Rejestracja i logowanie

Matury unieważnione! 7 uczniów z Bełchatowa wpadło na ściąganiu

Wydarzenia 06-07-2019 Autor: mjs
26

To pierwszy taki przypadek w Bełchatowie – siedmiorgu uczniom unieważniono maturę. Chodzi o egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, który zdawali maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego.

2 lipca do dyrekcji „Mickiewicza” wpłynęła informacja z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi o unieważnieniu egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym. Decyzja dotyczy siedmiu osób.

Danuta Zakrzewska, dyrektor OKE w Łodzi sprawy szerzej komentować nie chce, bo jak podkreśla w tej chwili trwa procedura odwoławcza. Uczniowie, których maturę unieważniono odwołali się do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wszyscy mieli możliwość wglądu w swoje arkusze.

Jak dodaje Danuta Zakrzewska unieważnienie zastosowane wobec bełchatowskich uczniów wynika z przepisów związanych z ocenianiem i chodzi o przypadek, w którym występuje uzasadnione podejrzenie niesamodzielności w pisaniu egzaminu. Mówiąc na wprost, chodzi o ściąganie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że cała siódemka uczniów miała w swoich maturalnych arkuszach identyczny błąd na poziomie podstawowego działania matematycznego.

W bełchatowskich szkołach do sytuacji unieważnienia egzaminu z powodu ściągania doszło po raz pierwszy, natomiast w praktyce OKE do takich przypadków dochodzi rokrocznie.

- Mamy takie sytuacje, jest ich trochę. W każdym roku jest to inna liczba, więc trudno mówić o konkretnych. Na szczęście z roku na rok mamy ich coraz mniej i to cieszy, że młodzież bardziej świadomie podchodzi do egzaminu. Kiedyś do takich sytuacji dochodziło nawet w kilkuset przypadkach, teraz są one nieliczne – mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

Unieważnienie egzaminu, choć oczywiście nie jest one jeszcze w przypadku bełchatowskich maturzystów przesądzone, zamyka drogę do zaliczenia matury w tym roku. Według procedur abiturienci nie mają szansy na poprawianie przedmiotu w sesji poprawkowej przypadającej w sierpniu. Niewykluczone, że jeszcze z końcem tego tygodnia maturzyści poznają decyzję w sprawie odwołania w CKE.

Zdaniem dyrekcji III LO im. A. Mickiewicza w trakcie egzaminu wszelkie procedury zostały zachowane, nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń.

 

komentarze (26)
Dodaj komentarz

W Bronku niestety dzieci musza korzystać z indywidualnego nauczania ponieważ zwyczajnie nie dają rady. Wyścig , wyścig ......

Lepiej, żeby dzieci chodziły do szkół gdzie panuje wyścig szczurów, a większość z nich korzysta z wizyt psychologa lub psychiatry. Tak jakby kiedyś nie ściągano. Damę ideały. Mickiewicz to bardzo fajna Szkola.

A stare nauczycielki z Energola szuje, ktore celowo zaniżają oceny swoim uczniom???

Za wszystko jest odpowiedzialny wiceprezydent ds oświaty.Facet nie nadaje się na to stanowisko.To on odpowiada za porządek w szkołach. Pogonić też dyrektorów z wydziału oświaty. Tam też powinna być wymiana. Już za długo są na stanowisku i nic nie robią.

Nie zlapali to moga sobie.... Jak by nie identyczne przypadki to ludzie nie musieli by sie dzielic ja kilku z 6 w lotto...

działania działaniem luuuudzieee . . . . .nie przylapaliscie na sciaganiu to wypad od nich ! dzialanie maematyczne... ulamki sramki i tak ****a sie to w zyciu przydaje... NAUCZYC NP. ROZLICZENIE PIT-37 itd. bo ułamkami tego nie rozliczysz !

No właśnie, po co ułamki? Większa połowa z was i tak ich nigdy nie zrozumie.

Nie czegoś takiego jak większa połowa. Połowy są sobie równe.

Poziom powyższej wypowiedzi jest tak porażająco niski, że ręce opadają - jeśli pisał go któryś z oszustów przyłapanych na ściąganiu, to podejrzewam, że polski też był zdawany nieuczciwie. Dramat!

jesteś typowym nieukiem ... matematyka przede wszystkim ma nauczyć ludzi myślenia a na drugim miejscu regułek itd, każdy kto zda maturę z matmy bez ściągania spokojnie sobie poradzi i z PiTem,, matematyka uczy logicznego myślenia ...

z każdym rokiem zaskakuje mnie wysoki poziom zdawalności matur odwrotnie proporcjonalny do poziomu nauczania w tej szkole

Szkoła patologiczne i nauczyciele też,, pomagają '' zdać maturę aby nie wyszło na jaw że 3 lata nie uczyli

Tyle ze te samobojstwa to akurat nie tam...

Może słynie z kombinowania ale większym problemem jest chyba problem samobójstw w jednej ze szkół bo szkoła to nie tylko nauka ale przygotowanie do życia maturę można zdać za rok a życia nie da się powtórzyć wielu co zdało super maturę i skończyło studia ale nie potrafili żyć bo nikt ich tego nie nauczył. Kombinować też trzeba umieć laluś prymus tego nie potrafi.

skapły sie rychło wczas. wałki były i będą dopóki klika rodzinno towarzyska będzie się wciągała na etaty

Za rękę nie złapali, uczniowie nie winni...

patologiczna szkola, nie raz slyszalem, ze tam sciagaja na maturze

Nie oczekujmy zbyt wiele od uczniów tej szkoły

No ale któryś z tej siodemki musial się chyba faktycznie pomylic a pozostała szostka zerznela z niego? Więc czemu karać tego od którego sciagano? A jak nie wiadomo od którego to można ukarac nikogo

Ten który puścił kartkę nie tylko nie umie matematyki, ale pewnie za namową jeszcze głupszych kolegów chciał się podzielić „wiedzą”. Dał zadanie z premedytacją - wina bezsporna że pomagał w nieuczciwym zdaniu egzaminu. Pozostałych 6 ściągało. Siódemka cała out. Co tu jest niby nie w porządku? Normalne załatwienie sprawy.

Brawo, szkoła znana z kombinowania.

to w tej szkole Grzegorz był wickiem ? 

peszek, nie udało ci się :-)

Grzegorz był w LO II im. Jana Kochanowskiego

dlaczego ****y są takie głupie?

p e d a ł y

dodaj komentarz
Czytaj także