Rejestracja i logowanie

Strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń. Chodzi o koronawirusa...

Wydarzenia 06-05-2020 Autor: Emste
25
Strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń. Chodzi o koronawirusa...

Zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy gromadzą się na bełchatowskich osiedlach. Strażnicy miejscy z Bełchatowa informują, że z dnia na dzień przybywa zgłoszeń i interwencji w sprawie nadal obowiązujących obostrzeń, związanych z koronawirusem. 

Za oknami robi się coraz cieplej, a obostrzenia związane z panującą w kraju epidemią, są coraz bardziej ograniczane. Możemy już odwiedzać galerie handlowe, wybrać się do lasu czy parku, a nawet korzystać z otwartych obiektów sportowych. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie związane z SARS-CoV-2 zupełnie minęło – obostrzenia dalej obowiązują. Z relacji strażników miejskich wynika, że wielu mieszkańców, jakby zdawało się o tym niestety zapominać.

- Od kilku dni odbieramy coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców, którzy informują nas o osobach grupujących się na osiedlach czy boiskach, nie zachowując dalej obowiązujących norm. Luzowanie obostrzeń nie znosi ich całkowicie, musimy jeszcze trochę wytrzymać i wspólnymi siłami zwalczyć zagrożenie związane z epidemią – mówi komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie, Piotr Barasiński.

Jak mówi komendant, interwencje dotyczą najczęściej osób, które grupują się na miejskich osiedlach. Co ciekawe,  nie chodzi tu tylko o młodzież, ale również o starszych bełchatowian. Problemem są też boiska, które od poniedziałku zostały otwarte. Sęk w tym, że obowiązujące reguły wskazują, że może na nich być nie więcej niż 6 osób, o czym często zapominają młodzi mieszkańcy.

- Wykonaliśmy kilkanaście interwencji w stosunku do młodych osób, które nie przestrzegając zasad grupowała się na boiskach lub grało w piłkę. Co gorsza, na widok radiowozu, te osoby natychmiast uciekały, by chwilę później wrócić w to samo miejsce – mówi Piotr Barasiński.

W stosunku do kilku osób zostały już skierowane wnioski o ukaranie do sądu, strażnicy miejscy zapewniają też, że nie będą również szczędzić mieszkańcom mandatów.

- Apelujemy o rozsądek i rozwagę, nie możemy zaprzepaścić tego, co udało nam się osiągnąć do tej pory w walce z kornawirusem. Zdaję sobie sprawę, że jest to sytuacja uciążliwa, jednak wspólnymi siłami uda nam się za jakiś czas wrócić do normalności – informuje komendant Barasiński.

komentarze (25)
Dodaj komentarz

Pałować tych starych dziadów, co zgłaszają. I tak się już was powinno dawno zlikwidować(SM) to może chociaż się raz do czegoś przydacie.

A ty jaki jesteś chyba młody dziad i do tego głupi pasożyt żerujący na starych dziadach

Dokładnie młody a juz dziad

Śmierć konfidentom ,a ten z metra cięty piter pan już dawno ze swoją komandą powinni odejśc w zapomnienie.

Ty to już nie szpanuj swoimi ulicznymi zasadami za 5 zł, bo śmiać mi się chce. Wielcy wojownicy w grupie, a wieczorkiem jak się obok was pojedynczo przechodzi to nawet łba nie podniesiecie, sebastiany za 5 zł bazujące na strachu i ortalionie. A tfu

Wyliz mi kmoicie.

**** ****ow w maseczkach a konfidentow co donosza ze ktos zdjal maseczke na brode bo sie dusi i oddychac nie mogl i nie chce byc chory bo nie chce wdychac truciZny to takiego konfidenta wychłostac i kijami zlac po plerach atfuuu

ja donosze tylko na kiboli i faszystuw

Jak ja nienawidzę podpierdalaczy.Plułbym im prosto w ryło.

Ludzią odwala bo chcieli by się wykompac w basenie.

Wynika z tego, że maseczka chroni tylko przed... mandatem????

I teraz wychodzi gdxie najwiecej kapusiow w bkoku mieszka. To pisiory albo peowcy, stara komuna, wieczny monitoring 24/7. Ludzie miejcie wybor albo sluchacie tych glupot i siedzicie zamknieci w domu przesiaknieci toksynami z telerwizora albo macie takie zdanie jak reszta ludzi ktorzy maja dosc tej sciemy i spaceruja, spotykaja sie ze znajomymi, wspolne wypady na zakupy, na ryby, jazda rowerem, bieganie, itd. Ci co kapuja na kazdym kroku powinni byc karani !!!!!

głupi się już urodziłeś?

No ty to na pewno.

Kazik i postaw klocka to ci ulży

Ty se na głowie postaw. Chroni przed wirusem.

STOP KONFITUROM.

W parku Trauguta identyczna sytuacja. Piją grupują się maski pod brodą a najczęściej wogóle. Policja jedzie to widzą z daleka i rozchodzą się, zakładają maski i ogólnie grzecznie. Odjerzdzają i znowu impreza. A nie można jak dawniej wylegitymować, spisać, przeszukać bo może coś się znajdzie. To by nauczyło respektu coniektórych.

,,Co gorsza, na widok radiowozu, te osoby natychmiast uciekały, by chwilę później wrócić w to samo miejsce – mówi Piotr Barasiński.,, - cytat z artykułu. .... Dobrze młodzież zadbała o sprawność fizyczną Staży Miejskiej.... Jakby funkcjonariusze trochę pobiegali to by im to na zdrowie wyszło....

Sygnalistów nie brakuje. Proponuję, żeby straż miejska ufundowała specjalną nagrodę imienia Pawlika Morozowa przyznawaną raz na tydzień dla najlepszego sygnalisty.

Tam gdzie chodzi o ludzkie zycie i zdrowie Ci co zglaszaja powinni dostawac nagrode np.polowe kwoty mandatu ktory wypisano takiemu ciołkowi. Nie chcesz sie stosowac do prawa to wypad na bezludna wyspe i wtedy rob co chcesz.

Dobromir , jakbyś dostał połowę z każdego mandatu 2 złote dostał to byś pewnie własną matkę rodzicielkę zadenuncjował....

Dobromir to pierwszy kandydat do nagrody. ????????????

Jak ma mlodziez zagrac w pilke na boisku skoro moze przebywac tylko 6osob sie pytam

"Co ciekawe nie chodzi tylko o młodzież" bo tej już prawie w tym mieście nie ma emoji

dodaj komentarz
Czytaj także