Rejestracja i logowanie

O byłym wikarym z Bełchatowa znów głośno. Czy po raz kolejny opuści kościół? ''Tak. To moja wina''

Wydarzenia 27-01-2020 Autor: Greg Foto: Arch. łódzkiej parafii/facebook
17
O byłym wikarym z Bełchatowa znów głośno. Czy po raz kolejny opuści kościół? ''Tak. To moja wina''

Ks. Michał Misiak, znany łódzki ksiądz, który przed laty w Bełchatowie organizował pierwsze dyskoteki ewangelizacyjne, wyjeżdża na misję do dalekiej Tanzanii. Swoją decyzję ogłosił na facebooku. Niewykluczone, że jest to pożegnanie księdza z łódzką archidiecezją. Duchowny rozważa bowiem przejście do innego kościoła. Zdradził też, że jego decyzja to także efekt konfliktu z proboszczem parafii, w której był ostatnio wikarym.

Znany wiernym z niekonwencjonalnych pomysłów ewangelizacyjnych ks. Michał Misiak niestety nie zagrzał długo miejsca w kolejnej łódzkiej parafii. Po trzech miesiącach posługi kapłan odchodzi z parafii w Konstantynowie Łódzkim. 

- Wiele osób mnie pyta: „Michał czy coś nawywijałeś, że po trzech miesiącach znowu odwołują Cię już z dziewiątej z parafii?”. Z czystym sumieniem odpowiadam: Tak. To moja wina. Ja chcę być tylko wierny Ewangelii - napisał ks. Michał Misiak na swoim profilu facebookowym.

Kapłan ujawnił też kulisy swojego odejścia z pracy duszpasterskiej w łódzkiej archidiecezji. Popadł w konflikt z proboszczem parafii w Konstantynowie Łódzkim i dostał zakaz publikowania na facebooku. Ksiądz Misiak otrzymał też skierowanie na bezpłatny urlop. Przyczyną, według duchownego, miało być m.in. jego zaangażowanie w zniesienie celibatu wśród księży, a także "odmienna wizja pracy połączona ze zwyczajną ludzką zazdrością".

- Zapytałem Jezusa co dalej? Bo widzimy z Księdzem Biskupem, że w Kościele łódzkim i może też katolickim, nie ma dla mnie miejsca. Ufam Panu, że na to pytanie odpowie mi w czasie mojego głoszenia Ewangelii w Tanzanii. Lecę tam na pół roku na własną prośbę już w tę niedzielę. Proszę o modlitwę – poinformował ks. Misiak na portalu społecznościowym.

Duchowny w ostatnich latach zasłynął ze względu na niekonwencjonalne pomysły ewangelizacji w Łodzi m.in. walkę różańcem z dopalaczami, egzorcyzmy na facebooku, spowiedź w trakcie spaceru czy wizyty z kolędą w agencji towarzyskiej.

Warto przypomnieć, że o ks. Michale Misiaku zrobiło się głośno, gdy zaczął pełnić posługę jako wikary w Bełchatowie w 2009 roku. To w naszym mieście wpadł na pomysł dyskoteki ewangelizacyjnej.  Na parkiecie wspólnie z księżmi bawiło się wówczas blisko 2 tys. młodych ludzi z całej Polski. Impreza była bez alkoholu, ale za to z możliwością… spowiedzi. O niecodziennej inicjatywie kapłana z Bełchatowa dyskutowano w całym kraju. Później, pomysł dyskotek, jak i samego księdza przeniesiono do Łodzi.


W ubiegłym roku o ks. Michale Misiaku mówiono jeszcze jednego powodu. Po powrocie z Izraela, gdzie duchowny spędził pół roku, został ekskomunikowany z kościoła. Powodem było przyjęcie chrztu od protestanta. We wrześniu ubiegłego roku ekskomunika została zdjęta, a kapłan trafił do parafii w Konstantynowie Łódzkim, o czym pisaliśmy w artykule pt. Były wikary z Bełchatowa, ks. Michał Misiak odpokutował. Arcybiskup zdejmuje ekskomunikę

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Na pierwszym miejscu Bóg na drugim miejscu wiara **** szatana **** **** szatana

Czemu całej wypowiedzi księdza nie cytujecie tylko kawałek co powoduje że inna wersja wyszła jego wypowiedzi. Ja chcę być tylko wierny Ewangelii. Prawda jest taka, że 10 grudnia Ks. Proboszcz poprosił Kurię o dyscyplinarne zwolnienie mnie z parafii z powodu „nieodpowiedniego wypełniania obowiązków wikariusza”. Dostałem też w tym czasie zakaz publikowania na fb. Biskup oznajmił mi, że „nie nadaję się na wikariusza” i poprosił bym zniknął na pewien czas. Prawdziwe powody mojego zwolnienia z pracy duszpasterskiej to zwykła norma: odmienna wizja pracy połaczona ze zwyczajną ludzką zazdrością Księdza Proboszcza i moje zaangażowanie w przywrócenie pierwotnego (czyli dowolnego) celibatu dla księży. Ostatecznie dostałem skierowanie na bezpłatny urlop. Zapytałem Jezusa co dalej? bo widzimy z Księdzem Biskupem, że w Kościele łódzkim i może też katolickim, nie ma dla mnie miejsca. Ufam Panu, że na to pytanie odpowie mi w czasie mojego głoszenia Ewangelii w Tanzanii. Lecę tam na pół roku na własną prośbę już w tę niedzielę. Proszę o modlitwę. TO JEST NAPIS KSIĘDZA NA FB.

gościu podobno miał L4 i był chory a na fb zamieszczał w tym czasie wpisy z zakopanego... ja rozumiem "miłość w zakopanem polewamy się szampanem..." ale co na to zus?

Przedsiębiorczy odchodzą po żniwach z kolędy.

Ucieka z kraju

Bardzo mi się podoba wizyta z kolędą w domu publicznym ......ale jak to ?-to są legalne takie miejsca w naszym kraju?

Cyrk. Facet ma coś nie tak ze sobą...

Bo? Szuka siebie w tym wszystkim? Bo? Chce być wierny tylko ewangelii, a nie wymysłom tzw. katolicyzmu?

czubek do leczenia psychiatrycznego

a kto o zdrowych zmysłach idzie na księdza?

Sam jesteś czubkiem

Zwykły żbik ;-)

ja kosciola nie nawidze won !!!!!!!!!!

Ty, to zamknij się ....

michail kvietniov .Ale dziecko do komunii tak, a pogrzeb też katolicki-bo co znajomi powiedzą. Tylko przed klawiaturą kozak.

To rozumiem że rodzina pochowa Cię pod płotem, bo kościoła nienawidzisz

Pod płotem się nie da.

dodaj komentarz
Czytaj także