Rejestracja i logowanie

Dworzec na Czaplinieckiej już prawie gotowy [FOTO]

Wydarzenia 05-11-2019 Autor: Emste
79

Węzeł przesiadkowy, który powstaje przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie zaczyna nabierać finalnych kształtów. Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, większość prac ma się już ku końcowi. Całość ma zostać oddana do użytku jeszcze w grudniu tego roku.

Zgodnie z informacjami, jakie opublikowali miejscy urzędnicy, budowa węzła przesiadkowego zostanie ukończona w planowanym wcześniej terminie, tj. drugiej połowie grudnia 2019. Na zakończenie prac czekają osoby, które na co dzień korzystają z miejskiej komunikacji. A czego możemy spodziewać się na miejscu?

- W budynku węzła przesiadkowego będzie poczekalnia, kasa, toalety, a także pomieszczenia dla kierowców i informacja. Miasto planuje, aby w jednym z lokali mieścił się także punkt gastronomiczny. Wszystko zajmie ponad 350 mkw. Z budynku, bez najmniejszego problemu, będą mogły również korzystać osoby niepełnosprawne. W całości będzie on bowiem dostosowany do ich potrzeb. Na zewnątrz oprócz wiat przystankowych powstał także parking, do dyspozycji zmotoryzowanych będą dokładnie 94 miejsca – informują miejscy urzędnicy.

Inwestycja kosztowała miasto ponad 6,5 mln złotych, z których 500 tysięcy to dofinansowanie od Gminy Kleszczów.

komentarze (79)
Dodaj komentarz

Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skazany. Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania 1 wyroku. Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się z pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele - powiedziała w uzasadnieniu sędzia Alina Kamińska. Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi osobami oskarżonego m.in. o oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wyrok jest prawomocny. W pierwszej instancji wobec Rafała Gawła (zgodził się na podawanie w tej sprawie przez media jego danych i wizerunku) zapadł wyrok 4 lat więzienia. DOPÓKI DDBELCHATOW BĘDZIE USUWAĆ TEN KOMENTARZ TO BĘDĘ GO UMIESZCZAŁ POD PRAWIE KAŻDYM ARTYKUŁEM. STOP CENZURZE!.

dobrze że bedzie poczekalnia bo jak się korek zrobi od olimpii to całe miasto stoi

dlacego jest tak ciemno na ulicach jadac samochodem nie widac nawet czy ktos stoi przy pasach czy ktos chce wejsc na ulice. halo?!?!

Pewnie jak z tężnią, Buczek dworzec postawi większy i lepszy.

Dobrze dopasowany do dziury, jaką staje się miasto.

Ludzie nic wam nie pasuje. Przestańcie pisać bzdury bo się zygac chce.

Do szpitala dojeżdża każda MZK a na Sienkiewicza nie. Także dworzec jest ok.

Na najbardziej zakorkowanej ulicy w mieście! Brawo!

Gidixy miedź kradły i ciemno w Bełchatowie

Jak by nie tańczył to **** zawsze z tylu Tak też jest w Bełchatowie Co zrobią to i tak nam nie pasuje

Podnieśli podatki od nieruchomości. Teraz na pewno będzie pasowało. Wszystkim.

Dlaczego w Belchatowie jest tak Ciemno? co sie dzieje ze swiatlem w nocy. nic nie widac. jadac samochodem nie widze czy ktos idzie chodnikiem. mamy czekac na jakas tragedie jak ktos wpadnie pod samochod?

A mało to już wpadło pod samochód po ciemnicy?

A kiedy parking pod 315 na dolnośląskim?

lekcje odrobiłeś? bo mama zaraz komputer wyłączy.

A KIEDY PARKING PRZY SZPITALU A NIE TO ZDZIERSTWO ZA 6 ZŁ ZA GODZINĘ

Miejsc jest jak psów, choćby pod mega megamedem, na przeciwko ulicy w stronę 100 ... Tylko szlachcie się nie chce iść 100m muszą mu parking wybudować najlepiej w szpitalu juz

Tak jak sobie narysujesz te miejsca.no chyba że w niedziele.

Ja za stanie po drugiej stronie koło lasu musiałam iść się tłumaczyć do straży miejskiej i chcieli mi dac mandat. Także tego

Wolne miejsca parkingowe? Pod Mega-Med em? Chyba w nocy.

Oj Bełchatowianie, nic Wam nie pasuje ...tylko te Wasze biedronki, lidle i inne markety są dobrze usytuowane. Proponuję, wracajcie, skąd przyszliście...tam jest dużo lepiej.

Ciekawe czy nadworny proboszcz będzie na otwarciu??? Hhaha

Rachunek sie musi zgadzać.

Chyba, parasola w duuupie

Musi! Tak długo czekaliśmy na dworzec a taraz chcecie żeby od razu na początku ogień piekielny go stawił? Koszty nie grają roli, podnieśli grubo podatek od nieruchomości wiec na kwiaty na ołtarz w intencji dworca i wodę święconą w pakiecie z usługą powinno jakoś wystarczyć.

