Rejestracja i logowanie

Oto najbardziej niebezpieczne ulice w Bełchatowie. W tych miejscach dochodzi do wypadków!

Wydarzenia 06-05-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
7
Oto najbardziej niebezpieczne ulice w Bełchatowie. W tych miejscach dochodzi do wypadków!

Bełchatowska komenda wskazała, na których ulicach w mieście doszło do największej liczby wypadków i kolizji. Okazuje się, że najbardziej niebezpieczne są drogi wojewódzkie przecinające centrum miasta. Z policyjnych statystyk wynika, że na bełchatowskich ulicach w 2019 roku nikt nie zginął, a ranne zostały 42 osoby.

W 2019 roku na bełchatowskich drogach odnotowano łącznie 35 wypadków i 193 kolizje. To mniej niż rok wcześniej, gdy na ulicach miasta doszło do 47 wypadków i 203 kolizji. Z danych udostępnionych przez bełchatowską komendę wynika, że w ubiegłym roku spadła liczba poszkodowanych w wypadkach. W 2019 roku żadna osoba nie poniosła śmierci, a 42 zostały ranne. Dla porównania w rok wcześniej zginęła jedna osoba, a 61 zostało rannych.

Policja w informacji przesłanej do bełchatowskich radnych wskazuje również, które ulice są najbardziej niebezpieczne w Bełchatowie. Z obserwacji policyjnej drogówki wynika, że należą do nich drogi wojewódzkie 484 i 476 (dawna dk 74) oraz Aleja Wyszyńskiego i ulica Czyżewskiego, będące drogami powiatowymi. To na tych odcinkach najczęściej dochodziło do wypadków i kolizji. 

- Najczęstszymi przyczynami zdarzeń pozostają nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie.

W ubiegłym roku do największej liczby zdarzeń drogowych doszło na ulicy Czaplinieckiej oraz Wojska Polskiego, którymi biegnie droga wojewódzka 484. Na tym odcinku, który zdecydowanie uchodzi za najniebezpieczniejszy w mieście, odnotowano łącznie 11 wypadków i aż 97 kolizji. Choć liczba zdarzeń wydaje się ogromna, jest to i tak mniej niż przed rokiem, gdy doszło do 19 wypadków i 102 kolizji. Bezpiecznie nie jest również na drodze wojewódzkiej 476 (dawniej dk74), która biegnie ulicą Lipową, Aleją Włókniarzy oraz ulicami Sienkiewicza i Piłsudskiego. Tutaj zanotowano 4 wypadki i 23 kolizje.

Z 8 do 10 liczba wypadków wzrosła na drodze powiatowej biegnącej ulicami Czyżewskiego i Kwiatową, na których w ubiegłym roku doszło do 16 drobniejszych stłuczek samochodów. Znaczący wzrost liczby kolizji 20 do 29 odnotowano również na drodze gminnej biegnącej ulicami Armii Krajowej i Staszica, na których, podobnie jak rok wcześniej, doszło do 5 wypadków.

Nieco bezpieczniej jest natomiast na odcinku drogi gminnej wzdłuż ulic: Pileckiego, Kościuszki i Pabianickiej – w ubiegłym roku policja interweniowała tam przy 2 wypadkach oraz 14 kolizjach. W policyjnych statystykach znalazła się też Aleja Wyszyńskiego, na której doszło do 3 wypadków i 14 kolizji.

Jak czytamy w policyjnym raporcie, przesłanym miejskim radnym, poprawiające się statystyki to powód do optymizmu i wskazują, że na bełchatowskich ulicach jest... coraz bezpieczniej. 

- Mnogość wielotorowych działań podejmowanych przez policjantów służby ruchu drogowego, a przede wszystkim ich aktywność sprawiają, że stan bezpieczeństwa na drogach naszego miasta ulega systematycznej poprawie, utrzymując się na dobrym poziomie – informuje bełchatowska policja.

Z taką opinią z pewnością... nie zgadzają się wszyscy kierowcy, którzy w ostatnich latach mocno krytykowali m.in. oświetlenie LED na bełchatowskich ulicach. Wielu bełchatowian wskazywało, że niedostateczne oświetlone ulice wpływały na gorszą widoczność, często na przejściach dla pieszych nie było widać przechodzących ulicą osób. Z takimi argumentami nie zgadzało się miasto, które zapewniało, że nowoczesne oświetlenie spełnia wszelkie normy.

 

komentarze (7)
Dodaj komentarz

jakby kazdy jechal rowerem to by wypadkow niebylo

To czym by się bełchatowskie torfiorze lansowały? Muszą się pochwalić swoimi nowymi terenówkami za pieniążki z trzynastek i innych dodatków.

Stare torfy nie umieją kierować pojazdami wyjadą raz na weekend po cebulę na miejskie targowisko

Portal nie musiał zakrywać tablicy rejestracyjnej gdyż auto zostało oddane do kasacji

czy Bełchatów, to jest taka wielka aglomeracja, że policja nie jest w stanie usłyszeć, w którym końcu miasteczka, szaleją motocykliści??? ..215 km/h na Wyszyńskiego, Armi Krajowe, czy Wojska Polskiego, to dopuszczalna prędkość??? ..czy rowerzyści na rondzie, np przy Lidlu, to normalne zjawisko? w słoneczne soboty czy poranki niedzielne???

To "nowoczesne " oświetlenie ,to możecie sobie w dupę wsadzić.To przez nie dochodzi do wypadków.

Na skrzyżowaniu Czapliniecka i Włókniarzy to rondo powinno być.

dodaj komentarz
Czytaj także