Rejestracja i logowanie

Wielka dziura pod Kleszczowem pochłonie 3,5 mln zł! Kierowcy niestety jeszcze poczekają...

Wydarzenia 06-02-2020 Autor: Greg Foto: Greg
39
Wielka dziura pod Kleszczowem pochłonie 3,5 mln zł! Kierowcy niestety jeszcze poczekają...

Rozpoczęły się prace przy naprawie uszkodzonej obwodnicy w gminie Kleszczów. Chodzi o gigantyczną dziurę w asfalcie, który zapadł się nieco ponad rok temu. Od kilkunastu miesięcy fragment obwodnicy dla kierowców jest zamknięty. Okazuje się, że koszt naprawy jest ogromy. Wszystkie prace pochłoną blisko 3,5 mln zł. 

Ruszyły roboty przy naprawie uszkodzonej gminnej obwodnicy Kleszczowa. Przypomnijmy, że fragment drogi w okolicach Czyżowa jest zamknięty od... kilkunastu miesięcy. Powód? Ogromna dziura o szerokości ponad 2 metrówtak głęboka, że zmieściłoby się do niej auto osobowe. Gmina w drugim przetargu wybrała w końcu firmę, która naprawi uszkodzoną drogę. Zaskakujący jest ogromny koszt naprawy dziury, który wyniesie dokładnie 3,43 mln zł. Samorząd wyjaśnia, że głębokie uszkodzenie jezdni wymaga szerokiego zakresu robót, które nie będą sprowadzały się jednak do przysłowiowego ‘’załatania dziury’’

- Kwota może wydawać się znaczna, ale charakter uszkodzenia tej drogi wymaga przeprowadzenia rozbiórki znacznie większego odcinka niż tylko ten, na którym widać uszkodzoną powierzchnię jezdni. Jak wiadomo przyczyną uszkodzenia nawierzchni było wypłukanie przez wodę znacznych ilości materiału tworzącego konstrukcję drogi (piasku, kruszywa). Stąd w specyfikacji przetargowej musieliśmy umieścić nie tylko wykonanie robót z branży drogowej, ale także zadania o charakterze hydrotechnicznym i inżynieryjnym – wyjaśnia Jerzy Strachocki z Urzędu Gminy w Kleszczowie.

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. rozbiórka istniejącej konstrukcji drogi i ścieżki rowerowej, a także konstrukcji uszkodzonego przepustu wraz z fundamentem. Zostaną też zdemontowane elementy odwodnienia, elementy kanału oraz umocnienia rowów odwadniających w pobliżu drogi.

- Następnym krokiem będzie wykonanie robót ziemnych i budowa konstrukcji, która zapewni przepływ inną trasą wody, transportowanej kanałem odwadniającym. Będzie to tymczasowy bajpas, który pozwoli zbudować od nowa konstrukcję kanału pod drogą – mówi Jerzy Strachocki.

Nad kanałem na żelbetowych fundamentach zostaną zamontowane wykonane ze stali elementy przepustu. Po zakończeniu tych prac wodę z kanału odwadniającego będzie można znów przekierować do starego koryta i zlikwidować tzw. bajpas.

- Później przeprowadzone zostaną roboty z branży drogowej, mające na celu odtworzenie jezdni, a także pobliskiej ścieżki rowerowej i barier ochronnych – wyjaśnia Jerzy Strachocki.

Jak informuje urząd, czas realizacji wszystkich zleconych prac został z wykonawcą ustalony na sześć miesięcy. Oznacza to, że z zamkniętego obecnie odcinka obwodnicy, kierowcy będą mogli korzystać ponownie pod koniec maja.

Warto przypomnieć, że ten odcinek kleszczowskiej obwodnicy jest drogą stosunkowo niedawno oddaną do użytku. Gmina blisko 6-kilometrowy odcinek oddała do użytku w 2012 roku. Budowa drogi kosztowała 35 mln zł. 

komentarze (39)
Dodaj komentarz

I tu jaskrawo widać bizantyjskie marnotrawstwo Kleszczowa. Widać jak skrajna bezmyślnością , głupotą, szkodnictwem było oddanie gigantycznych pieniędzy na zatracenie i zmarnowanie, na skłócenie regionu, tej gminie kosztem wszystkich w okolicy, którzy ponieśli skutki działania Kopalni...

Widać nie znalazł się jeszcze wykonawca który by pod stołem zucil 1 melona wujtowi by ten z kolei wysmrodzil swoim blaznom.

Za 3,5 melona to bym to ryjem zakopał, widziałem dziurę na żywo i stwierdzam że to przekręt w chu.j

2. H. X. 830/7. Minister Sprawiedliwości postanowił z dnia 22. listopada 1929 r. zezwolił w myśl 1 rozporządzenia z dnia 3. listopada 1919 (zb. ust. pr. str. 117) obywatelowi polskiemu, Bartłomiejowi****owi starszemu asystentowi kolejowemu zamieszkałemu w Katowicach, ul. Krakowska Nr. 69, ur. dnia 9 sierpnia 1898 w Wyrach w powiecie Pszczyńskim, na zmianę dotychczasowego nazwiska rodowego „****” na „Haliński”. Katowice, dnia 29. listopada 1929.

