Rejestracja i logowanie

Bijatyki pod bełchatowską szkołą. Widzieliśmy filmy z walk uczniów

Wydarzenia 25-10-2019 Autor: Emste
73

Uczniowie ZSP 1 w Bełchatowie urządzili sobie "zabawę" rodem z filmu "Fight Club". Grupa nastolatków spotykała się w niedalekim lesie, by przy aprobacie publiczności urządzać walki. Policja prowadzi już śledztwo w tej sprawie, odpowiednie kroki podjęła również szkoła. Przeprowadzono wiele spotkań z wychowawcami, a do szkoły wezwano rodziców. Do naszej redakcji dotarły filmy z bójek.

Do bardzo niebezpiecznego procederu dochodziło w bełchatowskim "Energolu". Uczniowie walczyli między sobą kilkadziesiąt metrów od szkoły. Młodzież ucząca się w technikum energetycznym, wpadła na pomysł stworzenia klubu, w ramach którego urządzała bójki podczas przerw między zajęciami. Podopieczni szkoły utrzymują, że wszystko było pod kontrolą i "na żarty". Na nagraniach, które dotarły do naszej redakcji widać jednak, że uczestnicy bójek nie zastanawiali się nad zdrowiem przeciwnika. Z całą pewnością sceny na filmach przedstawiały bójki "na poważnie". Skandująca publiczność, zagrzewająca głośno do walki swoich "faworytów", wyraźnie napędzała walczących do jeszcze większego zaangażowania.

- Wszystko miało być tylko zabawą, często jednak było widać, że chłopaki walczą na maxa i nie przejmują się, że mogą złamać komuś nos – mówiła nam jedna z uczennic.

W całej sytuacji ważne jest, że dzięki nagraniom z sieci, o wszystkim szybko dowiedziała się dyrekcja. Nie sposób jednak stwierdzić do ilu walk doszło, możliwe że mówimy tu o dwucyfrowej liczbie. Z obecnych ustaleń wynika, że w bójkach brali udział uczniowie w różnym wieku i z różnych klas. W roli publiczności na ustawkach mieli pojawiać się także uczniowie z innych szkół.

Zdaniem policji, to właśnie udział publiczności w całym procederze budzi największe obawy. Na nagraniach widać bowiem, że zgromadzeni raczej zagrzewają do walki aniżeli starają się rozdzielić walczących.

Zarówno funkcjonariusze, jak i dyrekcja szkoły podjęli odpowiednie kroki. Zostały zorganizowane specjalne spotkania, których celem jest uświadomienie młodzieży o zagrożeniach związanych z ulicznymi bójkami.

- Nie możemy dopuścić, by uczniowie organizowali ustawki, zwłaszcza jeśli dzieje się to kilkadziesiąt metrów od szkoły. Aktualnie funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole. Na miejscu pojawiają się patrole policji, mundurowi pojawiają się tam również po cywilnemu - informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Z informacji od Iwony Kaszewskiej wynika też, że policja przesłuchała już świadków. Jako że podczas bójek nikt nie odniósł obrażeń, nie ma też oficjalnego zawiadomienia o przestępstwie. Policja ogranicza się więc do profilaktycznych zajęć i patrolowania lasu przy szkole. Nie będzie jednak wyciągać dalszych konsekwencji wobec uczniów, którzy brali udział w ustawkach. 

W obecnej chwili obowiązuje zakaz opuszczania szkoły podczas przerw między lekcjami. 

komentarze (73)
Dodaj komentarz

W gimnazjum to śmierdziele z gejksy deptali swoje barwy a teraz stoją w młynie sztywne rury!!! Byli bici i opluwani a jak już któryś dostał to psy się pytały czy czasem młotkiem nie był bity haha..

Ja pierdole, jakie pedalstwo. Rureczki i torebeczki . **** teletubisie. W mojej starej drewnianej jedynce były poważniejsze bójki niż to macanko . 

