Rejestracja i logowanie

Czy kopalniana ekspansja pozbawiła ją bezprawnie domu? Mieszkanka gminy Kleszczów twierdzi, że została okradziona

Wydarzenia 06-05-2020 Autor: Greg Foto: Arch. prywatne/pixabay
162
Czy kopalniana ekspansja pozbawiła ją bezprawnie domu? Mieszkanka gminy Kleszczów twierdzi, że została okradziona

Starostwo przeprowadziło egzekucję administracyjną i wysiedliło mieszkankę posesji w Dębinie (gmina Kleszczów). W tym miejscu bełchatowska kopalnia planuje wydobywać bowiem węgiel. Według właścicieli nieruchomości, zrobiono to niezgodnie z prawem, dlatego zamierzają domagać się odszkodowania. Sprawę zgłoszono na policję. Co na to urzędnicy?

Gdy wyjechała z domu przed siódmą rano nie spodziewała się, jak mówi, że zostanie pozbawiona z dnia na dzień dachu nad głową. Kiedy wróciła popołudniu, zastała zdewastowany budynek, bez krat i okien. Nie wpuszczono jej też na teren posiadłości. Pani Paulina nie mogła uwierzyć w to co zobaczyła. 

- Zostałam okradziona i nie wpuszczono mnie na nieruchomość. Ja jestem osobą bezrobotną, nie mam stałego adresu zameldowania, zostałam z dnia na dzień pozbawiona dachu nad głową – mówi Paulina Orzeszek, mieszkanka Dębiny.

Domek jednorodzinny w Dębinie wraz z budynkiem gospodarczym zajmują całkiem sporą działkę. Jednak w bliskim sąsiedztwie bełchatowska kopalnia planuje wydobycie kolejnych milionów ton węgla. Wkrótce mają pojawić się tutaj gigantyczne koparki. Przez ostatnie lata negocjowano wykupienie działki, jednak bezskutecznie. Wówczas postanowiono, że należy zastosować egzekucję administracyjną. Problem w tym, że zarówno zdaniem pani Pauliny, jak i jej rodziców, którzy są współwłaścicielami nieruchomości, wysiedlenie ich córki z domu w Dębinie odbyło się niezgodnie z prawem. Jak twierdzą, egzekucja administracyjna była bezprawna. Właściciele nieruchomości do planowanej egzekucji wcześniej wnieśli zarzuty, które jak mówią, złożyli w ustawowym terminie.

- Byli współwłaściciele nie otrzymali również powiadomienia o terminie dokonania egzekucji, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa mieli mieli prawo w niej uczestniczyć – relacjonuje wysiedlona kobieta. 

Jak mówi, nieruchomość również na dzień egzekucji nie została wyceniona, nie było decyzji również o odszkodowaniu.

- Właściciele zostali pozbawieni praw do swojej własności bez słusznego odszkodowania, co gwarantuje nam konstytucja. W dobie koronawirusa, gdzie starosta bełchatowski apeluje o bezpieczeństwo i pozostanie w domach, podstępem oczekiwano kiedy opuszczę nieruchomość – mówi Paulina Orzeszek.

Jak do sprawy odnosi się bełchatowskie starostwo? Urząd wyjaśnia, że przeprowadzone przejęcie nieruchomości w Dębinie odbyło się zgodnie z ustawą o postępowaniu egzekucyjnym, a zabudowania przeszły na własność Skarbu Państwa w maju 2018 roku. Jednak przez kolejne miesiące, jak informują urzędnicy, właściciele nie przekazali nieruchomości.

- Ponieważ przedłużanie tego stanu rzeczy uniemożliwiało przekazanie przez prawowitego właściciela - Skarb Państwa, wyżej wymienionej nieruchomości na cel publiczny, zgodnie z celem wywłaszczenia, Starosta Bełchatowski zdecydował się na postępowanie egzekucyjne w administracji, zgodnie z obowiązującymi przepisami – mówi Marzena Rogut-Chrząszcz z bełchatowskiego starostwa.

Jak zapewnia, właściciele zostali z odpowiednim wyprzedzeniem poinformowani poprzez przesłanie im upomnienia, a następnie wystawiony został tytuł wykonawczy wraz z postanowieniem o użyciu przymusu bezpośredniego, po którym mieli siedem dni na dobrowolne wydanie nieruchomości.

- Wobec upływu tego terminu, przy braku reakcji ze strony byłych właścicieli, zostało przeprowadzone przejęcie nieruchomości – tłumaczy Marzena Rogut-Chrząszcz.

Wyjaśnia, że rzeczy, które zastano w pomieszczeniach nieruchomości zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu starostwa w Bełchatowie. Urząd zapewnia również, że protokół z przeprowadzonych czynności egzekucyjnych został przekazany właścicielom nieruchomości. Poinformowano też o konieczności odbioru zabezpieczonych rzeczy.

