Rejestracja i logowanie

Elektrownia Bełchatów uratowała Niemcy przed egipskimi ciemnościami?!

Wydarzenia 15-02-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
63
Elektrownia Bełchatów uratowała Niemcy przed egipskimi ciemnościami?!

Gdyby nie bełchatowska elektrownia, to Niemcom w ubiegłym roku groziłby blackout czyli przerwy w dostawie energii. Takie sensacyjne informacje ujawnił, podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. Złoczewa, wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.

Nie milkną echa posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. Złoczewa. Okazuje się, że podczas ożywionej dyskusji o zaletach wykorzystania złóż strategicznych i odnawialnych źródeł energii, wiceminister Adam Gawęda ujawnił, że w ubiegłym roku bełchatowska elektrownia przyszła z energetyczną pomocą naszym zachodnim sąsiadom, ratując ich przed groźbą blackoutu. Podczas swojego wystąpienia minister rządu PiS przypomniał, że Niemcy mają mocno rozbudowaną energetykę wiatrową do łącznej mocy 60 GW. Mimo to, nie uchroniło to tego kraju przed problemami z dostawami energii.

- Dzisiaj niezależnie od różnić w podejściu do tej kwestii, jedną zasadnicza sprawą , istotną z punktu widzenia nie tylko dnia dzisiejszego, ale też dla przyszłych pokoleń i kolejnych dekad,  nie powinniśmy rezygnować ze złóż strategicznych (...) W ubiegłym roku, gdyby nie Elektrownia Bełchatów, to naszym niemieckim sąsiadom groziłby po prostu blackout, pomimo tak dużych zainwestowanych środków. Gospodarka, osoby fizyczne, wszystkie instytucje państwowe, ale również i szpitale nie miałby dostępu do energii. Czy dzisiaj, mając na uwadze naszą odpowiedzialność, jesteśmy gotowi, by taki scenariusz realizować? Myślę, że nie. - mówił Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych.

Jak zaznaczył, "naszą odpowiedzialnością jest właściwe gospodarowanie dziś i w przyszłości zasobami surowców energetycznych" tak, aby do takich scenariuszy nie dopuścić. W swoim wystąpieniu wiceminister zaznaczył, że resort "jest za tym, aby koncesja dla Złoczewa została udzielona". Jednak ostateczną decyzję w sprawie tej inwestycji podejmie PGE. Zaznaczył również, że obok tradycyjnej energetyki należy też inwestować w nowoczesne technologie. 

- Stanowisko rządu jest jednoznaczne. Proces transformacji energetycznej powinien uwzględniać nasze możliwości. W nasze procesy technologiczne należy włączać, obok energetyki konwencjonalnej, również te technologie, które będą pozwalały na produkcję paliw w przyszłości - powiedział Adam Gawęda. - Patrzę na to w sposób odpowiedzialny, by nie ograniczać dostępności - dodał. 

Obecnie bełchatowski zakład jest największą elektrownią konwencjonalną w Europie, która zapewnia ok. 20-22 proc. energii elektrycznej w Polsce. W potężnym kompleksie zatrudnionych jest blisko 3 tys. pracowników. W elektrowni pracuje dwanaście bloków energetycznych. których moc osiągalna wynosi 5102 MW.

komentarze (63)
Dodaj komentarz

Zmiana prezesa PGE i zapowiedź porządków szczególnie w Bełchatowie. Wyobrażam sobie smutek Pieluchy, kto teraz przyjedzie na spływy kajakowe i grille. Ale będzie trzęsienie stanowiskowe. Koniec z dolnym i górnym Śląskiem.

Patrząc na ilość czerwonych łapek potwierdza się moja teza, w regionie mieszka dużo głupków, zdrajców i zaprzancow. Powodzenia.

koniec wengla czas na wiatraki

Nie będzie żadnego Złoczewa, PiS olewa polski węgiel. Węgiel na hałdach a import z Rosji na celego. Ostrołęka postawiona, Złoczew też. Ktoś tu dobrze pisał że największym przeciwnikiem Złoczewa jest PiS, święte słowa. Tylko pic a ciemnota i zaprzancy w to wierzą.

Lokalni pisowcy to zdrajcy regionu. Zapamiętajcie ich.

