Rejestracja i logowanie

To koniec GKSu? PGE nie zamierza dalej sponsorować bełchatowskiego klubu

Wydarzenia 23-11-2019 Autor: rk
73
To koniec GKSu? PGE nie zamierza dalej sponsorować bełchatowskiego klubu

Bardzo złe informacje dla kibiców GKSu Bełchatów docierają ze strony PGE S.A. Spółka wydała oficjalny komunikat, z którego wynika, że nie będzie dłużej sponsorować bełchatowskiego klubu.

- Strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne GKS Bełchatów uniemożliwiły Grupie PGE kontynuowanie współpracy z klubem piłkarskim. Koncern nadal będzie sponsorował sport w regionie funkcjonowania elektrowni i kopalni, na czele z siatkarzami PGE Skry Bełchatów oraz otwarty jest na dalsze wspieranie sportu amatorskiego i dziecięcego - czytamy w nagłówki komunikatu PGE, wydanego dziś rano.

Znaczy to mniej więcej tyle, że GKS Bełchatów znalazł się w koszmarnej sytuacji, bo pieniądze płynące z energetycznego koncernu pozwalały na funkcjonowanie klubu. Ich brak oznaczać może koniec profesjonalnej piłki kopanej w naszym mieście.

PGE informuje, że głównym powodem rezygnacji z dalszego finansowania klubu... jego sytuacja finansowa i deklaruje, że po jej unormowaniu nie wyklucza wznowienia współpracy.

- Trwająca od 2007 r. współpraca sponsoringowa pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną a GKS Bełchatów zakończyła się w czerwcu 2019 r. Spółka podjęła decyzję o niepodpisywaniu nowej umowy. Wynika to z respektowania ładu korporacyjnego oraz zasad obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Grupa PGE nie wyklucza wznowienia współpracy z GKS Bełchatów po unormowaniu sytuacji finansowej w klubie.

Klub boryka się z problemami, czego nie ukrywają jego władze, otwarcie mówiące o zadłużeniu i ciężkiej sytuacji finansowej. Wprowadzane zmiany polegające na urealnianiu wysokości wynagrodzeń oferowanych zawodnikom klubu, próby pozyskania nowych sponsorów oraz cięcia kosztów nie przyniosły oczekiwanych efektów. W sezonie 2018/19 klub został ukarany przez Komisję Licencyjną PZPN odjęciem dwóch punktów ligowych za zaległości finansowe. GKS rozpoczął rozgrywki z dwoma ujemnymi punktami. Zaległości klubu, zgodnie z deklaracją zarządu GKS Bełchatów z sierpnia 2019 r., wynosiły wówczas ok. 5 mln zł. Doniesienia medialne mówiły nawet o kwocie zadłużenia rzędu 7 mln zł. - informuje PGE.

Sytuacja wydaje się być kuriozalna w obliczu szumnych zapowiedzi, pojawiających się podczas kampanii wyborczej. Wówczas na konferencji przed siedzibą PGE GIEK, poseł Małgorzata Janowska oznajmiła, że umowa jest już przygotowana i czeka na podpis. Sprawa umowy zaczęła się przeciągać w czasie. Mimo wszystko ze strony parlamentarzystki padały zapewnienia, że nad sprawą pracuje, a sprawa sponsoringu jest nadal otwarta (więcej TUTAJ).

Udało nam się dziś skontaktować z Małgorzatą Janowską, która poinformowała jedynie skrótowo, że mimo wydanego dziś komunikatu nadal prowadzi działania zmierzające do uzyskania wsparcia finansowego dla GKSu Bełchatów, również ze strony koncernu PGE.

Prezes klubu Wiktor Rydz zapowiedział, że klub wyda oficjalny komunikat w związku z zaistniałą sytuacją - prawdopodobnie możemy się go spodziewać jeszcze przed dzisiejszym meczem Wartą Poznań o 12:40.

