Rejestracja i logowanie

Dzikie wysypisko w bełchatowskim lesie. To, co znaleźli strażnicy, pozwoli namierzyć sprawcę!

Wydarzenia 10-01-2020 Autor: Emste
35

Do naszej redakcji trafiło zgłoszenie o dzikim wysypisku śmieci w lesie na obrzeżach Bełchatowa. Co ciekawe, znajdował się tam kosz na śmieci z widocznym numerem, przypisanym do konkretnego użytkownika. O sprawie poinformowaliśmy straż miejską, która podjęła odpowiednie kroki. Wysypisko wciąż jednak nie zostało uprzątnięte.

Dzikie wysypisko znajduje się w lesie na terenie miasta, a dokładnie przy ulicy Zdzieszulickiej. Do lasu trafił pełen przekrój odpadów – od sprzętu domowego, przez zabawki, na plastikowych butelkach kończąc. Pomocną wskazówką może być w tym przypadku... nadpalony kosz na śmieci należący do spółki Eko-Region, na którym widoczny był numer, przypisany do użytkownika pojemnika.

Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie przyznaje, że odpowiedni wniosek trafił już do spółki Eko-Region, jednak do dnia dzisiejszego nie ma z jej strony odpowiedzi. Niestety, mimo kilku prób nie udało nam się skontaktować z zarządem spółki Eko-Region.

Kto więc posprząta wspomniane wysypisko? Strażnicy miejscy informują, że jeśli tylko uda się ustalić właściciela kosza, to na niego spadnie ten obowiązek, będzie też mógł spodziewać się mandatu karnego. Jeśli jednak spółce nie uda się ustalić tej informacji, funkcjonariusze mają nadzieje, że zajmie się ona uprzątnięciem wysypiska.

Komendant Barasiński zapewnia też, że miejsce jest kontrolowane przez strażników miejskich, na chwile obecną śmieci nie przybywa - nie wygląda też, by ktoś miał zamiar uprzątnąć je z własnej woli.  

Pozostaje więc czekać na informacje od spółki Eko-Region i wskazanie osoby, która będzie musiała sprzątnąć śmieci z terenu lasu.

komentarze (35)
Dodaj komentarz

Znaleziono też karnet na GejKaeS na nazwisko A.Nowacki.

Niech wiecej podnosza oplaty a i tak nie zabieraja wszystkiego i dlatego ludzie wywalaja do lasu kanalie te firmy odpadowe.

ja chce aby zbierali mi smieci dwa razy rzadziej i bede blacil tyle samo moze to by bylo rozwiazanie

Ludzie to gorzej niz zwierzęta bo pod siebie robią zeby takie rzeczy wywalac w przyrode . Kazdy mysli ze sam na tej ziemi jest. Nie cieszy sie z natury tylko jak swinia.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego odbiór śmieci podrożał o ponad 100%?

Jakby firmy tworzące produkty nie mogły tworzyć z takich materiałów, które się szybko rozkładają. Po co mi np. kolejna pusta butelka coli, która zaraz wyrzucę do kosza, a mógłbym ja oddać do sklepu i dostać zwrot kasy. Tak powinno być z opakowaniami. Wielkie koncerny mają znacznie więcej pieniędzy niżeli zwykli obywatele.

NIECH JESZCZE WIEKSZE PODWYZKI ZA SMIECI ZROBIO TO TAKICH WYSYPISK BEDZIE MULTUM

Ale szmata to musiala wyrzucic. Trzeba byc kanalią, zeby tak postępować. Dzicz.

eko region nie prowadzi ewidencji koszy... tyle w temacie.

Jedem mały kosz na cały miesiąc dla 4 osobowej rodziny To normalne? Niedługo wszyscy będziemy wywalac do lasu bo co z tym robić? Zjadać?

Powiedział co wiedział. Jedz jak ci smakują. Kosze są cztery.

Owszem kosze są 4, kosz na zmieszane odpady jest jeden! I uważasz że to odbieranie śmieci raz w miesiącu przy tak małym koszu i dwójce małych dzieci jest wystarczające? Moim zdaniem jeśli już podnieśli tak diametralnie opłaty to wywóz odpadów zmieszanych powinien być 2 razy w miesiącu przez cały rok. Zimą moje dziecko wcale nie zużywa mniej pampersow i 

Wywóz jest 2 razy w miesiacu

Pieluchy tetrowe proponuję

O jak ładnie redakcja zedytowała zdjęcie z widocznym numerem na koszu. Przez kilka godzin był wyraźny, a teraz krateczka jak na gębie przestępcy.

No i niech wszyscy widzą co to za wieśniak

Ten kto to wyrzucil moze Juz sie bac bo zostanie znaleziony - Posprzata to ladnie i surowo zaplaci

Jak mówiłem wcześniej ,lepiej do lasu niż płacić za nie segregowane śmieci w bloku. Brawo pisowskie ego.

I tak swoją drogą co ma PiS do ustawy z 2013r z nowelą z 2014? Bo chyba pracując przy tej ustawie coś jednak przeoczyłam, ale zawsze w internetowych wyskoczy ktoś z wykopowego rynsztoka i będzie przekonywał że trzeba mieć pretensje do garbatego że ma dzieci proste.

No popatrz mieszkam w bloku i segreguje, odbiór śmieci mam prawie codziennie. Naprawdę niewiele trzeba żeby posegregować i wrzucić do odpowiednich pojemników.

Ceny w eko region za śmieci są tak wysokie ze chyba czas do lasu wywozic

Oj tam oj tam poczekajaą wszyscy aż przyjdzie wiosna to wypędzą dzieciaki ze szkoły i te maleństwa będą robiły porządek za straż siedzącą w cieplutkich fotelach i eko biorących giną forsę i doroczne nagrody

Lecz się człowieku. Może ty posprzatasz. Będzie winny - będzie sprzatał

A nie słyszał o akcji 'sprzątanie ziemi'? Dzieci zamiast się uczyć na lekcjach to są wypędzane za osiedle, śmieci zbierać.

Wystawiam kosz przed działkę, bo ma być odbiór śmieci. W międzyczasie "życzliwy" sąsiad podpierdala mój kosz i wywala go do lasu. Ja mam jeszcze mandat za to płacić?

nie lewica nie liberał nawet żaden komunista majkel kwiecień to normalna ludzka glista

Po nr na koszu znajdą winnego. Niech odpowiada za wyczyn.

Naprawdę uważasz, że ktoś był tak inteligentny, że wywalił śmieci razem z przypisanym do siebie koszem?

Jak ktoś wywala śmieci to lasu to raczej inteligentny nie jest, więc pewnie nawet nie pomyślał, że po numerze można go zidentyfikować.

I sam pozbawil sie kosza?

Jak podpisujesz umowę na wywóz śmieci, to dostajesz informację, że te kosze są przypisane do Ciebie.

pewnie jakis kibol faszysta !!!!!!

Prawicowy przygłup !

A kysz,ty diable ....

Poszedł !!!!!!!!!!!!!!!!!!

dodaj komentarz
Czytaj także