Rejestracja i logowanie

Przeciwnicy wójta Konrada Koca nie dają za wygraną. Referendum w sprawie odwołania znowu możliwe?

Wydarzenia 30-01-2020 Autor: agula Foto: Archiwum
58

W połowie stycznia informowaliśmy, że referendum w sprawie odwołania ze stanowiska wójta gminy Bełchatów, po decyzji komisarza wyborczego, nie dojdzie do skutku. Przeciwnicy Konrada Koca jednak się nie poddają. W ostatnich dniach Krzysztof Maziarz oświadczył, że do Urzędu Gminy Bełchatów zostało złożone pismo, które jest pierwszym krokiem w kolejnej walce o przeprowadzenie referendum.

Przypomnijmy, że 22 października 2019 roku pięcioosobowa grupa przeciwników wójta Konrada Koca, z Krzysztofem Maziarzem na czele, złożyła zawiadomienie do Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim o zamiarze przeprowadzenia referendum. Inicjatorzy uzasadnili swoje działania w 12 punktach, o czym pisaliśmy w artykule: "Chcą odwołania wójta gminy Bełchatów, będzie referendum?". Inicjatywa nie doszła do skutku, ponieważ w zebranych deklaracjach zostały wykryte nieprawidłowości. Informowaliśmy o tym w artykule: ,,Referendum nie będzie! Pod wnioskiem podpisało się... 4-miesięczne dziecko i nieżyjący człowiek".
 
W ostatnich dniach Krzysztof Maziarz, stojący na czele 5-osobowej grupy przeciwników wójta gminy Bełchatów oświadczył, że podpisy będą zbierane ponownie. Przedstawił także pismo z szeregiem 12 pytań, które zostało złożone do Urzędu Gminy Bełchatów. Zapowiedział, że po otrzymaniu odpowiedzi informacja dotrze do każdej posesji w gminie Bełchatów, przed ponownym zbieraniem podpisów odnośnie referendum. 

Pismo zawiera prośbę o udostępnienie do informacji publicznej odpowiedzi na pytania dotyczące finansów i ich zagospodarowania w gminie Bełchatów. Cały dokument zamieszczamy pod artykułem.

komentarze (58)
Dodaj komentarz

Przeczytałem pierwszy raz od góry do dołu wszystkie komentarze. Stwierdzam że zwolennicy obecnego włodarza mówiąc ich językiem najbardziej kwiczą. Najwięcej jest waszych właśnie komentarzy. To wy się wstydźcie. Dość tego hejtu. To wam najbardziej chodzi o wasze interesy. Ludzie umią wyciągać wnioski. Ta wasza nagonka na tych ludzi jest żenująca. Mamy demokrację Czyż nie? Jest takie prawo, Czyż nie? To wy chcecie je łamać. Ten człowiek podpisuje się pod wszystkim. A ludzie którzy go opluwają oficjalnie nie są nawet mieszkańcami naszej gminy. Sprawdźcie. Mało tego piszą z lewych kont. Wszystko do sprawdzenia.

Nie ma to jak umić się wypowiedzieć.

Może i umią ....

Nie czepiaj się byle czego , na komentarze swoich zwróć uwagę, nie niszcz ludzi bo obróci się to kiedyś przeciw tobie...

Ktoś tu kogoś straszy? Trafiłem w sedno. Umiecie tylko straszyć i dlatego ludzie boją się podpisywać. Ciekawe dlaczego tak zajadle atakujecie tych ludzi. Mają prawo do innego zdania. Czyż nie? Zgłoście do Uni że łamane jest prawo. A tak na koniec, tyle osób żle się wpisało na listy, ciekawe dlaczego? A może tak miało być?

Oczywiscie ze celowo podpisywali z bledem.

Ale wy jesteście puste. Przecież osoba , która zbierała podpisy powinna sprawdzać dowody osobiste!!!!! Czy jak idziesz do urny wyborczej i głosujesz na prezydenta czy jakiegoś posła to nie pokazujesz dowodu osobistego komisji w celu sprawdzenia czy ty to ty? Jak się zbierało podpisy na krzywy ryj to niech pretensje mają do siebie.