Informacja z pewnością zaogni nastroje pośród kibiców GKS Bełchatów, którzy dziś zapowiedzieli dwie manifestacje. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

komentarze (73)
Dodaj komentarz

BYLISMY JESTESMY BEDZIEMY GKS BELCHATOW NIGDY NIE ZGINIE - Pamietajcie o tym Czerwone Garbate Nosy

I tak w Bełchatowie większość ludzi kibicuje Widzewowi, więc wielu osób nie dotknie, że ten klub zniknie.

PGE wchodzi do Widzewa,już sponsoruje Akademie Widzewa,umowa reklamowa na bandach ledowych już podpisana wchodzi w życie od 1 stycznia.Wraz z końcem umowy z Murapolem automatycznie zacznie obowiązywac umowa z PGE jako sponsorem głównym.Na pewno miło będzie się wam chodziło do pracy do kopalni,elektrowni i spółek wiedząc ze pieniążki idą na WIELKI WIDZEW.GKS =niewolnicy WIDZEWA

Na czele pochodu były pies,hau hau chamburki.Lata 90 ciężki łomot od niego na 1 maja mozna było dostać.

Nie no jak czytam,że w Bełchatowie jest widzew to,aż płacze że śmiechu.Kiedys byliście tak,ale teraz ilu was jest 4-5 ha ha no i kanałami chodźicie.Nic nie znaczycie i tak już pozostanie.A jak nie daj spotkam czerwoną siebie to polanie.

Romek siorbaj pisiora gosi janowskiej.Albo szybko się chowaj bo ze straponem biega i laduje w tyłki giekse.

ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!! ZAORAĆ SPORTOWĄ 3, ZAORAĆ GKS !!!!

Czego P Janowska nie zrobi dla kasy i kariery. A co że wstyd się na ulicy w Bełchatowie pokazać.

**** was pies ****y z widzewa

Podziękujcie Baranowskiemu z PGE. To on wycofał się z wstępnie podjętej decyzji. Teraz ma bekę że kibice obwiniają wszystkich tylko nie jego.

Śmiem twierdzić, że ci którzy rozwalali ekonomicznie i organizacyjnie ten klub przez wiele lat mieli i mają go w... i dziś są na wysokopłatnych stołkach śmiejąc się do rozpuku. Do tej roboty potrzeba dostępu do kurka z kasą i rozsądku. Skoro u nas przez 30 lat było finansowe eldorado, to czego zabrakło? Odpowiedź oczywista

Spinacie się, jakby Wam ktoś chomika widelcem zadźgał ???? była parodia klubu piłkarskiego, nie ma parodii klubu piłkarskiego, nie ma po czym płakać. Od dawna było wiadomo, że w klubie burdello panuje i nie ma co oczekiwać wodotrysków. Padło to padło, logiczne że PGE na takie barachło nie chce kasy wydawać, bo nic z tego nie wynika. A lokalnym futbolowym gwiazdorom już dziękujemy, weźcie Wy się lepiej za jakąś robotę, a nie tylko czekać na grubą kasę z wypłaty, którą braliście za szmaciarstwo.

A kiedy będzie złoczew i parking przy 315

Bardzo dobrze

I bardzo dobrze

Iza,kocham Cię!!!

Przeciez GKS nie ma kibiców. Po co komu ten twór. W Bełchatowie tylko Skra i Widzew !

Janowska vs GKS 1:0 Zaorane. Masz mój głos za 4 lata!!!

Coś pięknego ❤❤❤❤

Zdychajcie jeb...e ogorki

Skoro możliwa jest współpraca jeśli gks wyjdzie na zero, to po ogłoszeniu upadłości pge może być sponsorem gks-u. Może o to im chodzi.

CHCIELIŚCIE PIS-U STARE KU..Y TO MACIE TERAZ SWOJE 500+ !!!!!!!!!!

jesteś uposledzony umysłowo DEBILU o czym ty pierdolisz wogole zjebku ? 

