Rejestracja i logowanie

Miasto zbudowało plażę... nad Rakówką. Zobacz, jak wyglądają nowe miejsca do wypoczynku w Bełchatowie [FOTO]

Wydarzenia 06-05-2020 Autor: Emste Foto: belchatow.pl
51

Już na czerwiec planowane jest zakończenie prac, związanych z projektem "Bełchatów w zieleni". Miejsca przeznaczone do spacerów, rekreacji i wypoczynku, powstaną na w sumie 30 hektarach terenów miejskich. Na inwestycję przeznaczono ponad 5 milionów złotych.

Projekt zakłada zagospodarowanie terenów wzdłuż doliny rzeki Rakówki, które zmienią się w 10 kompleksów rekreacyjnych.


- Na os. Olsztyńskim (między ul. Warszawską, Olsztyńską i Słoneczną) powstaje „Bulwar Słoneczny”, wzdłuż ul. Piłsudskiego budowana jest „Północna Zielona Brama”, a między Mielczarskiego a Mickiewicza gotowa jest już prawie Miejska Plaża Budowlanych. Mieszkańcy do dyspozycji będą mieć także kilka bulwarów i skwerów – Jarzębinowy (przy ul. Jarzębinowej w dolinie rzeki Rakówki), Budowlanych (od al. Włókniarzy aż do ul. Mielczarskiego) oraz na Binkowie (przy ul. Staszica aż w głąb osiedla) i między ul. Diamentową a Szmaragdową – informuje magistrat.


W ramach projektu powstał też Park Geologiczny, zlokalizowany przy rondzie Hallera – mieszkańcy będą tam mogli oglądać głazy, charakterystyczne dla Zagłębia Bełchatowskiego. W ramach prac powstanie też 100 budek dla ptaków i wiewiórek, a także 36 domków dla owadów.


- W projekcie uwzględniono także miejsce pomiędzy parkingiem przy targowisku a Rakówką. Nowy wygląd zyskają również tereny w pobliżu Jabłoniowego Sadu. Na terenach przy boiskach piłkarskich Miejskiego Centrum Sportu (między Staszica a Okrzei) nazwanych „Zieloną otuliną boisk” prace skupiają się głównie na pielęgnacji i uzupełnieniu drzewostanów – informują urzędnicy.


Urząd miasta informuje, że prace są już mocno zaawansowane – gotowe jest około 90 proc. całości projektu, a wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Już w maju zamontowane zostaną urządzenia na placach zabaw oraz elementy małej architektury. W sumie, do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 112 ławek, 22 tablice informacyjne, 20 stojaków na rowery, 3 komplety ławostołów oraz 2 place zabaw, 2 siłownie na powietrzu i 2 place wypoczynkowe z leżakami i hamakami.
 


- Większość zagospodarowanych na nowo 30 ha terenów miejskich pokrytych zostało roślinnością, a istniejący drzewostan poddany został pielęgnacji. Przy doborze mieszanek nasion wykonawca, czyli firma Greenpark z Radomska, konsultował się z cenionym i znanym w środowisku etnobotanikiem, ekologiem, biologiem oraz badaczem i pasjonatem łąk kwietnych — dr Łukaszem Łuczajem. W efekcie tej współpracy w ramach projektu „Bełchatów w zieleni” nasadzono drzewa dostarczające pyłku i nektaru (m.in. klon polny, czeremcha pospolita), a także rośliny do tworzenia tzw. łąki kwietnej, nawiązującej charakterem do łąk niżowych (m.in. jaskier ostry, złocień zwyczajny i chaber drakiewnik) czy konkretne gatunki do nasadzeń przy nabrzeżu (m.in. pióropusznik strusi, wiązówka błotna czy pełnik europejski). W sumie mowa o ponad 1 tys. drzew, 16 tys. krzewów oraz ok. 2 tys. dodatkowych nasadzeń – czytamy na stronie Urzędu Miasta.


Na całą inwestycję, miasto przeznaczyło prawie 5,5 mln zł, z czego aż 3,6 mln zł to unijne dofinansowanie. Prace mają zakończyć się w czerwcu tego roku.

komentarze (51)
Dodaj komentarz

Bezdomni i pijaczki beda mieli gdzie urzedowac

Będzie jeszcze w planie wesołe miasteczko jak pod Łodzią ale przecież nie chcecie ?? Bo kasa w błoto nie ma przemysłu to też chyba nie potrzeba?co??

fajne lerzaki bede tam spal bo dworzec zamknienty

I na co ta plaża? Byłem tam, widziałem i nie ma się czym chwalić i cieszyć, Sad Jabłoniowy? Kolejne wielkie gówno, ścieli tyle zieleni żeby za kilkadziesiąt lat wyrosło mniej niż połowa tego co było, mało mamy ławek w mieście? Beznadziejne wydawanie pieniędzy, bez żadnego pomysłu jak zatrzymać tutaj młodzież.

Jakie kur\/\/a miasto zbudowało? CO TO ZA PROPAGANDA????!!! TO MY ZBUDOWALIŚMY... NASZYMI PODATKAMI.....