A Ruscy piszą, że ratują polską energetykę swoim węglem. Minister nie wspomniał?

Przecież tu jest podobnie. Polska nie ma normalnych rządów.

Ileż to już razy pisowcy ratowali świat ... Żeby jeszcze ktoś poza nimi to wiedział.

Jeśli zadawala Was działanie i efekty PiS w sprawie Złoczewa to nie róbcie nic, czekajcie. Na koniec PiS pokaże Wam środkowy palec jak ostatnio poseł Lichocka, nawiasem mówiąc wybrana z okręgu sieradzkiego, tam gdzie leży Złoczew. Działanie PiS pcha nas w kierunku biedy, w różnych obszarach, a naszemu regionowi grozi to szczególnie. Dziwi mnie tak duża ilość czerwonych łapek w tak ważnej sprawie. Jeśli politycy nie działają efektywnie to pozostaje nam działanie obywatelskie. To ostatnie chwile na działania w sprawie Złoczewa. Nie dajcie się zwodzić tym którzy dostali posady, podwyżki i opowiadają głupstwa delikatnie mówiąc. Pozdrawiam.

Nie zadawala. Ale nie znaczy to, że każdy mieszkaniec ma z trwogą zwierać szyki i organizować się do obrony PGE. Niech biorą się do roboty ci, którzy mają korzyści. Jest ich bardzo dużo więc na pewno dadzą radę.

Ale widzisz Babciu że się nie biorą i stawiam tezę że się poważnie nie wezmą. Będą kluczyć i robić pozory. A czasu nie ma. Decydenci z PGE nie są stąd. To sprytna strategia PiS aby ludzi na wysokich stanowiskach nie wiązać z regionem, łatwiej się rządzi. Po kontrakcie wyjadą a sprawy lokalne nie rozwiązane. Poprzednie rządy przed PiSem, jakie by nie były to na stanowiskach byli ludzie stąd, którym w jakieś części musiało zależeć na lokalnych sprawach. Co takich dyrektorów czy prezesów obchodzą nasze sprawy. Smutne jest to że posłowie wybrani stąd taki mechanizm popierają albo wręcz ludzi z poza regionu promują jak np. poseł Pielucha ludzi z dolnego i górnego Śląska. Zastanówcie się . Pozdrawiam.

No żesz... 2/3 byłych i obecnych samorządowców siedzi w PGE. Niech walczą.

Jeśli zależy wam na regionie to jest ten czas aby twardo stanąć po stronie naszej małej ojczyzny. Nie załatwi tego PiS czy inni gawędziarze. Żadna Pielucha czy Janowska. Tylko twarda postawa, róbmy stowarzyszenie w sprawie obrony regionu bo nasi wybrańcy mają nas w tyle.

To żart jakiś. Jakie stowarzyszenie? Rządzi PiS. Są posłowie z PiSu. Jest zespół składający się z posłów PiSu. Jest senator z PiSu. Wszyscy wyżej wymienieni czerpią zyski z PGE. I jeszcze stowarzyszenie?

stowarzyszenie oczywiście z pisu

I co z tego pisowskiego panowania, efekty proszę. Co innego mówią, co innego myślą, i co innego robią albo nic nie robią. Czysty PRL.

Ale kicha z pisiorami stąd, po co my głosowaliśmy na nich jak PiS topi region. Oni tylko myślą o własnej kasie. Tak nie może być. Trzeba robić referendum i gonić zaprzancow.

PiS uratował Niemców i kupił od nich 10 procent polskiego zapotrzebowania energii. Brawo, 20 mln ton obcego węgla, likwidacja polskich kopalni ( Krupiński). Czy PiS to partia pro polska? Co na to pierwszorzędna , posłanka stąd, Pielucha.

Jak to co, doi kasę. Przecież po to poszła w posłowanie. Do rozwiązywania lokalnych problemów to trzeba mieć pojęcie.

