Rejestracja i logowanie

240 osób w powiecie bełchatowskim ma zakaz opuszczania domu z powodu koronawirusa. Pilnuje ich policja!

Wydarzenia 20-03-2020 Autor: Greg Foto: Pixabay
50

Wzrasta liczba osób objętych kwarantanną domową. W powiecie bełchatowskim zakazem wychodzenia z domu i kontaktowania się ze zdrowymi mieszkańcami zostało objętych już łącznie 240 osób, które na bieżąco są kontrolowane przez policję. W przestrzeganiu kwarantanny ma pomóc również aplikacja i... surowe kary. 

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rośnie też liczba osób objętych kwarantanną. Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi, w powiecie bełchatowskim to już łącznie 240 osób. Natomiast nadzorem epidemiologicznym zostało objętych łącznie 257 mieszkańców powiatu. 

Jak wyjaśnia policja, kwarantanna dotyczy osób zdrowych, ale tych "które miały potwierdzony kontakt z osobą, która mogła być chora, zakażona, która mogła mieć objawy, a te objawy mogą się pojawić w ciągu najbliższych 14 dni". Mowa nie tylko o absencji w szkole, czy pracy. Chodzi  o odosobnienie człowieka,  który decyzją powiatowego inspektora sanitarnego został skierowana na kwarantannę domową. 

Wszystkie osoby objęte kwarantanną kontrolowane są przez policję. Co ciekawe, mogą one nieco "ułatwić" pracę policjantom korzystając z nowej aplikacji na telefon o nazwie "kwarantanna domowa" (dostępna w sklepach Google Play i App Store).

- Najlepiej zrobić to od razu po przybyciu na miejsce odbywania kwarantanny – radzi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Nasza aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Stworzyliśmy ją we współpracy z ekspertami w tej dziedzinie. 

Jak informuje policja, nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną. Jej system jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do izolacji. Każdego dnia "apka" będzie prosiła osobę objętą kwarantanną o ... wykonanie selfie. 

- Dzięki geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy będzie wiadomo, że to na pewno ta osoba i że przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym. Pomoże nam w tym zrobione przy aktywacji zdjęcie referencyjne. To do niego będą porównywane kolejne przesłane fotografie- informuje policja. 

Niestety, jak wskazuje policja, często dochodzi do przypadków łamania kwarantanny. Do tej pory nie odnotowano ich jednak na terenie pow. bełchatowskiego. Natomiast w innych częściach województwa dochodziło do sytuacji, w których osoby objęte kwarantanną... niewiele sobie z niej robiły. 

- Jak wskazują przypadki z ostatnich dni, część spośród osób objętych obowiązkiem kwarantanny, a jest ich w woj. łódzkim już ponad 4 tysiące, pomimo nieustannych apeli ze strony służb , nie stosuje się do jej warunków. Naruszenia dotyczą m.in. przypadków wyjścia z psem, mycia okien, bądź udania się do pracy przez osoby poddane szczególnym środkom ostrożności. Warto przypomnieć, że naruszenie ww. obowiązku pozostania w domu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi łącznie z karą pozbawienia wolności - informują policjanci z Bełchatowa. 

komentarze (50)
Dodaj komentarz

Cała Polska w kwarantannie brak podstawowej ochrony rękawiczek maseczek dla służby zdrowia a prezes o wyborach prezydenckich a guru Rydzyk o pieniądzach bo mu radio i trwam upada, to jest dla nich najważniejsze.

OBYWATELE ! Niestety nasz rząd oszukuje obywateli i przekazuje fałszywe informacje, jakoby maski na twarz miały nosić tylko osoby chore, co jest oczywistą nieprawdą. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że Państwo z Dykty przespało kluczowy moment i w tym momencie brakuje maseczek nawet dla pracowników służby zdrowia i szpitali, i dlatego ludzie są zniechęcani do prób ich zakupu. Brakuje informacji o tym, że jakakolwiek forma ochrony twarzy, nawet głupi szalik jest lepsza niż brak osłony i zmniejsza szansę potencjalnej infekcji. WŁĄCZCIE MYŚLENIE !!

A czy ktoś z pisu Ci prawdę powie ? no chyba że się pomyli !

Inteligentnych wypowiedzi tu nie przeczytacie...

mnie nikt niepilnuje jestem zdrowy jak kon

Osoby w kwarantannie powinny być podawane do publicznej wiadomości a żeby nie chodził po sąsiadach i zakupach i nie roznosiły tego wirusa. A dużo osób to sobie bagatelizuje. We Włoszech też bagatelizowali.

wirus minie państwo policyjne zostanie

Nasz najwspanialszy O. Rydzyk z powodu koronawirusa prosi o finansowe wsparcie. „Boimy się o istnienie Radia Maryja...”Proszę pamiętajmy też o naszych wspaniałych duchownych w tym ciężkim okresie

dziad Pie...n To jest ksiądz? Przecież nawet święceń nie ma! Od lat kręci manipuluje ludźmi kłamie opływa w bogactwa i drogie..d..py a wy go słuchacie i dajecie mu kase? gdzie kontrola? zbyt dużo kasy i znajomości ma by go teraz ruszyć? Takie prawo takie państwo. Wstyd

Pomijajac fakt, ze powielasz utarte i niesprawdzone slogany, a forma twojej wypowiedzi to rynsztok... to co Cie kurde obchodzi na co ludzie pieniadze wydaja. To ich sprawa.