Tak się niestety kończy wpieprzanie polityków do różnych dziedzin życia społecznego. CI nieudacznik potrafią rozp......ić wszystko, czego się dotkną swoimi łapskami. Nie jestem kibicem, ale z czysto ludzkiego spojrzenia na sprawę, to ręce opadają co te darmozjady robią z tym krajem. Pieniądze dla patologii, a uczciwie pracujących dymać ile się da i za ich pieniądze sponsorować tałatajstwo i siebie. W mieście lokalni politycy wchodzą w dziwne układy i koalicje, żeby tylko utrzymać się przy korycie.

Cóż, PiS kolejny raz pokazał, że potrafi tylko niszczyć i dzielić. Niczego nie zbudowali, nie stworzyli, to partia kontynuacji władzy za wszelką cenę, partia obiecanek i przekupywania naiwnych, prostych ludzi. Teraz przekonali się o tym bełchatowscy kibice, a niebawem przekonają się o tym i górnicy.

Tylko posłanka się podpięla pod PiS i o to jej chodziło bu do korytka się dostać pa po drugie narzekacie na PiS tylko że za PO ludzie uciekali do pracy za granicę bo co było państwowe trza było sprzedać i kaska do kieszeni tego nie widzicie obecnie ludzie wracają a pracy jest tylko ludzia się robić nie chce

OBIECALIŚCIE, MIESZKAŃCÓW OSZUKALIŚCIE! OBIECALIŚCIE MIESZKAŃCÓW OSZUKALIŚCIE!!!

Pani poseł podobnież na dostać w nagrodę stołek w elektrowni -to chyba w nagrodę

GKS - nie będzie Złoczewa nie będzie a PDO będzie?

Oczywiście, że będzie pdo. Dla najbiższej rodziny. I sympatyków.

brawo poselka janowska stop faszystom i pisowi

kibice GKS piszą komentarze , zamiast kibicować klubowi który gra ostatni mecz u siebie w tej lidze emoji pozazdrościć takich kibiców emoji i takie coś PGE miało sponsorować ? emoji

No i macie kibice swój PiS. Ha ha ha. Reszta obietnic wyborczych też tak skończy.

Janowska na Ministra Sportu, pięknie to prowadzi jak cały PIS. NIC NIE WIE, NUC NIE UMIE I NIC NIE REPREZENTUJE. TZW. PLASTELINA.

Ładziak z Maziarzem będą sponsorować GKS

włączcie sobie polsat sport , gdzie są kibice ? bo chyba nie na meczu . czyżby nadal pod siedzibą PGE ? emoji dajcie sobie spokój bo i tak nic nie znaczycie !

Jankowska z PIS-u niech sponsoruje, przecież dzięki temu jest posłanką, tyle dla miasta zrobiła ściemniara

Teraz gks a za 10 lat kopalnia jak by to powiedzieć Bełchatów się zwija

Profesjonalna piłka? ???? kto takie brednie pisze ????

Ogórki faktycznie są cali zieloni emoji

Pomidor czerwony zakapioru z kopalni jesteś czy z elektrowni bo tam wszyscy się wywyższają a gdzie pójdą na imprezę to zrobią zadymę kelnerki traktują jak służące a zresztą swoje drugie połowy tak samo

Trafna decyzja! Brawo PGE - nie uginać sie przed banda oszołomów ! Szanuje i popieram! Ogórki won z Belchatowa

rozwiązać ten śmieszny pseudoklub a cały jego budżet przeznaczyć na chlubę Bełchatowa Skrę

Skra za rok ma grać w Łodzi.

już zmierzają tysiące kibiców GKS pod siedzibę PGE GiEK S.A ? zablokowali ulice ? są zdeterminowani ? uda im się uratować klub ? 

