Rejestracja i logowanie

Prezydent Andrzej Duda mówił o planach wobec elektrowni Bełchatów podczas inauguracji kampanii

Wydarzenia 05-02-2020 Autor: Greg Foto: kancelaria prezydenta / Jakub Szymczuk
57
Prezydent Andrzej Duda mówił o planach wobec elektrowni Bełchatów podczas inauguracji kampanii

Wobec elektrowni Bełchatów są plany, aby stała się bardziej „proklimatyczna” - powiedział prezydent RP Andrzej Duda, podczas inauguracji kampanii wyborczej w Lubartowie. Dziś ogłoszono, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Dlaczego o bełchatowskim węglu i elektrowni rozmawiano akurat podczas wizyty na Lubelszczyźnie?

Temat bełchatowskiego zakładu podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa wywołał młody człowiek, który przyniósł transparent z napisem „Chroń klimat, chroń ludzi”. Po chwili ktoś z publiczności próbował mu go zabrać. Po interwencji prezydenta Andrzej Dudy, transparent protestującemu nastolatkowi oddano.

- Młodzież ma prawo domagać się tego, żeby była realizowana polityka, która w istocie prowadzi także do unowocześnienia kraju. Przede wszystkim są dwie rzeczy, o które musimy zadbać. To jest z jednej strony klimat, ale także powietrze, bo to są dwie różne sprawy. Zwłaszcza powietrze w wielkich miastach, takie jak moje miasto, z którego ja pochodzę - Kraków - powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpienia przyznał, że „dzisiaj mamy problem, ponieważ przez 40 lat w czasach, kiedy nie byliśmy państwem w pełni wolnym i w pełni suwerennym (...) stworzono taką energetykę w Polsce, jaką stworzono, czyli opartą na węglu". "To jest prawda, że musimy dzisiaj w zdecydowany sposób dokonywać przekształcenia naszego sektora energetycznego po to, żeby był on sektorem bardziej sprzyjającym klimatowi" - powiedział Andrzej Duda.

Zaznaczył, że Polska inwestuje w tzw. zieloną energetykę, która w najbliższych latach będzie rozwijana, m.in. poprzez budowanie farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Po chwili zaprosił młodego obrońcę klimatu do akcji sadzenia drzew. Wówczas młody człowiek z transparentem bezpośrednio zwrócił się do prezydenta RP, wspominając o ilości dwutlenku węgla produkowanego przez bełchatowską elektrownię.

Prezydent Andrzej Duda odnosząc się do tematu bełchatowskiego zakładu, powiedział, że "prawdą jest, że jest to elektrownia, która działa na węgiel brunatny". Dodał też, że w Niemczech takich elektrowni jest bardzo dużo. Prezydent Duda zaznaczył, że są poważne plany wobec bełchatowskiej elektrowni.

- Również co do Elektrowni Bełchatów są bardzo poważne plany, aby ją przekształcić tak, aby właśnie stała się proklimatyczna, tym bardziej, że zasoby węgla w Bełchatowie się kończą. Zapewniam, że działania w tym zakresie są podejmowanie - zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

komentarze (57)
Dodaj komentarz

„Pozostał tylko pic, a za nim pustka – nic” i tylko tak można podsumować mocno żałosny jazgotliwy szczebiot lemingów. Niemal wszyscy pozornie widzą, ale nie dostrzegają prawdy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, choć niemal niemożliwa dla zaakceptowania dla lemingów. Nie znają historii, nie uczą się (bo i po co…) i płaczą, że oni „nie budują Złoczewa” i „Janowska nic nie robi…”, sami też nic nie robiąc w oczekiwaniu na uczciwość wybrańców i cud opatrznościowy. Gdyby znali historię, która jest matką i macochą decyzji o życiu, to żaden z wyborów drogi Polski pokomunistycznej nie byłby obrazem grabieży, destrukcji, zniewolenia ludzi, zdrady stanu i wszystko dotyczy BOP-u. Duda ma zadanie pod nazwą „wygrać wybory” i dla 10 tys. głosów będzie opowiadał bajeczki bez pokrycia o „planach dla Bełchatowa”. Prawda jest brutalnie mało optymistyczna. Jak pokazuje historia, plan budowy BOP-u (plan ekipy Gierka) został skutecznie zniszczony i to do tego stopnia, że Elektrownia została postawiona w najgorszym (nieplanowanym) miejscu (na złożu), a góra Kamieńsk, gierkówka i obszar na wschód to bogate złoża zablokowane prze manipulacje wrogiej frakcji w PZPR, której dzieci teraz „ratują Bełchatów”. I byłoby na tyle. Inteligentny rozumie, leming dalej brnie w niewolnictwo i głupotę wyboru… A Złoczew to tylko 480 mln ton drogiej gliny, bo jakość gorsza od Chabielic i do tego przykryta S8, przez wybranego tutaj Grabarczyka (wbrew decyzji UE)… Ale tego Janowska wam nie powie.

