Rejestracja i logowanie

Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. ‘’O mały włos wjechałby do restauracji samochodem’’

Wydarzenia 09-03-2020 Autor: Greg Foto: Zdjęcie poglądowe/Archiwum
30
Zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. ‘’O mały włos wjechałby do restauracji samochodem’’

Pijany kierowca zatrzymany przez bełchatowian w pobliżu pizzerii. Zabrali mężczyźnie kluczyki i wezwali policję. Okazało się, że 57-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy i grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Kolejna wzorowa postawa mieszkańców Bełchatowa, którzy zatrzymali pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 8 marca. Pod pizzerię w pobliżu osiedla Żołnierzy POW z impetem podjechał samochód marki Kia. Po chwili wysiadł z auta mężczyzna, który chwiejnym krokiem poszedł do pobliskiego sklepu. Obserwujący całą sytuację mieszkańcy, słusznie przypuszczając, że kierowca jest pijany, poczekali aż wróci z zakupów. Gdy wsiadł do pojazdu, uniemożliwili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki.

- Zatrzymałem pijanego kierowcę(...), przyjechał do sklepu Żabka po wódkę, o mały włos wjechałby do restauracji samochodem, zatrzymał go krawężnik, jest na dołku. Zabrałem kluczyki zadzwoniłem na 112 – poinformował nas Czytelnik, który zdecydował się na obywatelską interwencję.

 

Po chwili na miejsce przybyła policja. Badanie trzeźwości wykazało, że 57-letni bełchatowianin miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna.

- To kolejne zdarzenie, kiedy mieszkańcy Bełchatowa wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z naszych dróg potencjalnych zabójców jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku – mówi Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. - Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Dość smrodu w Bełchatowie, od kilku dni śmierdzi nie do zniesienia, nie da się oddychać na zewnątrz a na DD Bełchatów cisza? Dlaczego? Czy wyjaśniono kto nas smrodził w czerwcu 2019?

smierc konfidentom

Trzeba poruszać takie tematy , nagłaśniać tylko wtedy jesteśmy w stanie ograniczyć to dziadostwo

Dokładnie , a ile przez 2 tygodnie ludzi się u nich przewinie , mogą nie wiedzieć że zarażają . A znam takich co powiedzieli że mają gdzieś i tak będą jeździć

Ja bym się bał teraz kupić auto od handlarza z Niemiec, przecież oni jeżdżą po całych Niemczech za autami , są ogromnie narażeni na zarażenie wirusem

Pociesze cie wracam z trasy z Francji jadę przez Niemcy i co teraz mam zrobić. A uwież mi w Bełchatowie jest dużo kierowców. Przed tym nie uciekniemy. To możesz sobie to auto kupić.

Obywatelskie ujęcie.... A w niedzielę taka sytuacja: gościu pod wpływem, policja go zatrzymała, on za telefon do kolegi, kolega przyjechał na motocyklu, przywitał się z policjantami, pogadał, odebrał koledze z auta kluczyki i kazał iść do domu na pieszo. Kolega odchodzi, motocyklista odjeżdża, policja też... Stróże prawa!

Wczesna wiosna nastała to chłopi zaczęli wcześniej obornik wywozić

Ale z Ciebie pustak

I ten obywatel zadzwonił do redakcji sie pochwalić, no super...

A skąd ta pewność że "przyjechał po wodke", Żabka w swoim asortymencie nie tylko posiada wódkę. Szkoda, ze mieszkancy Bełchatowa nie wykazali sie swoja "czujnością" kiedy kilka miesięcy temu pod sklepem Żabka leżał mężczyzna ze stanem przedzawałowym, tylko przechodziła typowa bełchatowska znieczulica udając, że nic nie widzi...

CZYM TAK QRWAAAAAAAAAA JE BIE W CAŁYM MIEŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A bo to miasto jest??

Może trzeba zadzwonić do magistratu i zapytać czy viceprezydent znalazł źródło odoru?

Niech żyje bełchatowska policja

jakby taki frajer co to dokonuje tego zatrzymania mi łapska wlozyl do kabiny to by miał połamane gnaty! od tego jest policja a nie zeby cywil mi udawal straznika teksasu nprawde mialby koles połamane rece jakby mi probowal kluczyki wyjac ze stacyjki

Jak ci taki dziecko zabije to sam sobie łapy połamiesz za takie komentarze.

Widac do szkoły miałeś pod górkę. Powiem Ci więcej. Ma prawo nawet wybić Ci szybę jeśli jest potrzeba . Tzw wyższa konieczność.

Prędzej łapy to ja bym Ci połamał jakbyś był w takim stanie jak on ????

Jasne....jasne ….emoji

Jak nie będziesz prowadził pojazdów pod wpływem alkoholu, to nikt Ci kluczyków nie zabierze. Logiczne ? Może kiedyś pijany kierowca połamie Ci gnaty na przejściu dla pieszych to zmienisz myślenie, przepraszam to może wtedy zaczniesz myśleć.

Frajer !!! Dwa promile to nie jest tak dużo ja codziennie rano mam 2,2 i czuje się genialnie !!! ,,...... Praktyka czyni Mistrza emoji

I w gratisie roz**** watrobe i mozg haha to jest dopiero frajerstwo.

Efekt 500+ i 13 emerytura nadal się utrzymuje w promilach

To pewnie pisior, oni doją kasę i mają na chlanie. Prezydent Sieradza tak samo

Jakiś ku*wa amator. Jak ja mam dwa promile, to nawet po mnie nie widać, że jestem cyknięty.

Znowu **** w Bełchatowie

Moja teściowa też jezdziła po pijanemu samochodem bez prawa jazdy.

Mialem podobna sytuację tylko, ze u mnie brat mojej siostry

i co? i co ?

dodaj komentarz
Czytaj także