Rejestracja i logowanie

Pięćdziesięciu strażaków w akcji w Sempertransie [FOTO][VIDEO]

Wydarzenia 28-06-2019 Autor: magjas/Powiat Bełchatowski Foto: mjs
23

Raz do roku służby ratownicze z całego powiatu bełchatowskiego spotykają się na ćwiczeniach zgrywających, W tym roku miejscem wspólnej, pozorowanej akcji gaśniczo - ratowniczej był teren zakładu Sempertans w Rogowcu. Pozorowany pożar jednej z hal, w którym ucierpieli pracownicy, wymagał mobilizacji kilkunastu jednostek straży pożarnej. Akcję obserwował Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy starosta Dorota Pędziwiatr.

Punktualnie o godzinie 12, w piątek 28 czerwca, dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie został powiadomiony telefonicznie przez służbę zabezpieczenia zakładu Sempertrans w Rogoewcu, że na terenie zakładu w jednej z hal wybuchł wózek widłowy z instalacją gzową. Powstały pożar szybko się rozprzestrzenił i spowodował obrażenia u kilku osób. Dyżurny Operacyjny Powiatu zadysponował na miejsce zdarzenia ciężkie samochody gaśnicze oraz jednostki OSP. Starosta bełchatowski zwołuje w trybie pilnym wyjazdowe posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego . Ten podejmuje decyzje dotyczące zapewnienia niezbędnej do ugaszenia pożaru ilości sił i środków oraz organizuje zaplecze logistyczne. Tak przedstawiał się ogólny plan sytuacji. Akcja trwała blisko godzinę. Brało w niej udział 14 zespołów strażackich i ponad pięćdziesięciu strażaków. Już na pierwszym podsumowaniu „na gorąco” wskazano np. iż rannym udzielano pomocy w zbyt małej odległości od miejsca zdarzenia, a pewne czynności strażacy wykonywali za wolno. Te bardzo cenne wskazówki będą jeszcze omawiane w poszczególnych jednostkach po sporządzeniu listy szczegółowych uwag. Generalnie celem takich ćwiczeń jest doskonalenie działań ratowniczych.

Sempertrans jest największym zakładem w Europie produkującym taśmy przenośnikowe, na bazie gumy i stali, dla potrzeb górnictwa i hutnictwa, dostarczającym swe produkty do klientów na całym świecie. Zatrudnia 700 pracowników. W historii firmy w Bełchatowie nie zdarzył się taki wypadek, jak ten symulowany na ćwiczeniach. Jednakże bezpieczeństwo jest w tej firmie priorytetem, kierownictwo prowadzi stałą politykę budowania wśród załogi kultury bezpieczeństwa. Robert Gałązka, dyrektor zarządzający w Sempertrans podziękował strażakom za sprawna akcją, życząc sobie i służbom, by spotykali się tylko na ćwiczeniach. Umiejętności i sprawności pogratulowała wszystkim zastępom także starosta Dorota Pędziwiatr.

 

komentarze (23)
Dodaj komentarz

"Szacun dla nich "

Służba Zabezpieczenia Zakładu jest tam taka że pracuje tam jeden Strażak z jakieś firmy ochroniarskiej na każdej zmianie a reszta to goście którzy pracują na liniach produkcyjnych, w razie alarmu biegną do remizy i "działają".... Ale w praktyce to nie działa brak organizacji i wyszkolenia profesjonalnego. Praktycznie wszystkie Pożary na Zakładzie ogarnia Psp i OSP. .... Szafy dla nich !!!

Służba Zabezpieczenia Zakładu widać wciąż utyka..... Wjechali Jelczem w największe zadymienie,następnie w szykowali sprzęt bez Apartow ODO - brawo Wy !!!! Zdjęcie (w przybliżeniu) jak jedziecie i lezycie na sobie w kabinie świadczy o Waszym Profesjonalizmie.

... się na ćwiczeniach zgrywających????

Mnie z kolei ciekawi kto tak pięknie redaguje teksty? emoji Literówka za literówką...

Dorota od wszędzie zadek wepchnie

Spełniam WSZYSTKIE wymagania podane w ofercie pracy składałem podanie do sempetransu osobiście na recepcji, wysyłane poczta jako list, poprzez agencje pracy i ZERO odzewu nikt nigdy do mnie nie zadzwonił jak się do tego dostać do pracy ? 

Tak bardzo chcesz się paprać w gumie? Podobno na hali 40stopni celsjusza, pot się po dupsku leje. Poszukaj czegoś lepszego

A może się kocha w gumie ?emoji

W sempertransie zarobki są duzo wyższe niż w firmach z którymi porownujesz.. ale ci co nie pracują tam mają zawsze najwięcej do powiedzenia..albo ci co zmieniają pracę co miesiąc bo nigdzie się do pracy nie nadają

sempertrans to GŁOWNO szukaja ukraincow muslimow szukaj do pracy przez agencje płaczą ze nie ma kto robić składałem podanie kilka razy spełniam wszystkie wymagania ZERO odzewu ZERO to jest gówno nie firma

zapisz się najpierw do muslimów, a potem spróbuj jeszcze raz

albo do gejow w cv wpisac jestem w lbgt to od razu przyjma bo jak nie to dyskryminacja i wstyd fabryka na caly swiat bedzie miec emoji

Wróć do kolejki po zasiłek głąbie. Ludzie robią i jakoś nie widać żeby się hurtowo zwalniali . Pomyśl dlaczego . 

lepiej pracować czy jednak leżeć w domu? zakład wspaniale wpisał się w bełchatowski rynek pracy jeśli chodzi o niskość wynagrodzenia sempertrans, bestgum, colep, humax, nuritech = jedno zło

Serio? Jedno zło ? Ciekawe czy zarobią tam tak jak w semper 3200 , 3300 na rękę w systemie . Na najniższej grupie

Łał, ale wypas...

Zapomniałem dodać że w 8 h. dziennie i z bonami 120 Zeta na miesiąc . Plus nagroda z zysku w tym roku niecały 1000 i poprzedni miesiąc jeszcze chemik do wypłaty doszedł . Serio ,jest tak źle ?

Pamiętam jak mój tata pracował jeszcze w Stomilu później sempertransie.. nie rozumiem naprawdę ludzi, mieliśmy wszystko, mama nie pracowała.. paczki, kolonie..mój mąż też teraz tam pracuje i spokojnie moglibyśmy za jedną pensje wyżyć, ja pracuje bo lubię niezależność , nie mam 4 dzieci żeby brać 500+ .. tylko jedno więc nam się nie należało .. nie ciągniemy od państwa nie hejtujcid bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :-)

za te bony to byś się pokroić dał tak tak, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ja zarabiam 10 tysięcy przy 160 godzinach

Hahahaha lamer jesteś kumaty kumacz

za te pensje głodowe mogliby zostawić ten palący się zakład w pizdu

i wtedy w czasie wolnym budować parking pod 315.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także