Rejestracja i logowanie

Powstaje tężnia w Szczercowie. Kiedy będzie można skorzystać z jej dobrodziejstw? [FOTO]

Wydarzenia 30-07-2019 Autor: magjas Foto: gmina Szczerców/facebook
11

Kolejna miejscowość stawia tężnie. Po bełchatowskim obiekcie widać, że takie atrakcje cieszą się popularnością wśród mieszkańców, już niebawem, w przeciągu najbliższych tygodni z dobrodziejstw solankowego mikroklimatu będą mogli korzystać szczercowianie. Tamtejsza tężnia jest właśnie na ukończeniu.

Obiekt ma wymiary 9,5 m długości, 3,5 m wysokości i 3 m szerokości. Tężnia stanie na ulicy Rzecznej między stadionem, a rzeką Widawką. Dzięki lokalizacji w sąsiedztwie  deptaka, szczercowska mini-tężnia może stać się stałym punktem na mapie spacerowej. Zgodnie z harmonogramem prac obiekt ma być gotowy do końca sierpnia, ale wszystko wskazuje na to, że prace uda zakończyć się wcześniej.

A w takim sąsiedztwie spacerować warto, bo mikroklimat wokół tężni od dziesiątek lat wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego czy alergii.
 

 

komentarze (11)
Dodaj komentarz

Wójt bardzo miły, Pani wójtów rowniez. Szczerców coraz bardziej ładniejszy. Czego chcieć więcej. Pozdrawiam gm Szczerców.

Robek żebyś był Wójtem to Szczerców do dziś był by z palcem w du... . Takich jak Ty powinno się topić w Widawce

monitoring musowo.bo będzie tężnia z moczu i syfu.

Wójt gminy w Szczercowie to do niczego się nie nadaje..rada gminy też.

Tak a to niby dlaczego? Lepszy ten który się po sądach z ludźmi ciągał? Gdyby nie pewna firma to nawet 1/4 głosów w wyborach by nie dostał. Jakoś mi się coraz bardziej Szczerców podoba. Miasteczko pięknieje i nie piszcie o miejscach pracy bo te nie tworzą politycy żadnego szczebla tylko przedsiębiorcy, a tych w Szczercowie jest sporo

W Bełchatowie mniejsza.

Trzeba przyznać że przez ostatnie lata Szczerców się mega rozwija. Tylko od razu proponuję założyć tam monitoring bo bezstresowo wychowana młodzież zaraz będzie bazgrać, śmiecić, kopać i obgryzać. Ale co fakt to fakt że miasteczko pięknieje.

no dziwne żeby się nie rozwijał ciągnąc grube pieniądze od PGE z racji odkrywki na terenie gminy Szczerców

Weź człowieku, Jesteśmy nawet nie w czołówce najbogatszych gmin w Polsce - wyprzedza nas gmina Rzasnia, gmina Kleszczow i wiele, wiele innych. W Gminie Kleszczow nie ma takiego domu rehabilitacji jak u nas. Są środki, ale wiele z nich jest pozyskana ze środków zewnętrznych - za co składam wyrazy uznania naszemu Wójtowi...

tylko z nazwy odkrywka szczercow bo najmniej dostaje

Podstawa to dobry wójt, a taki w Szczercowie jest, potrafi sie z każdym dogadać, i z rada, i mieszkaniowcami, stowarzyszeniami, pozdrawiam Krzyśka emoji

dodaj komentarz
Czytaj także