Rejestracja i logowanie

Młodzież z bełchatowskiej szkoły spotkała zabójcę. To były uczeń ''Energetyka''

Wydarzenia 06-03-2020 Autor: Greg Foto: Areszt Śledczy w Piotrkowie Tryb.
47

Uczniowie ZSP nr 1 w Bełchatowie odwiedzili Areszt Śledczy w Piotrkowie Tryb. Spotkali się z odsiadującym wyrok za zabójstwo 31-letnim bełchatowianinem. Okazało się, że to były uczeń „Energetyka”. Mężczyzna opowiedział im swoją historię. Wizyta w areszcie zrobiła piorunujące wrażenie na młodzieży.

Dwie klasy z bełchatowskiego „Energetyka” z pewnością na długo zapamiętają wizytę w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzież zwiedziła więzienie i poznała zasady działania zakładu. Uczniowie zobaczyli m.in. salę widzeń, więzienną bibliotekę, a także cele z pryczami.

Jednak to był dopiero "przedsmak" naprawdę mocnych wrażeń. Podczas wizyty w obiekcie uczniowie spotkali się z 31-letnim bełchatowianinem, który od 5 lat odsiaduje wyrok za zabójstwo. Okazało się, że… to były uczeń ich szkoły. Podczas rozmowy 31-latek opowiedział im swoją historię. Zdradził, że po raz pierwszy z alkoholem, dopalaczami i narkotykami zetknął się już w gimnazjum. Handlował narkotykami, od których również sam się uzależnił. Próbował z tym zerwać. Chodził nawet na terapię. Niestety znalazł się na zakręcie życiowym.

- Pod wpływem odurzających substancji i w efekcie rożnych perypetii w życiu osobistym zabił drugiego człowieka. Piotr (imię zostało zmienione) wspominał swoją szkołę, „Energetyk”, w której czuł się gorszy z powodu niezamożności jego niepełnej rodziny, braku drogich ciuchów i gadżetów. Handel środkami odurzającymi przynosił mu zyski, ale – jak skwitował - to, jak potoczyło się jego życie później, nie jest warte żadnych pieniędzy – czytamy w relacji ze spotkania, którą opublikowało bełchatowskie starostwo.

Bełchatowianin, któremu pozostało jeszcze 20 lat odsiadki, zaapelował do młodzieży, aby „nigdy nie poddawali się presji, by czegoś spróbować”. Jak mówił, dealerzy mają swoje sposoby na „zachętę” i „przynętę”. Podkreślił też, aby „nie wstydzić się prosić o pomoc rodziców czy nauczycieli”. Młodzież z „Energetyka” zapytała o doświadczenia z więzienia. 31-latek przyznał, że „najgorszy jest brak kontaktu z bliskimi, a jednocześnie konieczność obcowania z innymi, wrogo nastawionymi więźniami”. Przyznał jednak, że jest wdzięczny terapeutom za wsparcie, a obecnie sam pomaga też innym osadzonym w zajęciach terapeutycznych.

Samo spotkanie z więźniem na młodzieży z Bełchatowa zrobiła przygnębiające wrażenie. Uczniowie w milczeniu opuszczali mury aresztu.

- W ramach profilaktyki uzależnień organizujemy uczniom różne zajęcia, ale wyjazd do Aresztu Śledczego w Piotrkowie był wyjątkowy – mówi Izabela Jarzecka, wychowawczyni jednej z klas ZSP nr 1 w Bełchatowie. - Mam nadzieję, że uczniowie mądrze wykorzystają to doświadczenie. To nie był film czy pogadanka, ale prawdziwe więzienie i prawdziwa ludzka tragedia. To musi zadziałać – dodaje.

komentarze (47)
Dodaj komentarz

niema sie czym hwalic takim absolwentem ja do szkoly niechodzilem i niezabijam

Chyba niewiele zrozumiałeś z tego artykułu. Może właśnie dlatego, że nie chodziłeś do szkoły?