Zbyt zaufano ludziom, podejrzewam że ci co zbierali nawet nie myśleli że ludzie mogą tacy być , ale głowa do góry referendum nie zostało ogłoszone więc nie obligują terminy, można rozpoczynać na nowo ...

Jak sie zbierało podpisy za mamrota pod sklepami to tak jest. Który tam z ławeczk8 ma dowód ze sobą. My ciągle o Maziarzu. Nudne to . Anna Kromer tez jest iniciatorką zbierania podpisów. I jeszcze inni . Żenada . 

Ten Pan M. znowu rozpoczyna gównoburze. Typowe zachowanie cygana. Za wszelką cenę chce pokazać że to co ma do zaoferowania jest najlepsze i tylko on ma rację. Tylko że poziom jaki prezentuje jest poniżej jakichkolwiek norm kultury osobistej i intelektualnej. Niestety panie M. oraz wszyscy Wy co stoicie za jego plecami i popychacie do przodu, mierzycie obecnego wójta własną miara. Taka jest prawda!! Każdy logicznie myślący człowiek poczeka co najmniej do połowy kadencji i wtedy dopiero zabierze głos nt. aktualnej sytuacji w gminie, jego rozwoju lub zahamowania, zadłużenia, oraz oceni wójta jak również radnych. No właśnie, każdy myślący człowiek. Ten co sieje teraz wiatr do takich akurat nie należy. Jeszcze słowo w kierunku wszystkich tych osób (4 miesięcznego dziecka i zmarłego tak samo). Skoro podpisujecie się pod tą śmieszną listą do referendum to prezentujecie niestety tak samo niski poziom intelektu osobistego. Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim Wam życzę!

Panie M.dziekujemt !!!Nawet podpisów Pan nie umiera zebrać .Jak Pan przyjdziesz jeszcze raz do mnie to guma i wąskie drzwi

Ludzie Wujt Kondrat Koc to prawdziwy PIS !!!!! Farbowane lisy to ten Waldemar i Piotrek łoba na /W

Ludzie, wy się nie bujta popierać tego wójta.

Może prokuratura zajmie się sprawą fałszowania podpisów i weźmie za łeb Maziarza i resztę towarzystwa wzajemnej adoracji? Ludzie bez honoru i przyzwoitości.

Maziarz daj już spokój. Poczekaj kilka dni i Twój kolega (były wójt) zostanie kierownikiem w Betransie, wtedy załatwi Ci robotę na Landroverze we wkopie...najlepiej na 11 poziomie, co by Cię za dużo ludzi nie musialo oglądać

ja wujtem zostane i zabronie faszyzmu

Z taką ortografią to tylko do pielenia grządek.

A jak tam były włodarz? Zainteresował się synusiem? Bo jego mamą się bardzo interesuje, wstyd

Ale którym dzieckiem bo z każdego miejsca pracy ma dziecko Pan Ladziak....

Tym, w stosunku do którego jest pozbawiony władzy rodzicielskiej

Wcześniej myślę, że prokuratura sprawdzi jak doszło do podrabiania popisów i zweryfikuje wszystkie.

Jeśli trzeba niech sprawdzi prokuratura, ale może dość tego ośmieszania ludzi którzy chcą zmian, nie robią nikomu nic złego a są na każdym kroku niszczeni, puszcza się w obieg plotki po to tylko żeby wrzało wokół nich. Maziarz to człowiek który nie zyskuje nic a więcej traci, a jednak nie boi się stanąć i powiedzieć co myśli, na pewno nie będzie wójtem, nie będzie on jak i nikt z rodziny pracował w gminie...

Skoro to plotki to nie bedzie problemu z odpowiedzia.Czyz nie?

Maziarz wójtem nie będzie z prostej przyczyny. Jest karany

No nie będzie ani on ani nikt z jego rodziny bo nikt nie ma wyższego wyksztalecnia.....

