Rejestracja i logowanie

Jaka pogoda na Święto Zmarłych? Nie uwierzycie...

Wydarzenia 24-10-2019 Autor: agula Foto: pixabay
5
Jaka pogoda na Święto Zmarłych? Nie uwierzycie...

Pogoda od 10 października była dla nas wyjątkowo łaskawa. W najcieplejszych porach dnia słupki rtęci wskazywały nawet 20°C. Niestety, od przyszłego tygodnia musimy przygotować się na spore ochłodzenie. Z kolei na święcie zmarłych może być naprawdę mroźno.

Przez ostatnie dwa tygodnie do Polski napływało ciepłe powietrze zwrotnikowe, dzięki czemu temperatury przekraczały nawet 20°C. Korzystna aura potrwa jeszcze do końca tego tygodnia, jednak od poniedziałku prognozowane jest gwałtowne ochłodzenie. 

- W niedzielę z północnego zachodu na południowy wschód schodzić ma front chłodny, za którym napłynie znacznie chłodniejsze powietrze arktyczne. W poniedziałek na obszarze całej Polski temperatura spadnie poniżej 10 stopni - informuje w rozmowie z WP Arkadiusz Wójtowicz z portalu fanipogody.pl.


W nocy z poniedziałku na wtorek mogą wystąpić przymrozki w różnych regionach kraju, w tym także w Bełchatowie. Natomiast, w ostatnich dniach października punktowo mogą pojawić się opady śniegu. Stopnieje on jednak bardzo szybko, z powodu znacznego nagrzania gruntu. 


W zbliżające się święto zmarłych także nie zapowiada się ciepło. 1 listopada temperatura w nocy w niektórych rejonach Polski sięgnie nawet -4°C. A na co powinniśmy się przygotować w Bełchatowie? Jak możemy przeczytać w prognozach pogody, w ciągu dnia prognozowane jest jedynie 4° na plusie, natomiast w nocy mogą pojawić się temperatury ujemne. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że takie przewidywania mogą nie być do końca miarodajne. Zdecydowanie więcej będzie jednak wiadomo 3-4 dni przed świątecznym terminem. 

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Pogoda jest zawsze. tak czy siak będzie **** jak co roku emoji Korki, krzyki i bieganie między alejkami. i ten kupił taki znicz, ten taki ... LOOL !

"Święto zmarłych..?" Chyba wszystkich świętych . Loool. Nie wprowadzajmy nowego święta hahahahah

W ubiegłym roku 1.11 nie były potrzebne nawet jesienne kurtki. Cieplutko było.

Tak ciepło było że kalesony w tojtoju zdejmowałem.

Trza było nie zdejmować!

dodaj komentarz
Czytaj także