Rejestracja i logowanie

Kolejne dzikie ptaki w elektrowni Bełchatów. ''Dbamy o nie i mamy nadzieję, że będą się tam rozwijać''

Wydarzenia 15-02-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum/PGE GiEK
35
Kolejne dzikie ptaki w elektrowni Bełchatów. ''Dbamy o nie i mamy nadzieję, że będą się tam rozwijać''

Sokoły w sposób szczególny upatrzyły sobie bełchatowską elektrownię. Wśród olbrzymich kominów pojawili się kolejni przedstawiciele tych drapieżnych ptaków i uwiły sobie drugie gniazdo na terenie olbrzymiego kompleksu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku koncern PGE GiEK poinformował, że w galerii nawęglania elektrowni zagnieździła się pierwsza para sokołów, której wykluło się pisklę. 

 

 

Wygląda na to, że sokoły wędrowne darzą szczególną sympatią bełchatowską elektrownię. Marek Ciapała, wiceprezes koncernu PGE GiEK, którego elektrownia jest oddziałem, pochwalił się, że pracownicy wypatrzyli kolejne gniazdo tych ptaków. 

- Mamy drugie gniazdo sokoła wędrownego w Elektrowni Bełchatów. Zadomowiły się na galeriach nawęglania elektrowni. Dbamy o nie i mamy nadzieję, że będą się tam rozwijać - powiedział Marek Ciapała, wiceprezes PGE GiEK. 

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku para bełchatowskich sokołów zagnieździła się w Elektrowni Bełchatów na poziomie 75 metrów nad ziemią, na galerii nawęglania jednego z 13 pracujących bloków energetycznych. Wówczas w gnieździe wykluło się pisklę, które zostało już zaobrączkowane przez ornitologów ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka.

komentarze (35)
Dodaj komentarz

Jakby się tak dobrze przyjrzeć, to w naszym uroczym miasteczku, ostatnimi czasy najwięcej jest pospolitych kawek, oczywiście dzięki zakulisowym działaniom pewnych sił...

sokul ptak drapierzny niemozna go denerwowac

trzeba elektrownie wylonczyc

Gniazda uwił sobie srokobobolce. Okres legowy niebawem się zacznie, co noc słyszę marcujące sie koty.

Pewnego dnia Elektrowni Belchatow będzie arką dla zwierząt oraz Luwrem dla garbatych i chromych z Pajęczna i Radomska

Nowe gatunki ptaszków zostały odkryte na elektrowni, pozoranci i splawiki. Te gatunki są odporne na wiedze, posiadają wrodzoną awersję do prac. Są roszczeniowe, mają silne poczucie swojego terytorium które znakują moczem co jest wyczuwalne chodząc po ciemniejszych zakontkach elektrowni. Do perfekcji opanowały stanie 20 min przed piętnastą na bramie i nerwowe spoglądanie na zegarek. Gatunek chroniony przez związki zawodowe, niespotykany na zachodzie Europy. Ze względu na PDO grozi wymarciem, średnia długość życia 64lata. Charakteryzuje się otyłością brzuszną i wskaźnikiem BMI powyżej 40, schorowane na cukrzycę, układ sercowo naczyniowy, reumatyzm.

Na kopalni można znaleźć skamieniałych z nudów górników torfowych.

Po elektrowni chodzi wymierający gatunek obiboków. Zieloni powinni objąć ich ochroną.

Biura na elektrowni zapełnione leniwcami. Wyższe kierownictwo reprezentuje swoją inteligencją poziom ameby.

To co dzieje się w elek. Bełchatów to można nakręcić film pt. Granice absurdu i nepotyzmu. Nie bez powodu akcje koncernu zleciały na dnoooo. Za niedługo będą poniżej 6zł a co dalej, tego nikt nie wie.

Pewnie tak....Sam wiesz najlepiej

Widziałem w misie chłodni kominowej pływające delfin oraz kałamarnice. O tym to nikt nie napisze

Na warzkowiznie łowione są ośmiorniczki, kalmary i krewetki do pańskiego. Śmierdzą pół metrowym mułem który zalega na dnie tego pięknego akwenu

Czy prawdą jest że w jadłodajni mega serwis serwowane są króliki i koty które zostały złapane na elektrowni? Kucharz raz w tygodniu serwuje kuchnię wietnamską, a danie dnia w zależnosci co złapie się we wnyki.

Może jakaś kamerka z celi byłego prezesika emoji

Myślące ptaki Szkoda ????