Według właścicieli posesji, urząd ugiął się pod naciskami bełchatowskiej kopalni, która chce w tym miejscu wydobywać kolejne pokłady węgla. Paulina Orzeszek, zamieszkująca na stałe posesję, złożyła zawiadomienie na policję, które dotyczyło bezprawnego włamania się do budynków oraz kradzieży rzeczy osobistych i odcięcia energii elektrycznej. Zgłoszoną sprawę bełchatowska policja umorzyła.

- Wydano decyzję o odmowie wszczęcia postępowania w tej sprawie, ponieważ urzędnicze działania nie nosiły znamion czynu zabronionego – mówi Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Właściciele zajętej posesji złożyli również zarzuty na tytuł wykonawczy, które zgodnie z prawem wstrzymywały dokonanie egzekucji do momentu jej ostatecznego uprawomocnienia się oraz zażalenie na egzekucję do wojewody łódzkiego. Czekają na odpowiedź w tej sprawie.

Choć właściciele domu w Dębinie zostali już wysiedleni, to do tej pory nie otrzymali za swoją nieruchomość pieniędzy. Jak wyjaśnia bełchatowskie starostwo, nieruchomość została już dwukrotnie wyceniona przez rzeczoznawców majątkowych, powołanych przez organ prowadzący postępowanie w zakresie wywłaszczenia i odszkodowania. Obie wyceny zostały zakwestionowane przez byłych właścicieli, jako zbyt niskie.

- W obecnym czasie została zlecona kolejna- trzecia wycena spornej nieruchomości, na podstawie której organ prowadzący wyda decyzję o wysokości odszkodowania. Należne odszkodowanie zostanie wypłacone  po uprawomocnieniu się decyzji o odszkodowaniu – informuje Marzena Rogut-Chrząszcz.

Na finał sprawy wysiedlenia w Dębinie przyjdzie nam z pewnością jeszcze długo poczekać. Tym bardziej, że urząd obstaje przy swoim, a wysiedleni właściciele zamierzają dochodzić swoich racji w sądzie. 

- Na pewno będziemy domagać się odszkodowania na drodze sądowej za te bezprawne działania – mówi Paulina Orzeszek.

komentarze (162)
Dodaj komentarz

W tych czasach 7,20 za metr złodzieje

PGE kto bogatym coś zabroni ustawy pod siebie zrobione i człowiek jest bezradny mi do gruntów 0,80 gr nie chcieli dołożyć i są pewniakami słowa pracownika Kopalni pójdzie Pan do Starostwa to i tak Pan przegra

W Starostwie może i przegra, ale są jeszcze Organy odwoławcze, jak WSA i NSA, które są nie związane z miastem Bełchatów.

Dzień dobry chciałbym wyrazić współczucie dla pokrzywdzonych bo ja też zostałem przez złodziei okradziony K WB to jawni złodzieje obywatel się dla nich nie liczy i dla naszych rządzących też moja historia jest też bardzo długą złodzieje i zdania nie zmienię Pozdrawiam

Teraz większościową łapę w sprawie finansów trzyma PGE. Jak w każdej sprawie ciągną na swoją korzyść i stronę kopalni. W bezpośrednim sąsiedztwie taśmociągów w Janówce miał być usypany wał ziemny z ekranami dzwiękochłonnymi który miał być zaporą dla hałasu z taśmociągów, nie ma i nie będzie bo jeden dyrektor mówi że wg. ich analiz nie byłoby skuteczne, drugi powiedział że mamy pozytywną topografię terenu a trzeci że te kilka lat hałasu to okres przejściowy. Gdy im udowodniliśmy że są b. duże przekroczenia norm hałasu poszli w zaparte że są nieznaczne tylko w nocy. A Inspektorat w Piotrkowie Tryb. nie uznał wyników pomiarów bo tylko ich pomiary mają moc wiarygodną a na pomiar z urzędu czekamy już półtora roku. [Zmierzą gdy taśmociągi przełożą na półki do wkopu]

Przełożą i będzie cicho. Przecież o to chodzi... Czy może Janówce chodzi o $$$?

,,jeden dyrektor mówi że wg. ich analiz nie byłoby skuteczne, drugi powiedział że mamy pozytywną topografię terenu a trzeci że te kilka lat hałasu to okres przejściowy" - SKANDAL - tak własnie kopalnia traktuje ludzi, w d...pie z ludźmi , liczy się hajs. Kto tu jest chciwy i pazerny ....? Przy trasach szybkiego ruchu stawia się ekrany, gdzie dookoła pola, a tu taka bogata kopalnia a sknyrzy, albo ignoruje zdrowie i życie mieszkańców.