Co ty piszesz? No szkoda. Mieszkałam chwilę w okolicy Torunia. Nigdy nie widziałam Rydzyka w samochodzie nowszym niż citroen C4. Po drugie miałam w pracy koleżankę która była po jego uczelni. Co nieco opowiadała na temat szkoły i tego co tam się działo. Tam kasa szła na dofinansowanie studentów. Akademiki za darmo, stypendia dla każdego i ściąganie pracowników naukowych z całej Polski. Dodatkowo każdy student chociaż raz był na wyjeździe zagranicznym związanym z kierunkiem studiów. W efekcie to była jedna z najlepiej przygotowanych do pracy osób. Uczelnie publiczne powinny brać przykład z uczelni rudzyka.

A jak jest w kopalni i elektrowni? Sprawdzić kto pracuje zdalnie. Pocioty z radomska? A starsi pracownicy na straty? Sprawdzić kto na zdalnej pracy i jak długo.

Czy Boska Anna , to ślicznotka z Tesco ? emoji

Prędzej czy później to było do przewodzenia

Jeżeli jest ktoś na kwarantannie itp to powinna być naklejona kartka na drzwiach mieszkań itp, bo listonosze, kurierzy pomimo.tego co się dzieje w kraju nadal muszą pracować. Urzędy się pozamykały z obawy o własne cztery litery, ale listy nadal się nadaje bo co tam listonosz moze chodzić. Nie myśli się ale czego wymagać od coniektorych "uczonych", podkreślam coniektorych

Ty też możesz być objęty kwarantanna.. Jak wtedy będziesz się czuł z taką kartką..?

podać nazwiska osób na kwarantannie!!!!!!!! już my ich przypilnujemy!!!!!!!!!!

Swoje podaj. To my ciebie przypilnujemy

Uważaj, żeby ciebie nie trzeba było pilnować!

Podać twoje yl nazwisko i imię że by wiedzieć jakim jesteś idiotą i tempym cebulakiem

Kiedy ta szopka medialna się skończy??? Kiedy wyjdzie prawda na jaw, o co w tym wszystkich chodzi??

Też myśle , że to globalny przekręt.

Zobatrz zdjęcia z Włoch debilu

Czy naprawdę te komentarze piszą same bezmózgi? W tak trudnym czasie wszyscy wspierajmy się nawzajem a nie pisać głupoty, bo może być dużo gorzej. Oby nie.

Wspierajmy się . Ale jak widzisz gościa , który ma kwarantannę a chodzi po ulicy .To co powiesz .

30 koła. Dobrze. Już myślałam, że pozostawią te skromne 5k. Gospodarka stoi, to karami od ignorantów trochę nadrobimy. Bo ignorantów życia ludzkiego trochę jest - szczególnie wśród narciarzy.

Nie trzeba bylo dawac 30tys. Wystarczyloby skutecznie egzekwowac te 5tys. a chyba nikogo nie ukarali bo nie slychac. Surowosc kary wazna ale nieuchronnosc jest wazniejsza.

Zabezpieczenie wg oświadczenia prezesa gieksy to typowa pisowska propaganda, nic więcej. Tak robią ludzie nie Stąd.

Za kilka dni na elektrowni i na kopalni uderzy taka fala ze glowa mała........... Cała szlachta siedzi w domach "pracując zdalnie" nie widząc problemu......... Ludzie pracujący aktualnie przy remoncie 14-stki mnie zrozumieją.... W windach ludzie jak śledzie sie ściskają, o dezynsekcji i podstawowych zasad higieny nie ma mowy, (chodzi głownie o firmy zewnętrze)

Zamiast zup regeneracyjnych harcerski zestaw kaloryczny i przejazdy windami będą bez ścisku

maski plus gogle niech każdy nosi w czym problem, że wstyd ?

Dezynsekcji? Cyba się koledze trochę pojęcia pomyliły.

Czy to prawda że w naszym szpitalu leżała osoba zarażona koronawirusem ? Nie przyznała się że wróciła z Irlandii.

Nie była ona w Irlandii za to jej koleżanka była , pojechały wspólnie do SPA i później już się rozeszło

Miała kontakt z dziewczyną która wróciła z Irlandii. Były w. Łodzi na spa

Nie w Łodzi tylko w powiecie Piotrkowskim

Zmiencie prace i wezcie kredyt wtedy bedzie ok

A weterynarze z lecznicy zdecydowali że w sobotę będą szczepić psy przeciw wściekliżnie chodząc po wsi od zagrody do zagrody. Czy to bezpieczne w dobie tak grożnego wirusa.?

Nie wszyscy powracający do Polski stosują się do kwarantanny . Spacerują po sklepach . Dobrze , że wprowadzono surowe kary . Sąsiedzi pilnujcie tego . To nasze życie .Nie można bać się zadzwonić na policję kidy ktoś łamie prawo . 

Policjant powinien dostać premie za każde wykrycie załamania kwarantanny. Wtedy by bardziej sprawdzali ludzi

tak.tylko ich też już jak na lekarstwo.wszyscy l4

Super..... telefon będzie prosił żebym sobie i wysłał fotkę do służb.... Ale jak nie zapłacę rachunku i i go odetną to jak ja to zrobię????

To będą do Ciebie przyjeżdżać.

Jak nie zrobisz fotki to i tak zapłacisz.

Ludzie po przyjezdzie z Wielkiej Brytanii chodzą sobie po sklepach i niech mi ktoś powie kto nad tym czuwa? Sukces odtrąbiony a zycie sobie

Tak. To prawda . Policja i pomoc sąsiadów w pilnowaniu bezmózgów .

Od dzisiaj kara 30 tys. miejmy nadzieję że będą ją egzekwować

A 5tys. egzekwowali bo nie slyszalem ?

Jak wyjdzie taki..... łututututu!!!!!!!! OSTRĄ AMUNICJĄ I DO SPALENIA w trybie 5-minutowym!!!!

To spalarnia na przytorzu nie wyrobi i znowu będzie smród w całym Bełchatowie

dodaj komentarz
Czytaj także