Rejestracja i logowanie

Obłoki srebrzyste nad Bełchatowem

Wydarzenia 26-06-2019 Autor: agula Foto: Paweł B.
13

W połowie czerwca nad Bełchatowem mieszkańcy mogli obserwować niezwykle obłoki roztaczające się po nie do końca pogrążonym w mroku niebie. Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy zdjęcie, na którym zaprezentowane jest to niecodzienne zjawisko, zwane obłokami srebrzystymi.

Obłoki srebrzyste to bardzo rzadko występujące chmury, które widziane są w półzmroku przy zmierzchu, kiedy słońce jest zaledwie kilka stopni poniżej horyzontu. Są to najwyższe chmury widzialne z ziemi i występują w bardzo ograniczonej przestrzeni szerokości geograficznej. Najlepiej widoczne są w okresie od maja do sierpnia. 

Badania sugerują, że obłoki złożone są z mikroskopijnych kryształków lodu. Nie jest pewne, w jaki sposób para wodna pojawia się w tak wysokich częściach atmosfery. Rozważane wyjaśnienia wskazują m.in. na upadki meteorów; zaobserwowano również powstawanie takich obłoków po startach rakiet i wahadłowców kosmicznych -  informuje Wikipedia.


Takie zjawisko uwiecznił na fotografii jeden z naszych czytelników. Bez wątpienia - niezwykły widok.

Dziękujemy za nadesłanie zdjęcia Pawłowi B. i gratulujemy ujęcia.

 

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Smród to wina elektrowni i kopalni! Kiedy głupi bełchatowianie zrozumieją, że dopiero po zamknięciu kopalni i elektrowni w regionie będzie dobrze!

ale ty głupi jesteś hahahahahahahahahaaaaaaaa

Pan Paweł narobił tych zdjęć. .. Nie wiem od którego zacząć podziwiać. Oczywiście doceniam fatygę i profesjonalizm.

Jak źle to się przeprowadzić

"Chmury wiszą nad miastem, ciemno i wstać nie mogę Naciągam głębiej kołdrę, znikam, kulę się w sobie Powietrze lepkie i gęste, wilgoć osiada na twarzach Ptak smętnie siedzi na drzewie, leniwie pióra wygładza ".

Ludzie czy wy nie umiecie sie zebrać w grupę kilkudziesieciu osob i isc tam gdzie smierdzi i powiedziec ze wam sie to nie podoba? Jesli nie mozna zalatwic tego grzecznie to trzeba inaczej..mozna zaprosic tez telewizje radio i naglosnic sprawe bo z tego co czytam to nie od wczoraj pachnie..tylko zdecydowane kroki przynosza efekty!

po 1 nie wiem gdzie smierdzo bo na okrzei czy pow nic nie smierdzi! to po 1 a po drugie wie mze troche zalatuje na binkowie i na przytorzu ale te kretyny nawet nie wiiedza skad to smierdzi i sie tylko osmiesza w tv bo to nie smierdzi z oczyszczalni moski jedne tylko z pewnego zakladu na przemysłowej. dziekuje ze pomoglem wacki

Dlaczego nie potrafią sobie poradzic z tym fetorem.

Bo to nie fetor, ani nawet smród. To ODÓR. Na to nie ma siły.

To pyłki zawieszone z wydechu pomarańczowego autobusu pracowniczego Binżu którego dzisiaj wyprzedzałem, z powodu czarnej trującej chmury za jego zadkiem

obłoki smrodu nad Bełchatowem

I wąchania smrodu a nawet odoru

Serdeczne podziękowania dla naszej władzy za możliwość oglądania obłoków srebrzystych w Bełchatowie.

dodaj komentarz
Czytaj także