Rejestracja i logowanie

[AKTUALIZACJA] Masakra w Drużbicach. 65-latek wjechał przed TIR-a i zginął na miejscu [FOTO]

Wydarzenia 18-11-2019 Autor: agula Foto: agula
79

Dziś po godzinie 10:00 w Drużbicach doszło śmiertelnego w skutkach wypadku. Osobowy ford zderzył się z ciężarówką. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana, na miejscu pracują służby. W akcji uczestniczył również helikopter LPR.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu, tuż przy kościele w Drużbicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem 65-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, wyjeżdżając od strony Drużbic, wymusił pierwszeństwo na  samochodzie ciężarowym, poruszającym się DW nr 485 od strony Bełchatowa. W wyniku zderzenia oba samochody staranowały ogrodzenie pobliskiej posesji. Kierujący fordem zginął na miejscu, zgon stwierdził ratownik LPR. 63-letni kierowca "TIR-a" nie wymagał opieki medycznej, a badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Droga Wojewódzka 485 w Drużbicach jest zablokowana, policja wyznaczyła objazdy w Kąciku i Wadlewie.  

komentarze (79)
Dodaj komentarz

Witam wszystkich .... jestem przerażona.... komentarzami! Zdarzyła się tragedia, jeden człowiek stracił to co najcenniejsze, drugiemu na całe życie zostanie wspomnienie zdarzenia i pytanie, czy mogłem zrobić cokolwiek...? Może zamiast wzajemnych złośliwości i obelg słowa pociechy dla Pana, który przeżył oraz dla Rodziny ofiary?! Czy żadnemu z Was nigdy nie zdarzyło się popełnić błędu i jedynie cudownym trafem uniknąć nieszczęścia?! Jeśli tak, módlcie się by tak było zawsze!!! Pan, który zginął był moim wujem.... był sprawnym kierowcą i znał ten niebezpieczny kawałek drogi, trudno więc wyjaśnić dlaczego wyjechał w taki właśnie sposób. Był wspaniałym człowiekiem, życzliwym, uczynnym, z poczuciem humoru... I ponieważ On sam nie może tego uczynić, w jego imieniu PRZEPRASZAM Kierowcę TIRa za całą traumę, którą przechodzi z powodu mojego wuja. Przepraszam wszystkich za uniedogodnienia z powodu zablokowanej drogi czy powstałych zniszczeń. Dziękuję zaś służbom ratunkowym za wszelką udzieloną pomoc i próbę ratowania życia. Notabene, nie dyskryminujcie ludzi po sześćdziesiątce , bo ani się obejrzycie, a będziecie mieć tyle samo! Bon voyage...

Wyrazy współczucia i pokój jego duszy emoji wielka tragedia

Zawsze pokonuję to skrzyżowanie z duszą na ramieniu, zakręt jest może 30 metrów od skrzyżowania i nic nie widać bo widoczność ogranicza jeszcze betonowy płot emoji

Ludzie przestańcie się spierać widziałem to na własne oczy !!! Gdyby nie lis to do niczego by nie doszło ........ biedny pan z osobówki emoji współczuje rodzinie

Gienek, co widziałeś? O jakiego lisa chodzi?

Przy 40km/godz tego Tira ,takich zniszczeń by nie było.Mogło być to około 60 km/godz a to juz duża różnica.

Wsiądź w Tira i spróbuj wjechać w ten zakręt z 60 km/h... Powodzenia

Słyszałem chyba cztery helikoptery startujące z miejsca wypadku.. ..jeden poleciał do Łasku, drugi do Pabianic, trzeci chyba do Bełchatowa a czwarty do Piotrkowa... ...do jednego trupa?

Analogiczny wypadek koło Piły dwa lata temu (mam dokumentację foto i raport policji). 40-sto tonowy Man zmiażdżył Forda Mondeo, który wjechał z podporządkowanej wiejskiej drogi. Przy prędkości ciężarówki 38 km/h osobowy został tak zmiażdżony, że trudno go zidentyfikować ...

Gdyby TIR jechał 40 jak powinien nie byłoby takiej masakry

Do Oli. A byłaś tam przed wypadkiem i widziałaś że TIR jechał szybciej niż 40km/h czy masz radar w oczach?! Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj!