Kopalniane chciwe cwaniaczki. Najlepiej, kiedyś przestawią, za rok albo wcale. A ludzie żyją w takich warunkach.Postawcie ekrany i zainteresujcie się normami i ludźmi a nie tylko interesujecie się jakie premie sobie poprzyznawać

Chodzi o zdrowie ludzkie. Taka ekologiczna jest właśnie kopalnia. Nie dość, że żyjemy w hałasie to jeszczcze w pyle. Co tam ludzkie zdrowie, wlasnie to dla kopalni liczy się tylko $$$

Oj tam, oj tam ....., przecież ,,szefowa" starostwa zarządziła dokształcanie.

dokształcać ma kopalnia jak najszybciej wypierdalać ludzi z ich własności

Pani rogut-crzascz niech nie będzie taka madra z dosatu ja wyp...lil to poszła do um,tam tez dlygo miejsca nie zagrzała,teraz poszła do starostwa.. sławny braciszek ten od zbójeckiwgo ipn-u postaral sie aby siostrunia miala dobrze,ale wszystko do czasu..

ja bym kopalnie zamknol postawi wiatrawki i atomuwke a dom przerobil na sklota dla antify

Kopalnia dawała może jakieś 40% wartości.

Wystarczy, że właściciele tej posesji powiedzą, że w jednej z szafek, które zabrali z ich domu były schowane pieniądze(duże pieniądze) i teraz mają im je oddać. Zwykłe włamanie.. Ciekawe co na to starostwo...

Przecież Łodziaki celowo kupowali działki na Dębinie i budowali na nich domki letniskowe, żeby nachapać kasy od kopalni. Zwykła chciwość ludzka, niestety w kwestii wywłaszczeń i odszkodowań to PGE zaczęło liczyć pieniądze i takie chwyty jak Pani Paulinki już nie przechodzą, jest wycena, negocjacje, kopalnia daje od siebie 10% dodatkowo i się zgadzasz, bo i tak cena jest o 30% większa od ceny rynkowej. Na rynku nieruchomości za taką szopkę w takiej dziurze dostała by Max 150tys pln. Z ziemią może 200tys pln. Kopalnia jest zabezpieczona na wypadek takich ludzi odpowiednimi ustawami.

o jakiej ty wycenie mówisz? o kopalnianych rzeczoznawcach, którzy wchodząc na nieruchomość wiedzą na jaką sumę mają ja wycenić? oszustwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za 150 tys . zł. możemy kupić małe mieszkanie w bloku w Bełchatowie

Prawda widzę zabolała xD

Jak za dom i ziemie nie kupią nawet mieszkania to rzeczywiscie boli

Wystarczy, że właściciele tej posesji powiedzą, że w jednej z szafek, które zabrali z ich domu były schowane pieniądze(duże pieniądze) i teraz mają im je oddać. Zwykłe włamanie.. Ciekawe co na to kopalnia...

Sluchejta no baby i chlopy trzeba dac kurą słomy i krową owsa Chlalem cal y tydzień dzień i noc bimber i kur....a ledwo żyje Trzeba żyć chwilą i chlac bimber do upadłego buhhhaaa

Myślicie żałosne chciwe ludki, że przez takie nagłośnienie w dd chociażby coś więcej dostaniecie?? Prędzej garba od pisania tych schlebiających sobie komentarzy... Że niby ktoś wam współczuje, kibicuje i życzy powodzenia... Aż się kanapką ze śmiechu zadlawilem. Hahahahahaah

SPRZEDAM OPLA

W przeczytanym artykule ewidentnie zawiniło Starostwo a nie Kopalnia.

Ta pani dostała za to bardzo duże pieniądze, ale ciągle było jej mało.

Zgadzam się... Proponowali jej 1 mln złotych

Ona chciała milion i pracę na Kopalni, ale nic z tego nie dostała. Info sprawdzone. Mieszkam niedaleko.

Leszek, plotu****esz jak baba - tylko koszyk i z jajami na rynek.

Ukryta prawda. Pochwal sie anonimie kim jestes i skad wiesz bo kazdy tu pisze niepotwierdzone bzdury.

Chciałabyś Paulinko wiedzieć, no sorry. Śmiejemy się z was wszyscy. Tacy byliście pewni swego. Ja za swoje pieniążki od kopalni żyję jak hrabia a wy płaczcie w portalach

Żyjesz jak hrabia a mogles życ jak król ...

puknij się paniusiu w głowę

z kad takie informacje masz?

Ta pani nic nie dostała. Dopiero dostanie jak mówi sama M.Rogut-Chrząszcz. Właśnie takie bzdury ludzie pisza z palca wyssane

nie dostała bo za chytra była kopalnia proponowała, a teraz oddali sprawę do sądu i już wycenili ziemię bez sentymentów i pani w szoku że skończyły się negocjacje

Co takiego?skończyły się negocjacje, to już można przypuścić szturm siłowy .No własnie "Państwo Prawa" paragraf z Konstytucji możne we wszystkie strony interpretować urzędnik ignorant.

Ale wy tępi jesteście. Wyraźnie jest napisane że wycena była robiona 2 razy i zlecono 3. Wypłacono. Ale im wiecznie mało i mało. Ludzie nawet celowo drzewka doradzali by wartości zwiększać. Mieli czas na wyprowadzkę. Kasa wzięta. W czym problem? Dziwne że tylko ona została.

Drzewka doradzali?

potwierdzam, wiele rzeczy byłło robionych aby zawyżyć wartość nieruchomości aby jeszcze więcej wyciągnąć... chytry dwa razy traci

a co takiego zrobili bo mnie też będą wysiedlać?

