Rejestracja i logowanie

Os. Dolnośląskie. Latarnia runełą na parking. "To mogło się skończyć tragicznie"

Wydarzenia 12-11-2019 Autor: rafkur Foto: Facebook/Straż Miejska Bełchatów
31

Do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z bełchatowskich parkingów w okolicy bloku 136 na os. Dolnośląskim. W wyniku starości runęła latarnia oświetlająca miejską przestrzeń. Żaden z zaparkowanych tam samochodów szczęśliwie nie uległ uszkodzeniu, a sama latarnia została szybko usunięta i zabezpieczona. 

Sytuacja miała miejsce w piątek, 8 listopada w godzinach wieczornych. Na jeden z parkingów na os. Dolnośląskim runęła latarnia uliczna. Tylko przypadek sprawił, że żadne z zaparkowanych kilka metrów od niej aut, nie zostało uszkodzone. Szczęśliwie nikt też tamtędy akurat nie przechodził. Na miejsce wezwano patrol straży miejskiej. Strażnicy przy pomocy przybyłego elektryka zabezpieczyli latarnie i usunęli ją z terenu parkingu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była korozja, która sprawiła że latarnia zawaliła się pod własnym ciężarem. 

Mieszkańcy okolicznych bloków nie kryli oburzenia w związku z zaistniałym faktem. Zdziwienie wyrażali z faktu, że nikt nie skontrolował odpowiednio wcześniej stanu technicznego elementów miejskiej infrastruktury.

- To jest skandal, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że latarnię przeżarła korozja. Czy ktoś te sprawy kontroluje? Mogli tamtędy iść ludzi. To mogło się skończyć tragicznie - komentuje jeden mieszkańców  wsiadający do auta w na parkingu, gdzie doszło do zdarzenia.

 

komentarze (31)
Dodaj komentarz

Nie ma kontroli, przeglądów i konserwacji. Wszystko, co służy wiele lat się niszczy, wina tego, który odpowiada za oświetlenie w mieście. Pada deszcz, śnieg, ma prawo wdac się korozją.... Taki mamy klimat...

WPROWADZIĆ PODATKI DLA POSIADACZY OSRAJTRAWNIK I OLEJPŁOT 100 ZŁ/ M W SKALI ROKU 1200 PLN. I PGE MA PROBLEM ROZWIĄZANY.

Miasto - PiS, PGE - PiS ... Same tęgie fachowce, to się będzie walić.

Przebrzydłym ojszczysłupom mówimy kategoryczne -NIE

I smierdzacym oszczymurom na dwóch nogach tez

Właścicielem całej sieci jest PGE. I tu pojawia się największy problem, ponieważ nie chce przekazać całej infrastruktury na Miasto Bełchatów, które mogłoby dokonać kompleksowej wymiany już przestarzałej sieci. Po drugie jest to bardzo duża inwestycja a Miasto nie jest takie bogate jak wam się wydaje. Można zrobić dużo jak się ma za co. Wybuduj dom na, który Cię nie stać. Spraw nie jest taka prosta jak się wydaje. Miasto i tak przeznaczyło w 2019 roku na prace remontowe ok 20.000,00 tysięcy. Pozdrawiam

20 tysięcy??? Chyba się zaraz popłaczę ze śmiechu? 20 tysięcy to chyba na papier do urzędowego kibla. U nas wszystkie inwestycje idą w grube miliony. Nie rozsmieszaj mnie.

A co mnie to obchodzi jako mieszkańca? Płacę podatki i politycy powinni to załatwić bo jest to w ich obowiązkach. Może sam mam wykupić te latarnie i wyremontować? A te 20tys na remonty to w porównaniu do ceny za ten pseudo dworzec czy rondo to wymiana jednej kostki chodnikowej kosztuje.

Będzie ciąg z Smrodzialni.

To pan Polak zawalił temat ???

Za wymianę słupów obciążyć właścicieli PSÓW. Wprowadzić podatek od ojszysłupów.

Większej głupoty nie czytałam. A może obciążyć wszystkich obszczymurow wracający h z barów

Główną przyczyną korozji słupów oświetleniowych na osiedlach są psy, które je olewają. Słupy powinny być zabezpieczone np. koszulką termokurczliwą 50 cm. ponad grunt oraz 50 cm. w gruncie. Miasto powinno takie zamawiać.

Kris weź koło i pier..... j się w czoło. Ile nad tą,, diagnoza"sie zastanawiałeś... Koty, szczury i myszy wolno żyjące też.. Ha... Ha

Zobaczyła jak jej koleżanki słabo świecą (że ciemno jak w d***) to dokonała z żalu samozagłady.... Tak widno kiedyś było w mieście wieczorem i nocą, a teraz mrok..

Takich lamp tego typu i w podobnym stanie skorodowane na samym dole przy ziemi jest sporo w parku na Binkowie ,tylko patrzeć kiedy spadnie na wózek z dzieckiem czy osobę przechodzącą ścieżką. Na lampach są numery wypisane ,to ktoś robi przeglądy i jest odpowiedzialny za stan w jakim się znajdują

Przegląd i remont polega tylko na pomalowaniu latarni farbą, nikt nie sprawdza ich stanu technicznego!

Ktoś bierze kasę a nie kontroluje

To zupełnie jak przeglądy wentylacji w blokach administrowanych przez PGM.

Wystarczy zmienić firmę robiącą przeglądy. Pewien kominiarz się bardzo ucieszy. Pgm mniej

Pgm go blokuje rękami i nogami!

Kto zajmuje się konserwacją oraz bieżącym utrzymaniem oświetlenia ulicznego w mieście? Czy to nie PGM? Rozwiązać tą nierentowną spółkę która od wielu jest utrzymaniem tylko dla niekompetentnych polityków i ich rodzin

Dobrze, że na kogoś nie upadła, ale ubezpieczone samochody widać ważniejsze.

Na Binkowie od ulicy Srebrnej odchodzi pas zieleni ciągnący się między domami, nie ma tam żadnego chodnika, pas ten jest oświetlony mocnymi lampami. Dlaczego to miejsce jest tak oświetlone? Przecież tam nikt nie chodzi, światła świecą się dłużej niż na ulicy Budryka.

Potwierdzam, bardzo mocne lampy, gęsto rozstawione oświetlające trawnik pomiędzy domami.

Tam miała być ulica, ale coś nie wyszło. emoji

Ostatnia lampa która jeszcze normalnie świeciła. Szkoda

No i widzisz kumaty kumaczu co się dzieje? Po co ci parking pod 315?

mogla na jakiegos faszyste spasc he he

Oj! ...byłoby. Gdyby taka latarnia runęła w Warszawie Trzaskowskiemu cały spisiały Bełchatów by złorzeczył i komentował.

Proszę Cię! Akurat ta zgniła latarnia była pod auspicjami KO emoji, a te które stoją na sztorc są we władaniu pissu Tutaj w Bełchatowie nikt pisiowi wraz z bezideowymi satelitami nic nie zrobi za jedną „głupią latarnię”. Musiałoby chyba porazić prądem pół miasta.

dodaj komentarz
Czytaj także