Ratownik LPR stwierdził zgon.... Czyli zdarzyło przyleciec śmigło, niż karetka z Bełchatowa. Takie zdarzenie i nie było lekarza. Poddaję pod komentarz wszystkim czytajacym...informacja na112 o wypadku z rannymi i brak lekarza na miejscu...co o tym powiecie internauci ????

Debilu Ratownik to nazewnictwo helikoptera LPR. W Składzie zespołu LPR zawsze jest lekarz. Karetka moze obnizala wlasnie cisnienie Twojej Babci i nie mogli przyjechać bo byli zajęci. Pomysl tempa palo!!!

sam jesteś debilem... ..to diagnoza - nie obelga.

państwo z dykty ? 

Niestety ten feralny odcinek musi być drogą jednokierunkową! Rondo nie do końca rozwiąże problem. Ruch w kierunku od Wdowina do Bełchatowa, Głupic i Wadlewa skierować drogą obok Straży. Inaczej znowu dojdzie do tragedii.

Należy ustępować pierwszeństwa przejazdu i tyle .... Tragedii nie będzie ....

Debilu to był mój wujek

Widać nie znasz specyfiki wyjazdu z tego skrzyżowania oraz fatalnej widoczności z lewej strony (od Bełchatowa)..

"Masakra" ??? To jest tragedia.. kto pisze te artykuły..

Tam wejście osobówką przy prędkości 50 graniczy z cudem

TIRY NA TORY WYPIERDALAC

A ty cwelu wypierdalaj do piachu

Ty wypierdalaj na tory idioto. Nie umiesz czytać co pisza? To nie tira wina tempoto. Ten facet mu wyjechał a tir nie zadzyl wychamowac. Czytaj ze zrozumieniem a dopiero się wypowiadaj na ten temat. Szkoda czlowieka z osobowki. A ty piszesz komentarze z **** wyjete.

Hamować samo h, idioto. Gdyby tym TiRem jechał 40, jak jest na znaku, albo mniej, to by mu tak zdecydowanie nie przyp... Jeżdżą po tym odcinku, jak skończeni kretyni i już kiedyś któryś leżał czymś w przystanku, zrywając barierkę, która stoi w zakręcie. Z drugiej strony "jeżdżą" jeszcze szybciej. Gdybyś sam potrafił czytać ze zrozumieniem, "tempoto" widziałbyś, że kolega nigdzie nie stwierdza, że winnym był kierowca ciężarówki.

Obyś zdechł śmieciu

Ja bym się na twoim miejscu zastanowiła czego komu życzysz, takie złorzeczenia zawsze wracają do rzucającego.

co za chamstwo???

Żal mi ciebie....

Jeżdżę tą drogą codziennie.To niebezpieczne miejsce, jedynie łuk drogi wymusza hamowania ale kto tam jedzie 50km/h? Inna spraw, że jak już się ktoś włącza do ruchu to nie to robi tak żeby nie wymuszać pierwszeństwa, bo ciężarówka nie zdąży zahamować.

Wyjechać ok ale róbmy to sprawnie a nie na ,,dziadka,, wiadomo jaka jest tam widoczność .... Nie ma ... Jest wyjazd kawałek dalej...

Starsi ludzie są nierozważni i spóźniony refleks. Ponadto tiry powinny mieć lusterko zewnętrzne po środku u góry żeby lepsza widoczność mieli co dzieje się przed maską.

63-letni zawodowy kierowca to faktycznie już starszawy. Ale skoro przeszedł badania, to jeszcze się nadaje.

Maja takie cos i oszczędz tych filozofi bo wychodzi na to ze naweg nie stales obok takiego ciagnika

Wsiądź w tira a potem pisz komentarz .... Jak wyjechał prosto pod to co ten kierowca miał zrobić... Są strefy gdzie kierowca tira nie widzi... Ja to rozumiem ale ten facet wyjechał pod samo auto

TIRY NA TORYYYYYY AAAUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przecież mają

lepiej kościoły omijać SZEROKIM ŁUKIEM - same nieszczęścia .