Dobre 15 lat temu ziomeczki w Bronku urządzili bardziej kreatywny „fight club” w klatkach. W piwnicy były szatnie na kurtki w formie klatek - każda klasa miała swoją. I tam były zawody w jajcarskim stylu. Chłopaki wymyślali sobie ksywy typu „Wielki Baobab”, zakładali rękawice bokserskie i wchodzi do „klatki”. Kategoria wagowa open. emoji Do czasu aż woźny się połapał i się wkurzył ze będzie z tego chryja. Chłopaki się przenieśli na finał za garaże te koło Bronka, ale nie uwzględnili tego, że będzie ich widać z okna komisariatu. emoji

Żadne filmy nie były wrzucone do neta, tylko jakiś gowniarz się pochwalił rodzicom i skończylo się w ten sposób. Druga sprawa... Uczestnikami walk byli uczniowie Energola jak i Ekonoma i Kochanka więc informacje które tutaj widzimy, są nie do końca prawdziwe

Tacy Fighterzy, a z plecakami i torbami na plecach się leją między sobą. Może za bardzo im jakaś giera weszła i walczą o ekwipunek wroga?

Czy to w tej szkole prowadzone są klasy "policyjne", a zajęcia prowadzą bełchatowscy policjanci? Jeśli tak, to znaczy, że wkrótce będziemy mieć świetną i wysportowaną policję emoji)) Co na to panowie komendanci?

Zawsze były bójki, odkąd pamiętam.

Dzieciaki musza gdzies Rozladowac stres ktory maja w szkole i tyle - Oni nie widzieli jeszcze chyba Prawdziwej Bojki

Tęczowy piątek po bełchatowsku.

KTO IDZIE SIE PIERDOLIĆ????!!!!!

Sprzeczki i solówki między uczniami były w energolu zawsze, do tego zespołu uczęszczają w większości faceci i to nie dziwne że czasami trzeba sprawę wyjaśnić strzeleniem sobie parę razy po pysku. Normalna rzecz, takie bójki w takim wieku. Ale to że gnojki, robią sobie jakieś kluby, mają swoich zawodników i im kibicują to już patologia godna potępienia. Moim zdaniem naoglądają się na Youtube gali ich ulubionych patologicznych influencerów FAME MMA i później tak samo pajacują w lesie, do czasu jak komuś stanie się krzywda. Na to że uczniowie się leją dyrekcja nic nie poradzi bo czasami inaczej faceci sprawy nie potrafią sobie wyjaśnić, a zakaz wychodzenia na dwór też nic nie da. Gówniarze nie mieli by kogo naśladować to by fight clubów nie było w szkole. Wszystkiemu winni są ich patologiczni ubieńcy z Internetu lejący się po mordach za pieniądze. Najlepiej weźcie tych chłopaków na szkolenie z jakichś sztuk walki i niech im ktoś da taki wycisk że odechce im się napieprzać w krzakach, albo zmotywuje do zostania sportowcem reprezentującym miasto, albo żołnierzem RP, kto wie. Wiem na pewno że ZSP3 już z nie jednych imbecyli zrobiło facetów.

Nie pierdol. Kończyłem energia 20 lat temu i też były ustawki. Galę MMA nic tu do tego nie mają.

a czy ci influencerzy karza im sie bic? nie po prostu zachecaja do zdrowego trybu zycia a jak jest sie debilem ktory nie ogarnia przemocy od sportu to inna kwestia

Nikt jeszczek z energetyka chłopaka nie pobił nie widziałem..

Kiedyś energol to był elitą ze szkół. Teraz to patologia,z wyjątkami oczywiście. Nauczyciele dużo do życzenia.

Jaka elita? Kiedy? Ludzie z bełchatówka ogarnijcie się. Jak szkoła w 70 tys mieścinie może być elitarna

Była, kiedyś...

