Rejestracja i logowanie

Koronawirusowe zamieszanie w kopalni. Pracownicy na urlopy, koparka do dezynfekcji [AKTUALIZACJA]

Wydarzenia 16-03-2020 Autor: Greg Foto: PGE GiEK
143
Koronawirusowe zamieszanie w kopalni. Pracownicy na urlopy, koparka do dezynfekcji [AKTUALIZACJA]

Pięciu pracowników bełchatowskiej kopalni wysłanych na przymusowy urlop. Nieoficjalnie udało się ustalić, że jeden z górników miał kontakt z synem, który został objęty kwarantanną w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Bełchatowie. Zakład pracuje jednak normalnie, a podjęte działania to profilaktyka.

Jeden z górników zgłosił przełożonemu, że w ostatnim czasie spotkał się z synem, który obecnie jest objęty kwarantanną w związku z potwierdzeniem koronawirusa na terenie Bełchatowa. Ten z kolei miał kontakt z bełchatowianką, która uzyskała pozytywny wyniki badania na obecność patogenu.

Z naszych ustaleń wynika, że wspomniany pracownik wcześniej rozmawiał też z przodowym na koparce, dlatego cała obsługa jednej z maszyn została wysłana na urlopy. Władze kopalni postanowiły "dmuchać na zimne" i po prostu zastosowano profilaktykę. Z dobrze poinformowanego źródła dowiedzieliśmy się, że praca w zakładzie odbywa się normalnie. Żadna z maszyn nie została wyłączona z ruchu. Koparka, w której pracowali górnicy wysłani na urlop, została zdezynfekowana. Na chwilę obecną w bełchatowskiej kopalni nie ma też problemów z obsadą stanowisk. 

Udało się potwierdzić, że żaden z pracowników KWB Bełchatów dotychczas nie został objęty kwarantanną. W związku z zagrożeniem koronawirusem załoga otrzymała środki do dezynfekcji. Wprowadzono też nowe zasady postępowania w pracy. Odwołane są spotkania w większym gronie, większość spraw załatwiana jest telefonicznie, pracownicy też nie mogą podawać sobie ręki na powitanie. Wszystko przez wzmożone środki ostrożności.

- Na każdej koparce są spryskiwacze do dezynfekcji, obowiązuje zakaz witania się przez podanie ręki. Pracownicy mają spryskiwać klamki, komputery czy joysticki w koparkach. Ludzie najpierw się śmiali z tego, ale jak trochę się wystraszyli, to zaczęli stosować się do zaleceń- mówi nam jeden z górników. 

Okazuje się, że nie wszędzie sytuacja tak wygląda. Wszystko wskazuje na to, że teoria to jedno, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Sami pracownicy sygnalizują, że w ostatnim czasie brakowało w szatniach środków do dezynfekcji. Problem głośno sygnalizują również organizacje związkowe, o czym piszemy w artykule pt. "Załoga kopalni obawia się o bezpieczeństwo. ''Czekamy na płyny dezynfekcyjne, maski i rękawice''.

PGE poinformowało, że „podejmuje szereg działań mających na celu ochronę zdrowia i życia pracowników”.  W wielu przypadkach wdrożono pracę zdalną wśród pracowników. Koncern podkreśla, że załoga jest informowana o o podstawowych zasadach  ochrony przed koronawirusem. Wprowadzana jest profilaktyka. PGE powołało zespół kryzysowy, który zbiera informacje ze wszystkich spółek, monitoruje na bieżąco sytuację i podejmuje stosowne działania.

komentarze (143)
Dodaj komentarz

Bardzo dziwię się, że w tak szczególnym czasie, autor tego artykułu nie sprawdził u źródła stanu faktycznego przeprowadzonej "akcji" majacej zabezpieczyć zdrowie pracowników i ich rodzin. Jeżeli tak wyglądaja wszystkie podawane rewelacje opisywane w artykułach to "Boże .....". W przedstawionej "goroącej rewelacji" prawie nic się nie zgadza ze stanem faktycznym - pomieszane są dwa różne zdarzenia, które zaszły w podobnym czasie. Jeszcze raz proszę redaktorów o merytoryczne podejście do swojego zawodu i nie sianie dezinformacji. Idąc Waszym "profesjonalizmem" strach by było iść na obcięcie paznokici i bo mogą obciąć uszy ......