Nie jestem kierowca tira ale tirem po świecie jeżdżę... Bezmyślność ludzi mnie dobija

Policja od samego początku akcji nic nie wyznaczyła.. ..kierowcy się błąkali po okolicy, szukając objazdu.. ...cały czas, od 10,20, nadjeżdżały nowe samochody, których kierowcy nie byli świadomi, co mogą napotkać. A napotkali sznur stojących samochodów od strony Wadlewa. Nie wystawiono żadnych policjantów, miescowej straży miejskiej/wiejskiej, czy harcerzy, którzy sprawnie by pokierowali ruchem. Po 16, jak wracałem, w Wadlewie stali umundurowani gamonie i nawet nie interesowało ich, jak kierowcy, swoimi pojazdami, mogą dostać się do Bełchatowa. Żadnych znaków czy osób kierujących objazdem. Indolencja totalna, brak jakiejkolwiek organizacji, mułowatość kreatywna.. ...nie potrafię wyrazić się inaczej o służbach. ..a jak by to wyglądało? w chwili powszechnego zagrożenia??? ..no.. ARMAGEDON.

Jestem z okolicy drużbic wracałem o 13:30 z Bełchatowa Pan policjant w Kąciku wszystkich bardzo ładnie informował jak i gdzie najlepiej jechać by dostać się tam gdzie zamierzają... brawo dla tego PanaemojiA że o 10 :20 nikt nie informował to wystarczyło ruszyć głową i trochę techniki to nie autostrada to już gorzej mieli Ci od strony Bełchatowa!

jechałem od strony Bełchatowa o10,20... ...kluczyłem za innymi po terenie chyba Drużbic... ..autokary, tiry, osobówki, busy... ...wszyscy jechali gdzieś w pole i zawracali.. ...i ta droga..kto dopuścił do budowy drogi, na której dwie ciężarówki nie mogą się wyminąć? ..cud, że nic więcej się nikomu nie przytrafiło..

Dałeś radę i to się liczy, może trza zapoznać się z okolicą i nie marudzić.

Idź do Policji zobaczysz jakie są realia to zrozumiesz.

To ta uzdrowiona dobrą zmianą bełchatowska policja tak sobie teraz nieradzi? Wielka szkoda... Zresztą jak wynika z treści artykułu podobnie jest z ratownictwem. Co następne do pisowskiej naprawy?

Fakt jest taki że stała się tragedia, sam widok nie powiewał optymizmem że ktoś wyjdzie z tego żywy, tak zmiazdzonego samochodu dawno nie widziałem, no szyba że tylko na złomie, wyrazy współczucia dla rodziny, pokój jego duszy emoji

prędkość ciezarówki to 45 km/h, masa masa robi swoje

Bezsensowny tytuł - "Masakra" - chyba tragedia. Poziom gimnazjalisty.

Bo masakra wyklucza tragedię. Jak dla ciebie ford nie jest zmasakrowany to dla mnie to juz jest tragedia

Proszę (zwłaszcza przy takiej tragedii)nie obrazać tysięcy zdolnych byłych gimnazjalistów! Waszych dzieci!

Masakra – potoczna nazwa krwawego starcia zbrojnego lub rzezi ludności cywilnej, połączonej z okrucieństwem i znęcaniem się; krwawa rzeź. Masakrami bywają nazywane zarówno niektóre zbrodnie prawa międzynarodowego jak np. zbrodnie wojenne czy ludobójstwo i też przypadki masowych morderstw (np. strzelaniny). źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra

Autor popłynął emoji.... No cóż czasem emocje biorą górę...! Ten wyjazd jest niebezpieczny...Z drugiej strony nie oszukasz przeznaczenia... Widocznie tak miało być.emoji

O to widzę, że Kamil tłumaczył co znaczyło słowo "POGROM" kiedy nasi bili Izrael 4:0

Dziwne ze ci co nienawidzą zabitych pieszych nie piszą ze ford WTARGNĄŁ pod tora hmmmmm

Sam Ford nic nie zrobi, bez współudziału z kierującym... ..to tylko maszyna do transportu i do... ..zabijania.