Tępy to Ty jestes. Czytaj ze zrozumieniem "Należne odszkodowanie zostanie wypłacone po uprawomocnieniu się decyzji o odszkodowaniu". Dopiero bedzie.Bez kasy był wypad.

Najgorsze jest to że kopalnia nie ma ochoty rozmawiać z ludźmi. Mam nadzieję że Złoczew to obserwuje.

z takim cepem to szkoda gadać

Kopalnia ma gdzieś ludzi, zleca czarną robotę starostwu.

Starostwo w ramach zadań zleconych działa w imieniu wojewody. Wojewoda w terenie jest " ramieniem" Premiera czyli Rządu. Większościowym udziałowcem kopalni jest skarb państwa. Dalej proszę o przemyślenie ……...

Zgadzam się, mimo wszystko jest to spółka akcyjna i kasa też idzie do prywatnej kieszeni.

Powinni złóż torfu poszukać pod Binkowem, Przytorzem i Dolnośląskim.

Tu w dyskusji nie chodzi o rację tej Pani, od tego będzie sąd tylko pokazuje podejście kopalni do wyrządzanych szkód, do braku wody i jej zabezpieczenia (lepiej lać ja do kanału niż dać mieszkańcom), do hałasu, do zapylenia, do rozjeżdżonyh drog, do zadośćuczynienia za popękane budynki, do zadośćuczynienia za szkody rolnicze. Kopalnia lekceważy mieszkańców regionu i powinna za wyrządzane szkody zadośćuczynić. A kopalnia się miga. Niech Złoczew patrzy jej to wygląda.

Jak można tak kłamać?????

jakiego braku wody??? chłopie najbardziej zielone trawniki są w gminie kleszczów aż wstyd w czasie suszy

Jakby nie Kopalnia to Ty dalej byłbyś w czarnej du.pie!!!

Pani Paulino, proszę się już bardziej nie ośmieszać i nie pogrążać. Hejt boli? Na każdy nieprzychylny komentarz jest kontratak, wszystkie te odpowiedzi pisze jedna osoba. Od razu da się to wyczuć po stylu pisania. Niech pani skończy pierd... i weźmie się do uczciwej roboty.

Jak byście nie pierd.... i wzięli się do uczciwej roboty to nie byłoby takich sytuacji.

Kobita ma jaja. A przed wami jeszcze dużo wywłaszczen

Po komentarzach widać jawną manipulację na korzyść poszkodowanej. Autorka nawet nie raczy zmienić formułowania komentarza. Jeżeli tak mało kopalnia chciała zapłacić Pani za grunt, to proszę okazać wycenę opinii publicznej. Celowe wymeldowanie, nie stawianie się na wezwania oraz brak aktualnego miejsca zamieszkania działa na niekorzyść.

skąd taka wiedza?

Własnie. Z kad wiesz?,?

Kazdy ma prawo wolnosci slowa. A pan co? Zabroni opisywania takicj rzeczy. Skoro napisali to sa na to potwierdzenia. Zarzuca pan klamstwo gazecie?

Manipulacja to jest w tym komentarzu. Jest Pan ze Starostwa czy z Kopalnii? Bo skad tyle informacji o tej Pani. Widocznie ma Pan w tym swój interes. I skąd dostęp do takiej wiedzy? Fala hejtu jak zawsze się wyleje. A ludzie cierpią. Ja im współczuję.

Ha ha ha Urzędniku ze Starostwa -proszę się nie ośmieszać ,wiem z autopsji że od 9 lat nie mogę wyprostować oszustwa urzędnika Starostwa ,który odszedł na emeryturę a gwardia kolesi ustawkami chce oszukać petenta,mimo,że są jasne dowody oszustwa. Tak urzędnik krętacz śmie powiedzieć w oczy ,że takie jest prawo . Pani Starosta na monit odpisze kłamliwymi słowami urzędnika,który ma władzę bo ma pieczątkę. Trudno o "fachowość " jak się z urzędu nie odpowiada za swoje błędy.

Prawo i starostwo to dwie odrębne rzeczy. Pracują tam przypadkowi ludzie, którzy ze znajomością prawa nie mają nic wspólnego. Tworzą sobie swoje prawo, a raczej bezprawie. Urzędnicy starostwa to jest hicior, film można nakręcić, brak podstawowej wiedzy, wprowadzają ludzi w błąd, a ludzie wierzą , że tak ma być, kłamią jak z nut i wszystko im się udaje - do czasu.

pędziwiatra ze świniorzym i "ciebie plosimy" wyprowadzą nas....

Bardzo dobry artykuł. Dobrze, że w końcu ktoś się odważył powiedzieć jak postępują z ludźmi, jak widać nie jest tak kolorowo jak pracownicy kopalni i starostwa mowią. Niech ludzie walczą o swoje. należy im się.