No oczywiście! Przecież bez wody świnconyj to wszystko zaraz się rozleci. W kosztorysie budowy koszty pokropku też zapewne zostały ujęte.

6,5 mln czy to dużo? Na Rondo na Wojska Polskiego w ubiegłym roku ta sama ekipa wydała 5,9 mln. Rondo, żadne cudo, trochę już zdewastowane, gdyby samochody po nim nie jeździły to by dłużej mogło służyć.

Rondo nie do jeżdżenia ? W takim razie jekie jest jego inne przeznaczenie ?

Sześć i pół bańki za kibelek. No brawo wy, idziemy na rekord.

A mi się bardzo podoba.! Po przeczytaniu niektórych komentarzy to naprawdę żal ile w ludziach jest jadu. Szkoda! Nic nikogo nie cieszy, wszystko źle zrobione, nie tak, nie w tym miejscu i obrażanie ludzi. Ktokolwiek by był na wyższym stanowisku w Bełchatowie i cokolwiek by zrobił to i tak będzie zawsze obrażany i krytykowany.

W Łodzi takie "dworce" są na większych krańcówkach.

W Łodzi krańcówka, a w Bełchatowie końcówka.

Ten język knajacki... I znowu najwięcej do powiedzenia maja nie Bełchatowianie a przybyła za chlebem "bida" i tegoż pokłosie co to temu rowerem do "stacji" było z 10 km ????

Bida przybyła do bidy. Gierek stworzył to miasto, komuna wybudował też Elektrownię, dała pracę małorolnym z całej Polski, dała mieszkania. Z małej zacofanej mieściny, odciętej od świata zrobili komuniści coś lepszego. Przed wojną w miasteczku mieszkała większość żydowska, około 75%, Niemców 15%, Polaków 10%, głównie naKozinach, koło obecnego cmentarza. Przeważnie służyli u Niemca lub Żyda, lub wypasali na żarnowiskach kozy. Taki był Bełchatów. Autobusów po wojnie też nie było, ludzie z roboty ze Śląska wracając pod Bełchatów mogli dojechać do Radomska, dalej pieszo.

Lepiej by pomyśleli o parkingu przy szpitalu.. Bo ktoś pozwolił na to by był płatny i cisza... Każdy zadowolony.. A oni za kilka baniek trochę większy kiosk ruchu budują..

6 zł za godzinę w Bełchatowie to zdzierstwo.

Jeszcze niedawno było 3 zł. Coś się zmieniło?

Niedlugo bedzie 10zl za h

Wygląda jak CPN

Ten dworzec to chyba ze złota że tyle kosztował. Miejsce dosyć dobre bo autobusy dalekobiezne będą zjeżdżać z odwodnicy

Gdyby poprzednicy za bezcen nie sprzedali poprzedniego dworca to dzs nie potrzeba by było wydać tyle kasy. Wystarczyło tamten zmodernizować..Niestety nie było gospodarza! Dziś dopiero wszystko idzie w dobrym kierunku. Oby tak dalej. Należy tylko się cieszyć.

Wiadomo już czy będzie to Orlen czy jakaś inna stacja?

A ten napis Bełchatów nie mógł być mniejszy i niżej zamieszczony? A tak się buduje w Hiszpanii: https://www.archdaily.mx/mx/02-171231/estacion-de-autobuses-de-baeza-dtr_studio-arquitectos Czysto estetycznie i bez wywalonego napisu w niebo.

Autobusy miedzymiastowe nie powinny sie zatrzymywac obok szpitalu bo podrozni Maja walizki ciezkie w centrum musza I tak sie zatrzymac

Mzk to pojada emeryci do szpitalu ale podrozni juz nie bo Maja ciezkie walizki bo przyjezdzaja do wnukow z Warszawy

Bez pomyslu dworzec musi byc w centrum a nie pod lasem ludzie I tak Tam nie dojda bo Nogi bola

Dworzec powinien byc w centrum miasta a nie daleko emeryci nie Maja samochodu a Tam jest za daleko dla starszych wielka szkoda trzeba myslec o ludziach bo kazdy mieszka w centrum miasta

Dworzec powinien byc na miejscu dawnego bo stars chorzy ludzie nie Maja sily isc na Czapliniecka szkoda ze nikt nie pomyslal o podroznych bezmyslnie trudno ze nie pojada

A, czyli na czapliniecką za daleko, ale na koniec Piłsudskiego jest blisko? Ciekawe rozumowanie.

Nie podawaj się za emeryta, bo Ci "starzy chorzy ludzie" korzystają cały czas z bezpłatnych mzk, także poradzą sobie bez problemu.

Kiedy powsatanie obiecany holding spółek miejskich?

