Rejestracja i logowanie

Kolejna edycja Męskiego Różańca w Bełchatowie. Coraz więcej mężczyzn bierze udział w publicznej modlitwie [FOTO]

Wydarzenia 03-02-2020 Autor: Emste Foto: Emste
96

Kolejna, VII już edycja "Męskiego Różańca" ulicami Bełchatowa już za nami. Tradycyjnie już, wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary. Zaraz po nabożeństwie, mężczyźni ruszyli w kierunku parafii farnej z modlitwą - tym razem w intencji pojednania chrześcijan.

 

Męski różaniec na stałe wpisał się już w bełchatowski rozkład wydarzeń. Pierwsza edycja odbyła się w sierpniu ubiegłego roku, a udział w niej wzięło około 100 mężczyzn. W minioną sobotę miała miejsce kolejna, VII już edycja Męskiego Różańca. Trzeba przyznać, że mimo tego, iż brakuje oficjalnych statystyk, z miesiąca na miesiąc Męski Różaniec zrzesza coraz więcej osób. Można więc wysnuć tezę, że akcja rodzi pozytywne odczucia, co potwierdzają księża.

- Ludzie na ulicach są pozytywnie zaskoczeni, kiedy mijają korowód chwalący Pana Boga. Ciągle słyszymy pozdrowienia "Szczęść Boże" lub "Niech będzie pochwalony..." - mówił ks. Stanisław Jaskuła, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary.

Akcje bardzo ciepło przyjmują też sami kapłani

- My, jako kapłani postrzegany to jako coś wspaniałego, jako wielki dar od Pana Boga [...] Musimy pamiętać, że jeśli człowiek całkowicie zawierzy Panu Bogu, zawierzy Maryi, wtedy właśnie dzieją się cuda - mówi ks. Stanisław Jaskuła. 

W trakcie rozmowy, duchowny zaznaczał też, że jako inicjatywa będąca w pełni zorganizowana przez ludzi świeckich, jest bardzo potrzebna. Modlitwa różańcowa, jak tłumaczył ksiądz, jest bowiem niezbędna do pokonania szatana.

- Modlitwa różańcowa to zmaganie się ze złym duchem. Walka z szatanem, który wchodzi w różne obszary życia społecznego, ale też w nasze życie osobiste – mówił ks. proboszcz Jaskuła.

Kolejna edycja "Męskiego Różańca" odbędzie się w pierwszą sobotę marca.

 

 

komentarze (96)
Dodaj komentarz

Sama mlodziez

Dobrze , że jest ich tam tylko garstka, bo może w ten sposób, nie zmienią oblicza tej ziemi.

Każdy ma prawo do rozgrzeszenia za swoje, nawet najcięższe, grzechy. Ale sądząc po tym, że zadają sobie ten trud co roku, wydaje się on być nadaremny. Być może pomogła by zmiana odzienia na worki pokutne i biczowanie się?

Sądząc po tym, na kogo bełchatowianie w większości głosują, trudno się dziwić, że ci ludzie próbują się pokazać. To jest ich pięć minut.

znaleźli sę świętoszkowie.Jeden miał rodzinę a kręcił pornole i wrzucał na fora drugi brał urlopy i śmigał na panienki a żona w w domu

Nastepnym razem bede blokowal. Meski? W kraju równauprawnienia? To ogolnie jest brednia Pozmywał bys w tym czasie i zrobiłby więcej pożytku.

czy to na prawdę rok 2020 . Patrzę na to i mam wątpliwości.

"Lud ten czci mnie wargami ,ale serce ich daleko jest ode mnie.Daremnie mi jednak cześć oddają głosząc nauki które są nakazami ludzkimi"Ew.Mat.8/6.

Bełchatów taki wielki, bez przewodnika by nie dali rady, pogubili by się chłopcy

Chodzą szukają pracy, bo urząd ma słabe oferty, patrzą gdzieby tu jeszcze coś zrobić dobrego dla miasta może społecznie ulice poszatac jak tyle wolnego, każdy ma jakieś hobby

A gdzie oni iść?

Kiedyś na krzyżach wieszali ŁOTRÓW .......a teraz ŁOTRY noszą krzyże

Niech sobie chodzą,jeśli mają taką potrzebę,ale czemu nie ma różańców w intencji chorych dzieci ,przebywających na oddziałach onkologicznych, w intencji ofiar pedofilii ,w intencji ludzi starszych,schorowanych,niedołężnych , ludzi ,których ciężko dotknął los,w intencji ludzi ubogich,bezdomnych .....

