Autor: kci
13
Czekają nas wybory ''hybrydowe''? Sejm przegłosował ustawę, teraz wszystko w rękach...

Nie obyło się bez burzliwych dyskusji i oporu opozycji, ostatecznie ustawa o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została jednak uchwalona. Co za tym idzie, wybory mają odbyć się w tzw. formie ''hybrydowej", tzn: z możliwością głosowania zarówno korespondencyjnego, jak i klasycznie - w lokalach wyborczych. Teraz ustawa trafi do senatu.

Decyzja zapadła minionej nocy. Za przyjęciem ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego głosowało 244 posłów, przeciw opowiedziało się 137, zaś 77 wstrzymało się od głosu.

Do ustawy wprowadzono łącznie 22 poprawki. Zgodnie z jej treścią, kandydaci zarejestrowani już przez Państwowy Komitet Wyborczy, będą musieli po raz kolejny zgłosić swoją kandydaturę, dopiero wówczas zostaną uznani za zarejestrowanych. Ponadto, zgłaszać będą się mogli także nowi kandydaci.

Co więcej, wprowadzone przez sejm przepisy uchylają ustawy z 6 kwietnia ws. głosowania wyłącznie korespondencyjnego oraz tę z 16 kwietnia (tarcza 2.0), gdzie wykreślono zapis o tym, że to nie PKW określa wzór karty do głosowania i nie zarządza ich druku.

Na rozstrzygnięcie o ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Sąd Najwyższy będzie miał 21 - a nie jak dotychczas 30 - dni od dnia podania wyników wyborów do publicznej wiadomości przez PKW.

Co jednak ustawa mówi z kontekście samego głosowania? Otóż głosowanie w klasycznej formie nie będzie możliwe m.in. w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, akademikach, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich.

Do znanej już treści ustawy dodano m.in. możliwość głosowania korespondencyjnego dla osób przebywających w kwarantannie lub izolacji, które zgłoszą taką potrzebą co najmniej dwa dni przed wyborami.

Z projektu wynika, że głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, przy zachowaniu możliwości głosowania korespondencyjnego.
PKW określi wzór karty do głosowania oraz wzór i rozmiar koperty na pakiet wyborczy w głosowaniu korespondencyjnym.

Marszałek Sejmu może po zasięgnięciu opinii ministra zdrowia i PKW zmienić terminy wykonania czynności wyborczych, mając na względzie sytuację epidemiczną na obszarze całego kraju bądź jego części.

 
komentarze (13)
Dodaj komentarz

Rzygać się chce jak czytam słucham i oglądam informacji dot. wyborów!!!!!!! Ludzie chodzą do pracy, do sklepów i na spacery a wybory nie moga się odbyć?! Opozycja cały czas tylko kłody pod nogi wrzuca media komercyjne wspierają te ataki rząd kombinuje by te wybory zorganizować bo z jednej strony pandemia z drugiej opozycja i media a z trzeciej konstytucja.... ku...wa brak słów.

Konstytucja???? Pis i Adrian dawno temu zrobili z niej srajtaśme. Ludzie w koszulkach z napisem Konstytucja byli brani na dołek przez Policję, więc kiedy stała się znów dla Pis najważniejsza?

Polska nie jest już państwem prawa jesteśmy posmiewiskiem całego świata. Wybory widmo to kompromitacja którą nigdy ne zdarzyła się w żadnym europejskim państwie

Za obecną sytuację odpowiada sejm i senat w tym i opozycja oraz media. Dla osób które nie są sympatykami rządu i opozycji jest jasne że rząd chciał by wybory się odbyły w terminie ale nie było jeszcze wiadomo jak pandemia będzie się rozwijać a opozycja będzie maksymalnie przeszkadzać we wszystkich działania rządu. Do tego media które podkręcają atmosferę i mamy to co widać. Wstyd że z moich podatków takie szambo mamy w polityce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w tvp muwia ze trzeba glosowac na dude to zaglosuje

Dajcie społeczeństwu już spokój z tymi szalonymi wyborami na prezydenta , czy nie możemy mieć króla Jarosława Wielkiego to taki mądry człowiek.

"Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły x3 To jest maj, nie pachnie Saska Kępa, Może ktoś to gdzieś przewidział, ale wróżba raczej tępa. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły x3 Ostre niebo tu i teraz, ostra ziemia, ostry kurz. Wczoraj znika w nieostrości, jutro, dzisiaj, zaraz już. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły x3 Ciepły wieczór, bez ciemności, trawa spokój, my i wy, My i wy. My to oni, oni my. Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły x3 Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im wszyscy razem - chwała im Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły."

historia się powtórzy żaden zaborca rosyjski,niemiecki tylko nasz rodzimy polski doprowadzi do upadku Polski i powrotu komuny tak czymać mój ty LUDZIE

Jakie wybory? To jest co najwyżej ustawka charakterystyczna dla jakichś bantustanów, a nie dla wolnych i demokratycznych narodów. Polska to kraj tragiczny, bo rządzą nami postkomuchy, a banda baranów ich wybiera.

Sierżant Twój wpis to kij w szprychę.Rower stanie,bo o to chodzi.

Najpierw trzeba szybko wyjaśnić sprawę maseczek, tych od kumpla ministra, tych od ubeka z wsi co KGHM kupował i zrobili show na lotnisku z samolotem od żyda ukraińskiego. Wyjaśnić kto poniesie koszty kart wyborczych. W krótkim czasie ile dziadostwa, a poprzednio. Łapówkarstwo, złodziejstwo w rozkwicie.

FARBEN LEHRE - Deja Vu i wszystko na temat....

wybory wyborami, głosy głosami władzy raz wziętej nigdy nie oddamy łajba sie zanurza i powoli tonie sprawiedliwość musi być po naszej stronie skąd my to znamy? skąd my to znamy? skąd my to znamy? bo pamiętamy skąd my to znamy? skąd my to znamy? no bo nie zapominamy prawdę mamy w ****, wirusa w koronie pełnie kieszenie , ale pusto w głowie wszystko obiecamy, każdego kupimy w razie czego sami nie przyznamy sie do winy skąd my to znamy? skąd my to znamy? skąd my to znamy? bo pamiętamy skąd my to znamy? skąd my to znamy? no bo nie zapominamy lekarze walcza o nasze życie politycy o miejsce przy korycie przyspawała się do stołków ciemnych typó1) banda tego nie zakrzyczy żadna propaganda skąd my to znamy? skąd my to znamy? skąd my to znamy? bo pamiętamy skąd my to znamy? skąd my to znamy? no bo nie zapominamy

dodaj komentarz
Czytaj także