Rejestracja i logowanie

Bełchatów przystrojony w biało-czerwone barwy. Setki flag na ulicach i osiedlach [FOTO]

Wydarzenia 02-05-2020 Autor: Greg Foto: Urząd miasta w Bełchatowie
56

W całym kraju 2 maja obchodzono Dzień Flagi RP. Świętowano również w Bełchatowie, który przybrał biało-czerwone barwy. Setki flag pojawiły się nie tylko na ulicach miasta, ale także na osiedlach, gdzie przywiązanie do barw narodowych licznie okazywali również sami bełchatowianie. 

Bełchatów w tym szczególnym dniu stał się biało-czerwony. Setki flag powiewały na masztach, słupach ulicznych, balkonach i klatkach schodowych wielu bełchatowskich osiedli. Tysiące mieszkańców Bełchatowa pokazało swój patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych. 

- 2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP. Święto nawiązuje do wydarzeń z 1945 roku, kiedy to żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Z okazji święta cały Bełchatów przybrał biało-czerwone barwy - informuje bełchatowski magistrat. 

Z kolei już jutro, w niedzielę 3 maja, w mieście obchodzona będzie  229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jednak z powodu panującej epidemii koronawirusa obchody w Bełchatowie będą skromne i symboliczne. W parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim zostanie odprawiona msza w intencji Ojczyzny, wcześniej przedstawiciele miasta złożą  wiązankę pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1791 roku.

komentarze (56)
Dodaj komentarz

Propaganda !!!!!! żadne zdjęcie nieaktualne tylko zbieranina z kilku lat ładnie z mózgów robią sieczkę

Te flagi to chyba pod zdjęcia typowo Szedłem w sobotę po osiedlu to flagi na palcach jednej ręki można było policzyć Te zdjęcia to coś na zasadzie wiadomości w tvpis propaganda całą gębą

Ta podszyta narodowym wzmożeniem ilość flag niepokoi. Niemcy też się kiedyś we flagowaniu rozlubili.

Mam pytanie do oromowców UBeków Nowoczesnych POstepowych liberałów ateistów ktorzy w kosciele nie byli 25 lat ale najchętniej sie wypowiadają na temat kościoła i tego co sie dzieje na mszach jestescie specjalistami wiec chciałem was sie zapytać : Jak mam przyjmować komunie św. ze szmatą na ryju ???

Zabawne że kościół i jego wyznawcy mogą zabierać głos w sprawach edukacji seksualnej, życia seksualnego Polaków i innych nie dotyczących kościoła spraw.

Ależ Lizard to obowiązek kościoła ,głośno powtarzać "Co Bóg stworzył -człowiek niech nie poprawia".Dlatego trzeba wykluczać ze społeczeństwa wszelkie dewiacje a chorych ludzi leczyć tak jak to odbywało się od 2000 lat.

Od duupy strony.

Ty żeś ormowca na filmach w kino Polska emitowanych widział a UB to nawet nie wiesz gdzie w Piotrkowie Trybunalskim było....

Piotrków Trybunalski Mickiewicza 13

Dokładnie, do tej pory jak idę koło to przechodzę na drugą stronę ulicy... ile tam młodych chłopaków zęby i zdrowie straciło...,

Ja mam pytanie jak kosmetyczka ma mi zrobić zabieg na buźce gdy będę miała szmate na ryju?

otworzą baseny wybieram sie do solparku popływam se w glanach i szmacie na ryju

ide do stomatologa ze szmatą na ryju jakoś se poradzi doktorek

Fotografie z czasów późnego Tuska ,niezłą propaganda DD

Ja nie wieszam.Powieszę jak kvietniova wypuszczą z Choroszczy.

Weźta te reklamy pousuwejta bo są żenujące i w****iajace.

Co z tego że wieszamy flagi, świętujemy ją w głowach mamy sieczkę. Nie chcemy, nie potrafimy wybrać właściwych ludzi do rządzenia i jest jak jest. Daliśmy 100 tysięcy głosów senatorowi i co w zamian. Idą wybory prezydenckie i pewnie ludzie wybiorą Dudę bo był w Bełchatowie, był na karczmie, ładnie gadał. PiS dał łapówki i dajemy się kupować za byle co, nie myślimy o przyszłości choćby własnego regionu. Pomyslcie, poczytajcie, zastanówcie się póki nie jest za późno a czasu wiele nie ma. Świat szybko się zmienia.

Patriota przedstawiłeś się jako odważny i cokolwiek światły patriota ,to dlaczego nie startowałeś w wyborach na Senatora.Jak jesteś taki heros i przekonał byś tych 100 tyś.i mnie ,to z pewnością Ty byś był Senatorem.A gdy chodzi o Pana Dudę to gołym okiem widać,że nie ma z kim przegrać i dlatego głosujemy za reelekcją. To jest tak proste ,że nie wymaga tłumaczeń.

no dobrze to na kogo glosowac? kidawa, biedron itp beda lepsi? boska? no nie zartuj kolego po prostu NIE MA kogo wybrac i wybiera sie najmniejsze ZŁO jakim jest pis i duda bo reszta jest jeszcze gorsza

Zło mniejsze czy większe zawsze jest złem. I jeszcze jedno, kolejny raz aktualna jest zasada Stalina, wystawić takich kandydatów aby wybory były zawsze wygrane. Smutne to ale mamy taką rzeczywistość.