Ponawiam pytanie kiedy odbędzie się marsz w intencji ofiar księży pedofilów?

A ja kiedy w intencji nauczycieli pedofilów

Jakaś nowa afera z nauczycielem-pedofilem? Znowu Kuratorium przeniosło zboczeńca do innej szkoły i nie powiadomiło prokuratury? Typowe. Zawsze tak robią...

To był katecheta.

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

Same zakazane mordy na zdjęciach. Stare chłopy które nic nie mają do roboty w mieszkaniu z babą. Bóg odebrał im chęci i możliwości heheheh

Trzeba było przyjść i ich opluc na miejscu a nie cwaniakujesz w internecie. Pełno takich anonimowych cwaniaków co nic im w życiu nie wyszło i siedzą w domu. Mama kupiła internet i obrażają innych.

Na tortury go!! W imie boga!!

Co Ci człowieku to przeszkadza. Żyj i daj żyć innym.. Szkoda słów

Otoz ide chodnikiem i musze zejsc bo idios ida i blokuja chodnik

"Dla motłochu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna"

Jest mi żal tych intelektualnych sierot.

Żal to ci **** ściska

Nie żal, tylko proboszcz.

Pisowscy fanatycy daja lapki w dol lub gore. Siedza kasuja ciasteczka i daja lapki i tak w kolko. Po kilku minutach mam 4 w dol :-D masakra

Miasto mocherow. Pedofile sie ciesza bo maja duzo klientow co wiaze sie z kasa na gwalcenie biednych dzieci

Pamiętaj cwaniaczku ze tu nie jesteś anonimowy a to co piszesz podchodzi pod art 196 KK wiec uważaj co piszesz bo możesz być zdziwiony jak zapukaja smutni panowie.

Przeciez za prawde nic nie zrobia . Rozumiem jakk by ktos szkalowal. Ksieza to pedofile i tyle

Jeżeli prokuratura będzie tak samo sprawna jak wobec pedofilów to nie ma się czego bać. A zresztą za mówienie prawdy skazują tylko w ustrojach dyktatorskich

Te sygnalizator

W rozumieniu większości komentujących na tym forum jestem lewakiem, jeżdżącym na rowerze wegetarianinem, pewnie gejem. Realnie oczywiście nie i moje poglądy są gdzieś po środku z mikro skinieniem w lewo. Widze tych panów na ulicach i w pierwszej chwili myśle: no co tu się Ku&^%wa wyrabia, czy oni zwariowali? Ale po chwili przychodzi druga myśl: każdy ma prawo chodzić z czym chce po mieście i robić co chce. Jeśli jest to dla nich ważne, to nawet jak wam wydaje się że to niestabilność psychiczna to proszę o szacunek do czyichś poglądów bo któregoś dnia ktoś może nie szanować Waszych (chociaż pewnie już nie szanuje bo to taki kraj się zrobił). Jakkolwiek to ich sprawa i nikomu nic do tego!

Czyli w twoim rozumku paradujacy homo też są wariatami i niestabilni psychicznie ?

Przypadłość dewocji dotykała kiedyś schorowane starsze kobiety, dziś najwyraźniej słabszych psychicznie mężczyzn.

A kto broni wyjść ateistom i przejść przez miasto? Tylko co będą robić? Żyjemy w wolnym kraju. Każdy może przejść przez miasto. Ale nikt nie ma prawa pluć na bliźniego za to jakiego jest wyznania. Nikogo nie przywożą autobusami. A ci co najbardziej pluja to pokazują swoją miłość do bliźniego. Widać to później w relacjach. Nienawiść i flustracja bo mnie w życiu nie wyszło to opluje drugiego. Piszą później jadowite kometarze. Tylko ze ci ludzie maja wasze jadowite komentarze gdzieś. Będą się i tak spotykać bo łączy ich wiara. Gdyby wszyscy tacy byli żyło by się lepiej. Oby tak dalej się działo trzymam kciuki.

Do roboty zagonić, a różańce zrobić ze stukilowych kamieni obłudnicy

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie“ (Mt 6,5-6)

To się naprawdę dzieje?