Prezesi i dyrektorzy niestety przesłali ten temat. Od tygodni było wiadomo, że wirus do Polski dotrze i co?? Ano nic!!! To są ludzie z nadania polityczne, odliczają miesiąc od wypłaty do wypłaty, potężnej wypłaty i nie zależy im na nikim poza sobą. Proszę to przyjąć do wiadomości:na nikim. Co zresztą widać w czasie, gdy naprawdę należałoby umieć zarządzać. A nie słać komunikaty ze ręce myc trzeba..... Oj, daleko im do prawdziwych menadzerow

Nie zgadzam sie z powyzszym tekstem. Sa osoby na kwarantannie z kopalni belchatow

Najważniejsze że ŚWINIARNIA PRACUJE W DOMU

Najprostrzym sposobem jest nie przebieranie się na szatni tylko dojazd w ubraniach roboczych własnym samochodem szatnia to 100 ludzi i potencjalnych nosicieli

kopalnie zamknonc bo tam wirusy i wengiel wpuszczaja do atmosfery czas na eko wiatraki i atom

Tak wszyscy jesteście za atomem. To powiedz lepiej co robią, jak utylizuja i jak szkodliwe są odpady radioaktywne, czekam na odpowiedź, pewnie wiesz. A tak do atomu się garną.

To skoro wiesz takie rzeczy to dlaczego tego nigdzie nie zgłosisz? Czekać aż ktoś się domyśli i zrobi to za Ciebie?

Wiecie co te kwarantanny w tym kraju to jakas paranoja. W jednym ze sklepow pracuje Kobieta ktorej syn jest objety kwarantanna, razem mieszkaja i tylko on ma kwarantanne a ona nie. Ma z nim stycznosc wiec byc moze ona zaraza. Gdzie tu jest logika???

To napisz w ktòrym sklepie pracuje rzekoma kobieta,żeby ewentualnie tam nie robić zakupòw I się nie narażać

Czytam i mnie dosłownie coś trafia. Od dawna było wiadomo o koronawirusie i te żale, że kopalnia nie montuje dozowników są beznadziejne. Faktycznie kopalnia dobrze płaci chociaż w przeciągu ostatnich 15lat wypłaty w innych zakładach są już porównywalne. Sytuacja jest wyjątkowa, a jako pracownik kopalni widzę że ci ludzie nauczyli się że im wszystko od kopalni się należy, a było sobie kupić żel antybakteryjny od siebie dodam że teraz do pracy jeżdżę własnym autem że względu na sytuację. Dajcie ludzie coś od siebie, a nie wiecznie nie spełnione oczekiwania

Swoim nie PKSem jak to kupolniok i swoim oj panie nie szkoda Ci pinindzy

Kto wam te bzdury dyktował. Większość to bajka Nikt nie ma pomysłu co robić wystarczy jeden zarażony w autobusie przywożący pracowników i kopalnia leży na łopatkach.

A do się dzieje na szatniach? Nikt się nie wita to akurat dobrze ale osoby które się przebiorą i siedzą do 15. I co z tym robią? NIC... Moim zdaniem osoby które się przebrały powinny opuścić szatnie!

Teraz widać fachowość kadry posłanek z Radomska i Pajęczna. W takich zakładach brak działań strategicznych. Ktoś powiedział, że Czarnobyl był lepiej zorganizowany przy takiej tragedii.

Najpierw sprawdzić czy informacje są prawdziwe później piszcie pismaki za 10 ....

