Rejestracja i logowanie

Znamy wyniki matur w Bełchatowie. Która szkoła najlepsza?

Wydarzenia 04-07-2019 Autor: magjas
47
Znamy wyniki matur w Bełchatowie. Która szkoła najlepsza?

Dzisiaj Okręgowe Komisje Egzaminacyjne w całym kraju opublikowały wyniki matur. Maturzyści odbierają świadectwa dojrzałości, a dyrektorzy szkół analizują wyniki. W województwie łódzkim na niespełna 16 tysięcy abiturientów 79,8% egzamin dojrzałości zdało. Przyglądając się wynikom w powiecie bełchatowskim, na 815 zdających, pozytywnym wynikiem matury może pochwalić się 630 absolwentów techników i liceów, co daje średnią zdawalność na poziomie 77,3%.

Najlepszą 100-procentową zdawalnością może pochwalić się I Liceum Ogólnokształcące. W „Bronku” każdy ze 141 maturzystów zdał egzaminy. Wysoko, bo na poziomie 96% zdali też uczniowie liceum w ZSiPO im. Z. Herberta, tam do matury podeszło 25 uczniów, jedna osoba maturę „oblała”. W II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego zdawało 126 osób, 95,2% z nich maturę ma za sobą z pozytywnym wynikiem, czyli 6 osób w „Kochanowskim” nie zdało. W III LO im. A. Mickiewicza do egzaminu dojrzałości przystąpiło niespełna 50 maturzystów, 70% z nich egzamin dojrzałości zakończyło z pozytywnym wynikiem.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zdawalność uplasowała się na poziomie 62,5% - to znaczy, że na 88 osób, które przystąpiły do matury 55 uczniów egzamin zakończyło z pozytywnym rezultatem.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, w ramach tej placówki maturę zdawali uczniowie dwóch typów szkół: liceum i technikum. O ile wśród absolwentów techników egzamin wypadł - określmy to kolokwialnie - jako tako, o tyle licealiści „popisali” się klasą... Na 53 zdających tylko 19 osób egzamin zdało, to daje odsetek na poziomie 36%. W technikum zdawało 95 osób, 63 z nich ma pozytywny wynik (to daje 66-procentową zdawalność).

W Technikum Mechanicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie na 15 zdających, 11 abiturientów maturę zdało, co daje 73-procentową zdawalność.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2019 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego:

  • w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, -
  • w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu, będą znane 11 września 2019 r.

Poniżej w  tabeli prezentujemy komplet uśrednionych wyników matur z poszczególnych przedmiotów w naszym regionie. (PP - program podstawowy, PR - program rozszerzony).

Wydarzenia

Wydarzenia

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Wy****olic Szymczak z energetyka bo ta Paniusia to jakiś zasrany żart........... Nawet dodawać nie umie ani przyjść na lekcje a co dopiero uczyć ludzi do egzaminu..........

Czy ktoś wie jakie są wyniki matury w LO w Zelowie ?

Każdą szkołę z naszego województwa można sprawdzić na stronie www.oke.lodz.pl Zakładka: egzamin maturalny, później raporty i plik zdawalność egzaminów w szkołach.

Matematyki bez korepetycji się nie zda wiem co mowie nauczyciele nie potrafią przekazać wiedzy bądź czekają na zarobek z korków

Matematykę trzeba ćwiczyć długo i mozolnie, same lekcje w szkole nie wystarczą.

A Kleszczów i Szczerców?

Te wyniki pozostają w sprzeczności z informacją na stronie oke. Zdawalność w II LO jest 78%, czyli przy 127 zdających nie zdało 28 osób, samej matematyki nie zdało 15 osób, a języka polskiego 13. Skąd ten wynik w artykule 95,2 %? Wszystko można sprawdzić na stronie www.oke.lodz.pl ( zakładka egzamin maturalny, raporty i plik zdawalność egz maturalnego w szkołach). Ale jeśli się mylę, to przepraszam.

HEHEH rosną nowi wyborcy PiS, widać po wynikach w nauce. Masakra co to miasto sobą reprezentuje.

co bili **** czerowny ormowcu z Po ze juz nigdy nie wrócicie do wladzy boli towarzyszu bolku?

No to się podpisałeś chamstwem i nieskończoną głupotą.

O co ci dziewczynko chodzi? Przecież PiS się nie kryje z tym, że jego głównymi wyborcami są ludzie o jak by to napisać, niższym zapotrzebowaniu na wykształcenie. Co masz za problem, boli cię to ?

to ciekawe bo najwiecej wyborocw Po ma w wiezieniach w wiezieniuach 90% od zawsze glosuje na PO wiece elektorat Po to patola bandyci i przestępcy których zamknęli i bandyci bogaci bangsterzy których jeszcze nie zamknęli iz czego sie cieszysz

Psychologowie już dawno udowodnili, że IQ wśród przestępców jest dużo wyższe niż przeciętne społeczeństwa.

Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie bohatera.