A szary wróbel na początku

Brakuje ludziom miesięcznic, to im odbija.

To taka powtórka z Grą o Tron tam też byli tacy świeci tacy wroblowie smutne Panowie zajmijcie się czymś potrzebnym Może bo garów do żon do dzieci do wnuczków do czegoś potrzebnego Średniowiecze pewnie na listach w kopalni i elektrowni wpiszecie się o podwyżkę

Co oni mają w tych głowach?????

za żone by miała tylko mniwe

Zje... y i nieroby! Kto mieczem wojuje ten od miecza.....

jak będą chodzić pojedynczo TO BĘDZIE ICH JESZCZE WIĘCEJ , ale chyba są tam małżeństwa więc chodzą parami .

Fornale i tyle

Żygac juz sie chce od tego czytania o pochodach z krzyzem po ulicy. Nie macie innych tematow do pisania? Takie atrakcje Bełchatow oferuje? Zupełnie jak w średniowieczu.

Podobno w niehandlowe niedziele ma być publiczne kamienowanie na Placu Wolności pod pomnikiem Marszałka. Z honorowym patronatem odpowiednich instytucji.

Strasznie to niemęskie.

Najbardziej męskie jest cwaniakowanie za klawiatury.

a kiedy modlitwa za skuteczne ukaranie księży pedofilów ?

"- Ludzie na ulicach są pozytywnie zaskoczeni, kiedy mijają korowód chwalący Pana Boga. Ciągle słyszymy pozdrowienia "Szczęść Boże" lub "Niech będzie pochwalony..." ". Ludzie latają w kosmos a w Bełchatowie średniowiecze...

A kiedy marsz dziewic?

Zaraz po ogólnopolskiej pielgrzymce księży pedofiluf.

Te same gęby co z GejKSą po pasach łaziły.

Inkwizycja też chodziła z krzyżem .

IZWINITIE , BIGOTY IDUT

Witam, dlaczego sa to marsze tylko mężczyzn? Chcecie podkreslic jaki to wyjątek ze mezczyzni sie modlą? Po co poglebiacie te roznice? Mezczyzni tez sie modlą, to nic nadzwyczajnego a wy tymi marszami sami krecicie sobie bata poglebiajac błędne przeświadczenie o tym ze modlacy sie mezczyzna to unikat, ktorego to powinnno sie pokazywac w cyrku emoji Jeśli modlitwa to wspolny, rodzinny marsz rozancowy. Moim zdaniem: odwrotny efekt od zamierzonego. Kropka.

"Chcę, aby mężczyźni modlili się na każdym miejscu" (1 Tm 2,emoji

no, mamy trochę debili torfowych na wybiegu ...

swiatosze idut

Kiedyś na krzyżach wieszali ŁOTRÓW ....... a teraz ŁOTRY noszą krzyże

Nazwożą tałatajstwa do miasta i później biją rekordy

Gdy wieczorne zgasną zorze, Zanim głowę do snu złożę, Modlitwę moją zanoszę Bogu Ojcu i Synowi: "Dopi******lcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, Tylko mu dosrajcie proszę." Kto ja jestem? Polak mały Mały, zawistny i podły. Jaki znak mój? Krwawe gały. Oto wznoszę swoje modły Do Boga, Marii i Syna: "Zniszczcie tego s****ysyna Mego brata, sąsiada, Tego wroga, tego gada." "Żeby mu okradli garaż, Żeby go zdradzała stara, Żeby mu spalili sklep, Żeby dostał cegłą w łeb, Żeby mu się córka z czarnym I w ogóle żeby miał marnie, Żeby miał AIDS-a i raka." Oto modlitwa Polaka

A dzieci w szkołach religii sie nie chcą uczyc

"A co ma piernik do wiatraka"

Nie będzie męskiego różańca za 20 lat.

Rozpowszechnienie się sznurów modlitewnych w Europie może wiązać się z powrotem rycerzy z pierwszych wypraw krzyżowych w XI wieku. Modlitwa oparta na systemie rytmicznych powtórzeń wokalnych, odmierzanych przy pomocy sznura z koralami, była bowiem praktykowana przez mieszkańców średniowiecznej Palestyny, tj. muzułmanów. Sznury modlitewne istniały również w buddyzmie i hinduizmie.