Ojce gadali, że jak czegoś nie widać, to tego nie ma. Kropka

Ti sa bzdury pisane papierze. Dozór m2 ignoruje zagrozenie mimo ze ma dwoch na kwarantannie. W lazienkach brakuje papieru do rak a co dopiero plynu do dezynfekcji. Ludzie jezdza autobusami a po pracy kąpia sie w lazniach roznoszac wirusa. To jest parodia dzialan ochronnych.

Panie Tomku nieładnie tak sr.a.ć we własne gniazdo

Niech redakcja zainteresuje się bezpieczeństwem pracowników szpitala. Są oni cały czas narażeni, a brakuje podstawowych rzeczy jak maseczki, okulary kombinezony

Proponuje koparke tez wyslac na urlop

Powinni zrobić to już tydzień temu: 1. wyslac wszystkich z zaległym urlopem do domu. 2. Przygotowac tylko niezbedna ilosc zalog do pracy ciaglej i tylko na koparkach weglowych aby utrzymac dostawy do elektrowni. 3. Niezbędna załoga pracuje np 7 dni śpi w przygotowanych pomieszczeniach i mają dostarczana żywność. Po tych dniach jedzie do domu i 14 dni kwarantanny itd. Szkoda że zanim to wprowadza będzie za puzno

tak, spać w przygotowanych pomieszczeniach i mieć dostarczaną żywność przez np. 7 dni? Co w chwili ,kiedy " ci pracownicy" na zmianę zostają z dziećmi w domu? to też ludzie, którzy mają rodziny a to, że byli by wyłączeni z życia w większej społeczności nadal nie jest gwarancją, że nie zachorują.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie załóg koparek i zwałowarek na Wawrzkowiźnie w celu uniknięcia zarażenia to dobry pomysł,ale PGE nie stać pewnie jest na podbudowani finansowe tego ośrodka.Tak wogòle to pewnie czekają jak wszyscy się pozarażamy i wtedy będziemy mogli dalej pracować bo nic nas już gorszego nie spotka,a tańsza kwarantanna będzie na koparkach i zwałowarkach.

Górnicy????

Dziewczyna która rzekomo miała wirusa, jest zakażona, jest już w domu... Ten wirus to jedna wielka ściema, czekamy aż się sytuacja rozwinie...to przykrywka przed czymś grubszym

Skąd takie informacje? Znajoma koleżanki szwagierki, która pracuje w urzędzie Ci doniosła?

Dokładnie na dd bchwtow jest już artykuł, a ludzie o****eli na punkcie rzekomej epidemi, ludzie mają się bać i tyle, patrzcie w ten swój tv baranki i lykajcie wszystko co wam powiedzą, pozdro na kumatych

Na dd belchatów jest artykuł

Maja się czego bać...50% pracowników zatrudnionych na kopalni to staruszki wiec w razie W miejsca się zwolnią bo kopać trzeba dalej. Z drugiej strony jadąc dziś doborach widziałem jak Ci biedni pracownicy kopalni stoją i czekają na przewozy boooo zapłacone za bilet to nie będę jechał swoim autem, przecież to są dodatkowe koszty to są dla mnie.

Ja musze jeździć przewozem, bo nie mam samochodu, pracuje w spółce i musze się dostać do pracy

Uwierz mi, że nie wszyscy czekają na przewóz. Kilka autobusów zostało całkowicie wstrzymanych, bo ludzie zrezygnowali z przejazdami nimi i przesiedli się do własnych aut.

Jaki przymusowy urlop? Jedynie jeśli mieli zalegly. A tak nie ma szans na taki urlop.

NAWET JAK MIELI ZALEGŁY TO NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI!!! URLOP JEST TWÓJ I TY DECYDUJESZ KIEDY Z NIEGO SKORZYSTASZ!!! WBIJ TO SOBIE DO ŁBA!!!

Urlop jest twój ale pracodawca w tej sytuacji może Cię wysłać na zaległy podkreślam zaległy urlop, a Ty jesteś zobowiązany do wykorzystania zaległego urlopu do końca września ( kiedyś marca) zajrzy do Kodeksu Pracy

Tu się mylisz Twój jest tylko na żądanie i jeszcze kilka dni do tego , resztą urlopu może zarządzać pracodawca ,tylko z dobrych chęci daje Ci go wykorzystać kiedy chcesz tumanie z kopalni !