Matematyka jest b trudna nikt nie chce jej wytłumaczyć uczylismy się ale co trzeba umieć geometrii przestrzenna nie dało się lepiej zdać szkoda ze nie wszyscy wybiorą się na studia przez królowa nauk lekarze

Matematyka bardzo trudna? XD Dobry żart. Żeby zdać podstawę wystarczy zrobić POŁOWĘ zadań zamkniętych, z czego żeby je zrobić wystarczy choć raz zajrzeć do karty wzorów, którą każdy maturzysta dostaje. Ja rozumiem, że są osoby, dla których matematyka to coś trudnego, ale podstawa z matmy jest na żenująco niskim poziomie i praktycznie nie wymaga myślenia. Przerobienie zbiorów zadań i informatora maturalnego gwarantuje co najmniej 50%. PS. na studiach matematyka dopiero się zaczyna, to co jest w szkole średniej to malutki, banalny procent tego, co można spotkać na studiach.

a ja nie mam pojecia jak mozna nie zdac geografi, histori czy jezyka polskiego a takie mózgi matematyczne czesto nie potrafia zdac wlasnie tych przedmiotow to jest dopieor niepojete i pokazuje ze ci matematycy to jednak inteligencji za bardzo nie maja, skoro nie potrafia zapamietac paru rzeczy po przeczytaniu podrecznika zenada

Może dlatego, że ja wspominałem o matematyce na poziomie podstawowym, a Ty wyskakujesz z dwoma rozszerzeniami, z czego historia jest jednym z najtrudniejszych rozszerzeń na maturze i ma w sobie elementy historii sztuki i filozofii. Jak już próbujesz wysunąć kontrargument, to niech ma on choć odrobinę sensu. Podstawa z matmy jest serio amebowa. Poza tym, jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem inteligencji jest to, jak ktoś dobrze potrafi zapamiętać treść książki, a nie to, jak ktoś używa swojej logiki do rozwiązywania problemów i to czy ją w ogóle wykorzystuje, to współczuję.

Matury bez korepetycji się nie zda matematykę trzeba zrozumieć nauczyciele nie potrafią jej nauczyć szkoda ze nie każdego stać na korepetycje

Matura to bzdura, egzaminy to kpiny

Czy nauczyciele ze szkoły, która uzyskała najsłabszy wynik otrzymają nagrody motywacyjne??

A czy to nie jest tak, ze do tych szkół pchają się głąby a rodzice utwierdzają ich w wyborze? Nie pójdzie do zawodówki, bo to obciach a potem ledwo jedzie w liceum na 2 i błaga o mozliwośc pisania matury. System pozwala na to aby szkoly przyjmowały wszystkich jak leci.

Przecież broniarz twierdzi że się należy. I podwyżki koniecznie trzeba dać..

W maju matury... ja Ciebie proszę!! Chlałem i zdałem 40%. Teraz z Harrym w Hogwardzie latamy na miotłach i pijemy magiczne eliksiry !!

Tylko magicznego proszku alfa i ixi nie wdychaj ani innego świństwa w kabel nie dawaj bo ze Świętym Piotrem ambrozję w Wathalii będziesz zajadał....

Z pewnością nie ma w tym zasługi nauczycieli, którzy w tym roku ten egzamin"oblali"

Popieram. . Moje dziecko zdało bardzo dobrze dzięki nie tylko wymagającym nauczycielom ale i korepetycje były konieczne dla podwyższenia wyniku . To niestety wspólgra . 

A wyniki z Kleszczowa gdzie? Podobno to najlepsza szkoła w woj. Łódzkim

Nie podobno ale tak jest. Bronek nigdy nawet nie powąchał takiego poziomu.

Wstyd mi za moją "szkołę", której poziom jest aż tak niski.

Wszytko zależy od ucznia, a nie od szkoły Nie podoba mi się to ze cała szkoła wypada źle, ponieważ ludzie nie przykładali się do nauki :/

Tak, to prawda. I też wszystko zależało ode mnie. Żeby zdać musiałam wyłożyć tysiące złotych na korepetycje, ponieważ na lekcjach nie uczyli praktycznie niczego.

to teraz mozesz juz isc do pracy do nowobudowanego lidla za całe 1500zl emoji

Obrońca energetyka oho.

Bronek górą, najlepszy !!!

Tak trzymać! Ktos musi kanapki w maku robić! emoji

Ja jestem w tej „słabszej” szkoły i nie mam zamiaru robić kanapek w maku emoji Napisałam maturę bardzo dobrze Z niektórych przedmiotów o 91% lepiej,niz reszta zdających

I co po tej maturze bedziesz robic? Hahahaha

Będę studiowała prawo

Po czym poznać studenta prawa? Nie musisz pytać, sam Ci o tym powie

Samochwała w kącie stała

Zasrane debile zapytaliscie się co będzie robić wiec na hui teraz mówicie ze się chwali

to jest ta " zdolna młodzież" jak ja zdawałem w LO to na 150 osób nie zdały tylko 4 

Mogliście sobie chociaż darować to "popisali" bo to żałosne z waszej strony jako redakcji

Moim zdaniem bardzo celne i trafne. Trzeba się postarać, żeby mieć jako szkoła tak niskie wyniki. Zasługa zarówno niekompetentnej kadry, jak i uczniów, którzy olali sprawę. Rozumiem niskie wyniki z rozszerzeń, ale podstawy? Szanujmy się.

Żałosne jest, że co trzeci uczeń zdał maturę w tej szkole. Mogli wybrać zawodówę, specjalistów ciągle brakuje...

adekwatnie napisane do wyniki emoji

dodaj komentarz
Czytaj także