Szanowna redakcji proszę podać na ile była wyceniona ta nieruchomość, oczywiście z podaniem metrażu działki i stanu domku

A do tego pełne dane osobowe wywłaszczonych właścicieli, posiadany majątek i dane medyczne^^ ogarnij się "mieszkańcu", to nie są informacje do ujawnienia w artykule, tylko do oceny przez sąd, a nie jednego z drugim mądrale od komentarzy internetowych

Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie wiadomo ile to jest warte. Bo dopiero wyceniają. Wyrzucając kogoś na bruk powinni mieć aktualny operat. WYRZUCILI TĄ OSOBĘ BEZ PIENIĘDZY!!! POD MOST!!!

co ty pieprzysz? były dwie wyceny, które chytrzy ludzie odrzucili i sądownie własność przeszła na starostwo.

Z zdjęcia wynika że jest to co najwyżej domek letniskowy, a ta Pani ma gdzie mieszkać...

Ty masz gdzie mieszkać a ona nie. Bezczelność. Artykuł powstał na pewno na podstawie sprawdzonych informacji i dokumentów. To jest szanująca się gazeta, bzdur by nie pisali. Skoro nie znasz tej osoby to nie głosuj.

Przyjrzyj się normalny dom. Drzwi, okna, dach. Miała ciepło i gdzie mieszkać. Zabrali jej rzeczy osobiste i nie wpuścili do domu. Specjalnie wyrwali okna i kraty. To jest właśnie praworządność. Powinni dać jej mieszkanie zastępcze skoro jest bezrobotna. Łamią prawo ewidentnie. Niech zaskarży ich o odszkodowanie za pozbawienie jej warunków do życia i pogwałcenie jej godności Obywatelskich.

moja szopa na działce też ma dach, drzwi i okna. w srodku mam kominek i jest mi ciepło

same luksusy SZCZESCIARZ

nikt tu nie pisał w artykule o wyrwaniu krat i okna? Przypadek? nie sądze .... sama pani komentuje i prostuje złe komentarze?

chyba ty ślepy jesteś "zastała zdewastowany budynek, bez krat i okien". czytac to sie uczy w podstawówce.

domek letniskowy

może być nawet i szałas i może mieć i z 10 innych chałup, nie zmienia to jednak faktu podstępnego najścia niewo.ników kpalnii na czyjś dom i własnosć...

Ciekawe, że tyle ludzi a nawet wiosek zostało wysiedlonych i ludzie są zadowoleni z otrzymanych od kopalni pieniędzy, a z jedną Panią jest problem - o czymś to świadczy.

Karol świadczy o tym ,że trafiła kosa na kamień.

Raczej ludzie są nieświadomi. Dużo jest takich przypadków, wystarczy poczytać orzeczenia sądowe. Bardzo dobrze, że ta Pani zdecydowała się na odwagę i opowiedziała o tym co się wyprawia w Starostwie, jak działają. Trzymam kciuki i życzę powodzenia

Dołączam się do życzeń powodzenia i wytrwałości.

Kopalnia zarządzają niekompetentni ludzie, z poza regionu, którym wiszą relacje z mieszkańcami dookoła kopalni. Oni są nastawieni tylko na dojenie kasy a potem w długą.

U nas na Janowice są przekroczone normy hałasu, zapylenie i kopalnia się miga.

Dokładnie. Na Osinach to samo. A rekompensat nie ma. Żadna przyjemność mieszkać w pyle i hałasie.

gdzie Osina a gdzie kopalnia

Osiny a Osina to dwie różne miejscowości

Osiny-pojedź tam i do Janówki też konicznie - to się przekonasz

dobra - nie kopiemy węgla. A **** z tym. A wy biegnijcie do liroy bo otwarty póki są baterie i po dynama do rowerów żeby wam się lodówka nie rozmroziła jak wam prądu braknie albo będzie taka cena że w euo będziecie płacić... Dalej narzekajcie to będziecie płacić ruskom albo niemcom za prąd i to w twardej walucie. Oni tylko czekają żeby wam polaczki głupie sprzedać. Dalej się kłóćcie i żryjcie. Telewizja wam mózgi przeżarła.

Dlaczego podpisujesz się "górnik"? Jesteście zwykłymi torfiorzami, albo lepiej - kopidołkami! Mądrusiu, ciekaw jestem co byś zrobił gdyby ciebie okradli?!

Hej Górniku stawki za prąd od niemieckiego operatora w Warszawie są niższe niż z rejonu Bełchatowskiego z Rogowca. Coś tu nie tak. My za to płacimy a wy macie pracę więc trochę szacunku dla tych , którzy was utrzymują. Powinny być budowane elektrownie wodne z dużymi zbiornikami retencyjnymi a nie dalej kopanie torfu i tym samym wypuszczanie wody do Bałtyku.

wyprowadz sie do warszawy bedziesz mial tani prad i czysta wode z rzeki

Skoro najbogatsza gmina w Polsce to powinna dawać takie dofinansowania, że mieszkańcy powinni mieć tańszy prąd. A nie ich kosztem ktoś nabija sobie kieszeń.

gmina kleszczów a gmina bełchatów... bogacz i bankrut...

tak i jeszcze płacić ludziom za leżenie powinna. A bogata jest dlaczego? Kto jej płaci podatki, nie kopalnia czasem?

