Rejestracja i logowanie

GKS wypłacił piłkarzom i trenerom część zaległych pensji. Kryzys w klubie zażegnany tylko na chwilę?

Wydarzenia 13-03-2020 Autor: Greg Foto: gksbelchatow.com
15
GKS wypłacił piłkarzom i trenerom część zaległych pensji. Kryzys w klubie zażegnany tylko na chwilę?

Piłkarze bełchatowskiego GKS otrzymali zaległe wynagrodzenia za ubiegły rok. Czy to oznacza, że kryzys w zespole został zażegnany? Sytuacja finansowa klubu z ulicy Sportowej wciąż pozostaje jednak bardzo trudna.

Zarząd bełchatowskiego klubu poinformował, że na konta zawodników i członków sztabu szkoleniowo-medycznego pierwszej drużyny przekazane zostały zaległe wynagrodzenia za ubiegły rok. Przypomnijmy, że wypłaty zaległych pieniędzy od dłuższego czasu domagają się piłkarze i sztab drużyny. W połowie lutego na znak protestu nie wyszli na trening i zagrozili, że nie zagrają meczu sparingowego. Ostatecznie po rozmowach z prezesem GKS ustalono, że do 10 marca piłkarze otrzymają zaległe wypłaty za 2019 rok. Wygląda na to, że klub choć z małym opóźnieniem, z obietnicy złożonej piłkarzom i sztabowi zdołał się wywiązać.

- Wymagane, dość znaczne środki, pozyskane zostały od kilku podmiotów. Największa część wynagrodzeń wpłynęła na konta zawodników 10 marca. Wyrównanie obiecanego zadłużenia za miniony rok nastąpiło dwa dni później, kiedy uruchomiono ostatnie przelewy, które uzupełniają obecnie konta sportowców i trenerów – poinformował zarząd GKS-u Bełchatów.

 

Wszystko wskazuje na to, że wypłata zaległych wynagrodzeń chociaż na chwilę uspokoiła napiętą atmosferę w bełchatowskim klubie. Prezes Wiktor Rydz podziękował piłkarzom za cierpliwość.


- Prezes Zarządu pragnie podziękować drużynie za dalece idącą cierpliwość i wyrozumiałość. Klub robi wszystko, aby w tej trudnej sytuacji wypełniać podstawowe obowiązki wobec reprezentującego GKS Bełchatów zespołu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie przychylność kilku partnerów, w tym Prezydent Miasta Bełchatowa, za które należą się ogromne podziękowania – poinformował klub na oficjalnej stronie.

Piłkarze GKS i szkoleniowcy wciąż nie otrzymali jednak wynagrodzeń za pierwsze miesiące 2020 roku. Kiedy to nastąpi? Trudno w tej chwili powiedzieć, bo wciąż trwają zakulisowe rozmowy na temat ratowania sytuacji finansowej GKS.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Szczerze to klub na 2,3 ligę. Na mecze przychodzi mało ludzi. A klub utrzymywał się z PGE. Jedyny Plus to dobra baza szkoleniowa dla dzieci.

Wpieranie publicznymi pieniędzmi upadającego klubu to patologia finansów publicznych. Uważam ze potrzebna tu jest kontrola czy aby nie doszło do niegospodarności ze strony władz miasta

W100''/,, popieram Was Lukasz i Mieszkaniec normalni - Wiekszosc tylko glupoty potrafi pisac niz wiecej - GKS NIGDY NIE ZGINIE

Obecne władze miasta napewno już mojego głosu w wyborach nie otrzymają skoro nie potrafią dostrzec realnych i podstawowych potrzeb mieszkańców miasta a tym samym wspierajac patologie siegajaca zenitu. Dziękuję

Kobieto... weź....

Puknij się

Jestem normalnym człowiekiem, który chodzi na mecze razem z całą swoją rodziną, kiedyś na GKS zabrał mnie tata dzisiaj ja zabieram swoje pociechy, jeśli uważa Pani, że jestem Patologią to niestety, ale nie ma Pani w ogóle prawa głosu w tej sprawie, jedynie debilne komentarze w internecie zostają.

Czemu nie może przyjść na mecz te 5000 kibiców? Nie ma kibiców to marketingowo nawet bez sensu sie reklamować na GKS. Nie można sie zmobilizować? Te 20zł za bilet to grosze a razem daje w miesiącu spoey zastrzyk gotówki. Nie ma co bazgrać po murach i miauczeć w necie tylko na mecze chodzić.

Zaorać stadion, postawić market!

A co roboty szukasz

Bez zmiany prezesa nic z tego nie wyjdzie. Klubem musi kierować ktoś kto ma pojęcie o tym co robi i mieć siłę przebicia w rozmowach z potęcjalnymi inwestorami.

PotĘcjalnie masz rację, tylko myślę że nie wiesz, co gadasz i nie wiesz, o co w tym bajzlu politycznym chodzi... Prezesa należy w tym przypadku czepiać się na samym końcu. Co on może w tym chorym układzie? A czy Ty to nie masz przypadkiem inicjałów M.Rz?

Wierzymy w to że nasz GKS wyjdzie na prostą mam nadzieję zresztą jak wszyscy że tej historii w Belchatowie tak łatwo nie zakopią trzeba ten klub szanować pamiętając w jakiej był sytuacji a zrobił awans szacun dla całego klubu

Historii??? emoji śmiech emoji

No... śmiech.... z Twojego głupkowatego śmiechu....

dodaj komentarz
Czytaj także