Teraz dojadę DD Bełchatów - udowodnię Wam, że ów portal żyje na reklamach ( dawne linki i konstrukcja strony na zasadzie wypadek przypadek, przecież dobrze pa...cyki otym wiecie, że wystarczy milimetr na wyświetlaczu, by kliknąć w przenośnię z miejsca otwierała się strona), otóż ja nie chcę oglądać niechcianych dla mnie reklam, za których kliknięcie macie pieniądze, ciekawe, co no to Bełchatowski Urząd Skarbowy. Dla mnie pod... to jak splunąć. Wolność słowa? Jesteście propagandowi.

Blokujecie komentarze!!!!

To nie był film czy pogadanka, ale prawdziwe więzienie i prawdziwa ludzka tragedia. To musi zadziałać – dodaje pseudo wychowawczyni z patologicznego ENERGETYKA

O dobrych wychowawców we współczesnych czasach trudno, ale są wyjątki. Naprawdę! Są wychowawcy, którym zależy na dobru ucznia, którzy poświęcają swój czas na pomoc młodzieży, którzy są nie tylko profesjonalistami w swoim fachu, ale przede wszystkim są dobrymi ludźmi. I taką osobą jest pani Iza! Wychowawczyni mojego syna. Po 9 latach jego edukacji po raz pierwszy mamy szczęście mieć takiego pedagoga. Nikomu nie pozwolę złego słowa pod jej adresem powiedzieć. Szanowny "Jajarzu" (na bank jednak bez posiadania jaj, niestety. Szczerze współczuję), dumą dla swoich wychowawców to Ty nie byłeś i nie będziesz. PS. Moje nazwisko znane jest redakcji. Jeśli masz odwagę (w co wątpię), zapraszam do rozmowy twarzą w twarz.

Patologia??? Energetyk to porządna szkoła, skończyła masa porządnych ludzi, wyjątek potwierdza regułę, dlaczego na PWr Bronek wymiękał. Gość się zatracił i wcale owej osoby nie żałuję, nie mam wiary w jego terapię, na której dalej ćpał, ale nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora. Energetyk to porządna szkoła, przynajmniej taką była za moich czasów, choć fakt akcji nie brakowało, ale to ......

Pracujący muszą pracować na patologie pisuaru 500+ i tego matko zabójcę żywić . 

Piotrkowianie mają Trynkiewicza a my mamy swojego morderce celebrytę z patologiczego ENERGETYKA .

Ja też pochodzę z biednej rodziny i nigdy nie miałem markowych ciuchów nie czułem się nigdy gorszy. Z bandyty robią lokalnego celebrytę kto zorganizował tą wycieczkę musiał być naćpany. Wychodzi na to że szkolą energetyk wychowuje bandytów niezły pijar nie ma to tamto.

Prawda jest taka: wycieczkę pomógł zorganizować absolwent tej szkoły, który jest psychologiem i terapeutą w tm areszcie. I to jest ekstra "pijar" dla Energetyka, że ma takiego wychowanka, jak i to, że spotkanie w areszcie, w tym rozmowa z osadzonym, to działanie profilaktyczne najwyższego sortu. Szkoła miała odwagę to zorganizować, bo widzi problem. A jego zasięg nie kończy się tylko na ulicy Czaplinieckiej. Jest duuuuużo szerszy. Pogadanki z policjantami czy psychologami ? OK. Ale dlaczego w takim razie problem narkotyków, dopalaczy i alkoholu wśród młodzieży nadal jest? Wszędzie! Dlaczego? Jaka jest prawda? Najłatwiej jest krytykować, co widać na tym portalu pięknie. A chętnych do skutecznego działania już mniej. Niestetyemoji

Nie znasz całej rodzina więc się nie wypowiadaj "ktoś"

Jaki on teraz grzeczny a matka lezy w piachu siostra ****. cala ta rodzina to jedna wielka patola

Ty ktos odpier... sie od cialej rodziny bo Głowno masz pojecie o nich a kamilka to nie cala rodzina

Nie znacie rodziny to sie nie wypowiadajcie to co oni przeszli to tylko ich a pseldo siostra to odrebny temat ktorego nie chca znac

Prostakom nie wytłumaczysz, każdy tylko oceniałby, nasłuchali się bzdur i tyle.

Bardzo dobry pomysł z tym odwiedzeniem w więzieniu . Szacun dla organizatorów.