Brawoooooo!!!!!..... "czytelniku" brawo!!!...

Solina może pracować kilka godzin ,a co potem ?

Największe zapylenie w Europie oraz największe osuszenie terenu. Prąd może będziemy mieli, ale wodę będziemy kupować od sąsiadów . Właściciel nie dostał odszkodowania to za co ma kupić nową nieruchomość, wyremontować itp. Rzeczoznawcy robią wyceny na polecenie Starostwa od którego otrzymują wynagrodzenie i zapewne są obiektywni … ? Ciekawe gdzie zamieszka wysiedlona skoro na dzień dzisiejszy nieczynne są hotele

Nie chodzi o kopanie. Niech płacą ludziom i sobie kopią. Ale niech ich nie okradają. Za darmo albo pół darmo by wszyscy wszystko chcieli.

za darmo.... hahahahhahahahahaha.... ale żeś mi wesoły wieczór zrobił. Weź coś powiedz jeszcze fajnego

"górnik"? No to ty mnie rozśmieszyłeś - kooooopidołkuuu!!! ????????????????????

Jak za 3.60zł za metr to ja sam chętnie kupię. LUDZIE PROMOCJA !!!

Kiedy będzie obiecany basen w Bełchatowie..?

Jak deszcz spadnie to na Stasica.

Chciałbym żeby mnie wysiedlili, oddajesz stara chatę budujesz nową

Tylko że za starą chatę może wybudujesz pół nowej, albo dwa razy mniejszą emoji

To niech powie ile jej chciała dać kopalnia i po sprawie . Zobaczymy czy to mało czy duzo

Ktoś pisał 3.60zł. Za metr ziemi może sobie bułkę słodką w sklepie kupić.

ktoś czy było powiedziane w artykule. nie powtarzaj plotek

To nie są plotki. Wystarczy pójść do Starostwa i sprawdzić. Wszystko jest udokumentowane jakie płacą pieniądze. Żadna tajemnica.

Było już kiedyś, koparka 43 opkopywała działkę takiej samej"Pauliny" jakieś 14 lat temu. Taka sama sytuacja . Babka i córki które ja buntowały. Najlepiej wychodzą na tym ci mniej zachłanni. Przecież tyle osób wysiedlono i za bardzo nikt nie narzeka.

Ciekawe czemu nikt nie narzeka. Bo ludzie nie znają się na prawie. Dostają marne grosze za coś co po pradziadkach jest warte dużo więcej. Zobaczcie sobie stawki z gmin ile ziemia kosztuje. Nie ma czegoś że się komuś coś nie podoba, 3cia wycena więc poprzednie były niezgodne z prawem. Niech się urzędnicy lepiej douczą. A kopalnia niech nie bazuje na czyimś nieszczęściu. Ludzie powinni robić zbiorowe protesty.

Pani Izabelo mam nadzieję, że kupiła Pani zapas baterii i trzy akumulatory bo nie będziemy kopać węgla, żeby Pani miała prąd w telefonie i lodówce. Proponuję do sklepu sportowego również się udać po rower z dynamem

Kopacz nie górnik.

Ależ ja szanuję pracę górników. Tylko żeby kopać powinni płacić ludziom godne pieniądze. Nikt za darmo niczego nie dostał, każdy powinien dostać dobre pieniądze za swoją własność, przede wszystkim powinna być to kwota zgodna z prawem. Pan zapewne też chce dostać godne wynagrodzenie za swoją pracę jako górnik a nie pół pensji czy jeszcze mniej. Ciekawe czy wtedy Pan byłby taki zadowolony. Myślę, że wtedy też ukazał by się taki artykuł. Życzę zdrowia i pozdrawiam!

chciałbym sprzedać swoje mieszkanie za milion ale kupiec kupi za 200 tysięcy. To mam iść do śadu żeby dochodzić swojej wartości mieszkania w sądzie?

Masz wybór. Nie musisz sprzedawać mieszkania. Jest to transakcja wolnorynkowa. Natomiast tych ludzi przymusem usuwają. I jeszcze nie chcą dać im godnych pieniędzy. Straszne to jest.

Tyle osób wysiedlili i nikt nie narzekał ale jakiś rodzynek zawsze być musi. Bez obaw, jak zamkną kopalnie i elektrownie Bełchatów oraz okolice będą tylko parująca dziura z której wszyscy sami uciekną sprzedając Ziemię za grosze, ponieważ w rejonie nie będzie ani pracy ani żadnych innych perspektyw.

Kopalnia raczej nieźle się obłowi jak powstanie po wykopie największe sztuczne jezioro w Europie. Juz zasypują wykop.

nikt nie ucieknie i nie sprzeda za grosze, niejeden nieźle się obłowi

Przecież to było normalne i wiadome że jedna nieruchomość, nie zatrzyma wydobycia. Niech Pani Paulina powie publicznie ile jej proponowano za wysiedlenie, na pewno nie były to małe pieniądze. Starczy na pewno na nowy dom i jeszcze na samochód.