Mam plan, wykonam go sam.

Załatwiłam GKS załatwię i Złoczew

Wracaj do Radomska.

Njalepszy prezydent od 89 roku i tyle ****y i komuchy idzdzcie palic znicze POd sądem hahahahahaaaa

Boże AKCJE po 6,50

Jeszcze rok porządzą i będzie 6,50 za wszystkie.

Spoko głosuj na PO/lewice a sprzedadzą PGE i problem będziesz miał z głowy.

Konfederacja

Jeśli chcemy ocalić Polskę to tylko konferencja daje jakieś światełko w tunelu zdrady i zaprzaństwa.

Jak Bełchatów zagłosuje na Dudusia to znaczy że stracił resztki rozumu.

a na kogo mam głosować na qrwe z paltformyantyobywatelskiej błońską? na kłamce oszusta ****a z lewicy, czy na ruskiego trolla z konfederacji ? hmmh ? 

Oczywiście; głosuj na kastę smoleńską , to twój poziom ,więcej i tak nie zrozumiesz, przecież jesteś z „miasta”

Odpowiedz mi debilu na kogo wiec mam glosować? wychowałem sie na wsi pajacu 15 lat na wsi 20 lat w mieście wiec nie trafiles geniuszu tak mam wyższe wykształcenie studia dzienne, pracuje nie biore 500+ al glosuje na PIS wytłumacz mi i wksaz na kogo ma glosować mądralo? bo narazie póki co to na Dude zagłosuje pajacu

Na tych studiach ci się tak stało?

Może wskażesz na kogo zagłosować?

Nie ma dobrego kandydata! Podpisywać zlecenia kaczki może każdy. Funkcja prezydenta w tym kraju jest zbędna, jeśli prezydent ma mieć tyle do powiedzenia, co aktualnie urzędujący.

..proklimatyczna"czyli o Złoczewie zapominamy.Oczywiście jak nas odwiedzi to zapowiedzi że Złoczew będzie.

Jedynym kandydatem który daje szansę dla Polski jest Bosak z konfederacji. Reszta to wielki pic. Ale do ciemnego luda to nie dociera. Duduś znowu obiecuje, ile zrobił z tego co obiecywał 5 lat temu.

Zejdź na ziemie.

Jak może być Złoczew jak inwestycyjny od Pieluchy w KWB nie ma czasu się tym zajmować. Jest ciągle w podróży ( najwięcej przejechanych km w firmie) a jak jeszcze mu zostaje resztka czasu to suszy piasek w rodzinnej firmie w Bogumiłowie koło kopalni i sprzedaje do Knaufa. Poza tym to ma od wielu lat proces karny, zresztą razem z Pieluchą za sprawy w starostwie pajęczańskim. Za co ta kasa z kopalni, niczego nie wnosi do firmy. Ale jest od Pieluchy. To się w głowie nie mieści, a jego przełożeni są w wielkim strachu. Kto wierzy że tacy ludzie zbudują Złoczew.

Ale kicha z tym Mariuszkiem od Pieluchy.

Kto to? O kim mowa?

BĘDZIESZ SIEDZIAŁ!!!

chyba ty PO****

Będzie atom

Oby, ale zgodnie z info wiceministra pierwszy atom nie w Bełchatowie więc podejrzewam że jednak Złoczew (bez zbędnego rozgłosu) i w trakcie eksploatacji wyrobiska budowa atomu zresztą to logiczne i uzasadnione.

Adrian powie wszystko byle znowu naiwny Suweren poszedł i głosował na marionetkę Zwykłego posła

A bul to nie podpisywał ustaw PO-PSL przecież to jego środowisko obaj są członkami partii z której nadania startowali na prezydenta więc i poglądy zbieżne z rządem.

