Rejestracja i logowanie

''Umierający pacjent'' zebrał siły, chwycił nóż i groził śmiercią ratownikom medycznym

Wydarzenia 07-01-2020 Autor: agula
17
''Umierający pacjent'' zebrał siły, chwycił nóż i groził śmiercią ratownikom medycznym

Pijany mieszkaniec Szczercowa wezwał karetkę pogotowia. Powód? U kolegi nastąpiło zatrzymanie krążenia.  Po przybyciu pomocy, jeden z mężczyzn zaczął zachowywać się agresywnie. Padały niecenzuralne słowa, doszło też do naruszenia nietykalności cielesnej ratowników. Po chwili do agresora przyłączył się jego kolega, który groził załodze karetki nożem. Sprawcy najbliższe 3 lata mogą spędzić za kratkami. 

Do zdarzenia doszło 6 stycznia w Szczercowie przy ul. Kochanowskiego. Około godziny 12:30 do bełchatowskiej policji wpłynęło zgłoszenie o ataku na zespół ratownictwa medycznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z mężczyzn wezwał karetkę dla kolegi z nagłym zatrzymaniem krążenia. Po przybyciu na miejsce, ratownicy zastali 35-letniego mieszkańca Szczercowa oraz jego 36-letniego kompana. Od obu mężczyzn wyczuwalna była silna woń alkoholu. Młodszy z nich, który według zgłoszenia miał mieć kłopoty zdrowotne, odmówił badania i stał się bardzo agresywny - używał niecenzuralnych słów i groził zespołowi ratownictwa medycznego. Do sprzeczki dołączył 36-latek, który zagroził ratownikom nożem. Załoga karetki, długo się nie namyślając, poprosiła o pomoc bełchatowską policję.

Mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu, gdzie pozostaną do wytrzeźwienia. Usłyszą oni zarzut kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Gośćjdhsbxbs

Kiedyś w łodzi ratownicy by im pomogli i było by po sprawie

Za atak na ratownika medycznego taka sama sankcja karna jak za atak na policjanta na służbie. Inaczej nie da się opanować bydła...

Nie do więzienia tylko konkretna grzywna i ją odpracować. A nie,żeby w więzieniu żył z naszych podatków i jeszcze strajkował , że ma za mało miejsca.

I jak można mówić, że efekt 500+ jest w Bełchatowie niewidoczny?

No tak. 500+ winne wszystkiemu

Ratownicy mogli obezwładnić meneli wstrzyknąć coś tym dżentelmenom na zwiotczenie mięśni a następnie wepchnąć butelki w dupę... ewentualnie rozgrzaną lokówkę...!!!

Jeżeli barany nie potrafią pić wódki, to następnym razem niech piją maślankę. Najwyżej sraczki dostaną do tej przypadłosci nie trzeba pogotowia wzywać

Kiedyś był gang Olsena a w Szercowie jest gang Śmiet........ matki,syna i jego kumpli. Syn broi a matka go wybiela,znani dobrze Szczercowskiej społeczności. Oboje potrzebują resocjalizacji. W tym samym czasie ktoś naprawdę mógł potrzebować pomocy i stracić przez tą patologię życie. Brawo dla ratowników za postawę.

Może warto poznać nazwiska tej patologii? Żeby było wiadomo kogo olać jak będzie zdychał pod płotem?

Mieć tylko nadzieję ,że kiedyś wyciągną ichj z Widawki bez oznak życia.Widawka to "magiczne "miejsce.Tego i życzę.

Najgorsze w tym wszystkim jest to , że prokurator wypuści Ich jutro z dozorem, a ratownicy w stresie musieli pojechać na kolejne wezwanie ratować życie ludzkie. Patologia sobie pozwala , bo mamy śmiesznie niskie wyroki. Żeby iść do pudła trzeba albo się bardzo postarać, albo kogoś zamordować. Jak dla mnie to dla jednego i drugiego po 50 tyś grzywny na NFZ następny by się dwa razy zastanowil

Tak zulowi kare pieniezna hahaha ale gosc przeciez on nigdy zlotowki nie wplaci

Każdemu gumową pałą po plecach x20 szt. i do kopania rowów społecznie. Jak się nie nadajesz do picia alkoholu to pij kakao.

pozdrowienia do wienzienia tylko marichuana nas moze leczyc

Ciebie już nikt ani nic nie uleczyć.

Prawicowy przygłup !

dodaj komentarz
Czytaj także