Pani chciała duuuużo za dużo, domek był letniskowy, oni mieszkają w Łodzi. Poza tym chciała pracę na Kopalni i Bóg wie co jeszcze. Także nie poważne podejście tak się skończyło a nie inaczej. Niech to będzie przestrogą dla kilku pozostałych mieszkańców Dębiny, którzy od lat chcą więcej wywalczyć. Bierzcie co dają bo milionów nie ugracie!

Kopacz. Kontrolujesz tych wszystkich ludzi i ich sprawdzasz? Inwigilacja jest karalna. W dodatku groźby. Bo co??? Bo kazdego na chama pod most wyrzucą za to że chce godne pieniadze? Tu jak widać bez niczego ją wyrzucili. SKANDAL

Straszysz tych ludzi????? a w ogóle skąd masz informacje gdzie mieszka ta Pani i że ludzie walczą jeszcze o więcej. Kopalniany cwaniaczku pozdrawiam! Bardzo dobrze, że walczą, niech ludzie otrzymają godne pieniądze a nie wy będziecie sobie kieszenie napychać czyimś nieszczęściem. Jasne, brać co dają i zmarnować ojcowiznę, ŚMIECH NA SALI. Walczcie ludzie bo wam się należy.

Zmarnować ojcowiznę? Ale dobry żart! Co ci po tej ojcowiźnie jak tam dziura będzie? Pani jest manipulantką i myślała z rodzinką, że uda jej się obejść prawo będąc osobą bezrobotną i bez adresu... A tu zonk! Ktoś był mądrzejszy! Nie chciała ugody to teraz niech płacze. Chciwość nie popłaca. Nie pozdrawiam

Ja wiem po ile płacą za metr ziemi. 3.60zł. Gdzie w gminie Kleszczów najniższa stawka to 30zł z wolnego rynku. Czyli najtańsza kwota. Oszustwo. Ludzie czytajcie i uczcie się. Bo możecie osiągnąć dobre pieniądze za nieruchomości. NIE DAJCIE SIE !!!!

a skąd pani wie ile płacą? sprzedawała pani coś?

Jak nastał PiS to skończyły się normalne wyceny. Obcinają gdzie tylko mogą. Ci że Złoczewa niech popatrzą jak kopalnia się zachowuje, jak się zgodzą to będzie pustynia w centrum Polski.

Myślicie, że operaty tak sobie odrzucają bo się coś komuś nie podoba???? Musiał je odrzucić wojewoda bo decyzje były wydane niezgodnie z prawem. A ludzie przechodzą przez mękę. Zamiast robić 3ci operat zrobili by jeden zgodnie z prawem. Tak właśnie działają urzędy. Mnóstwo jest orzeczeń sądowych z wykazaniem nieprawidłowości w tych sprawach. Życzyć tylko wytrwałości i cierpliwości.

Był już taki przypadek, kopalnia dawała sporą kasę ale właścicielowi było ciągle mało więc sprawa trafiła do sądu po czym dostali dwa razy mniej

To rzeczywiście przypadek, nagminne jest że ludzie dostają ochłapy od kopalni a w sądzie dostają godne pieniądze. To jest skandal, żeby walczyć o swoją własność i swoją ciężką pracę!!!!!

co ty wiesz - w nogach śpisz. Plotki z rynku powtarzasz od baby z majtkami zasłyszane

Pani e górniku proszę z kulturą. To nie są plotki, każdy może wyciągnąć transakcje w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie i zobaczyć za ile jest kupowana ziemia przez kopalnię. Żadna tajemnica. Proszę poczytać orzeczenia sądowe i zobaczyć jakie kwoty ludzie wygrywają w sądach. Są na to dowody. Wystarczy się zainteresować tematem.

Kopalnia wykorzystuje mieszkańców wokół. Budynki pękają, wartość ich spada a kopalnia daje na zagipsowanie dziury. Gdyby nie kopalnia budynki by nie pękały. Wodę zpompowali, kurz, hałas, rozjeżdżone drogi. Tylko do sądu.

Koniecznie do telewizji, szybciej i sprawniej pójdzie!! Nie ma co się zastanawiać!! Jest to nie do przyjęcia zachowanie ludzi, jeśli mowa o ludziach! W tych czasach trzeba walczyć o swoje i się nie poddawać! STRASZNE!!!

Skoro były 2 wyceny znaczy że wojewoda odrzucił poprzednie bo były niezgodne z prawem. Nie potrafią zrobić jednej porządnej i narażają Państwo na koszty. Niech własciciele walczą o swoje. A premie to sobie dają w urzędach i na kopalni . 

Ha ha ha i jeszcze Ci powie taki urzędnik z przypadku ,że takie mamy prawo ,a petent wie ,że to bezprawie.

Wyceny odrzucili byli już właściciele!!!

Wycen nie odrzucili właściciele tylko organ wyższy. Czyli były niepoprawnie wycenionone. Za pieniądze podatników robią coś 3 razy zamiast zrobić 1 raz a porządnie.

Premie właśnie dają czyimś kosztem. Bardzo dobrze, że ludzie walczą.