Od kiedy Gargamel został mężem politycznym Fiony to o holdingu możesz zapomnąć chyba że trzeba będzie pgm ratować i cztery bańki odszkodowania za instalację do odzysku biogazu na woli Kruszyńskiej zapłacić.

Jest jeszcze taki jeden pan, Krajowy. W Kurnosie pomieszkuje. On też musi mieć jakieś stanowiska. Prezesem teraz mu być nie wolno, to dyrektoruje i kierownikuje gdzie się da.

Ale przypominać trzeba w każdym komentarzu, obietnica jest obietnicą i trzeba z niej rozliczyć.

Gratuluję pomysłodawcy za budowę dworca obok miejsca najbardziej zamordowanego. Myślenie twórcy zostawiam wiele do życzenia. Sama bym trgo lepiej nie wymyśliła

Mam pytanie : czy to bedzie JEDYNE miejsce w Bełchatowie, gdzie będą się zatrzymywaly autobusy miedzymiastowe?

Tak, obwodnica miasta w niedalekiej odległości daje ku temu racjonalne powody.

Czytając tę komentarze nie dziwię się że to miasto stanie się w niedługim czasie miastem wymarłym poziom osób piszacych te komentarze jest tego dowodem ze tak sie stanie.

Ja postawiłem budynek mieszkalny z trzema garażami 350 m kwadratowych nie oszczędzając na materiałach za 700 000. Za 6,5 miliona miałbym 6 takich... Dobra parking doszedł no to 5 

Jako punkt gastronomiczny proponuje mcdonalda

Mariolka kto cie wybrał na drugą kadencje, to nie potrafie w to uwierzyć. Bełchatów miasto zastoju i ucieczki młodych kreatywnych

No jak kto kto??? Wyborcy.....

I Marek.....

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodzil.... Marudy

kwadratowy dworzec w kwadratowym mies ie, trochę taki większy kiosk za parę mln zł.

Pięknie ten neon w nocy wygląda emoji

Ten "DWORZEC" powinien być na tym miejscu gdzie był stary dworzec.... Lidla powinni sobie kolo szpitala wybudować, przynajmniej Pacjęci by mieli gdzie sobie zakupy robić hehe Tak na poważnie to na prawdę szkoda, ze w tak do **** miejscu ten obiekt powstaje....

jasne, jeszcze tylko brakuje więcej autobusów w centrum które muszą się przez pół miasta przebijać do dworca. dobrze to rozegrali że jest koło szpitala, blisko do obwodnicy. a i tak wszystkie mzk jeżdżą pod szpital więc każdy dojedzie. No ale oczywiście torfy muszą swoje 3 grosze wtrącić.

Dworzec przesiadkowy ! tylko na co i gdzie będziemy się przesiadać? jak obiecane przez pis uruchomienie połączeń nie wypaliło jak wszystkie obietnice pisu..Co z połączeniami do Piotrkowa okna na świat kiedy zostanie przywrócona linia 22. Bełchatów Piotrków Dw.PKP i PKS.

A po co ci 22 do Piotrkowa. Jak autobus jeździł do Piotrkowa, to tylko powietrze woził. Więc po co, dla tradycji?

Ano kolego może po to, że tam jest dworzec PKP i w ogóle s Piotrkowa można gdzieś sensownie dojechać. Jeśli nie jeżdżę autobusem gdzie codziennie to znaczy że jest niepotrzebny? Z tego wynika że ten cały PKS jest niepotrzebny bo tylko przewozy i dowozy mają prawo bytu. Jeśli do autobusu nie miał kto wsiadać to zawsze można podstawić busa którego łatwiej zapełnić. Pytanie, po co mamy dyrektorów i prezesów i inne "mondre" głowy skoro nie potrafią tak ogarnąć logistyki, żeby ludzie mogli korzystać z autobusów zamiast z samochodów

A na ki pohybel do Piotrkowa jeździć?? Wystarczy że po pijaku będzie się gdzie wyspać emoji

Dopiero korki beda na Czaplinieckiej - Dworzec szkoly szpital przychodnia - oj bedzie sie dzialo oj bedzie

Idąc dalej ciągiem tej jedynie słusznej idei należy teraz od węzła przesiadkowego w obu kierunkach Czaplinieckiej wybudować buspas!

Od dworca mogli by wybudować nową ulicę do Cegielnianej i korki rozładuje, ale bo to kto pomyśli...

Piękny będę tam spał co noc emoji

Maly ten dworzec

Fajnie zaczyna to wyglądać

Miejsca parkingowe zajmą pacjenci z przychodni przyszpitalnej lub odwiedzający pacjentów. A wysiadający pasażerowie dostaną depresji. Bo dworzec jest na peryferiach a komunikacja miejska pozostawia wiele do życzenia. Tak naprawdę może się okazać że to.będzie dobre rozwiązanie tylko dla prywatnych taxi.

dodaj komentarz
Czytaj także