Urlop teoretycznie twój ale tak nie zupełnie bo idiota sztygar problemy robi. Wierzcie

Tak ci się tylko wydaje ale połową twojego urlopu decyduje pracodawca

O dezynfekcji budynku dyrekcji Betransu cisza. Bo by nie było poprawnie politycznie. A o osobie z BT wysłanej na kwarantanną też. Miała kontakt z innymi w pracy gdzie przewija się setki osób załatwiających sprawy pracownicze. A te osoby z innymi. Ale poprawność polityczna musi być... A jak ktoś się wychyla to do odstrzału... A jeżdżenie władz wyższych po spotkaniach i roznoszenie zarazkow wiedząc o sytuacji z kwarantanną maja w 4 literach.

Jak czytam te komentarze to juz nie dziwie sie ze jest jak jest ten naród zawistny musi wyginąc aby było lepiej ci co nie nawidzą kopalniokow i elektriwnioków nawet w chwili takiej epidemi nie potrafia powstrzymac swojego jadu źycząc jak najgorzej pracownikom obu firm i ich ridzinom zapamietajcie sobie karma wraca .to nie nasza wina ze pracujecie w firmach zaleznych dla nas moźecue a nawet powinniscie pracowac w tych zakładach tak znienawidzonych przez was to wina wladz zarządow a nie nas zwykłych ludzi miejcie w koncu pretensje do tych co trzeba.nie zatrudniajcie sie w spolkach za marne pieniadze to cis będa musieli z tym zrobić a dopoki sa chetni to prezesi sie cieszą i zarabiają na was bo el.czy kopalnia za praciwnika firmy zaleznej płaci duźe pieniadze a ze wasi prezesi nie maja umiaru e swojej chciwosci pazernosci to juź nie nadza wina wiec ogarnijcie sie juz

W spółkach są marne pieniądze? Najniżej mają 3000netto (premia kwartał a 30% uznaniowa 20% i motywacyjna 10%) i nadgodziny, spokojnie mozna robić soboty i niedziele za setki i normalnie 12h więc jak ktoś ma czas siedzieć w pracy to spokojnie wyciągnie 5000netto. Dodatkowo są wakacje pod gruszą, 1000zł że związków itp więc jeśli chodzi o finanse to jest lepiej w dodatku ci ludzie nie pracują po 35 latw zakładzie a 3,4 lata. Niektórzy na start mają 3750podstawe. Powiedzmy sobie to wprost

Debilu pracuję w Rambie od 2006 i mam 3400

Bo jesteś debilem widocznie i tak za dużo ja w bidatransie po 13 latach mam 4400 na rękę A Ty dalej na lopacie zapierdalaj

Ja robie 8 lat w betransie, cały czas podwyżki dają i mam 2800 zł netto w systemie, więc się zastanów co Ty pierdzielisz..

Panie co Ty pan pieprzysz ?

3750 na start? Chyba jak cię wujek z pisu w kopercie do spółki przyniesie!? Komu te bajki?

Po pierwszych dwóch zdaniach można stwierdzić, że nigdy w żadnej spółce nie pracowałeś i nie pracujesz, więc nie ma o czym dalej z Tobą dyskutować.

3000 netto w każdej spółce, zanim coś napiszesz to się zastanów

Kiedyś w czasach mojej młodości, 15 lat temu, poznałem bardzo piękną i uroczą istotę, na początku myślałem, że jesteśmy dla siebie stworzeni, te bujne blond loki, ciało jak u modelki i jej wzrok zniewalający.. lecz po kilku dniach okazało się, że jest bardzo męcząca aż do tego stopnia że bylem cały rozpalony No i udałem się do znachora, który podpowiedział mi abym ją rzucił, bo to istota, którą każdy miał. Grypa, tak się zwała...