O rany uchroniliśmy Niemców od niechybnej zguby!!!!! I co Niemcy głupio Wam? Jednak opłaca się utrzymywać przez cały rok moce węglowe żeby w tym jednym dniu w roku uratować Wam ****. Wasze miny - bezcenne. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Skoro oni maja taki niestabilny system i drogą energię, a my taki stabilny system oparty na węglu i tanią energię to czemu ich saldo wymiany zagranicznej za ubiegły rok wynosi +10,6 TWh a nasze - 10,6 TWh. Oznacza to że oni mieli nadwyżkę produkcji i sprzedali za granicę a my musieliśmy dokupić energię z zagranicy i to głownie tą drogą z Niemiec i Szwecji. To o co qwa chodzi!!!! To kto komu ratuje dupę? Przecież w ubiegłym roku wyprodukowaliśmy o 6,5 TWh energii mniej niż w roku 2018. Oddaliśmy do eksploatacji nowe bloki węglowe ( Kozienice, Opole). W telewizorni słyszę, że Górnicy narzekają że zalega im węgiel na hałdach, a energetyka tego węgla nie odbiera i nie produkuje taniej energii. Niech mi to ktoś wytłumaczy. Szkoda że nikt na spotkaniu nie zapytał o to Ministra, bo tak sobie myślę że odpowiedź dużo by wyjaśniła w kwestii Złoczewa i problemów PGE z decyzją w temacie projektów węglowych, gazowych i OZE.

I co z tego wynika...nikt juz tego nie pamieta

Bo ich prad jest eko a nasz jest be. Najważniejszy jest marketing. Właściwie to w Polsce nigdy się nic nie opłacało. Cementownie, huty, stocznie podczas gdy u naszego sąsiada z za Odry wszystko prężnie działało i działa. Tak jest i w tym przypadku. Niemiec dobrze kombinuje.

Przepraszam za pomyłkę. Ich saldo wymiany zagranicznej to + 31,6 TWh

Jeszcze nie tak dawno pisałem, że OZE w obecnej formie może łatwo spowodować blackout. Niektórzy eko-fanatycy śmiali się. Teraz wszystko wychodzi. I nieodpowiedzialne działanie i zamykanie elektrowni może doprowadzić do długich przerw w dostawach energii. Wtedy greenpeace pod dynama od rowerów komórki będzie podłączać.

Do wszystkich ujadaczy nieudaczników w gadce tylko dobrych: dlaczego i zrobicie porządku z pileluchą i spółką skoro wam tak przeszkadza. Dlaczego nie zrobicie referendum za odwołaniem tego towarzystwa tylko ujdacie na dd Belchatow

Nie martwcie się drodzy pracownicy. Dzisiaj premier powiedział, że to praca szuka człowieka. W kleszczowskiej strefie na pewno wszyscy znajdą zatrudnienie.

Nie będzie żadnego Złoczewa póki balamutnicy są u steru. Kto daje im głos to zdrajca regionu.

Wysoki poziom, ton i styl komentarzy potwierdza, że PIS jeszcze długo będzie rządzić. W ten sposób na pewno tych nieudaczników pokonać się nie da. Co z tego że nie za Pisem jak i tak prostak.

Taki Blackout to przydałby się w Warszawie, ale może i w Bełchatowie też bo widać ostatnio, że mało kto sobie zdaje sprawę co to jest i skąd się bierze prąd.

ci wszyscy obrońcy klimatu krzycza żeby zamykać elektrownie na węgiel a później protestują że wszystko drożeje,bo wiadomo energia odnawialna jest dużo droższa,i to jest takie ich bezmyśne rozumowanie

Ja zawsze przecieram oko środkowym palcem.

Posiadacze akcji którzy tam nie pracują wiedzcie o tym ze jesteście współwłaścicielem tego zakładu wiec to wy powinniście tam pracować a nie ci co akcje sprzedali, wiec trzeba by wybrac się do dobrej kancelari i znaleźć sposób jak to ugryźć czyli po chlopsku zwolnić takiego bez akcji a przyjąć akcjonariusza .

Kto odpowie o zmarnowane miliony jakie kopalnia wydała na odprawy w programie dobrowolnych odejść i przyjmowanie w to miejsce pisowskich misiewiczow. Co na to naczelny kadrowy i jego przełożeni. Odpowiednie organy powinny się tym zająć.

No chyba rudy Tusk. Po to pomysł jego POpaprańców.

Naczelny kadrowy i jego przełożeni doją po 60, 80 tysięcy plus dodatkowe świadczenia i mają to w tyle. To strategia PiSu, nadoic.