Tak uda im się ale tylko drogę zablokować emoji))

A kibice tak szybko biegli na wybory żeby zagłosować na Janowska emoji gieksiacy to stan umyslu

Mam nadzieję, że dzisiaj zablokujecie karczme piwna, że nikt nie będzie miał prawa wejść na energetyk. To byłby pra w fziwy protest.

prawa nikt nie ma takiego żeby komuś blokował legalną imprezę , i to górnikom którzy wypracowują zyski dla PGE , które daję pieniądze na dumę Bełchatowa czyli SKRĘ !

Tam sie nie bawią dziś prawdziwi górnicy z Bełchatowa. Tam się bawi ERA i EPJ

Prawdziwi górnicy to są na Śląsku u was to zwykłe krety

Fan Club Widzewa z Bełchatowa składa najszczersze gratulacje Pani Poseł i Panu Rydzowi i całemu Zarządowi klubu GKS za taką wspaniałą wiadomość z rana emoji aha i oczywiście PGE które przyczyniło się do upadku tego i tak nikomu nie potrzebnego klubu ! 

Żydzi głosu nie mają, więc się nie wypowiadaj

nie obrażaj swoich kolegów z gorszej strony Łodzi , którzy nie wstydzą się żydowskich korzeni , zielony bezmózgu ! 

Rydz ogłaszaj upadłość i koniec tej farsy ! i tak na mecze mało kto przychodził więc płakał nie ma za bardzo kto po takim klubiku emoji tylko Alma Grocholice !

Cała ta sytuacja pokazuje skuteczność Janowskiej. Kłamała z Rydzem i to oni i cała reszta działaczy odpowiadają za to że lada moment GKS przestanie istnieć

Szkoda tej gejksy była taka miła i zawsze dzień dobry mówiła na klatce

Teraz armia troli posłanki i związkowca Olejnika będą walić w kibiców! Brawo Pani Poseł zje..ala Pani po całości. Oddaj mandat!

a co ma do tego Olejnik ? obiecał ci sponsora ? zejdz na ziemie , bo jeszcze choinek nie ma a ty bredzisz jak byś się z niej urwał !

Związkowiec Adam to pierwszy przyboczny Pani Janowskiej. Ciekawa postać wpierw latał z transwestytą Grodzkim a teraz przykleja się do Jankowskiej. Ale wiadomo gdzie kogo Adaś wciska.

a co ma wspólnego z tym że PGE ogłosiło że nie będzie sponsorować klubu ? 

Decyzja zapadła a jełopy i tak będą manifestować.

GKS ZDYCHAJ POWOLI...

jak się czują teraz kibice GKS którzy tak lżyli , śmiali się ,wyzywali kibiców Widzew jak ten upadał , a teraz przyszła karma . żal patrzeć jak umiera jakiś klub i cierpią kibice , mi jest tych najbardziej wiernych szkoda i takich którzy mimo jakiś głupich animozji współczują drugiemu kibicowi takich sytuacji !

PGE nie wyklucza wznowienia współpracy po unormowaniu sytuacji finansowej...Dal nam przykład widzewu jak szybko i sprawnie oddluzyc klub

Gratuluje grupie PGE zdrowego rozsądku. Klub ten nie zasługuje na sponsora tego wymiaru-realistycznie. Jest wiele dyscyplin wokół które wspiera PGE rozwijając tym samym chociażby kulturę

To dlaczego Janowska lansowała się na przegranej sprawie?

Posłanka Janowska jak i pge dobrze znali sytuację gks-u ..... A teraz zachowują się jak by teraz się dowiedzieli. Proste cała akcja była tylko i wyłącznie w kwestii wyborów.

I bardzo dobrze. W koncu zaczna jezdzic na mecze do Łodzi

chyba Cie posrało

już na ełKAŁes jezdzicie

będą chodzić na Almę , dumę Grocholic emoji albo lizać dup...y klubowi Twurbacela ŁKS emoji

Ciekawe jak skomentuje to posłanka Janowska

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także