W ramie Cruc że Szczercowa jest na kwaranntannie i ramb nie stoi pracownicy którzy byli z nim w obyciu nawet nie zostali na czas powiadomieni więc co dalej

Załogi koparek powinni zakwaterować na Wawrzkowiznie i zero kontaktu z otoczeniem. Dowozić bezpośrednio na miejsce pracy, a po pracy obowiązkowa dezynfekcja w płynie.

absurd goni absurd

kopalniaki, zamiast Złoczewa macie koronawirusa, cieszta sie ...

Ciesz sie że narazie masz dzięki nam prąd, i możesz pieprzyć głupoty w sieci.

Cieszy cie to ??poczekaj moźe i ty będziesz miała karma wraca wiec zastanów się zanim wcisniej enter

Gosia, a Ty się cieszysz? Może przestaniesz, jak to dziadostwo będzie bezpośrednio dotyczyło Ciebie, albo kogoś z Twoich bliskich.

Podobno na jednej maszynie, ten pojemnik co dali do dezynfekcji to już wypili pierwszego dnia. Sztygar dwa razy dolewał, ale teraz już nie chce. Granda!

Połowa co tu pisze to torfy które sie boją coronavirusa i ze zasłużonej emerytury nie wezmą ????

A druga połowa to zawistni ludzie tacy jak ty

Płyny do dezynfekcji taa chyba dla elity sztygarów na maszyny lub kierownictwa nawet jednej butelki dla zwykłych pracowników Kwb.

Na wozidła dali chłopakom jedną butelkę 1l płynu (denaturatu), żeby sobie klamki i kierownice tym wytarli, na około 20 osób i 20 maszyn ????

pge wyda 5 milionow na walke z koronawirusem ale zeby zadbac o pracownikow kopalni montujac dozowniki z zelem antybakteryjnym to juz nie ma kasy

bo to działania PR, marketing misiu.

A ja dzisiaj byłem w LYDLU .Stanąłem w kolejce z zachowaniem ok. metra od pana mnie poprzedzającego , to w prześwit między nami nagle wpie.....ły się dwie stare dewoty z gadką ,, ze im się śpieszy'' Ciekawe czy do trumny też tak się będą pchały

A co z tymi co wrócili z zagranicy przed zamknięciem granic. 5zł taniej to trzeba jechać, Obciążyć takich kosztami leczenia i absencją w pracy.

Na szatni OSUB-4 co najmniej kilkudziesięciu pracowników firmy RAMB , z kilku oddziałów codziennie "gniecie" się w kolejce, w oczekiwaniu na 15.00 aby odbić się na czytniku. Ludzie stoją po 30 cm. od siebie i prawie wchodzą jeden na drugiego, prychając, kaszląc i kichając przy tym bez ograniczeń, higienicznie jak cholera... Oczywiście tzw. służby BHP nie widzą problemu. Ciekawe jak długo spółka pociągnie przy takim podejściu do "troski o zdrowie" pracowników, i kto będzie pracował jak wszyscy ci pracownicy będą siedzieć w kwarantannie? P.S. - dozowników z mydłem ani płynu do odkurzania rąk oczywiście brak, bo firmy chyba nie stać na zapewnienie podstawowych środków higieny w czasie pandemii.

BHP o czym Ty mówisz człowieku. Ci ludzie nie mają o tym pojecia. Żeby nie łaski które im pasują już by dawno na kopalnie uciekli. A tak mają chociaż biednie to dobrze.

Teraz właśnie w firmach gieksy wychodzi patologia która trwa od kilku lat. Dziadostwo w zarządzaniu kadrami, nepotyzm, prywata i kompletny brak odpowiedzialności. A prezes Robert O. Nic z tym nie robi bo się boi . Teraz są tego owoce. Facet powinien natychmiast wylecieć i odpowiadać za to czego nie robił a brał kasę.

Spokojnie sztab kryzysowy jest powołany i działa zgodnie z procedurami które będą wdrażane wraz z rozwojem sytuacji

Betrans na piaskach tez podobno dezynfekowany był.... a jeśli chodzi o zapewnienie pracownikom środków ochrony w KWB to jest to dramat.

