Rejestracja i logowanie

Miasto posłuchało kierowców. Zmiany na skrzyżowaniu w pobliżu Binkowa

Wydarzenia 11-05-2020 Autor: Greg Foto: Urząd miasta w Bełchatowie
4
Miasto posłuchało kierowców. Zmiany na skrzyżowaniu w pobliżu Binkowa

O kilka sekund zostanie wydłużony lewoskręt z ulicy Staszica w Budryka. Korekty w działaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w pobliżu osiedla Binków dokonano po licznych sygnałach od kierowców. Zmiana, jak zapewnia miasto, ma zwiększyć płynność jazdy w tej części miasta.

Dodatkowy lewoskręt w ulicę Budryka działa na skrzyżowaniu od grudnia ubiegłego roku. Decyzję o zastosowaniu dodatkowej sygnalizacji miasto podjęło po wykonaniu badań natężenia ruchu, z których wynikało, że w godzinach szczytu przez skrzyżowanie przejeżdża nawet do 2 tys. pojazdów. Takie rozwiązanie miało poprawić płynność jazdy.

Do miasta zaczęły jednak docierać sygnały od kierowców, że czas lewoskrętu jest zbyt krótki.

- Dlatego też ponownie zlecony został pomiar natężenia ruchu, który wykazał, że zasadne jest wydłużenie zaprogramowanych początkowo na 9 sekund – informuje bełchatowski magistrat.

Obecnie między godz. 6 a 20, zielone światło dla skręcających w lewo świeci średnio dłużej od 3 do 5 sekund. Jak wyjaśnia urząd miasta, czas ten uzależniony jest od pory dnia i natężenia ruchu na skrzyżowaniu.

- Po skorygowaniu przez nas programu cyklu sygnalizacji widać, że krzyżówka Staszica – Budryka już się nie korkuje. Ruch przebiega w miarę płynnie, a chcący skręcić w lewo opuszczają swój pas w czasie zielonego światła – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

mi to niepotrzebne tam jest scierzka i ja tam jade rowerem

Może pasowało by wydłużyć większą część świateł w Bełchatowie na jednym z krzyżowań przejeżdżają makdymalnie 4 samochody . Kto to programował?

Szkoda że zapomnieli ****e o skręcie w lewo ze Staszica na os Słoneczne i przy tym natężonym ruchu graniczy to z cudem

o kukła marioletka i jej podwładne urzędasy wreszcie zatrybiły o co kaman. brawo Wy.

dodaj komentarz
Czytaj także