Ten plot i to skrzyżowanie to jedna wielka pomyłka tam nie idzie wyjechać od strony gminy ile ludzi musi zginąć tak jak w kąciku muszą być ronda wadliwie powstało i koniec wypadków

kolejny artykuł i znów nie ma BMW co torfy zaskoczeni ? AHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA

BMW nie było. Za to był TIR.

Tam jest bardzo niebezpieczny zakręt i jeszcze ten wysoki płot... Kompletnie nie widać pojazdów nadjeżdżających od Bełchatowa. W dodatku bardzo blisko jest przejście dla pieszych. Ile jeszcze musi dojść do zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, aby właścicielka poszła po rozum do głowy i obniżyła płot? Mimo niejednokrotnych próśb, aby pomyślała coś nad tym płotem, nadal ma wszystko w dalekim poważaniu...

Czy ty jesteś normalna? Ktoś ma płot obniżać bo samorząd nie potrafi zabezpieczyć drogi. No chyba że pokryjesz koszty, to może się zgodzi . Jest wiele sposobów. Lustro, progi zwalniając i nawet absurdalne ww tym miejscu rondo

A czy ty jesteś normalny... Chyba nie jeździsz tą drogą skoro piszesz takie rzeczy

Płot jest tam zły... Bo jest są drzewa jest płot wycisza wszystko nie wiesz czy wyjechać czy n ie

Jesli wlascicielka mialaby troche oleju w glowie to by obnizyła troche plot i juz by bylo lepiej, nie zbiednieje od tego ale lepiej miec plot i krzyze przy nim ze zniczami...

A czy tam nie ma ograniczenia prędkości do 40 km/h???

No dokładnie, jest ograniczenie. Sorki za minus, przypadkiem wcisnęłam.

Mam pomysł. Odkup od niej nieruchomość i obniż płot. Możesz go również zlikwidować.

Niestety w tym kraju nie liczy się to że ktoś jechał 50, 100 czy 200 km/h najważniejsze że ktoś komuś wyjechał. Brawura u nas jest ponad prawem

Wymuszenie pierwszeństwa to również brawura.

Niestety wyjazd od strony Urzędu Gminy w kierunku Bełchatowa jest bardzo niebezpieczny...lepiej korzystać z tego wyjazdu koło Straży...

Jestem bardzo ciekaw z jaka prędkością poruszała się ciężarówka/Tu jest zakręt,ostry zakręt.teren zabudowany.Niektórym tak się spieszy,że w **** mają czyjeś zdrowie i życie...

No jak jest ostry zakret to uwierz mi ze 90 nie jechal.... to nie osobowka

Jechałam za tym tirem i na moich oczach stał się ten wypadek ,ciężarówka jechała wolno

A myślisz że z jaką prędkością mógł się tam poruszać?? 50?? To jest maks scania wyszła tam z zakrętu gdyby jechał tam szybciej to polozylby zestaw wiem z doświadczenia bo sam jestem kierowca ciężarówki, widziałeś uderzenie zestawu przy 40?? Z osobowki już przy takiej prędkości nic nie zostaje. Szkoda jednego i drugiego dla jednego trauma na całe życie drugiemu nic już życia nie zwroci

Wiesz z doświadczenia, bo sam jesteś kierowcą ciężarówki? Czy może dlatego, że położyłeś kilka lub ostatecznie jakąś, jadąc 50 km/h w zakręcie?

Na tym zakręcie choćby nie chciał trzeba zredukować prędkość nawet osobówką, że o ciężarowym nie wspomnę, inaczej można rozwalić płot kościelny.

Prędkość samochodu ciężarowego została zarejestrowana na wykresówce i w toku postępowania na pewno zostanie ujawniona. Nie zmienia to faktu, że kierujący fordem, wymusił pierwszeństwo na samochodzie ciężarowym.

Patrząc na te scanie tam już nie ma tarczek tylko cyfrowy

Raczej Ale zazwyczaj bywa tak że to się większemu winę przypisuje

W komentarzach w artykułach medialnych - zawsze, no bo to był ten zły i niedobry TIR. W postępowaniu śledczym już niekoniecznie, ale wtedy 'niewinnego uniewinnionego' już nikt publicznie nie przeprosi.

dodaj komentarz
Czytaj także