Tych górników trzeba skrócić troszeczkę bo są za mądre

Pani Paulina kombinuje, a portal db zanim podejmie się pisania na ten temat powinno się wcześniej zapoznać ze sprawą, od baardzo dlugiego czasu zajmujaca to siedlisko pani (chyba bez zameldowania o ile mi wiadomo od okolicznych nieszk.) byla informowana, wzywana. Nie jest prawdą, że tak nagle kopalnia wtargnęła.

A pan niech nie pisze anonimowo tylko przyzna się kim jest. I skąd wie że takie wezwania miały miejsce. Starostwo bądź kopalnia. Bezczelność.

Właśnie nagle wtargnęła.Kobita poszła na targ a jak przyszła to już czerpak był w środku przez okno.Wersalkę wyciągali nim.

Zabawne komentarze ludzi pracujących na kopalni. Jak dostają 8tys emerytury to są zadowoleni. Jak by Kopalnia była taka cudowna to nie było by takich artykułów. Niech walczą o swoje.

Złoczew niech czyta i protestuje zbiorowo póki może. O ile ich nie załatwią specustawą bo podobno ma wejść. Będzie więcej takich dramatów.

Znam ludzi, którzy od kopalni nieświadomie dostali 50tys za ponad 2ha z zabudowaniami.

Współczuję tym ludziom i życzę powodzenia. Chciano mnie również oszukać. Kopalnia proponowała mi marne pieniądze, gdzie nie mogłabym kupić za to nieruchomości jaką posiadałam. Po walce sądowej udało mi się uzyskać należne odszkodowanie. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Kopalnia przez 40 lat podpisała tysiące umów, korzystnych dla właścicieli. Tylko kilku się nie zgodziło, min. ta pani. Jej wybór. Teraz dostanie na pewno dużo mniej, bo kopalnia zawsze dawała więcej niż rzeczywista wartość. Chytry dwa razy traci.

Jak by było zgodnie z prawem to nie było by takich sytuacji i by wzięli bo im się należy. Widocznie sąd musiał uchylać wcześniejsze decyzje. Ludzie ogarnijcie się. Dobrze że niektórzy znają sie na prawie bo tak jest chociaż trochę sprawiedliwości.

PGE ma pieniądze na stadiony, sylwestry i wiele innych głupot to niech płaci ludziom i dochodzi do porozumienia.

Sądzić sie do upadłego.Stać na trzynastki barbórki a nie stać na sowite odszkodowanie?Pogadać z Gretą Thunberg,ona ma plecy to coś załatwi

Pazerność was zgubiła. Trzeba było brać kasę jak dawali a nie się teraz wyżalać... Poza tym bezrobotna... rano pojechała (pewnie do roboty na czarno), bezrobotna a stać ją na auto, bez stałego adresu zameldowania-po co te wszystkie kombinacje? Czuć z kilometra, że walka o kasę weszła na wyższy poziom w przypadku tej pani. Żałosna osoba.

Nic nie ukradła. Ciężko na to zapracowała. A komentarze - cwaniaczki z kopalni niech zachowają dla siebie. Żony ze starostwa a mężowie z kopalnii. Żałosne to jest oszustwo i okradanie ludzi. Bardzo dobrze, że trafił się ktoś kto myśli.

Żeby się na tej chytrości nie przejechała bo pewnie miała dobrą wycenę (za tą nie oszukujemy się ruderę) a w sądzie to może być różnie.

Jakby miała dobrą i zgodną z prawem to chyba by opusciła nieruchomość. Logiczne. Na bank chcieli ją oszukać. Kibicuje i życzę powodzenia.

Niech Złoczew czyta to robi kopalnia z ludźmi.

budujac sie na terenach nieopodal kopalni musiala sie z tym liczyc ze pewnego dnia moga ja wysiedlic

Skoro kupiła i wybudowała to nie było planów że wysiedlą. Biedni ludzie muszą zaczynać wszystko od nowa. Niech walczą o godne pieniądze.

Co ona ma w swojej głowie? Blokować tak wspaniały zaklad, jakim jest kopalnia. Chce pozbawić pracy tylu ludzi? To zwykła pazerność !! Cena jaką skarb państwa jej zaproponował kilkakrotnie przewyższała wartość nieruchomości. Teraz robi z siebie kozła.ofiarnego bo jak zwykle za mało! Powinni zasypać w pi*dziec ta stodołę.

Nic nie ukradła, nie ma pracy, zamiast dac jej godne odszkodowanie doprowadzili jej życie do dramatu. Chore Państwo i chorzy ludzie. Jej własność i ma prawo dochodzić swoich praw.

Jakby wyceny były zgodne z prawem to chyba nie było by aż tylu. Dobrze że ludzie się znają na prawie bo tak każdego by rolowali.

Taki zakład, że płaci ochłapy ludziom którzy są nieświadomi. Bardzo dobrze że walczą. Wypowiedź na bank pracownika z kopalni. Jak tak chwali cudowny zakład.

dodaj komentarz
Czytaj także