Powinniśmy pozbyć się bezdomnych tak jak Częstochowaemoji

Może by tak zawiesić podatek od nieruchomości bo drobni najemcy zdychaja?

część tych pieniędzy miasto powinno przeznaczyć na posprzątanie okolicznych lasów bo to co się tam dzieje to woła o pomstę do nieba.

Ostatnio był artykuł ze na Wawszkowiźnie zrobią izolatkę dla zakażonych a to było jedyne miejsce gdzie na rowerze można było dojechać i posiedzieć nad wodą albo pochodzić plaża też była ale i do na to pge położyło łapy żeby zniszczyć miejsce wypoczynku rodzin Słok zniszczył jeden taki co dużo gada mało robi tylko niszczy niczego nie zrobił tak jak nagadał że fabryka tektury powstanie w okolicy Czaplinieckiej a obwodnicy jakoś o niej nie słychać a galeria bawełnianka ? 

Fajnie ale nie ide bo tam sa bezdomni moga lezec I pachniec na tych nowych lawkach szkoda

Raj ****y dla meneli bezdomnych lewaków afb itd dworzec raj dla bezdomnych noclegownia lampy menele wstyd ****!!!!

Czego można się spodziewać po pisiorach , zamiast miejsc pracy będą igrzyska.

TEŻ JESTEM TEGO ZDANIA POWINIEN POWSTAĆ JAKIŚ ZAKŁAD PRACY A NIE WYMYŚLAJĄ GŁUPOTY !

Nie samą pracą człowiek żyje emoji

Tak tak to.idz do skleu i niech Ci na ladne oczy alno za tzw boze slowo sprzedadza chleb,zobaczymy jak sie najesz.

Jak będzie czuć latem tym co zawsze od strony Binkowa, to słońce na plaży będzie lepiej brało.

I PO CP TO KOMU JAK JUZ NA ZAWSZE BEDZIECIE MUSIELI NOSIC SZMATY NA TWARZY! co to za atrakcja siedizec w park uze szmata na twarzy co to za atrakcja opalac sie ze szmata na twarzy! **** szumowskiego zlikwidowac wszystkie parki i plaze bo jak bedziecie z tego korzystac ze szmata na twarzy drodzy zwollennnicy maseczek?

Tylko zamiast dodać kładkę nad rzeką na os. Budowlanych, z jednej i drugiej strony ścieżki kończą się na brzegu zastawione ławka... Porażka... Czy ktoś to przemyślał? Takie urwana ścieżka która się zaczyna na drugim brzegu aż razi w oczy...

KOPALNIA I ELEKTROWNIA TO POZOSTAŁOŚCI PO KOMUNIE. TAKA JEST PRAWDA

Bezdomni doczekali dużych i wygodnych łóżek poduszka kołderka i będą zadowoleni

Oststnio ci nasi "włodarze" zlikwidowali piaskownicę w parku na Binkowie - co prawda była zniszczona i zaniedbana bo nikt nie pomyślał żeby o nią zadbać to może dzieciaki by miały gdzie się bawić. Podobnie cały park "leży odłogiem" bo syf na ścieżkach i w altance, w której regularnie urzeduje pijąca młodzież sprzątany ze znacznym opóźnieniem. W miejsce piaskownicy idioci wybudują kolejną tężnie !!! K...wa po co? 50 metrów obok jest plac przy kościele, wysprzątany, z ławkami. Miejsce akurat dla tych kilku moherowych beretów. Ale jak widać trzeba dbać o potencjalny moherowy elektorat. Jaka władza (przepraszam za nazwanie ich władzą) takie gospodarowanie.

Super fajnie. Szkoda tylko, że w tych parkach, sadach, skwerach, plażach nie rosną pieniądze, bo o nowych miejscach pracy to nie słyszałam...

Pralnia pieniędzy...

Ameryka ,mamy już prawie wszystko emoji kiedy lotnisko będzie ?

Świetnie. Szczególnie jako wielbiciel wylewanych do Rakówki ścieków gminnych się cieszę.

Mieszkam niedaleko więc mogę autorytatywnie stwierdzić: 1. ciągle widzę osoby wyprowadzające na te plaże pieski, co robią można się domyśleć 2. miejsce idealne dla młodzieży pijącej wieczorami i w nocy, krzyczącej do 3. nad ranem 3. obok facet prowadzi hodowlę drobiu która drze się po od rana do wieczora. Wiocha pełną gębą a nie żadna plaża w mieście i tyle po prostu komentarza

zamknięte z powodu otwarcia emoji

plaże,sady,tężnie same poronione inwestycje,basen odkryty zbudujcie bo ludzie latem nie mają sie gdzie podziać,dużo mniejsze miasta w Łódzkiem mają kąpieliska

na golasa tylko w majtach i w MASECZCCE bsiesz sie pluskał ?buahahahaha golas w maseczcce w basenie to bedzie widok idiotaroku

masz Rakówke misiu do kąpieli, trochę z dodatkami ścieków ale wszystko to darmowe Zdrowe bakterie hartujące nasz organizm więc zapraszam cię na główkę w gnojówkę emoji

Fajnie będzie gdzie z winem poleżeć i w gwiazdy popatrzeć.