Napisałeś"wystawiać takich kandydatów aby wybory były zawsze wygrane" i właśnie to jest ta POKOmunistyczna hipokryzja.Mimo podejrzeń Marszałek Senatu nie może sam siebie oskarżać ,bo takie mamy prawo,ani nie chce podać się honorowo do dymisji, mimo że pełni honorową funkcję .A manipulację ma już we krwi i Suweren czuje się oszukany i opluty posunięciami które wprowadzane celowo, mogą wprowadzić anarchię .

#zostanwdomu#załużmaske#umyjręce#umyjnogi#zjedzpierogi wiesz już co robić emoji

ja tam pierogi lubię - najbardziej z mięsem emoji

I oglądaj tvp

Jaką ma wartość flaga, która dopuszcza biało-niebieskie i biało-żółte flagi ? Nawet za komuny nasza flaga i godło miały większą wartość niż teraz. Kaczkoland się zrobił. Zamiast orła mamy kaczkę. Smutne to. Kraj bogaty we wszystko, nawet w religijne zabobony.

Tylko flaga Biało-czerwona jest flagą Polski, te dwie w odmiennych barwach oznaczają poddaństwo naszego Ukochanego Kraju Watykanowi.

Do zobaczenia jutro w galeri

ip każdy posiada więc kwestia czasu jak ktoś zapuka do drzwi

Normalni ludzie to domofonu używają.

najpierw lepsi Polacy splugawili flage i konstytucje i dalej plugawją a teraz wielcy patrioci HAŃBA

Dobrze że ja jestem obywatelem gorszego sortu i mam w du pie wojnę polsko- polską....

Wcześniej w cieniu tej konstytucji sprzedano polską gospodarkę i zadłużono kraj więc co mi po tej konstytucji?

Albo się rozwijamy albo stoimy w miejscu gdzie konstytucja była uchwalona . W .. mam konstytucje i czerwonych . Czas na zmiany przede wszystkim w sądach,gminach ,powiatach , miastah i województwach. Niech młodzież zmieni pana i panią w zusie czu w PUP.

Zmieni pana na nowego pana ..? Pytanie komu potrzebne są te urzędy ,pewnie tym co tam pracują ,bo z czego później oni będą żyć ?

wywalić tych co łapę trzymają nad takimi instytucjami.

Zawsze komuś się coś nie podoba.

Wielki mam szacunek dla godła i naszej flagi. Ale część tych fotek to ..ho .ho z przed wielu lat min.Euro 2012 bloki na 1-go maja..fakt ..ładnie było

Bzdury piszesz i podjudzasz ludzi, na pewno jesteś zwolennikiem PO. Granda

w tej redakcji, jak we wszystkich bełchatowskich redakcjach pracują redaktorzyny- czyli ludzie sprzedawczyki, którzy z prawdziwym dziennikarstwem nie mają nic a nic wspólnego, wystarczy spojrzeć na ich mordki i wypociny, aby od razu zauważyć, że to miernoty, nie zasługujące na miano dziennikarzy i redaktorów..

ja niewywieszam tylko czerwona

Ale jestem nachlany kur...a ledwo żyje chyba przechlalen corone buhhhaaa chlam bimber i będę chlal Zyj chwilą buhhhaaa

flaga to powinna być biało-czerwona, te z godłem na białym tle są zarezerwowane dla statków...

Tylko prezydent może używać flagi z godłem kolego, taki jest zapis

Prezydent nie używa flagi... Zobacz jaka jest różnica między banderą a proporcem prezydenckim a dopiero później bzdury wypisuj....

Ludzie z mieszkań statki porobili i bandery wywiesili

pierwsze zdjęcie z bloku przy jakiej ulicy się znajduje?

wyjdź z piwnicy 201 to się dowiesz gdzie to... ale rozumiem że tak daleko się nie zapuszczasz bo kupa.

Drodzy rodacy ,ludu pracujący i nie pracujący miast i WSI ,towarzysze partyjni ,flagi wywieszone zapomnieliście jeszcze o czymś ...maseczki jeszcze powieście obok to będzie nasz nowy symbol ... psa w kagańcu i na smyczy łatwo jest kontrolować ,kto wam założył tzw.maseczki i zagonił do budy ,jak się zagania zwierze? Czy za chwilę nie będziecie szczepienia tak jak się szczepi zwierzęta ? Test na posłuszeństwo zdany z oceną celującą

$$$ jestes aspolecznym durniem nie potrafiacym dzialac solidarnie gdy zaistnieje taka pitrzeba. Egoista i tyle.

Pit już rozliczyłem ..będą cię szczepić jak się szczepi psa przeciw wściekliźnie ,tylko psa trzeba prowadząc ,ty tam sam pójdziesz ..

jestes debilem ze szmatą na ryju a nie psychologiem

Przecież jedynie słuszną jest Armia gen. Andersa, a tu czczą żołnierzy gen Berlinga.

Pod rządami Pis biały reprezentuje strach a czerwony wstyd?

Karol przeszedł po bloku postraszył mieszkańców i każdy chop flaga na balkon emoji

Ten emigrant z plusa do PiSu?

Czy te flagi to rzeczywistość mieszkańców czy pozory? Jak patrzę na komentarze to wypowiedzi są naprzeciw interesom Polski.

dodaj komentarz
Czytaj także