Chej sokoły omijajcie gury lasy doły

Skoro zwierzęta są taką chlubą elektrowni...to może przyszedł czas zadbać o koty , które tam rozmnażają się bez kontroli , głodują i schorowane odchodzą?

Po terenie elektrowni, to koty jak tygrysy chodzą, tłuściutkie i zadbane, dobrze wiedzą gdzie mogą dostać posiłek.

Masz rację koty duże i pojedzony. Jednego razu widziałem kota kto stojąc na dwóch tylnych łapach przewrócił pracownika elektrowni.

To nie wygląda tak słodko jak się szanownej Pani wydaje. Nie wszystkie wyglądają na tłuściutkie i zadbane...Widziała Pani raptem ze dwa dobrze odżywione osobniki , które kręcą się przy stołówce i na tej podstawie wrzuca taką opinię? To wyprowadzę z błędnego toku myślenia...Koty które tam przebywają ...pewnie nie z własnej woli , tylko ludzkiej głupoty. Mają tam naprawdę ciężki żywot i czasem bardzo krótki...Kopulują między sobą bez żadnej kontroli... odporność spada. Młode , które przychodzą na świat są przeważnie chore i niestety odchodzą. Faktem jest , że mały ułamek ludzi dokarmia je ....ale samo karmienie nie wystarczy , bo i tak nie wszystkie załapią się... Będzie następny miot i tak w koło...Proszę się przejść po elektrowni ...maszynownia , kotłownia. Wtedy Pani zobaczy te wypasione i zadbane koty.

To proszę się, tym zająć, na moim dziale koty są zadbane, ja nie dam rady wszystkich działów obskoczyć, jeśli Pan przebywa w tych okolicach to chyba żaden problem podrzucić kotom coś do jedzenia a nie tylko narzekać.

Ja nie narzekam , tylko zwracam uwagę na problem kotów w elektrowni. Bo nie wszędzie jest tak , jak to Pani pisze. Sam dokarmiam i to pewnie dłużej niż Pani i widzę co się dzieje. Dokarmianie , dokarmianiem...ale co chwila jest niekontrolowany wysyp młodych kociąt i tu zaczyna się problem. Nie wszystkie mają tyle szczęścia , żeby przeżyć i trafić w dobre ręce...choć niektórym udało się. Może i u Pani na dziale koty są dobrze traktowane...ale nie uwierzę w to , że są wysterylizowane i ich nie przybywa? Wszędzie jest tak samo...I trzeba by coś z tym zrobić...

Na moim dziale mamy założony fundusz dla kotów. Z zebranych środków kupujemy karmę "sheba". Karma pyszna kiedyś mój mąż po pijanemu zjadł. Pytał później gdzie kupiłam ten gulasz angielski? Mówił że bardzo dobry ale nie słony.

Niezły chlor z twojego męża, następnym razem zostaw konserwe dla psa dla rybek, chomików. Może powstanie nowy zawód tester karmy dla zwierząt? Z drugiej strony to jak trzeba być naźganym aby pomylić żarcie dla kota? Tylko patrzeć jak po pijanemu zajszczy łóżko, pomyli wazon z kwiatkami z dzbankie na sok i wypije wodę z pod kwiatków.

Konserwa dla ludzi kosztuje 18zl/kg dla kota 43zl/kg. Następnym razem daj mu szprotki w sosie pomidorowym będzie taniej.

W sklepie sprzedają batony dla psów, kup i trzymaj w lodówce. Jeżeli będzie smakować to powiedz mu ze kupiłaś baleron na promocji, zaoszczędzisz na miesie

niech pge zalozy jakas kamerke bedziemy sobje ogladac ptasia rodzinke

Ludzie co z was za barany! Przecież to napromieniowane zwierzęta są! Umrą jak w Czarnobylu! ;-( z czego wy się glupki cieszycie.. ;-(

widocznie powietrze elektrowniane im sprzyja

Koło elektrowni to powietrze czyste jest , gorzej dwieście kilometrów dalej.

W ELE i KWB to nie takie ptaki pracują z Pajęczna i Radomska

Nie ptaki tasiory

Super że gniazdują tam drapieżniki, dziwne że ekolodzy jeszcze ich nie uratowali przed trującym powietrzem ;-)

O ptakach to ekolodzy muszą milczeć, bo jak nie to całe ich straszenie ludzi "trującą" elektrownią pójdzie na marne. Nie mogą zmarnować tyle swojej pracy przez jakieś głupie ptaszyska.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także