Pomysł tej szkoły oceniam na co najmniej jako rewelacyjny. Szkoda, że w szkole mojej córki (II lo) nikt na taki pomysl nie wpadł emoji Za to zastanawiam się, co mowić będa do młodzieży nieskazitelni oczywiście księża na najbliższych rekolekcjach???? Czy kosciół ma pozwolenie na impreze masową w hali sportowej?

Nie czepiajcie się Kościoła.

Nie masz ambicji- wstąp do policji emoji

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała nową klasyfikację chorób ICD-11 wg niej w Nowoczesnym Postępowym świecie wiązanie partnera, bicie batem, szczanie mu na twarz juz nie jest zaburzeniem a normalna praktykom seksualana brawo wy lewackie zjeby niedlugo juz nie bedziecie mogli pluc na Kk bo pedofilie tez uznaja za normalana zreszta w krajach wysokoucywlizowanych takich jak norwegia czy holandia pedofilia juz jest legalana jezeli jest sie wyznania allachowego

Żeby więzienie poznać trzeba to przeżyć a nie zobaczyć ! 

Racja. Potwierdzam to zwykly gnój

Brak slow smiec tyle zlego wyrządził a teraz wielki nawrocony i uczy dzieci wielce wychowawcze i poruszajace

Celebryta, ciekawe ile szlugów mu za to odpalili... Fakt do tańca z gwiazdami, takich ludzi trzeba izolować, a nie podawać młodocianym akurat taki przykład nawróconego. Moje kochane grono pedagogiczne winno pokazać osoby w agonii na oddziale w szpitalu, co się dzieje po Turbodopach, a nie oswajać w wińziu - jak to jest.

Dawać go do tańca z gwiazdami...

Brawo za pomysl na lekcje. Raczej większość z tych uczniów nie pójdzie ta drogą i o to chodzilo.

He he połowa z nich już chodzi.

Oby nie trzy czwarte...., pokazali młodym taką hmm unitarkę, choć nie piję tylko do energetyka, a raczej do ogółu

Problem narkotyków, dopalaczy i calego tego g....a istnieje i dotyczy wszyskich szkoł. Kazdy powinien do tego pierdla pojechać, to by mu sie odechcialo . Brawo dla szkoły!

Wiesz jednak uważam, że lepszy byłby oddział toksykologii, mnie więzienie nie ruszyłoby, nie trafiłbym tam nigdy, ale młodzież jest dziś inna i to była taka wycieczka turystyczno - krajoznawcza.

Tylko prawicowy Bełchatuw

Nie ma co się oszukiwać, nie jest to pozytywna reklama dla szkoły.

Lepiej udawać ze problemu nie ma ? Inne szkoly powinny brac tu akurat przyklad, Mlodzi ludzie nie mają wyobrazni. a tu akurat jes szansa, ze cos do nich trafi.

Absolwent tej szkoły jest tam psychologiem. i to jest dla energola bardzo dobra reklama!

Czy to nie michail kvietniov?

Jak sie mordercy wlasnej madki powodzi wielki wykladowca

A to czasami nie ten co zabił kobietę i pozostawił w zamkniętym samochodzie w lesie w okolicach kaliska?

ten co w samochodzie zabił kobietę to ma już 33 lata ale to beznadziejny przypadek od dziecka patologia

Jak bys dobrze czytal to wszystkie dane pozmieniane i to jest ten co zebil matke 5 lat temu

Ten co zabił kobietę ma 32 lata. B. J. Siedziałem z nim w jednej ławce. Totalna patola i brak zainteresowania rodziców... Od 5 klasy podstawówki w poprawczaku...

Skąd był?

5 podstawówka to jeszczeza młody by odpowiadać karnie imbecylu. A jak uważasz łękawe za poprawczak to jesteś debil nieuleczalny

Durniu naucz się czytać ze zrozumieniem.

Nie 5 lat temu zabil matke

Noo,jeszcze z jedno takie spotkanie edukacyjne i mu dychę zdejmą

Pójdzie wtedy do tańca z gwiazdami....

dodaj komentarz
Czytaj także