Rejestracja i logowanie

Fałszywe paczki od kurierów. Uwaga, możecie stracić pieniądze

Wydarzenia 30-10-2019 Autor: Emste Foto: niebezpiecznik.pl
7
Fałszywe paczki od kurierów. Uwaga, możecie stracić pieniądze

Serwis niebezpiecznik.pl ostrzega przed nową, niezwykle prostą i skuteczną metodą oszustów. Od tygodnia dziesiątki osób zostało naciągniętych na 100 zł. Jak? Oszuści wykorzystują do tego prawdziwych kurierów pracujących w firmie DPD.

To znaczy, że przed naszymi drzwiami staje osoba, którą znamy i która wcześniej niejednokrotnie doręczała nam przesyłki.

- Odwiedza Was kurier (wedle relacji ofiar, przeważnie DPD). Kurier jest prawdziwy. Ten którego znacie, który regularnie Wam przynosi przesyłki, co dodatkowo może uśpić Waszą czujność. Kurier ma dla Was (lub waszych bliskicth, których akurat nie ma w domu albo kolegów z biura) paczkę. Jest ona za pobraniem w kwocie 99 PLN. Jeśli ją odbierzecie, w środku znajdziecie “śmierdzącą koszulkę” lub …wieczko od słoika – podaje portal niebezpiecznik.pl.

I na tym cały „wałek” się kończy. Ktoś po prostu masowo nadaje paczki “za pobraniem”, licząc na to, że adresat (lub bliska mu osoba, która przebywa w godzinach pracy pod adresem doręczenia przebywa) paczkę odbierze.

- Poszkodowanym sugerujemy udać się na policję i złożyć reklamację w DPD. Firma kurierska może odmówić świadczenia usługi na rzecz kontrahenta, co do którego ma podejrzenia, że nie działa zgodnie z prawem. I naszym zdaniem, DPD powinna to zrobić w stosunku do Alexa Capital. Ale ponieważ DPD może nie być świadome skali procederu, to warto im dać znać, co Was spotkało. Dodatkowym plusem może być to, że DPD będzie w stanie zablokować pobrane za paczkę płatności zanim przekaże je do Alexa Capital – czytamy na portalu.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Mnie pasuje ta koszulka za 99 zeta, jest unikalna i z dostawą do domu

Mam nadzieje, bo nie będę musiał na cyrk wydawać , żeby się pośmiać hehe

Zbliża się wszystkich świętych . Czy lokalni ,, antyfaszyści " Przygotują nam znów jakaś ciekawą pikietę w stylu ,, Chryzantemy tez czują ból " Bądz przyozdobia groby na tęczowo ? ????????????

Nie, lokalni nopowcy zrobią pikietę "cześć i chałwa bohaterom" w majtkach z żołnierzami wyklętymi emoji

Skarbie w majtkach z lateksu , to Panowie z lewicy po ulicach chodzili na kolorowym pochodzie.

Wiedziałem, że pseudopatrioci to najwięksi homo, dzięki misiu emoji Mam nadzieję, że masz dla nas gotową pościel w husarzy emoji

Też byscie zrobili taką tęczową nie ? Tylko nie ma kto przyjsc hahaha

dodaj komentarz
Czytaj także