Ten jeden z nich to Dawid Pietrzyk

Kapus jebsny

Ale torebkę to by zdjął jeden z drugim hahaha Ciekawi mnie fakt czy oni te torebki maja swoje czy od mam, sióstr albo dziewczyn pożyczają. Aż kapie sexem i męskością hahahah

To nie są zdjęcie z tych bójek

Łoj tam łoj tam, taka nowa świecka tradycja, wielkie chalo, zadymy były, są i będą emoji

Jak ktoś napisał, "solówki po szkole" czy teraz w czasie szkoły były zawsze, tylko nie było neta.. Ja rocznik '86 i pamiętam, że nie było dnia jak po lekcjach "za górką" na Bińkowie ktoś komuś by solo nie zaproponował emoji Albo kto pamięta "DYMY" na torach (Przytorze z Bińkowem) ? To było dopiero pato, a nie te dzisiejsze walki rurkowcow z torebkami..

Słuchaj psie **** Przytorze rucha binkow psy ****, obsrani byscie wchodzili do Wisły, u was najmocniejszy to jest smród z oczyszczalini wy kundle tfu

jestes ****banym debilem z przyto co ma mozg przecpany zamknij jape i do piwnicy

Jak można mieszkać na binkowie, Przytorze elita Bełchatowa nie to co binków emoji)))

Szło się z binkowa w 10isób na binków się krzyknęło co tam ****y z binkowa i się spierdalało przed 40-stoma kibolami I zawsze był taki przegryw który obskoczył wpierdol

To szliscie z Binkowa czy na Binkow i biliscie się z Binkowem. To wszystko jasne.

Sory ale przyto to pedalik

To nie Fight club tylko jakiej gej party :/ faceci gmoca sie i tyle

Policja nie podejmuje działań? A potem się dziwią, że nie mogą dać sobie rady z chuliganami na ulicach. Ciekawe czyje dzieciaki tam się tluką? Mają rodziców z odpowiednimi wpływami?

Zawsze były bójki tylko nie było Internetu

To są skutki bezstresowego wychowania ... Brakuje pasa na dupę.

Możemy mówić wszystko, oceniać na każdy możliwy sposób, ganić, popierać, przejść obojętnie, każdy ma prawo do własnego zdania ALE DO CZASU JAK DOJDZIE DO JAKIEJŚ TRAGEDII, a wtedy będzie szukanie winnych.

Siano we łbie, a konsekwencji żadnych. Rozmowa z rodzicami i dodatkowe zajęcia uświadamiające... no WOW, może ktoś się obudzi jak dojdzie do tragedii emoji

Jak gówniarz, który skrzywdzi drugiego się - nie obudzi się, to kto inny ma się obydzić?

Co za chory kraj, bijatyki, teczowe piatki, owacje na stojaco za oklepanie mordy to trza miec czerep wypruty, zeby pragnac czegos takiego.. Ciekawe co se powiedza za 10 lat, albo co beda myslec jak ich dzieci beda robic podobne lub gorsze rzeczy ?? Tez beda stac i klaskac?

ale te tęczowe piątki złe

Czy cały Bełchatów to już patologia?

Za moich czasów za rogasiem to się piło a nie biło...

teraz się tam wali wiadra

dalej się pije

Za moich jeszcze tez, 96’ pozdrawia

Młodzi ludzie są coraz głupszy.... Filmują, wrzucają do neta i sie dziwią k....a

Głupi, to Ty jesteś skoro ojczystego języka nie znasz patalachu

Ekipa torebka w akcji

Video pokazać, a nie jakieś zamglone kontury, plamy

To są jakieś emo-gimbo ustawi. Jaja na kiju poprostu.

Szkoła bardzo łaskawa dla łobuzów . Usunęliby kilku ze szkoły , może byłaby nauczka .Młodzieży droda zapiszcie się na sztuki walki w cywilizowanych warunkach a nie w buszu i prawo pięści . Robią ustawki i Policja nic nie może . Prawo również niedoskonałe .A jeśli dojdzie do tragedii ? To również tylko pigrożą w/w instytucje palcem . Szok.

