Rejestracja i logowanie

Zamawiasz przesyłki do paczkomatów? Oszuści mogą wyczyścić Ci konto bankowe!

Wydarzenia 25-10-2019 Autor: kci/ksz
2
Zamawiasz przesyłki do paczkomatów? Oszuści mogą wyczyścić Ci konto bankowe!

Klienci InPost uważajcie! Oszuści zintensyfikowali swoje działania, by dostać się do Waszych pieniędzy! Tym razem rozsyłają fałszywe SMS-y z odnośnikami do niemal nierozpoznawalnie podrobionej strony firmy. A tam...

Przestępcy wysyłają wiadomości SMS z informacją o nadanej paczce, którą możemy śledzić za pomocą dedykowanej aplikacji. W wiadomości zawarty jest link do strony inpost24.tk, która oczywiście podszywa się pod oryginalną stronę InPost.

Wydarzenia

Po kliknięciu w odnośnik ukazuje się strona, na której zwarta jest informacja o rzekomo nadanej paczce. Aby śledzić przesyłkę należy pobrać i zainstalować aplikację. Kliknięcie w "Pobierz" spowoduje, że na nasz telefon pobierzemy fałszywą aplikację, która nawet nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień. W praktyce instalujemy na swój telefon bardzo znane malware, Cerberus, wyłudzające od nas dane i podejmujące działanie mające na celu uzyskanie dostępu do naszego konta bankowego. Rzecz jasna wymaga do tego uprawnień już wewnątrz programu, jednak chwilę po ich udzieleniu zaczyna on działać w tle, obserwując wykonywane przez nas czynności.

Uruchomienie aplikacji banku internetowego rozpoczyna właściwe działanie złośliwego oprogramowania - fałszywy plik tworzy specjalną nakładkę na "apkę" mBanku czy ING. Wpisanie danych oznaczać będzie przekazanie danych do konta złodziejom, a stąd już tylko krok od utraty wszystkich pieniędzy.

Więcej informacji na stronie Prebytes Security Incident Response Team.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Kto zechce śledzić paczkę której się nie spodziewa.

To nie gryfny synek zaplanowoł

dodaj komentarz
Czytaj także