Rejestracja i logowanie

Kto cofa liczniki w samochodach? Bełchatowska policja szuka sprawców

Wydarzenia 08-01-2020 Autor: agula
26
Kto cofa liczniki w samochodach? Bełchatowska policja szuka sprawców

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi osobie, która „majstruje” przy samochodowym liczniku. Od 1 stycznia policjanci mają obowiązek sprawdzać stan drogomierza w zatrzymanych pojazdach. Podczas kontroli drogowej w Szczercowie liczba przejechanych kilometrów w Volkswagenie Golfie różniła się aż o blisko 300 tys. km od danych widniejących w dokumentach. Policja szuka osób, które przekręcają stan liczników.

Kierowcy, którzy planują „przekręcić” licznik w swoim aucie, powinni się dwa razy zastanowić. Od 1 stycznia policjanci podczas kontroli drogowej mają prawo spisać stan drogomierza w samochodzie i zarejestrować dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Funkcjonariusze drogówki z Bełchatowa korzystają już z nowych uprawnień. Tak było 7 stycznia w Szczercowie, gdy zatrzymali do kontroli technicznej kierowcę samochodu marki Volkswagen Golf. Okazało się, że drogomierz wskazywał znacznie mniej przejechanych kilometrów niż można było przeczytać w dokumentach. Na zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu widniało przebytych blisko 350 tys. km. Natomiast, w chwili zatrzymania samochodu do kontroli licznik wskazywał jedynie 63 tys. km. Właściciel pojazdu tłumaczył się, że stan drogomierza prawdopodobnie samoistnie uległ zresetowaniu. 


Policjanci ustalają teraz, jak doszło do takiej rozbieżności i kto może być za to odpowiedzialny. Cofanie licznika jest przestępstwem za które grozi od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. 

komentarze (26)
Dodaj komentarz

Być to nie może, toż jakaś nowość, tego nigdy nie było...a policja nie wie gdzie kręcą...a świstak siedzi i...

Jeśli był to golf iii to w nich przy 300tyś sam zeruje się licznik i znika napis total. Pewnie na przeglądzie wbili poprawny przebieg już po obróceniu licznika a policjanty z byle czego afere kręcą...

Przeczytaj jeszcze raz w ewidencji pojazdów było zapisane 350 tyś a tu 65 tyś .

Tak, widziałem jak taki licznik się zeruje po 300tys. Nawet filmiki są w internecie. Kręcą liczniki na granicy jak sprowadzają a później nikt już nie cofa bo niby po co jak już przebieg jest niski a na przeglądzie już spisali...

Ja pracuję w bestgumie i mam nową brykę i nie kręce licznika

To fajną masz pracę wąchać smrody na hali produkcyjnej lub w firmie zewnętrznej z łopatą przy minusowej temperaturze za śmieszne pieniądze. Ale "roboli" też potrzeba na tym świecie bo wszyscy nie mogą pić kawki przy komputerze haha !

Musiałeś dobrze ciągnąć szefowi

Baranku 007... ten "robol" w Bestgum Polska Sp. z o.o. za uczciwą pracę zarabia 3,5 - 4,0 tys., a smrody to wąchają Twoi domownicy (**** od Ciebie z daleka).

To da sie jeszcze godnie żyć z pensji 3.5 tyś? Bo przeciętny facet który tyle zarabia to wielkie gu... mu zostaje biorąc pod uwage że ma na glowie opłaty, utrzymanie auta na glowie itp, nie mowie juz o dzieciach na glowie. Ja zarabiam również uczciwie od 8 do 12 tyś miesięcznie bo jest to u mnie elastyczne.

Taki tam gosciu chyba na rok tyle zarabiasz

Każdy gość z małym fi***iem musi się dowartościować i pochwalić

Skoro treścią twego życia są pieniądze to nie zazdroszczę. A co na to żona? Ty zarabiasz a hydraulik przychodzi robić "robotę"?

Tak przychodzę i czyszcze jej rure

Na Czyżowice Krzysiu nie kreci wszystkie mają oo 166 tys

Stały muchy będzie wiosna.. Korekty liczników na granicach Świecko czy Zgorzelec mają się w najlepsze, ruch jak zwykle a jakoś policjantów nie widać.

Na rynku jest gościu co koduje piloty do aut jakimś dziwnym trafem programuje kluczyk a km się kasują z mojej audi a3 z 280tys zrobiło się zero km tak koduje że później nie może tych km przywrócić ogólnie nie polecam gościa jedziesz używanym autem a wracasz salonowka ????

Akurat właśnie w golfie III licznik mi się zresetował dwa razy.Za każdym razem po przejechaniu 250 tys.km

Mi się zmienił stan licznika po powolnym rozladowaniu akumulatora porostu auto stało tydzień z włączonym zapłonem .Jakie było moje zdziwienie gdy po naladowaniu aku stan uległ zmianie o 600 000 km do przodu .

Ja se moge krecic sam dla siebie. Jak bym sprzedal ze skreconym licznikim to wtedy problemy sa. Czy sie myle??

Myślisz się

jadę na wymianę filtra do pierwszego mechanika i kręci mi licznik na ile chce.troszkę im zejdzie na poszukiwaniach.właściciel dobrze wi jak to się stało i za ile zł.

ja niecotam bo autem niejezdze tylko rowerem

Prawicowy przygłup !

Wezmą się w końcu za oszustów, dobrze się przyjrzyjcie Auto Market Serwis na Czaplinieckiej, jak byli jeszcze na starym adresie, to co drugie auto cofnięte wyjeżdżało, jak tylko ktoś na sprzedaż coś przyciągnął emoji

300 tyś.zł he he he

oj jak ładnie, Janusze już płyną. Brać się za s*****i.

dodaj komentarz
Czytaj także