Rejestracja i logowanie

Bełchatowianin Szymon Pabich reprezentował Polskę w międzynarodowych zawodach dla najlepszych kierowców [FOTO]

Wydarzenia 29-10-2019 Autor: Emste Foto: facbook/ Polski Związek Motorowy
0

Finaliści polskiego konkursu na najbezpieczniejszego młodego kierowcę, w którym zwyciężył bełchatowianin Szymon Pabich, rywalizowali teraz na arenie międzynarodowej. Do zmagań przystąpiło 12 zawodników, w tym trzech z Polski. Trzeba było wykazać się wiedzą o samochodach, umiejętnością jazdy w trudnych warunkach oraz znajomością zasad pierwszej pomocy. Jak w rywalizacji wypadł Szymon?

 

O Szymonie Pabichu, który wygrał Polską edycję konkursu na najbezpieczniejszego młodego kierowcę pisaliśmy już kilka tygodni temu w artykule  Bełchatowianin najbezpieczniejszym kierowcą w Polsce. Pokonał prawie 4000 konkurentów. Teraz bełchatowianin walczył na międzynarodowych zawodach w Lublanie. Jesteście ciekawi jak mu poszło? 

Pierwszy międzynarodowy finał konkursu "Best Young Driver" odbył się w piątek, 18 października w Lublanie. Gospodarzem był słoweński klub AMZS. Do finałowych zawodów dostało się 12 zawodników z czterech krajów – Słowenii, Serbii, Bułgarii oraz Polski.

- Finał, w ramach FIA Road Safety Grant Programme, odbył się na jednym z najnowocześniejszych ośrodków doskonalenia techniki jazdy w Europie, AMZS Vransko. Doskonała infrastruktura oraz zaplecze konferencyjne stały się areną rywalizacji o pierwszy tytuł „Best Young Driver” - informuje Polski Związek Motorowy. 

Trzeba przyznać, że konkurencje nie należały do najprostszych. Najpierw trzeba było wykazać się umiejętnością jazdy po łuku poślizgowym na czas, po czym zawodnicy przystąpili do slalomu po mokrej nawierzchni. Trzecią konkurencją była pierwsza pomoc. To jednak nie wszystko, młodzi kierowcy musieli również odnaleźć 10 usterek w samochodzie (co ciekawe, nikt nie zauważył braku lusterka wstecznego). Najciekawszą kategorią wydaje się jazda z zasłoniętymi szybami na podstawie obrazu z kamer samochodowych.

Najlepsi okazali się Bułgarzy, którzy zajęli dwa miejsca podium, mogą poszczycić się więc złotym i brązowym krążkiem. Drugie miejsce przypadło zawodnikowi ze Słowenii. Najlepszym z Polaków okazał się Łukasz Szymański, z kolei bełchatowianin, Szymon Pabich, który zwyciężył w Polskiej edycji imprezy uplasował się na 6 -tym miejscu.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także