Tak tak, w kopalni na pewno będą setki zachorowań. Nikt nie przestrzega zasad! Cześć załogi nadal podaje sobie ręce! Oczywiście płynów do dezynfekcji na szatniach i łaźniach nie ma!!!! Raz widziałem jak górnicy jadąc na koparkę, mieli małą 0,5 litra buteleczkę z jakimś płynem! Będzie się działo!

Po cholere tacy ludzie ludzie przychodza do pracy?! Jezeli mialem kontakt to zachowuje sie odpowiedzialnie i poddaje sie kwarantannie. Jezeli zaczynam sie zle czuc to samo informuje wszystkich wokol. Nie zarazajcie innych badzcie odpowiedzialni. Osoba ktora zarazicie moze umrzec!

Objawy zarażenia wychodzą po czasie... Dlatego najlepszą metodą jest NIE SPOTYKAĆ SIĘ z kimkolwiek, siedzieć w domu i tylko do pracy lub na zakupy (i robić je jak najrzadziej).

Kilka osób ma kwarantane bzdury pisza...

kwarantanna a nadzor epidemilogoczny to 2 rozne rzewczy mÓZgu ps chlopaki kto sie wybiera w srode na dziwki do Łodzi ?

Sztygarzy powinni uprzedzac pracownikow zeby nie wytali sie raka pod grozba kary

Z tego co piszecie to kopalnia jest kompletnie nie przygotowania do koronowirusa, a dyrektor robi uniki. Za tydzień czy dwa zobaczycie jaki będzie efekt.

no ciekawe czy będzie zastosowana kwarantanna z kara do 8 000 zł dla ludzi bez których prądu nie da sie wyprodukować ...

jaki dyrektor ... ktos przywieziony w teczce ze śląska nigdy nie będzie dyrektorem ! Panie Kazimierzu ratuj !!!

Dyrekcja dmucha i chucha, a na stykach kilkuset chłopa przebiera się w jednej wielkiej szatni... kichają, prychają i cholera wie co keszcze robią. Ale tu problemu nikt nie widzi

Do sanepidu jutro zglaszam

Nie ma czym rąk myć, jakie środki do dezynfekcji???!!!

Nie Co2 nas wykonczy a wirusik lub planetoida co ma nas minac wiec mozemy kopalnie budowac

Dzisiaj właśnie związki pokazały gdzie mają pracowników....

Polacy pokrzywdzeni przez Sądy apelujemy do sędziów, aby przestali wydawać krzywdzące wyroki po których niewinni ludzie odbierają sobie życie, albo tracą zdrowie i dorobek życia! aby przestali jeździć po pijanemu autem i zasłaniali się immunitetem i żeby przestali kraść w sklepach!Dla pokrzywdzonych ludzi przez sądy Wirus nie jest taki straszny jak krzywdzący wyrok , który doprowadza ich do ubóstwa albo śmierci , wirus daje nadzieję wyleczenia a uścisk kasty jest zabójczy .

Co ty ćpiesz człowieku?

Pozdrowienia dla alimenciarzy.

Pozdrowienia dla frajera!

Widać że artykuł jest nieprawdziwy, nikt nie ma kwarantanny, a dyrektor?

Trzeba odkażać żeby nikt nie zaraził się koparką. Zarazić się młotkiem, śrubokrętem to zwykła rzecz na kopalni. Wodą butelkowaną to się tak zarażali kiedyś, że aż kontrole robili na bramkach.

No to nieźle, zakład nieprzygotowany do epidemii a dyrektor jeździ na wycieczki, jeszcze, do Włoch. Kto takich ludzi wsadza na stanowiska?

Pis wsadza!!!

dokładnie.. higiena na kopalni to dramat.. prysznice i toalety w których przewinie się od 14 do 15.30 około 50 osób pewnie.. pod prysznic też nie wiadomo czy wchodzić, bo połowa to chyba tylko w pracy sie myje.. w szatniach po 200+ osoób między 6.30-7.00 a 14-15.. dramat..

