Rejestracja i logowanie

Akcja "Ocalić od Zapomnienia" już po raz trzeci w Bełchatowie [FOTO]

Wydarzenia 29-10-2019 Autor: Emste Foto: Miasto Bełchatów
5

Święto Zmarłych już za kilka dni, z tej okazji MOPS po raz kolejny zorganizował akcję "Ocalić od Zapomnienia", polegającej na uprzątnięciu zapomnianych grobów. Do inicjatywy przyłączyli się też wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

Akcja, tak jak w latach poprzednich polegała na prostych pracach porządkowych wokół opuszczonych mogił. Wolontariusze grabili liście, plewili chwasty, czyścili płyty i sprzątnęli zbędne przedmioty. Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych zniczy i wiązanek. Jak podkreślają miejscu urzędnicy, ważne jest to, że co roku do akcji przyłącza się coraz więcej młodych bełchatowian.

- Akcję „Ocalić od zapomnienia” już po raz trzeci zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Pod opieką MOPS-u jest obecnie 20 mogił, w których pochowane są głównie osoby bezdomne, samotne, ale nie tylko. Wszystkie groby usytuowane są jeden obok drugiego w nowszej części bełchatowskiej nekropolii. Wyglądają podobnie, nie wyróżniają się. Każdy ogrodzony jest drewnianym płotkiem, wszystkie posiadają krzyż i tabliczkę – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Warto dodać, że grobami MOPS zajmuje się cały rok. Przy okazji 1 listopada jednak jest zdecydowanie więcej pracy. Dlatego właśnie pracownicy ośrodka szukali pomocy wśród mieszkańców. Na prośbę odpowiedziały Szkolne Kluby Wolontariusza, dzięki czemu akcja nabrała takiego rozmachu.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Piękna sprawa. Super.

Z laskami z kochanką to ładna ściema już widzę jak te puderniczki z pazurami wymalowanymi sprzątają obce groby

Ty, jak mniemam, sprzątałeś?

gdzie masz w artykule mowe o Kochanku?

Redakcja poprawiła tekst w południe wyraźnie było napisane Kochanowski

dodaj komentarz
Czytaj także