Chłopie... naprawdę uważasz , że rycerze katoliccy będą na ulicach ścinać głowy ? Straszysz , jak Tusk Pisem . 

Krzyż rzymski służył rzymianom do zabijania przeciwników . A dlaczego ci ludzie chodzą z narzędziem zbrodni i się do niego modlą !

Kiedy Pan Jezus z Nazaretu mówił, by modlić się w ukryciu, miał na uwadze, by nie modlić się na pokaz.

I dobrze !

Panowie nie ma co się przejmować chamskimi komentarzami , gdyż piszą je ludzie z bełchatowskiej skrajnej lewicy tacy , jak nasz znany ,, Michail" Wszak komuniści od dawna walczyli z kościołem . Dlaczego nie ma takich komentarzy z oficjalnych profili ? To proste. Bo wstyd się ujawnić kilku lewakom za plucie jadem i podszywanie się pod 100 osób. To już przypadki dla psychiatrii.

Odemnie wara się podpisuje zawsze normalnie nie tak jak ty muzg to ci wypatl

Poszedł zboczeńcu , analfabeto ! Kiedyś taka patologia obsiadywala dworce a dziś się do Internetu dorwali.

W mojim sercu tylko prawicowy belchatow

" Modlitwa różańcowa to zmaganie się ze złym duchem. Walka z szatanem, który wchodzi w różne obszary życia społecznego, ale też w nasze życie osobiste – mówił ks. proboszcz Jaskuła. " Ale czy koniecznie trzeba zmagać się z tym "złym duchem" chodząc z różańcem po ulicach ??? A w domu,gdy ktoś weżmie w dłonie różaniec i pomodli się w w jakiejś intencji,to nie będzie to samo ???

proszą Boga zeby baby przestały bic balkoniarzy z pseudo kopalni

A mówią, że Kościół jest niezmienny. A modlitwę różańcową wprowadził w 1090 r. Zapewne od Muzułmanów. Żeby nie było, że toswietikrafztwo: Muzułmanie czczą Maryję matkę Jezusa jako matkę ich proroka.

Różaniec wprowadził i rozpowszechnił św. Dominik na prośbę Maryi, która mu się objawiła. Owszem Koran wspomina o Jezusie jako jednym z proroków i nie ma w tym nic dziwnego.

Doczytaj, Jezus jest najważniejszym prorokiem zaraz po Mahomecie. A jak to było z tym różańcem to jest pewne, że wcześniej jego forma występowała u Muzułmanów i Buddystów

faszyzm nieprzejdzie

gdzie widzisz faszyzm?

Po ulicach z różańcem, po różańcu spotkanie w barze, a później ubliżanie i bicie żon.

ale to lewica na czele z biedroniem bije wlasne matki

Widać, że reżimowy TVN spowodował u Ciebie nieodwracalne uszkodzenie układu nerwowego. Gdzie Ty tu widzisz jakieś podbite kobiety i dlaczego próbujesz utożsamiać wszelka patologię z kościołem? Uległes fali lewicowej propagandy mały człowieczku. Przypomnę tylko , Że to Biedroń miał postawiony zarzut napaści na policjanta i pobicie własnej matki, więc zacznij najpierw od własnego środowiska.

Wiara jest jak penis: masz go, jesteś z niego dumny i pokazujesz go tym co chcą go oglądać to znaczy że jesteś normalny. Ale jak chodzisz z nim na wierzchu po ulicach pokazując wszystkim napotkanym ludziom to znaczy że jesteś chory lub po narkotykach.

Niby tak, natomiast chodzenie z penisem na wierzchu razi bardzo, natomiast z krzyżem i różańcem już tak nie musi razić, tak więc takie porównanie nie do końca jest dobre jak by to się wydawało...

A Ty widać nie masz tego penisa wcale bo jak byś miał to byś takie komentarze sobie darował.

Nikt Cię nie zmusza do maszerowania Ale nie masz prawa obrażać

Ale kogo i w którym miejscu tekstu obraziłem??? P.S. Podobne zdanie mam o marszach manifestujących orientację seksualną.

ty na[prawde jestes uposledzony naprawde kogo obraziles ano piszac :"" obraziles setki tysiecy a moze i miliony wierzacych polakow ty Z****

piszac :"Wiara jest jak penis"

Ja sie za giekse modlilem, zeby sponsor byl i nie upadli bo szkoda by bylo moich kolegow.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także