Oddzielna szatnia dla każdego + osobny prysznicemoji bo ty tak chcesz

Siedz Januszu dalej w szatni z 200 innymi osobami, ja już urlop rozpisalem i Tobie też polecam chociaż pewnie już za późno

Po cholere tacy ludzie ludzie przychodza do pracy?! Jezeli mialem kontakt to zachowuje sie odpowiedzialnie i poddaje sie kwarantannie. Jezeli zaczynam sie zle czuc to samo informuje wszystkich wokol. Nie zarazajcie innych badzcie odpowiedzialni. Osoba ktora zarazicie moze umrzec!

Misiewicze obnażyli słabość firm, w każdych obszarach. Kto za to odpowie?

A co robi naczelny kadrowy od Pieluchy w tej sytuacji kryzysu. Teraz powinien się wykazać a nie tylko doić wielką kasę. Widać że komórki organizacyjne nie są przygotowane na zagrożenia. Dlaczego administracja, służby pomocnicze muszą przyjeżdżać do pracy. W dzisiejszych czasach pracę biurową można w większości wykonywać w domu. Na co czekać, aż się zainfekuje duża ilość załogi. Przyjeżdżać powinny niezbędne osoby do utrzymania ruchu. Powinien być sztab kryzysowy i odpowiedzialne działania. Co czekamy aby ludzie zachorowali i wyłączymy prąd. Kiepsko to organizacyjne wygląda i źle rokuje. Dużo czasu prezesi i dyrektorzy zmarnowali. Myślę że się nie nadają do piastowanych funkcji. Dobrego dowódcę poznaje się w boju.

A co z Dyrektorem KWB. Czy to prawda że pojechał na wycieczkę do Włoch i teraz po powrocie ma kwarantannę? Jeśli tak to jest wyjątkowo nieodpowiedzialnym.

Pojechał bo ceny były niskie a on jest biedak.

Sledzisz ceny? Musisz wiec jechac bo taniej nie bedzie

**** korona wirusa czy w bełchatowskim urzędzie skarbowym to ktos pracuje? czy dostaliscie juz zwrot podatku? w tamtym roku rozliczyłem sie 18 lutego i zwrot otrzymałem po 18 dniach 8 marca. W ty mroku riozliczylem sie 2 dni wcześniej 17 lutego do tego mieli dzień dłużej bo luty mial 29 dni mija 28 dni i kasy nie ma!!!! P.S nie mam zadnych mandatów itp. do roboty nieroby w US belchatow do roboty!

Tak, pracują, zwroty również są realizowane. Cierpliwości.

Nie sraj żarem

nie kazdy pracujący w belku to kopalniok co ma dom działkę i 3 mieszkania i 100 tys na koncie mi kasa potrzebna JUZ!

Zmień leki bo chyba są zbyt mocne

Należy pamiętać że zamknęli urzędy dla petentów (jakby kiedykolwiek dla nich były)... Urząd jest dla urzędników robaczku

Szkoda, że na szatniach nie ma dezynfekcji gdzie przebywa najwięcej osób

W kwb dbają o pracownika???? To coś nowego! Wiszą tyljo instrukcje jak myć rączki i żeby ich sobie nie podawać. I to koniec kopalnianych zabezpieczeń! Chlopaki się obudzą jak kilku będzie zarażonych.

Tak Ty by chcial jeszcze by cie przez 8 godzin za raczke prowadzili.

Jest jeszcze świerzonka harnasiu?

Dlaczego piszecie że nikt z pracowników nie został poddany kwarantannie? Kilku pracowników od soboty ma zakaz wychodzenia z domu wydany przez sanepid

A dzisiaj i pewnie latali po marketach.

Sanepid w soboty nie pracuje.

Jak nie pracują jak do ludzi dzwonili jełopie

Odkażanie koparki to dość droga sprawa. Nie wystarczyłaby modlitwa ?