Komu w tym bełchatowianie coś pasuje co by nie zrobili to źle Bełchatów to miasto specyfik

Miśka a zastanawiałaś się komu najbardziej przydały się te rewitalizację czechowskiej? Park żula przed modernizacja ostoja meneli, po modernizacji luksusowa ostoja meneli. Dworzec PKS, przed budowa nic, po budowie ciepła i sucha ostoja meneli, teżnia na budowlanych w założeniu miała służyć wszystkim, w praktyce siedzą tam całe ciepłe dnie jedne i te same mohery. Próbowałem kiedyś z 3 letnim dzieckiem chwile tam postać to dziadki stwierdziły że to nie jest miejsce dla dziecka a wogole to jestem młody i pewnie stać mnie żeby je zabrać nad morze jak chce trochę jodu. Plaża nad rakowka no to to już jest majstersztyk władzy. Jak ktoś lubi jak jego dziecko lepi babki z klockow psich to zapraszam serdecznie. Ale pieniędzy na zwiększenie dofinansowania do żłobków i przedszkoli niestety nie było. Pomysl nad tym . Czy faktycznie jest za co chwalić nasza władze?

Za korzystanie z tężni wprowadzić opłaty i ograniczyć czasowo.

I z roku na rok coraz większe podatki na nikomu nie potrzebne plaże fontanny parki dla meneli.

A jakiś przemysł oprócz kopalni kleszczowskiej i chabielickiej to coś w bełchatowie jest.

Jest przemysł alkoholowy nikotynowy marihuanowy i 

Zaorać Chamburg, na to miejsce posiać trawę i pasać krowy. A centrum dowodzenia okolicą przenieść do Grocholic.

Gdyby nie ten "chamburg", to ty byś krowy pasł za stododołą buraku pastewny, a w tych twoich grocholicach dalej by psy chu...mi wodę piły.

spaślak gargamel się z pewnością ucieszy

5,5 miliona na piasek i ławeczki dla meneli a drogi dziurawe tak się defrauduje pieniądze podatników a miasto się wyludnia.

No i co z tego My rządzimy i robimy co chcemy. Nasi znajomi z zaprzyjaźnionych firm rodzinnych budują te przepłacone inwestycje następnie my sobie jeszcze za to wszystko przyznajemy premie za fachową robotę. Przecież tak jest wszędzie. To nie moja wina że twoja rodzina, grono bliskich NIE jest u koryta, źle się urodziłeś źle się ożeniłeś no cóż bywa inaczej byś śpiewał gdybyś grał w drużynie zwycięzców. Pozdrawiam, Ironia emoji

Pod artykułem o lesie na POW napisałem : Idioci. Na co wydajecie pieniądze? Przecież Bełchatów to prawie wieś, z każdej strony otacza nas las wiec lasu mamy pod dostatkiem. 5 minut i jesteśmy w lesie z każdego zakątka Bełchatowa. 60 tys kosztował sad, który do tej pory sadu nie przypomina. Zanim urosną drzewka by dawać cień to ławki i altany zeżrą korniki. Jakieś solanki... Co za marni gospodarze. Czy swoją kasę też tak by wyrzucali w błoto? Nie wolą ukraść i stwarzać pozory INWESTYCJI. Jednak po przeczytaniu tego artykułu pomysłodawcy pobili rekord Guinnessa ZIDIOCENIA. 5MLN - PIĘĆ MILIONÓW ZŁOTYCH I POCZUCIE DOBRZE WYKONANEJ PRACY W UMARŁYM MIEŚCIE, GDZIE GALERIE UPADNĄ I , W KTÓRYM JUŻ NIC SIĘ DOBREGO NIE WYDARZY. mistrzowie, mistrzowie, mistrzowie.

Jak taki emeryt sobie usiądzie na takiej ławeczce za 10 lat, to mu ciezko bedzie się z niej podnieść, a żadna Młoda osoba mu nie pomoże, bo ich w tym mieście NIE BEDZIE. Park czy plaża im jesc nie dadzą.

Park geologiczny... Aż 3 (słownie: trzy!) głazy... Woooow! Ale zjawisko!

Fajnie, fajnie, ale w kółko to samo. Nowe parki, skwery, rewitalizacje.... A co z miejscami pracy? Co z ściąganiem inwestorów?

potrzebna nam ta plaża jak dziwce majtki. władza już nie wie co zrobić z pieniędzmi ( w dodatku z publicznymi- choć jak niektórzy mówią publiczny to jest dom czyli lupanar), coz jakie miasto taka władza, jaka władza takie i miasto- istny żydowski lupanar.

Brawo za realizację kolejnego pomysłu Stowarzyszenia Ziemia Bełchatowska!

Żuliksony w koncu będą mieć wygodne leżanki/wytrzezwialki z widokiem na gwiazdy

Fajnie że wreszcie coś przyjemnego powstaje w tym mieście

dla kogo? dla żuli i meliniarzy, których miejsce jest na izbie wytrzeźwień lub pod płotem...

dodaj komentarz
Czytaj także