Czy w gminie pracują tylko ludzie z wyższym wykształceniem, ja sprzątam i nie potrzebuję do tego tytułu magistra, a ty poniżasz ludzi, jestem ciekawa czy ty masz takie wykształcenie , nie wystarczy tytuł przed nazwiskiem żeby być człowiekiem ...

jakbys miala magistra to bys nie sprzątała.

Wójt nie musi mieć wyższego, także spoko...takiego jeszcze nie było... haha...zadzieram kiecę i lecę... głosować... haha...co to się ludziom w główkach roi ...

wyższe wykształcenie nie jest potrzebne na wójta

Ale osoby karane już nie mogą więc ani Pan Maziarz ani Pan Ładziak nie będzie wójtem bo są to osoby karane....

To nie są przeciwnicy to są wieprzki oderwane od koryta które zostały w ostatnich wyborach samorządowych wykastrowane i są w ciężkim szoku.

Drogi wieprzku ty chyba się właśnie do koryta dostałeś i dlatego tak kwiczysz na cześć tych którzy postawili koryto przed tobą, co czujesz że coś nieładnie zaczyna pachnieć i stąd ta bezsilność ... Pozdrawiam !

Każda świnia żre co nieładnie pachnie. Widać że Hamburczyk przeprowadził się z miasta na wieś i kwiczy bo ziemniaki ogłąbiałe, ospa słabo zmielona i gnój nie wywalony.

O kurczę ten język ... to wyborcy Koca ??!!

Tak niestety to wyborcy Koca!

Czy żeby zostać kibicem gieksy trzeba być gejem I konfidentem?

Nie trzeba być lokalnym patriotą .i robie tego życzę

Unia Europejska w lokalnym wydaniu.Ten Maziarz to chyba u Timmermansa na szkoleniu był.

tylko prawicowy Bełchatuw

Podrobo, wypad!!! moja renta alkoholowa z mops musi byc

Jak narazie to chyba pan kloc wiele zlego nie zrobil wiec o co ta afera? za łajdziaka było to samo

stan wam ogorki zgnile. jeszcze trochę i to będzie miasto bez strefy LGBT i bedziecie musieli wupierdalać

Będziecie za komentarze w pjokujaturze

pajak Ty konfidentów z waginabojs

Ten maziarz to ma niezle nasrane widac. Chce byc wojtem to niech robi inna kampanie i czeka na wybory.

festyn z piwem za darmo by zrobili

komuś się chyba filmy na dysku skończyły emoji emoji emoji

konkretni popaprańcy

Pan Maziarz i jego ekipa niech się Pie,, ,, w łeb.To jest chyba nie normalny facet.Niech się zajmie swoim.biznesem to mu lepiej wyjdzie

Biznes kuleje na całego. Kto na impreze do lokalu bez okien pójdzie

ta gejkse by usuneli

A może Pan M. ma chrapkę na stanowisko wójta ????????????????????????????

Nie znam koca i mam w ****.o co chodzi, ale maziarz to kretyn bez honoru, ktory nie potrafi poprawnie napisac zdania. A jego wojna w necie, wyciaganie brudow i trucie **** na kazdej grupie jest juz nudne

Jeśli nie znasz Koca i masz to wszystko gdzieś to po co się wypowiadasz, jest dużo takich którzy go dobrze znają i dlatego mają takie zdanie a nie inne, a Maziarza to się nie czepiaj bo do pięt jemu nie dorastasz, skup się więc na sobie a będziesz miał większe korzyści.

Tak znamy dobrze maziarza . Przerasta to inteligencją i wzrostem każdy nas . Taka miernota mentalna i intelektualną. Sterowana marionetka której wszystko sie wali . Idź za Skarbek zobacz jaki sobie ogródek pobudowal ????????????

jak nie znasz to wypad ogurku analny dalej ze w dupę wkładać sloiki

Ja pier...e.Brak zajęcia i zero godności...po poprzedniej akcji z podpisami...

dodaj komentarz
Czytaj także