Zakładajcie chociaż rękawice, będzie to można uznać za formę sportu

No i o to chodzi! Bezwzględne kroki w celu usunięcia patologii. Wezwano RODZICÓW! Boże... Jezu... Wychowawcy rozmawiali z uczniami! Jezu... Boże... masakra jakaś... przeprowadzano stanowcze rozmowy, i dyrekcja wyraziła swoją (aż boję się to napisać) DEZAPROBATĘ! JEEEZUUUU!!! Jesteście bezlitośnie dla nich :'-(

I pewnie na deser za karę zamiast lodów, będzie budyń!

Kiedyś się mówiło: "lepiej ch..em orać w polu, niż się uczyć w Energolu". Widać wciąż aktualne.

dlatego zostałeś burakiem

Skończyć skończysz ale dostań się po tej szkole na dobre studia .Zapomnij .Fizyka tylko 1 kl.

Ty orzesz nadal ???

zawsze wiedziałem ze głąby z bronka czy kochanka to chamy niekurturalne

Twierdza energol nie przychodż , bo wpier...

Energol to ZSP3. Poza tym w jakim celu wzywani są rodzice tych "starych koni" ? Raczej mają juz po 18 i 19 lat i moga odpowiadać samodzielnie.

Hahaha. To mi stare konie. Rodzice płacą na utrzymanie to niech wiedzą za jaką naukę gnojkom płacą. Do kopania rowów a nie do szkoły. W szkole się trzeba umieć zachować dzięcia.

Energol Szanowny Panie to od tego roku ZSP nr.1 . Jak czegoś nie wiesz to się nie wypowiadaj.

skończyłem szkołę 7 lat temu Szanowny Panie emoji więc wracaj do książek bo sprawdzian z matmy w poniedziałek

My w gim. tez okładaliśmy się i nikt nie donosił. Nikt nikogo nie przymuszał zwykłe męskie przepychanki a nie pi.dy w rurkach teraz chodzą

Męskie? Chyba chłopięce. Żaden mężczyzna się tak nie zachowuje. Chłopcy - dzieci tak.

Jaja. Za moich czasów w energolu, dzień bez solówki był dniem straconym.

Ptasie mózgi. Dzisiaj gównarzeria ma mózg jedynie gadzi.

wypowiadasz sie po czasie gdy ty zmądrzales i jak patrzysz na to wszystko to co ta za banda debili w rurkach , ale byles takim samym dzieciakiem.

Ale z jakiego paragrafu zamierzają ścigać te osoby, jeśli chcą one się bić ze sobą i żadna z nich nie wnosi oskarżenia? Bili się na terenie szkoły? Nie. Nie pochwalam, ale zastanawiam się - dlaczego policja ma ścigać te osoby? Na jakiej podstawie? Złapią je i co? Wylegitymują?

A to , że noralni ludzie uprawiają sport w miejscach do tego przystosowanych . A debile gdzie popadnie . Tu cywilizacja nie dotarła .

art. 158 KK

Jak w takim razie udowodnić, że to bójka/pobicie, jeśli obie strony tego chcą i uznają to za zabawę?

Zabawą za obopólną zgodą byłoby to wtedy, kiedy delikwenci spotkaliby się w miejscu do tego przeznaczonym, mieli ochraniacze i rękawice i miałoby to charakter sportowy. W opisanej w artykule formie jest to najzwyklejsza patologia i próba spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Pomijam już w ogóle kwestie tego, że jeżeli ktoś próbuje pokazać i udowodnić coś komuś przy użyciu pięści to iloraz inteligencji takiej osoby nie przekracza ilorazu ślimaka winniczka. No ale, co zrobić, sebki innych sposobów nie znają, a posługiwanie się logicznym myśleniem jest im obce.

bo to nie jest zabawa?

dodaj komentarz
Czytaj także