Rejestracja i logowanie

Nowy sprzęt w bełchatowskim szpitalu. Z czego będą mogli skorzystać pacjenci?

Wydarzenia 15-11-2019 Autor: Emste
16

Bełchatowski szpital otrzymał od miasta nowe wyposażenie o łącznej wartości 130 tys. zł. Pacjenci mogą już korzystać z nowych łóżek i tonometru okulistycznego, działa też nowo zakupiona sprężarka medyczna.

Miasto rokrocznie wspiera bełchatowski szpital, w zeszłym roku, udało zakupić defibrylator z pomiarem EKG i saturacją dla oddziału pediatrycznego, aparaty EKG i EEG dla oddziału neurologicznego oraz nowoczesny respirator do sali intensywnego nadzoru na oddziale kardiologicznym. W tym roku, do szpitala trafiło 5 nowych łóżek specjalistycznych, które znajdują się na oddziale nefrologicznym, tonometr okulistyczny oraz sprężarka medyczna.

O ile przeznaczenia łóżek nie trzeba nikomu tłumaczyć, o tyle nie każdy wie do czego służy tonometr czy sprężarka medyczna. Zgodnie z informacjami, jakie znajdziemy na stornie Urzędu Miasta:

- Tonometr to niezwykle potrzebna aparatura, szczególnie przy wykrywaniu jaskry. Badanie wykonywane przy jego pomocy jest szybkie i komfortowe dla pacjenta. Jest ono bowiem bezdotykowe i bezbolesne, co za tym idzie nie potrzebne jest żadne znieczulenie [...] Sprężarka, choć niewidoczna dla pacjenta, pełni bardzo ważna rolę. Zabezpiecza bowiem powietrze medyczne o najwyższym stopniu czystości, które głównie wykorzystywane jest na bloku operacyjnym oraz oddziale intensywnej terapii.

Dzięki nowoczesnej aparaturze, pacjenci szpitala w Bełchatowie mogą teraz liczyć na szybszą, a co ważniejsze dokładniejszą diagnostykę, jak również większą jakość opieki nad pacjentem.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

po co to komu mogli by dać pieniondze na lepsze dni belchatowa i walksze z faszystami

raczej walkę z bezmózgami takimi jak ty

Może by Miasto dało na podwyżki dla pracowników pgm.....

Super pacjentom sie przyda

A od Pana Owsiaka nic ???

Orkiestra jest w styczniu. A Ty ile dałaś od siebie? Czy tylko potrafisz narzekać?

Na okręg piotrkowski na służbę zdrowia pieniądze dał Macierewicz!

A ja myślałam, że wszyscy, którzy płacą podatki dochodowe i składki zdrowotne utrzymują służbę zdrowia.

Dobrze mówisz to my utrzymujemy służbę zdrowia z naszych składek zdrowotnych i podatków. To z naszych pieniedzy są środki na sprzęt medyczny i apanaże pełnomocników w szpitalu, ktorych nam namnozyli skorumpowani politycy

sekciarze od owsika twierdZa inaczej ze to oni utrzymuja sluzbe zdrowia i jak nie dajesz na ich orkiestre woodstocj=kowa to nie ma prawa sie leczyc tak sekciarze z woosp twierdza

Oni też utrzymują. Najgorsze jest to, że teraz zamykane są całe oddziały w szpitalach bo nie na kasy albo lekarzy. A tak swoją drogą to sekty trzeba szukać gdzie indziej.

nie ma lekarzy, pielęgniarek, nie ma pieniędzy w kasie szpitala dla uczciwie pracujących ale nic to, są rzesze administracji i liczne stołki dyrektorskie zastapią nam lekarzy i pielęgniarki

jak szpitalem zarządzają pielęgniarki to efekty widać. Ja tam bardzo chetnie pójdę odpocząć na oddział

Ze swojej kasy ?

Tak jak te nowe helikoptery ktore widział jak do nas lecą...i lecą... i lecą...piąty rok... jak Malysz.

Ile gb grafiki? Jaki procesor? Najwazniejszego nie podali

dodaj komentarz
Czytaj także