Te odprawy z pdo to chyba pomysł ubiegłych rządów. Co do przyjęć teraz przyjmują pisowcy ale wcześniej platfusy czy czerwoni przyjmowali swoich? czy z urzędu pracy przyjęcia były...?

Ale ci nie musieli tego programu realizować, ale było im na rękę, bo mogli wpychać misiewiczow, a interes firmy mają gdzieś.

Przecież nikt do pdo nie zmusza. Jak nie chcesz to pracujesz dalej. A pomysł oczywiście platfusów był.

Bredzisz chłopie pdo było żeby zwolnic miejsca dla po tyle ze PiS ich ograł w wyborach i się machloje nie udaly

W elektrowni czy kopalni na każdym kroku widać dziadostwo i patologię. Pousadzali się na stołkach i tylko doją kasę. Takiego braku odpowiedzialności nie było nigdy, może ten Sasin co nieco ogarnie.

Całe to towarzystwo do wymiany,trzeba być nie lada specem żeby akcji PGE spadły do 6,1 złotych

Napisz do Brukseli by się odj.bali od polskiego węgla a akcje pójdą w górę.

Dywidendę byś łyknął, co? emoji

Dywidenda wtórny analfabeto, nie zależy od kursu spekulacyjnego giełdy, ale od rzeczywistych zysków na majątku akcyjnym

Pytacie co jest przeszkodą aby powstała odkrywka Złoczew, to odpowiadam, największą przeszkodą jest PiS. Bałamucić już piąty rok i co, zero, nic. Nawet koncesji nie ma choć wydają ją organy pisowskie. Póki będzie PiS nie będzie żadnej odkrywki. Nie dawajcie się bałamucić, Pieluchom i innym gawędziarzem.

Jak przyjedzie PO/SLD/Wiosna to będzie Złoczew?

Pogadali sobie, pojedli ciasteczek, wody się napili, niektórzy nawet trochę pokrzyczeli i nadal nie wiemy nawet co konkretnie stoi na przeszkodzie żeby uzyskać tą koncesję i dlaczego tak to się opóźnia. Rząd pokazuje nam regularnie że jak na czymś mu zależy to załatwiają ustawę ekspresem w jedną noc, senat nawet jak ją cofnie to w drugą noc odrzucają poprawki a za 2 dni prezydent podpisuje. Gawęda twierdzi że zależy od PGE, gdzie zarząd, dyrekcja i wszyscy od kierowników w górę to ludzie związani z PiS.... Zwyczajne robienie z ludzi kretynów żeby wierzyli nadal w ściemy z koncesją na potrzeby kampanii.

Powinniście przyzwyczaić się do gestu środkowego palcaemoji

Tak jak Lichocka, zresztą wybrana z okręgu sieradzkiego, a tam jest Złoczew

Wszyscy popierają, są za, a Złoczewa jak nie było tak nie ma.

W kompleksie zatrudnionych jest nie 3 a jakieś 12 tysięcy pracowników. To elektrownia, kopalnia i kilka spółek zależnych PGE. NIECH SE REDAKTOR SPRAWDZI I SPROSTUJE

Wogole dzięki elektrowni większość prowadzi normalne życie a tak by mieszkali w gliniankach krytych strzechą. Taka prawda tyle glabow co tam pracuje to nie mają nawet szans utrzymać się w normałym zakładzie pracy

3 tysiące pracowników, największym pracownikiem jest Dawid, zięć naczelnego grabarza kadrowego od Pieluchy.

Damian z tego 2500 to barany i nieroby .

No wielką pracownicą u nas jest też Marzenka od Pieluchy. Nic nie robi tylko innym obrabia tyly.

Ta to jest wyjątkowa szuja, skąd ona jest.

Żeby coś robić to trzeba wiedzieć do czego się człowiek wynajmuje, no chyba że pisior.

A kto od Pieluchy nadaje się do pracy. Tylko kasa a robotę niech robią inni. To pisowska patologia za którą odpowiada kadrowy, też od Pieluchy.

A ten specjalistaGawęda gawędziarz to skąd się wziął?

wspolpraca z Niemcami i jeszcze pomoc,to szto kolaboracja gdzie jest jaki,duda zrobic porzadek z PGE pozamykac wszstkich

W ogóle gdyby nie elektrownia Europa byłaby ciemna emoji

Jaaa Europa zamarła ....

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także