Modlitwa nie pomoże, bo koparka duszy nie ma.

Ale ludzie co moga sie na niej zarazic maja... Woda swiecona by pomogla? Moze pedofile beda sprzedawac po 200zeta za 5 litrow

twoja stara pewno by kupiła...

Miały być zasiłki, a są przymusowe urlopy. Zamiast jechać latem nad morze, teraz do domowego aresztu pojedziesz.

I tak wszyscy umrzemy, więc co za problem? Czy teraz czy potem...

Lepi potem, po co tera...

Torfy nic sobie nie robią z instrukcji ktore zamieszczone sa na kazdej szatni Witaja sie przez podanie reki,stoja w skupiskach pare cm od siebie i sie chichraja

Przynajmniej nie łapią się za siusiaki, jak te zazdrośnii że spółek

Jesteś taki tępy że mi cię szkoda torfie zlotówo

Dobrze że ci tatuś załatwił pracę albo mamusia miała jakiegoś sisiaka kierownika bo byś w magazynie robił za pół darmo.

Jeszcze cie synku na świecie nie było jak zaczynałem pracę na kopalni... Jakoś wtedy nikt nie chciał na kompleksie pracować

Szkoda że wtedy takich tempych baranów przyjmowali może teraz by taki pseudo torf się beznadziejne nie wypowiadał

Kogut go po podwórku za siusiaczka prowadzał .....

Było się uczyć i szkoły pokończyć, a nie się za siusiaki łapać to byś pracował w pge

No tak w kopalnia to sami po wyższych studiach w hufcu pracy kończonych oczywiście nie wszyscy ale. Z twoim poziomem torfiku to z pewnością agh skończyłeś . 

Akurat że Cię przyjęli sporo lat wcześniej to nie wiem czy to powód do domu. W tamtych czasach brali WSZYSTKICH nawet żuli spod sklepu bo za tak ****owe pieniądze nikt nie chciał pracować. Wracając do tematu szkół to nie ośmieszaj się mówiąc o wykształceniu czy o doświadczeniu bo każdy wie jak jest

No widzisz, żuli nawet brali, a ciebie nadal nie chcieli. Musisz być konkretnym gówneem XD

Ja nie muszę pracować tam żeby dobrze zarabiać, nie to co Ty że kopalnia Ci życie uratowała.

rycerze paciorkowi,egzorcyści,szamani i inni czarodzieje zgłoszą sie na plebanie po instrukcje jak ogłupiać wyborców pis bo niedługo wybory

Przecież to jest kpina.. Wszyscy pracownicy jakby nic rano się razem przebrali i o 14 to samo.. Później razem do przewozów i po całym łódzkim.. Żadnych środków maseczek nic doslownie nic.. I to jest dbanie o pracownika... Śmiech na sali... Żadnych instrukcji nic. Ludzie zdezorientowni.. Jak ktoś miał wirusa to pół załogi już załapało.. A związki jak zwykle nie widzą problemu...

Pietrek nasz elektryk naczelny nas uratuje.

I znowu przygotowania do matury szlag trafił jak szkoły pozamykali...

Przy dzisiejszych kursach akcji PGE, to całą tą waszą ekstra elektrownię to Kurski na rok do wydania na ruskie disco-polo dostał

Ta"wasza"elektrownia zasila do 25% zapotrzebowania na energie w Polsce.O.Z.E. ?Tak,dwa dni temu dawało 5,5 GW,a teraz 2,0 GW.Miedzy czasie przez prawie dobę 200 MW.Więdz o czym mowa??Co zrobisz,gdy przestanie "wiać",niebo będzie pochmurne ,a "przyjaciele"Niemieccy równierz nie będą mieli nadmiaru"PRUNDU"?Bo jak mają,to chętnie sprzedają,ale....gdy grozi im deficyt,to już nie są skorzy do pomocy.Przemyśl.

I jak wowczas przeczytasz slownik jezyka polskiego?

Może ortograficzny.

dodaj komentarz
Czytaj także