Rejestracja i logowanie

Bilans wichury w Bełchatowie i okolicy. Połamane drzewa na drogach. Strażacy w akcji [FOTO]

Wydarzenia 10-02-2020 Autor: Greg Foto: OSP Drużbice
6

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem w całym województwie łódzkim. Jak sytuacja wygląda w Bełchatowie i okolicach? Dotychczas strażacy wyjeżdżali do połamanych drzew, które zalegały na lokalnych drogach. Na szczęście nikt nie ucierpiał.  

Łącznie pięć wyjazdów do powalonych drzew, które zalegały na drogach powiatu, odnotowali strażacy w związku z silnym wiatrem. Jak informuje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, jednostki OSP usuwały połamane konary we Wdowinie, Gręboszowie, Woli GłupickiejRożniatowicach (gm. Drużbice) oraz na Trakcie Puszczańskim (gm. Szczerców).

- We wszystkich wspomnianych przypadkach działania strażaków polegały na usunięciu przewróconych drzew, które leżały na jezdni. Nikt nie ucierpiał w tych zdarzeniach, tak więc można ocenić, że na razie jest dość spokojnie – powiedział dyżurny bełchatowskiej Straży Pożarnej.

Jak dodaje, jedynie w Gręboszowie uszkodzony został płot jednej z posesji znajdujących się przy drodze.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Na trzecim zdjęciu widać że stare usunięte drzewko które można było by własnymi siłami odsunąć na bok. No ale po co, tak myśli lewe społeczeństwo powiatu. Trzeba zadzwonic zglosić. Przyjadą zrobią

Dokładnie stare słuche drzewo poleciało widać gołym okiem jak ktoś się zna

Strażak sam na pomoc mknie....co to za strażacy co ognia nie widzieli tylko w butelce wiśnie...????

Czy nie można wcześniej wyciąć starych drzew ,tylko czekać aż je wywróci wiatr i stworzą zagrożenie dla ludzi?

mnie prawie zdmuchlo jak rowerem jechalem

No fakt 5 drzew jest o czym pisać.... A jak były większe wichury to cisza.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także