Na GieKse by dali hehhe

Powinna powstac CYWILNA KOMISJA SPRAWIEDLIWOSCI Z WYWIADEM NA MIARE MOSADU. Karac powinni jak za zdrade kraju... Kto zlecil , kto wykonal. Kto wzial lapowke , kto dal. Bo stracilismy My wszyscy. Mysle ze po 2-3 latach problem niegospodarnosci sam by sie rozwiazal , a i ludzie by sie odswiezyli na tych stanowiskach... Logiczne . Za odstrzelonego ktos nowy by przyszedl

A gdyby zostało trochę grosza to może by wystarczyło ma remont drogi koło najbogatszej firmy ELB przy U10 . Nikt nie przyznaje się do tego odcinka drogi, bo wewnętrzna droga -gminy Kleszczów nie ale elektrowni też nie. Dziura na dziurze brak chodnika albo piachu po kostki. Ale na ścieżkę rowerową w lesie będą środki.

Widać że gminy typu Kleszczów czy Sulmierzyce potrafią hojnie obdarowywać swoich "wykonawców"...

Nie pisz nic na sulmierzyce tamtejsza władza nie lubi krytyki bo odrazu sąd

Normalka ktoś znowu na tym nieźle zarobi a ciemnocie wciskają ,że takie koszty bo ....hahahahhah Polska to dziwny kraj gdzie kilometr drogi jest jednym z najdroższych w Europie a tu za dziurę ktoś taką sumę zaj...padłem

Jak by się japońce dowiedzieli ile tą dziure łatacie to by jebli ze śmiechu prędzej jak na tego zmyślonego wirusa

Jakby, naucz się polskiego, apropos koszt duży, też zanstanawiaj cy mnie, jako inżyniera, ale nie widziałem dokumentacji technicznej, zatem nie wnoszę uwag. Nadto Komitecie Społeczny, czy potrafiłby ktoś z Was odczytać? To nie jest zasypywanie dołka po piesku. Grunt jest poważnie naruszony. Kwota holendarna jednak, samego mnie zastanawia, ale skoro tacy mądrzy wszyscy to za dziadka, zasypać, za tę kasę, ja już sam oszaleję, kwa. Mać Nie wiem, o co w tym chodzi.

Dziura jak Bełchatów

Wal sie grocholoku !!!

Zamówić "gruche" wysłać beton 2 m i po robocie

Gruche,to Ty możesz sobie zwalić ....

Gruche to ci koledzy do kanapek walili bo jestes niedopieszczony i masz w mozgu sperme

Uważam, że w Gminie Kleszczów każda miejscowość powinna mieć swoją obwodnicę minimum klasy drogi S, a nie takie coś co się zaraz rozłazi.

w sąsiedniej gminie za te pieniądze powstały dwie sale gimnastyczne przy szkołach ... dziekuje za uwagę, bezczelność powinna mieć swoje granice, Posłanko Gosiu, nie mozna dłużej patrzec na ta niesprawiedliwość społeczna ...

Prawdziwa Grażyna ???? właśnie niechaj się posłanka wypowie jak dołożyła gminie w której mieszka Grażyna kanały technologiczne za 350tys za 1km???? i zamiast drogi badziewnej gmina jej kanał wybuduje

Gmina najbogatsza w gminie co to dla nich 3.5banki

Najbogatsza w Polsce

To totalne marnotrawstwo, kto buduje drogę na torfach, trzeba było wybrać grunt ale nie było by tanio . Do tego doszły szkody górnicze. Co to za gospodarz tak robi, w głowie się nie mieści, gdzie radni.

Darek tam jest sam torf i masa pojazdów, tu jest problem, znajdź inną lokalizacje przy kopalni, gdzie zmieniła się cała struktura geologiczna i fizyka gruntu, czekamy, aż nam chaty się rozwalą. Odszkodowania? Dlatego PGE zamknie tę dziurkę.

Było się tak blisko nie budować...

W wcześniejszym artykule pisano że w tym miejscu bedzue w przyszłości wydobywany węgiel... Jeżeli tak będzie to nie szkoda kasy..

Nie w tym miejscu tylko na milenijnej....

W Bełchatowie tańszy był most, co do skali kosztów: najpierw ten stary trzeba było rozebrać :-) Może zamiast łatać te "gigantyczną" dziurę lepiej było zbudować tam most?

Opowiadasz bajki. Rondo na Wojska Polskiego wybudowano przed wyborami ostatnimi za 6 mln zł. Więc Bełchatów tanio nie buduję.

Pranie pieniedzy materiał do telewizji

No trzeba wyrwać od bogatej gminy ogromne pieniądze i kumpelstwo musi się podzielić banda nieudaczników droga jest zamknięta 2.5 roku

dziure w **** zostawic wazne ze scierzka jest

Na biednego nie trafiło. Jak po pobieżnej naprawie ktoś by się wjeb@ł do innej dziury nieopodal, to by pisali, że "Kleszczów taki bogaty, a na głównej drodze oszczędza"...

Co za ofiara losu pisała ten artykuł... Droga zamknięta jest dużo duzo dłużej... I kto w artykule używa zwrotu "bogata gmina" ehhh... Poziom coraz niższy... Zwolnijcie kvietkiniova z redakcji bo dno...

Ale mi zaimponowałeś tymi kosztami Kleszczów.

Brawo Kleszczów 3,5mln to koszt budowy odcinka 100m autostrady dwupasmowej.

A obszarze szkód górniczych?

Koszt który przytoczyłem dotyczy średniej w której zawierają się też węzły, przepusty wiadukty, ekrany itd. + dwupasmówka. Podany koszt przez p. Jerzego Strachockiego z UG Kleszczów są absurdalne...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także