Rejestracja i logowanie

Kierowca autobusu na "podwójnym gazie" ujęty na ul. Piłsudskiego

Wydarzenia 22-07-2019 Autor: rk Foto: rk
14

W miniony piątek w ręce bełchatowskich policjantów wpadł pijany kierowca autobusu. Mężczyźnie zabrano na 3 miesiące prawo jazdy, a za wykroczenie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Autobus jest własnością PKS Bełchatów, ale w trakcie incydentu był dzierżawiony przez firmę zewnętrzną.

19 lipca przed godziną 16:00 policyjny patrol dostrzegł autobus wyjeżdżający z ul. Grota-Roweckiego. W związku z faktem, że droga, po której się poruszał miała ograniczenia wagi pojazdów do 2,5t, mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli.

Kierowca zaparkował na zatoczce przy ul. Piłsudskiego naprzeciw Urzędu Skarbowego. Podczas rozmowy, policjanci wyczuli woń alkoholu, postanowili więc poddać kierowcę badaniu alkomatem. Podejrzenia okazały się słuszne. 64-latek z powiatu radomszczańskiego miał niespełna 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za wykroczenie zostało zabrane mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Sprawa została skierowana do sądu.

Jak informuje prezes PKS Bełchatów, Sebastian Brózda, autobus prowadzony przez mężczyznę pod wpływem alkoholu, należy co prawda do PKS Bełchatów, ale ujęty kierowca nie jest pracownikiem spółki. Pojazd jest obecnie wypożyczony, a kursy nim wykonuje firma zewnętrzna, korzystająca z własnych zasobów personalnych.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Jak oni pierdolą to****e co nie znają się na transporcie Heniu trzymaj się

Rzecz to niesłychana Policja startego Ormowca złapała.T

Bełchatów strefa wolna od dewiacji LGBT

A gdyby twoje dziecko należało do tej mniejszości to byś je zakatował??!

Naklejkę na czoło sobie naklej. Nie siej zamętu i nie wypowiadaj się za cały Bełchatów.

Czyżby Heniek?

Ja tam z chęcią sekretarkę bym sobie z pksu wydzierżawił na trzy tygodnie bo żona do sanatorium wyjechała

Sebus nie uciekaj z odpowiedzialnoscia

Kurs PKS co on bredzi

Co ten Sebus pier Oli.

Ciekawe, ile miał o 7 rano...

Pewnie ze dwa kilowaty

26 lipca? w przyszły piątek? przed godziną 16? zadzwonię na policję i uprzedzę że jakiś wariat na podwójnym gazie autobusem jedzie

Lepiej nie dzwoń bo przyjedzie policja międzygalaktyczna z 3567 roku po rozpadzie SUPER NOWEJ . A ten autobus to taki pojazd który porusza się w czasie i przestrzeni i przybył z lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku po narodzeniu Chrystusa. Jak połowa taboru PKS w Bełchatowie...

dodaj komentarz
Czytaj także