Mam nadzieję że wyborów nie wygra

Tzn. kto jak nie on? Hołownia-celebryta z platfusem (szef sztabu)? Kidawa to taki bul w sukience... Kosiniak biegał po ulicach z PO-Nowoczesną i KOD-em przestał jak zauważył że punktów procentowych nie przybywa (niewiarygodny) no i rodzynek Biedroń, opisywać go nie trzeba.

Duda? Facet bez jaj, tożsamości, kręgosłupa? Obłapiajacy na oczach żony kobietę, która uczynił sierotą źle przygotowując lot swojego szefa?

"... tym bardziej, że zasoby węgla w Bełchatowie się kończą." jak sie kończą ??? a Złoczew ???

Grażyna Grażyna czytaj ze zrozumieniem - czy Złoczew to Bełchatów ....

Gabi ciemnoto

A elektrownia Bełchatów to co...?

DZBAN tyle i az tyle

Ta unia wykończy nas i całą Polskę precz z unią

No i co wiesniaki. Sam prezydent mowi ze ta eletrownia to przezytek komunistyczny, a wy tu o Japonii. Wi2lcy obroncy wegla haha patalachy.

Jeszcze dwa lata temu wszyscy otwierali złoczew, a teraz co? Co to się stało się?

"Proklimatyczna"? To jasne - "wyłączona".

Czy wy zieloni na serio myślicie, że auta elektryczne to przyszłość? A ile trzeba wyprodukować energii elektrycznej, żeby je zasilić? Ekogłupki. Młodzi myślą, że spaliny diesla są złe. Są. Ale o co wam chodzi z elektrykami bez co2 ze spalin za to na prąd?!?!?!?!?!?!?

Won od Bełchatowa zazdrośnicy na zasiłkach!

Sory bo sory Adrian ale **** cię pies. Wypiierdalaj.

koniec wengla czas na eko !!!!!!!!!!!!!!!!

Może 2 lata temu na barborce była mowa że dopóki on jest prezydentem Polska weglem będzie stała

Miejmy nadzieję, p. Duda nie konfabuluje na użytek kampanii wyborczej, bo rzeczywiście z elektrownią Bełchatów coś trzeba zrobić. dwa lata temu opublikowałem artykuł na ten temat: "Jaka, w tym kontekście, przyszłość dla Bełchatowa ? Odkrywka Złoczew musi być uruchomiona. Jednocześnie należy rozpocząć głęboką modernizację najstarszych bloków. Najpierw blok nr 1 a potem nr 2 należy przebudować na bloki gazowe. Kolejne dwa należy przekształcić w odnawialne źródła energii (OZE). Następne dwa a może cztery powinny funkcjonować jako instalacje termicznego przetwarzania odpadów komunalnych z odzyskiem energii, analogicznie jak w Rzeszowie. Paliwem mogą być odpady komunalne z Łodzi i okolicznych miast oraz z Częstochowy. Przyszłość kolejnych bloków zależy od ... Japończyków !. Może zdążą do tego czasu wdrożyć na skalę przemysłową technologię wykorzystania wodoru jako paliwa dla elektroenergetyki." Więcej pod adresem https://www.facebook.com/DemokracjaDlaWszystkich/posts/1831793150265866?__tn__=K-R

Panie prezydencie proszę zostawić niezbędną ilość osób do obsługi tego obiektu a resztę statystów odesłać na zasiłki dla bezrobotnych.Dzięki temu elektrownia i kopalnia będzie generować większe dochody dla państwa.

Oto nowa twarz komuchów - Budyń

A ten krzykacz to co ?

Pis zaora Bełchatów

Po **** taki artykuł który nic nie wnosi do niczyjego życia ? Nabijanie wejść i nic więcej...

Czyli będą zamykać.., ps. Teraz Polska to jest dopiero wolnym państwem hehehe

PiS obnażył słabość Polski w związku członkostwem EU, unia w olbrzymim stopniu nas ogranicza. Dopóki rządzili z PO to nikt tego nie dostrzegał bo wykonywali co w Brukseli/Berlinie wymyślali teraz jak Polska chce inaczej po swojemu z korzyścią dla kraju to się okazuje że nie bo nie.

Polska nigdy nie była wolnym krajem ale jest szansa ze nim w koncu będzie jedyny gosć który umie się postawić to jest nasz obecny prezydent,poprzedni dobrze czytał z kartki

Całkowity brak logicznego myślenia

czyli źle dedukujesz

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także