Rejestracja i logowanie

Kwiaty i wspólna modlitwa pod pomnikiem. Uczczono rocznicę śmierci generała Kuklińskiego

Wydarzenia 12-02-2020 Autor: Emste Foto: Facebook/Miasto Bełchatów
15

Mija 16 lat od śmieci generała brygady Ryszarda Kuklińskiego. Zmarł 11 lutego 2004 roku. Rocznicę jego śmierci uczcili przedstawiciele władz miasta, szkół i placówek kultury. Uroczystości odbyły się pod pamiątkową tablicą – przed parafią farną w Bełchatowie. Były oczywiście kwiaty i modlitwy w intencji ojczyzny.

A oto historia Generała Brygady, Ryszarda Kuklińskiego (za belchatow.pl). 

Gen. bryg. Ryszard Kukliński urodził się 13 czerwca 1930 roku w Warszawie. Pochodził z rodziny robotniczej. Bardzo wcześnie stracił ojca, który zginął w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen. W trakcie okupacji jako kilkuletni chłopiec już działał w konspiracji - kolportował ulotki organizacji „Miecz i Pług”. Po wojnie podjął pracę we wrocławskiej Miejskiej Straży Ochrony Obiektów, a w wieku dwudziestu lat ukończył szkołę oficerską.
Przez całe lata 70., działając pod pseudonimem Jack Strong, przekazywał on amerykańskiemu wywiadowi strategiczne plany Układu Warszawskiego, dotyczące między innymi sowieckiej inwazji na Europę. Również on poinformował o planowanym w Polsce stanie wojennym. Przekierowywaniem tajnych dokumentów Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) zajmował aż do 1981 roku. W końcu władze Polski Ludowej uznały 
Kuklińskiego za zdrajcę i wydały na niego wyrok śmierci.


Po ucieczce z kraju Kukliński schronił się w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował jako ekspert Departamentów Obrony i Stanu. W życiu – bez względu na sytuację, w której się znajdował - kierował się przekonaniem, że „miłość żąda ofiary i wierności, wierności dla jednego Boga i jednej, jedynej ojczyzny – Polski”.


Generał Ryszard Kukliński zmarł 11 lutego 2004 roku w Tampie na Florydzie. Urna z jego prochami została złożona w Alei Zasłużonych na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. O czynach Ryszarda Kuklińskiego i ich znaczeniu dla wolnej Polski pamiętają również bełchatowianie. Na tablicy, znajdującej się przy kościele przy ul. Kościuszki, widnieje bowiem napis: „Płk Ryszard Kukliński 1930-2004 – Wielkiemu Polakowi w hołdzie za podjęcie samotnej walki z komunistycznym imperium zła, w obronie demokratycznego świata”.

2 września 2016 roku prezydent Andrzej Duda, za działania na rzecz niepodległości Polski, mianował pośmiertnie Ryszarda Kuklińskiego ze stopnia pułkownika na stopień generała brygady.  

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Postać pułkownika Kuklińskiego ma wiele niedomówień i zawiłości. Z mojego punktu widzenia to karierowicz za wszelką cenę, jeśli składał przysięgę wojskową za PRL, to była lojalką dla całego układu warszawskiego włącznie z ZSRR. Złożenie przysięgi stanowi gwarancję przestrzegania umowy, dotrzymania zobowiązania, wywiązania się z powinności. Jeśli miał inny światopogląd mógł nie wstępować w szeregi LWP, tylko działać w ukryciu i być agentem cywilnym lub odmówić służby i iść do więzienia. Cały Jego życiorys dostępny jest na Wikipedii. Proszę czytać ze zrozumieniem. Oczywiście współczuje za jego rodzinne dramaty, ale kto Mieczem Wojuje Od Miecza Ginie. To jest moja opinia, jeśli zadałaś sobie tyle trudu aby ją przeczytać bardzo dziękuję mam nadzieję że ją uszanujesz.

Co tu dużo mówić, "Bohater czy zdrajca "? Dla czerwonych napewno zdrajca !!! Facet miał tyle odwagi, że niejeden z was musiał by co dzień w pampersie chodzić!! No ale pisać jest najłatwiej..

A dzisiaj jak jakiś poseł poskarży się na Polski rząd w Brukseli to jest zdrajcą. Jak ktoś sprzedawał za dolary tajemnice wojskowe to jest bohaterem.

Nawet osustka wyborcza ze swoim mscicielem z grocholic się pojawiła.Nie ma roboty wurzędzie miasta? Luzik?Jeszcze tu was nie było nygusy.Tylko byle na zdjęciach się pojawiać.

Pani Ewa, urocza i piękna, jak zawsze

Enteligencja bełchatosko, jak z koziej d..."

Modlitwa za zdrajcę Ojczyzny, chyba do Lucyfera ! Bo Bóg YHWH brzydzi się zdrajcami." Lepiej by było by się taki człowiek nie urodził " Ew.Mat.26/24. "Wtedy Judasz który zdradził, żałował tego zwrócił 30 srebrników, oddalił się poszedł i powiesił się" Ew.27/5.Czy ktoś modli się za Judasza i składa mu kwiaty ?

Co za paskudne geby

Jak można ZDRAJCY składać kwiaty ? Splamił mundur honor żołnierza LWP za amerykańskie dolary. To nawet ci co dla nich szpiegował brzydzą się takimi Judaszami .

O i elektryk bez szkoły udaje oczytanego.

Nie udaje.Jemu się wydaje że taki Jest debeściak, a na sali śmiech

Z tą pisowską ekipą wróciła do życia stara wczesnopeerelowska maksyma, że "nie matura lecz chęć szczera czyni z ciebie oficera". Wstyd i żenada.

A oni tylko z tymi kwiatami paradują...

zdrajca agent imperium faszystowskiego ameryki

.....urocze.....

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także