Rejestracja i logowanie

Strażnicy miejscy z Bełchatowa chcą pracować bezpieczniej. Doczekali się remontu siedziby

Wydarzenia 31-07-2019 Autor: magjas/ Miasto Bełchatów Foto: Miasto Bełchatów
19

Dyżurka Miejskiej przechodzi remont. Przebudowa ścian wewnętrznych i montaż specjalnej szyby to elementy, których modernizacja podyktowana jest głównie względami bezpieczeństwa. Na tym jednak nie koniec prac w siedzibie jednostki, bo przekształcane jest również centrum obsługi monitoringu, wszystko po to, by spełniało wymogi RODO. 

Dyżurka znajduje się przy samym wejściu do siedziby Straży Miejskiej, dzięki czemu mieszkańcy przychodzący z drobnymi interwencjami lub pytaniami są natychmiast obsługiwani. By obsługa ta była jak najbardziej bezpieczna – zarówno dla interesantów, jak i samych funkcjonariuszy – dyżurka przechodzi właśnie przebudowę.

- Nie jesteśmy instytucją powołaną do wypisywania mandatów, ale służbą dbającą o ludzkie życie i bezpieczeństwo. Abyśmy w pełni mogli realizować stawiane nam zadania, musimy pracować w sytuacji pełnego zabezpieczenia. Mamy interesantów często agresywnych i złośliwych, którzy potrafią zagrozić bezpieczeństwu strażnika, czy nawet zdewastować naszą siedzibę. Trwający remont jest właśnie po to, by każdego dnia i o każdej porze praca naszych strażników była przed wszystkim bezpieczna – tłumaczy komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

Po zakończeniu prac remontowych, które planowane jest jeszcze w wakacje, dyżurka spełniać będzie wszystkie wymogi bhp, ale także te związane z RODO. Dobudowana została już przednia ścianka, wkrótce zamontowana w niej zostanie specjalna szyba.

- Będzie ona stanowić barierę, która zabezpieczy dyżurującego strażnika przed niespodziewanym atakiem. Takie sytuacje miały miejsce w wielu jednostkach na terenie całego kraju, chcemy ich zwyczajnie uniknąć. Poza tym dzięki tej szybie nie będzie słychać prowadzonych w dyżurce rozmów telefonicznych i radiowych – dodaje komendant Barasiński.

Prace prowadzone w siedzibie Straży Miejskiej to także modernizacja centrum obsługi monitoringu. Przypomnijmy, że straż obsługuje 16 kamer monitoringu miejskiego umieszczonych w centrum, m.in. na większych skrzyżowaniach czy placach. Kamery montowane są także na budowanych przez miasto obiektach sportowych i rekreacyjnych, np. 6 jest na Jabłoniowym Sadzie, 21 na kompleksie sportowym na Binkowie, na Przytorzu 4 a na Dolnośląskim - 9. Dzięki miejskiemu wsparciu, także one zostaną podłączone do systemu, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i pomoże chronić miejską infrastrukturę. Modernizacja centrum monitoringu przeprowadzona będzie do końca 2019 roku.


 

komentarze (19)
Dodaj komentarz

Renont? Powinni to wyburzyć nic nie robią co sobotę pod strychem ktoś się napierdala gdzie jest kamera zaraz przy wyjściu i ani razu nikt nie przyjechał

W Bełchatowie straż miejska dubluje działania policji, po co dwie służby? W takim mieście jak Bełchatów straż miejska jest zupełnie nie potrzebna. Płacimy z naszych podatków ludziom, którym robotę daje Mariolka.

Hehe ale zabudowa.. Z plyt k-g.. A opis jakby bunkier byl budowany.. Ale dyzurka.. Heh

Kamery powinny być w okolicach Żabki na SŁONECZNYM...! Jaka tam się patologia zrobiła to głowa mała ;| szczególnie taki jeden L. Na osiedlu każdy kojarzy goemoji śpi na chodniku, zaczepia i bije ludzi, żuli kasę i gdy straż przyjeżdża to śmieje się z nich, że ma darmowa podwózkę do domu.. Oni odwożą i po pół godziny znowu jest tam i tak kilka razy na dzien emoji czasami policja go zabierze, ale po godzinie znowu wraca i rozwala co ma w pobliżu.. Ehhh

To nie jaki LUTER menel sie zrobił a chodził pod las do zawodówki na kucharza

Kartofle w Weronie strugał nawet emoji dzisiaj mu się nie chce

To nie może mu dać ktoś w ryj.

To wtedy Strażnicy przyjadą po tego co mu w ryj dał haha

Strzała w ryj nie raz dostał bo "solówki" ma codziennie jak ktoś mu odmówi złotówki ;| ale to nic nie pomaga. Szkoda tylko tych starszych ludzi którym ubliża i matek z dziećmi co muszą na to patrzeć przechodząc tam. Właścicielka Żabki tez nie nadąża z telefonami do służb, no ale cóż, oni pomagają mu tylko do domu dotrzeć po to by sie przespał i pojawił za chwilę znowu. Normalny obywatel za rzucenie niedopałka czy przejście poza pasami ma mandaty i problemy, ale nie on bo wiedzą, że i tak nie zapłaci ani nie odrobi.

Remont super ale i podwyżka by im się przydała bo to bardzo wyczerpująca praca trudna zarobki tez powinny być adekwatne do niebezpiecznej pracy

Każdy powinien pracować w godnych warunkach a Straż tym bardziej bo to bardzo stresujaca praca jest obecnie dużo chuliganów narkomanów muszą mieć dobre warunki

Straż potrzebna jest bez dyskusji a chuligani to niech się nie wytrącają nam porzadnym katolikom oni interweniuje u pijaków bezdomnych chuliganów trudna praca poplaca ciężki kawałek chlebka dzięki za pomoc

O proszę dzieci maja wolne w szkołach to już piszą.

Dobrze ze będą pracować w godnych warunkach super ze był remont przyda się dzięki władzom miasta dzięki !!!!!!

heee Jeszcze podwyżkę dostali. A wy tu o likwidacji

Cała ta straż jest do likwidacji a nie do remontu. Przydu... pani prezydent pieski gończe samorządu. Kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy i skończy z tą chucpą ala dla bezpieczeństwa.

Ja wiem z doświadczenia, że pomagają ludziom.

Remont siedziby?! Przeciez straż miejska miala byc zlikwidowana

Kto powiedział, że ma być zlikwidowana? Pan Marcin? On mówił, że by chciał, a nie że będzie zlikwidowana.

dodaj komentarz
Czytaj także