Rejestracja i logowanie

Od września nie będzie mandatów za przekroczenie prędkości, picie w miejscu publicznym i śmiecenie?

Wydarzenia 04-07-2019 Autor: agula
8

Od września 2019 policja i straż miejska będą miały nie lada problem, ponieważ może okazać się niemożliwym wystawienie mandatu za picie w miejscu publicznym, zbyt szybką jazdę, czy wywóz śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Źródłem problemu są zeszłoroczne zmiany w kodeksie wykroczeń. Październikowa nowelizacja zakładała przedłużenie terminu na opłacanie zaocznego mandatu karnego. Takie rozporządzenie narzuca konieczność wymiany formularzy do wpisywania grzywien, czyli popularnych bloczków mandatowych. Te dotychczasowe mają bowiem nadrukowany krótszy termin płatności.


Tyle, że jak informuje Dziennik Gazeta Prawna:

W nowe bloczki powinny od września być wyposażone wszystkie służby, ale prawdopodobnie tak się nie stanie.

Izby skarbowe nie są przygotowane na te zmiany, nie możemy uzyskać informacji, kiedy nowe druki się pojawią - mówi strażnik miejski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".


Jeśli rozporządzenie nie zostanie szybko znowelizowane, już od września służby nie będą miały możliwości wypisywać mandatów za picie w miejscu publicznym, przekroczenie prędkości oraz nielegalny wywóz śmieci. Ministerstwo Finansów ponoć zauważyło problem i już wystąpiło do resortu Zbigniewa Ziobry o wydłużenie terminu wykorzystywania obowiązujących formularzy. Ministerstwo Sprawiedliwości sprawy na razie jednak nie komentuje.

komentarze (8)
Dodaj komentarz

Polska to nadal kraj 3-ciego świata...

Na zachodzie Europy kto chce może pić winko, piwo, palić jointy na kocykach w parkach, plażach, trawnikach wsiadać później na rower i nikt się czepia, u nas jak zwykle mentalne średniowiecze i 100 lat opóźnienia za resztą cywilizowanego świata.

Dobrze napisałeś, że u nas jest średniowiecze. Na zachodzie Europy ludzie piją, palą ale i znają kulturę. A u nas w kraju wypiją, wypalą, zjedzą i zostawiają burdel po sobie i jeszcze by pobili człowieka jak się im uwagę zwróci. To jest właśnie to średniowiecze, które psuje wizerunek tym co znają się na kulturze.

Kilka lat temu była zmieniona jednostka do której należało zapłacić mamdat. Wówczas nie wymienionk druków wszystkie były stemplowane (wykreślono starą jednostkę i stawiano piecząkę z właściwą nazwą i adresem). Pewne będzie też tak tym razem emoji

tak redaktor dawaj takie tytuły to na pewno się zmniejszy picie za kierownicom,no tacy to tylko nagłówek przeczytają.

bierzesz jakies narkotyki? co ty pierdolisz wogole? od kiedy policja daje mandaty za jazde po pijaku? o tym decyduje sąd i sprawa bloczku mandatowych nie ma tu zadnego znaczenia pajacu

w tytule nic nie ma o jeździe po pijaku

ani piciu za kierownicą

dodaj komentarz
Czytaj także